המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

התיישבות מודרנית: יוזם מהלך התיישבות החיילים בעוטף עזה קורא לכם להצטרף

לפני למעלה משנה החליט אשר כץ להוביל מהלך התיישבותי בעוטף עזה, והקים גרעין חיילים בכרם שלום. כעת, לאחר שהוקם גרעין נוסף בעין השלושה, הוא קורא לבוגרים נוספים לקחת חלק במשימה. היעד הבא: גרעינים נוספים בגליל העליון ובנגב 

רביעי, 03 אפריל 2019 17:06

כחלק מפעילות שהדרכתי בתוכנית "דרך פרת" של מכינת "עין פרת", מצאתי את עצמי בערב יום שישי אחד, שעה לפני כניסת השבת, בקיבוץ כרם שלום. באותו יום הגעתי ישר מהבסיס, וראיתי סביבי מבנים נטושים רבים ובעיקר חול. כאשר התיישבנו לפעולת "קבלת שבת ישראלית" הכה מוכרת בעולם המכינות, התיישבה לידי תושבת הקיבוץ והסתכלה סביבה בהתרגשות. כאשר שאלתי מדוע היא ענתה לי: "כיף לראות חיים במקום הזה". שם נפל לי האסימון.

אני מאמין שמשימת הדור שלנו היום היא היכולת להסתכל מאה שנה קדימה ולדעת לממש את הפוטנציאל ומהות העם שלנו לשיפור חיינו במדינה. היכולת להסתכל על הנגב והגליל כמרחבים אשר יהוו את ההזדמנות לפיתוח המדינה ובניית חברת מופת תאפשר לדור שלנו להתחבר למשימה ולערכים הציוניים המודרניים, ולממשם. עלינו כדור לקחת את משימת ההתיישבות כמשימה ראשונית לפיתוח עתיד המדינה.

קוראים לי אשר כץ, במקור מגוש עציון ובוגר מכינת "עין פרת". אני חלק מגרעין החיילים בכרם שלום, רעיון שנולד מתוך הרצון להיות שותפים למשימת ההתיישבות החשובה, יחד עם האמונה כי ניתן לרכז את החיים כבר היום סביב רעיון אידאולוגי ולהשפיע באמצעותו רבות. אנחנו עשרים ושמונה חברים בכרם שלום שמתגוררים בקיבוץ, ולצד יוזמות שגרתיות הפקנו פרויקטים מיוחדים, כגון; 'יום התחדשות' - בו שתלנו יחד עם חמש מאות מתנדבים דשא ומאות עצים בכל רחבי הקיבוץ, פעילויות לקהילה ועוד. אני רואים את עיקר המשמעות שלנו בעצם החיים במקום. ההיענות והרצון מטעם בוגרי המכינות הייתה עצומה ומתוך כך הקמנו גרעין חיילים נוסף בעין השלושה. כיום מתקיימים בעוטף עזה ארבעה גרעינים עצמאיים.

כרם שלום לפני אחריהקיבוץ לאחר 'יום ההתחדשות'

היום אני עובד בשותפות עם בוגרי מכינות רבים על מנת להקים גרעיני חיילים עצמאיים בכל הארץ, כאשר הפרויקטים הבאים עתידים לקום בגליל עליון ובערד. יצא לי לראות שרבים מבוגרי המכינות מסיימים את המכינה עם ניצוץ גדול אשר באילוצי המציאות ובהיעדר משימה ספציפית, הוא לאט לאט דועך. אני מאמין שאם נדע לקחת אחריות על עצמנו ולהגדיר את משימת ההתיישבות בחלקים שונים בארץ כמשימה לאומית עליונה - נדע להירתם כאלפי בוגרי מכינות למשימה ולהוות אבן דרך משמעותית בהגשמתה.

זוהי קריאה להזמין אתכם להיות שותפים בהקמה וביצירה של עוד גרעיני חיילים רבים במדינה, תחילה בערד ובצפון ובהמשך לכל מרחב הנגב והגליל, למימוש המשימה ההתיישבותית: אני קורא לכל מי שניצוץ ההתיישבות והציונות בוער בו, ולכל מי שמאמין שביכולתו לרכז את חייו בשנים הקרובות סביב משימה זו, להצטרף אלי בהמשך מימוש חזון ההתיישבות שאבות הציונות ייעדו לנו, ולהקים עוד גרעינים רבים ברחבי הארץ.

לגרעין החיילים פנו לאשר כץ במייל: [email protected] או בטלפון: 052-8830152

לפרויקט קליטת משפחות בכרם שלום לחצו >>

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת- שמות שישי, 17 ינואר 2020 08:22
ממתק לשבת- פרשת ויחי חמישי, 09 ינואר 2020 00:07
ממתק לשבת- פרשת ויגש שישי, 03 ינואר 2020 01:20
ממתק לשבת- פרשת מיקץ חמישי, 26 דצמבר 2019 23:30
ממתק לשבת- פרשת וישב שישי, 20 דצמבר 2019 08:17
ממתק לשבת- "וישלח" חמישי, 12 דצמבר 2019 23:14
ממתק לשבת- ויצא חמישי, 05 דצמבר 2019 23:02

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 280 | 6.1.2020 | ט' טבת התש"פ שישי, 03 ינואר 2020 01:29
דף עדכון 279 | 30.12.2019 | ב' טבת התש"פ ראשון, 29 דצמבר 2019 00:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.