המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.
קבלו עדכונים חשובים מתכנית שיבולים לשילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

"אתגרו את עצמכם תמיד ובכל מצב": בוגר תכנית שיבולים במכתב אישי לחניכים החדשים

"הטיפ הכי טוב שיש לי לתת לכם הוא שתעשו את כל מה שנראה בעיניכם נכון. בסופו של דבר אתם תתחרטו הכי הרבה על הדברים שלא עשיתם ורציתם לעשות". מכתב אישי לחניכים החדשים עם פתיחת שנת תשפ"א במכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

לדור העתיד של המכיניסטים, דבר ראשון אני רוצה לאחל לכם בהצלחה גדולה בשנה המטורפת הזו שאתם הולכים לעבור בקרוב מאוד, תכינו את עצמכם לחוויה שתהיה משמעותית ועוצמתית במיוחד.

אז מהי בעצם מכינה? אפילו שעברתי כבר את כל השנה הזו, ועכשיו אני כבר על תקן בוגר מכינה, עדיין קשה לי להסביר מה אתם הולכים לעבור ולחוות במהלך תקופת הזמן הזאת.

אני חושב שהדרך הכי טובה לתאר את שנת המכינה היא על ידי דימוי של רכבת. דמיינו שאתם נוסעים ברכבת, אתם מסתכלים מהחלון ורואים את כול הנוף חולף על פניכם במהירות שיא, מבלי שהספקתם כמעט לעכל את מה שראיתם, פתאום הרכבת עוצרת ומגיעה לתחנה הסופית.

יכינו אתכם מראש ויגידו לכם המון בתחילת השנה את המשפט -"השנה הזאת הולכת להיגמר לכם עוד לפני שתספיקו למצמץ". עם כמה שזה נשמע קלישאה יש בכך מן האמת וזה בהחלט נכון.

"השנה הזאת הולכת להיגמר לכם עוד לפני שתספיקו למצמץ". עם כמה שזה נשמע קלישאה יש בכך מן האמת וזה בהחלט נכון

השגרה במכינה הולכת להיות מאתגרת, מאוד אינטנסיבית, לוחצת, מתישה ולעיתים גם קשה. למרות כל זאת לומדים להסתדר איתה תוך כדי, ועם הזמן כבר יודעים כיצד להתמודד.

אתם עומדים להתמודד עם דברים שלא התמודדתם איתם מעולם: להכיר אנשים חדשים מאפס, להיות עצמאיים, לגור מחוץ לבית לתקופה של שנה, לחיות עם עוד 2-3 שותפים בחדר, להתנסות בחיי קבוצה, לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה על משימות, לצאת מאזור הנוחות שלכם, להתמודד עם הפחדים הכי גדולים שלכם, להגשים את עצמכם ולהכיר צדדים אחרים בעצמכם שלא ידעתם שקיימים ועוד המון דברים נוספים..

מבחינת מה שאתם הולכים לחוות על בסיס יום יומי – שגרת לימודים מהבוקר עד הערב, שתתחיל להיכנס לתוקף ממש כבר בימים הראשונים, מד"סים בבקרים- אימונים 3 פעמים בשבוע. אין סיבה לדאגה גם את הדברים האלו לומדים להכיל ומתרגלים לשגרה בבוא הזמן.

שגרת הלימודים הולכת להיות מתישה, אך זו בהחלט פלטפורמה משמעותית להכיר אנשים בקבוצה על ידי שיחות על מה שקרה בשיעורים, תחושות, רגשות, דעות, וכל מה שחשבתם על השיעור עצמו- פשוט תדברו על כך עם שאר חברי הקבוצה, ותגלו שהחיבור ביניכם יתחזק לטווח הרחוק.

 חיי קבוצה - בעיניי הדבר שדורש הכי הרבה. אתם עומדים להיכנס לחיים חברתיים אינטנסיביים שידרשו מכם לא מעט. לרוב לא תהיה לכם את הפינה הזאת לבד, היא תמיד תהיה מלווה בחברת אנשים, בין אם זה בחדר, במועדון המכינה, או בכל מקום אחר אשר תרצו למצוא לכם רגע לבד, ככל הנראה הדבר יהיה מורכב, אך לא בלתי אפשרי. יהיו המון עבודות בצוותים, כך שתפגשו ותכירו כמעט את כל מי שאתכם במחזור עוד בשלב ההתחלתי בצורה כזו או אחרת.

קשה לי לתאר לכם ולהסביר בצורה טובה מה בדיוק עומד לעבור עליכם ולאן אתם נכנסים. הדרך הכי טובה היא פשוט הלמידה העצמית שתרכשו כבר בדרך, כמו שכל המחזורים הקודמים עשו לפנינו.

טיפים ממני אליכם: תשקיעו בשנה הזאת את כל כולכם, היא עומדת להיות ממש קצרה, כך שאני מאמין שלא תתחרטו על זה בעתיד.

טיפים ממני אליכם: תשקיעו בשנה הזאת את כל כולכם, היא עומדת להיות ממש קצרה, כך שאני מאמין שלא תתחרטו על זה בעתיד.

אתגרו את עצמכם תמיד ובכל מצב.

תתרמו לקבוצה את כל מה שביכולתכם להביא.

תתנו את הלב שלכם בכל דבר שתעשו במכינה.

כבר מתחילת השנה תאמינו בעצמכם לאורך כל הדרך.

הוציאו את עצמכם מאזור הנוחות שלכם.

נסו להכיר גם את האנשים שיהיו הכי שונים מכם.

תסכמו לכם על בסיס יומי את כל מה שעובר עליכם- בסיום המכינה יהיה לכם כבר קשה לזכור את הכול. בנוסף לכך, כל יום ירגיש לכם כמו שבוע ככה שיהיה הרבה על מה לכתוב..

תנסו להתעניין בלימודים, גם אם המרצים נראים לכם משעממים, תנסו למצוא נקודות עניין כלשהן ולכתוב.

תעבירו כמה שיעורים שרק תוכלו לקבוצה.

הטיפ הכי טוב שיש לי לתת לכם הוא שתעשו את כל מה שנראה בעיניכם נכון. בסופו של דבר אתם תתחרטו הכי הרבה על הדברים שלא עשיתם ורציתם לעשות.

‎מאחל לכם בהצלחה גדולה במסע הזה שאתם הולכים לעבור ושתגשימו את חלומותיכם!

--

הכותב הנו בוגר תכנית שיבולים – להשתתפות צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות במכינת גליל עליון.

תכנית 'שיבולים' מופעלת על ידי מועצת המכינות ובשיתוף הג'וינט- אשלים, משרד הרווחה, משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד הביטחון, ביטוח לאומי, קרן משפחת רודרמן, פדרציית ניו יורק

WhatsApp Image 2020 09 01 at 14.19.29

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.