המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

מקים חברת "איתן הפקות" וסטארט-אפ TIPOZZ: "אנחנו מחפשים תמיד איך להחזיר לקהילה על הדרך"

הוא הקים חברת הפקות שחרטה על דגלה להחזיר לקהילה אחוזים ניכרים מהרווחים שלה, ועובד על קידום סטארט-אפ חדשני בעולם התיירות, אבל אלון מורשת שומר לא מעט נקודות זכות לחוויה שעבר במכינת "חוסן" לפני כ-25 שנים

ראשון, 25 נובמבר 2018 11:27

את אלון מורשת קשה לתפוס כשהוא לא בדרכים, או בתפילה, או בהפקה, או במשימה אחרת שקשורה בסטארט-אפ חדשני שעליו הוא שוקד בימים אלה. מורשת, 42, הוא נשוי ואב לחמישה, בוגר מכינת "חוסן" בפדואל ויחידות מיוחדת בצה"ל. לא מעט מהקרדיט על חייו הבוגרים הוא נותן דווקא לשנה המיוחדת שעבר כשהיה חניך במכינת "חוסן" בפדואל לפני כעשרים וחמש שנים. "לא הייתי בעניין של מכינות באותו זמן, וגם העולם הזה לא היה מוכר, אבל הגעתי למכינה והתאהבתי. בעיקר נמשכתי למקום בגלל ההכנה לצבא", סיפר מורשת, שבהמשך שירת בקבע בצה"ל במשך שבע שנים, עד לתפקיד המ"פ. "זאת מכינה לחיים, שמבגרת אותך, מלמדת אותך לנהל סדר עדיפויות, בונה את האישיות שלך, מנהיגות ובעיקר השקפת עולם תורנית ברורה שנוצרה לאחר לימוד וחקר מעמיקים. הכי זכורה לי האחריות האישית שנדרשנו להפגין כחניכים: היינו שותפים בניהול היומיומי של המכינה, ואם תורן מאתנו לא היה קם בבוקר להשקיע בהכנת ארוחת בוקר לכולם – זה היה משפיע על כולנו", שיתף מורשת בתחושות הנוסטלגיה מתקופת המכינה.

אלון מורשת

עם שחרורו מצה"ל, החליט מורשת להקים מכינה קדם צבאית, מכינת אבנ"י אית"ן בגולן, שמיועדת לנוער יהודי אמריקאי שעומד בפני גיוס. "בשירות הצבאי נתקלתי בהרבה חבר'ה אמריקאים שהגיעו לארץ והתרסקו בצבא, כי לא היה להם את ההכנה לקראת שירות אינטנסיבי ומעטפת משפחתית", סיפר מורשת והוסיף: "לכן הקמתי את המכינה, שעמדתי בראשה במשך שלוש-עשרה שנה. כל מחזור במכינה מנה בערך עשרים חניכים. אני גאה לספר שבוגר שלנו הוא טייס קרב ועוד רבים וטובים אחרים שהיו חניכים במכינה הגיעו לתפקידי פיקוד וקצונה". לאחרונה הוחלט יחד עם המכינה במושב קשת לאחד את שתי המכינות: "הבנו שיש יתרון בכך שהחבר'ה האמריקאים ישתלבו עם החבר'ה הישראלים בתהליך הזה, ולא יהיו קבוצה נפרדת".

תוך כדי התפקיד במכינה, פתח מורשת את העסק הפרטי שלו - "איתן הפקות", עסק שמתמחה בהפקת אירועי חברה, ימי גיבוש וכנסים. הייחודיות בחברה של מורשת היא בכך שחרטה על דגלה לחבר את הצורך העסקי להיבט החברתי: "אנו משלבים ספקים חברתיים שיסייעו בהפקה: מסעדות חברתיות שבהן עובדים נערים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, מימון מתנות לאירוע מספק מסוים שעובד עם אסירות בבית הכלא, לימוד מקצועות ההפקה לנערות בסיכון ושילובן בהפקות השונות של החברה, ועוד. כך יוצא שאחוז מסוים מהרווחים שלנו חוזר לקהילה", סיפר מורשת והמשיך: "בנוסף, על כל אירוע אנחנו תורמים מעשר של 10% לכל עמותה שהלקוח יבחר".

בימים אלה מגייס מורשת משקיעים ל-TIPOZZ, סטארט-אפ חדשני בתחום התיירות, שיעזור למטיילים בכל העולם לבנות את הלו"ז המושלם לטיול שלהם בעזרת הידע והניסיון של מורי דרך מקומיים.

לפרטים נוספים על חברת "איתן הפקות"

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - כי נצבים שישי, 27 ספטמבר 2019 15:12
ממתק לשבת - כי תבא שישי, 20 ספטמבר 2019 09:59
ממתק לשבת - פרשת ראה שבת, 31 אוגוסט 2019 13:14
ממתק לשבת - פרשת ואתחנן שישי, 16 אוגוסט 2019 11:22
חידון המכינות הגדול לשנת תשע"ט שני, 12 אוגוסט 2019 15:09
ממתק לשבת - פרשת דברים חמישי, 08 אוגוסט 2019 21:59
ממתק לשבת - פרשת מסעי חמישי, 01 אוגוסט 2019 18:21
ממתק לשבת - פרשת מטות חמישי, 25 יולי 2019 16:35

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 269 | 22.10.2019 | כ"ג תשרי ה'תש"פ שלישי, 22 אוקטובר 2019 11:23
דף עדכון 268 | 07.10.2019 | ח' תשרי ה'תש"פ שני, 07 אוקטובר 2019 13:42

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.