מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

עין השלושה: הכירו את גרעין החיילים החדש של בוגרי המכינות

גרעיני החיילים בעוטף עזה ממשיכים להתפתח, וכעת הגרעין בעין השלושה מסיים את שלב ההתמקמות ונערך לפרויקטים עתידיים בקיבוץ ומחוצה לו. פעילות הגרעין היא אחת מיוזמות הבוגרים שקיבלו תמיכה ממועצת המכינות בשנת תשע"ט

שבת, 31 אוגוסט 2019 13:03

לפני כשנה וחצי הוקם גרעין החיילים הראשון בעוטף עזה, בהובלת בוגר מכינת "עין פרת" אשר כץ. "אני קורא לכל מי שניצוץ ההתיישבות והציונות בוער בו, ולכל מי שמאמין שביכולתו לרכז את חייו בשנים הקרובות סביב משימה זו, להצטרף אלי בהמשך מימוש חזון ההתיישבות שאבות הציונות ייעדו לנו, ולהקים עוד גרעינים רבים ברחבי הארץ", כתב כץ בטור אישי שפורסם בנושא. מתעניינים רבים פנו לגרעין החיילים בכרם שלום ולאחר זמן קצר קם גרעין חיילים נוסף בקיבוץ עין השלושה.

כאחת מיוזמות הבוגרים שקיבלו תמיכה ממועצת המכינות בשנת תשע"ט, גרעין החיילים בעין השלושה קיבל על עצמו לבנות ולפתח את הקיבוץ, להפיק פעילויות תרבות לצעירים כחלק מהקמה של מערך חינוך לנוער, ולקיים פסטיבל חגים מיוחד לקיבוץ. עוד על הפרק – ביסוס ליין "מרצה על הבר" בפאב המקומי של קיבוץ עין השלושה.

קבלת שבת לתוך האייטם

הפרויקט הגדול שבו שותף הגרעין בעין השלושה, יחד עם גרעינים נוספים, הוא שיפוץ מועדון ה"פוסיקט" בכיכר אתרים שבת"א, שעתיד להיהרס בעוד ארבע שנים. מטרת השיפוץ היא להעמיד את המבנה לרשות עולם המכינות והגרעינים – כמקום מפגש להרצאות ודיונים, או כמרחב שבו יתאפשר לבוגרי מכינות ובוגרי שנות שירות לעבוד על יוזמות חברתיות חדשות. בימים אלה נמצא הפרויקט בהרצה למשך תקופה של שלושה חודשים, ובהמשך יוחלט על אופן ניהול והסדרת הפעילות במקום.

פרויקט הפוסיקט בכיכר אתרים לאחר תרומה של ריהוט  בציר בכרם של הקיבוץ

"כשהבנתי שעומד להיפתח גרעין חיילים בעין השלושה, ידעתי מיד שאני רוצה להיות חלק מזה – מפעל ציוני של פיתוח הפריפריה. מאז רק מתחזקת אצלי ההבנה שהחזרה לחיים בקבוצה כמו בשנת המכינה היא משמעותית ביותר", סיפרה לירי, אחת מחברות הגרעין. אורן, מובילת הגרעין בעין השלושה: "החזון של הגרעינים הוא שכשהחבר'ה ישתחררו, הם יעבדו באזור וישתלבו בקיבוץ; בחינוך בלתי פורמלי, בחקלאות, ואפילו יתחילו ללמוד באזור. התיישבות מהסוג הזה לא קורית הרבה בדור שלנו וכדאי להתגייס למטרה הזאת".

בוגרי מכינה? משוחררים? רוצים לעבוד בחקלאות או בחינוך בלתי פורמלי? גרעין עין השלושה מחפש אתכם! פרטים נוספים אצל אורן: 054-7984022 

הפנינג קליטת משפחות

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 332 | 22/2/2021 |ט' אדר התש"פ ראשון, 21 פברואר 2021 09:30
דף עדכון 331 | 8/2/2021 |כו' שבט התש"פ ראשון, 07 פברואר 2021 12:46
דף עדכון 330 | 1/2/2021 | יט' שבט התש"פ ראשון, 31 ינואר 2021 12:05

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.