המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

"אתם אלה שתדליקו את הניצוץ אצל הבאים בתור"

למעלה מעשור חלף מאז שהיה חניך בעצמו, ולמרות שכבר עברו חמש שנים מאז שהחל להדריך, נתנאל הרש עדיין מתגעגע. מילים מהלב על החזרה להדרכה, השליחות והניצוץ

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

קיץ 2008, התחנה המרכזית בטבריה, 40 מעלות בחוץ ו-99 אחוזי לחות. ככה התחלנו, 59 חניכים וחניכות של מחזור יא' במכינת מיצר. מאז חלף כבר עשור וקצת, ואני עדיין נמצא בתהליך הזה שהתחלתי אז. החוויה הזו, של קבוצה שמלווה אותך, של ביטחון שנבנה על בסיס חברות ותחושת העצמה הדדית מלווה אותי בכל צעד בחיים. ולכן הצעד הכי נכון מבחינתי מיד לאחר השחרור מהצבא, היה ללכת ולהדריך במכינה. 
קיץ 2013, גשר הראל, כבר יותר נעים ואין לחות כמו בטבריה. 30 חניכים וחניכות של מחזור ב' במכינת חנתון מגששים בינם לבין עצמם. הפעם אני מדריך, אבל ההתרגשות הזו בפנים מוכרת כמו לפני 5 שנים. "אהלן, אני נתנאל ואני אהיה המדריך שלכם השנה" ככה פתאום המציאות נקבעה.

האמת, לאחר השחרור היו לי סיבות מאוד טובות למה ללכת להדריך במכינה, אבל אני לא הסיפור כאן. הסיבה האמיתית שכדאי, וצריך בגללה לחזור להדרכה היא כי רק את ואתה, אלו שעשו את השנה הזו ומבינים את הזכות הגדולה שנפלה בחיקם באמת, תצליחו להדליק את הניצוץ הזה בלבבות של החניכים הבאים אחריכם. הניצוץ הזה של ניצול הזדמנויות, של העצמה הדדית, של חברות מעלה, הניצוץ הזה שכולנו הולכים אתו בצנעה אך גם בגאון. רק מי שחווה את השנה הזו ידע להבעיר את הניצוץ הזה אצל אחרים בצורה אותנטית.

זה לא לכולם, זו לא הדרך היחידה שבה נוכל להגשים את שנת המכינה שלנו. וגם תקופת ההדרכה מסתיימת. אבל, אם יש בכם את הרוח הזו, את היכולת והמוטיבציה להשקיע שנה בעבודה קשה אז זו אחלה הזדמנות שתתרום לכם, תתרום למכינה בפרט ולעולם המכינות בכלל, והכי תתרום לחניכים ולחניכות שלכם ניסיון שאף אחד אחר לא יכול לתת. אז בואו, תחזרו למכינה, בין אם זה לשנה או שזו תכנית לטווח ארוך. זה שווה את זה ברמה הנפשית, ברמה הערכית ואם אתם שואלים אותי, גם ברמה הלאומית. המכינות מחכות לכם כדי שנמשיך לעלות מעלה מעלה.

נתנאל הרש
בוגר מחזור י"א, מכינת מיצר
היה רכז במכינת קול עמי, ומדריך מחזורים ב-ג במכינת חנתון
כיום רכז הבוגרים של מכינת חנתון

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.