המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

ממתק לשבת - פרשת תרומה

יצחק יבלונסקי, מנהל מכינת יונתן, על שבת פרשת תרומה

חמישי, 18 פברואר 2021 22:45

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

דברים שכתבה בוגרת שלנו גבריאלה ברק מחזור ז.

השבוע הייתי בהגנ״ש בחוות גלעד, מקום מהמם בשומרון. אחרי קורס קצינים ולאחר מכן, בכניסה לתפקיד, לא היה לי הרבה זמן לחשוב ולהתבונן עם עצמי מה אני לוקחת הלאה מהתקופה המטורפת הזאת שעברתי בתקופת הקורונה. אז ככה,

אם יש משהו שלמדתי מהתקופה הזאת, למדתי שבני אדם מתחרפנייםם מאי וודאות. אנחנו אוהבים לתכנן ולסדר לעצמינו לוזים, ולהכניס את החיים לתבניות של זמן. ואנחנו ככ אוהבים לדבר על העתיד.אוהבים להרגיש בשליטה. לגיטימי, ועד כאן ,נראה לי די ברור.

ואני מזמינה להסתכל אחרת. כי המחשבות האלו מעקבות אותנו ואת היכולת שלנו לחיות בטוב עם עצמינו ועם העולם. באו נאפשר לעצמינו לשנות את ההסתכלות ולהתנתק ולהשתחר מהמחשבות הפרפקציוניסטית שמשכנעות אותנו שרק אם הכל בשליטתנו ובאחריותינו יהיה ״מושלם״, נהיה מרוצים. כי אז ברור שבחייםם לא נהיה מרוצים, כי שום דבר מושלם. ואנחנו יודעים את זה ובכל זאת אנחנו ממשיכים להכניס ככ הרבה לחץ לחיינו ״להצליח״ כשהכל לא באמת בשליטתנו.

יש לנו ככ הרבה תירוצים שאנחנו נותנים לעצמינו שמעכבים את התקדמותינו בעולם הזה. אנחנו משכנעים את עצמינו שברגע שמשהו יקרה לנו או ברגע שנגיע למקום מסויים או שנהיה עם האנשים הנכונים אנחנו נתחיל לחיות בדרך שהלב באמת רוצה.

והפחד עוצר אותנו. הפחד מכישלון, ממה שיחשבו עלי, מאלף ואחד דברים. הפחד אומר לנו שעדיף לא להשתנות, לא להגשים, לא להתפתח. ואז מחפשים החוצה, ברשתות החברתיות בעיקר, ולא מבינים למה אנחנו לא מרוצים מעצמנו ומהחיים. תתכנסו פנימה , תכירו את עצמכם, תעשו משהו קטן( הכי קטן) שמקדם את הרצון הפנימי שלכם. ואם אתם לא יודעים מה הרצון הפנימי, אז תעשו משהו הכי קטן כדי לגלות מה הוא.

ובבקשה, תפסיקו לפחד מהשינוי כי שינויים קורים סביבינו תמיד, כל הזמן. ואין לנו שליטה עליהם. תלמדו להעצים את עצמכם עם השינוי. אל תחכו. החיים קצרים ( סליחה על הקלישאה ) ותראו איזה עוצמה גדולה אתם יכולים להביא לחיים שלכם.

ברשותכם אני רוצה לקחת את המחשבה הזאת צד קדימה.

יש סיפור מדהים בתלמוד:

ת"ר לא יסקל אדם מרשותו לרה"ר מעשה באדם אחד שהיה מסקל מרשותו לרה"ר ומצאו חסיד אחד אמר לו ריקה מפני מה אתה מסקל מרשות שאינה שלך לרשות שלך לגלג עליו לימים נצרך למכור שדהו והיה מהלך באותו רה"ר ונכשל באותן אבנים אמר יפה אמר לי אותו חסיד מפני מה אתה מסקל מרשות שאינה שלך לרשות שלך:

הכל זמני, ובאותה מידה שהכל שלנו, שום דבר גם לא שלנו. ולכן אם אסור ״לזרוק את הזבל״ לרשה״ר , אז אני אומרת גם הפוך. חובה עלינו להוציא את הטוב שיש בנו החוצה.

תן לשינוי לצמוח, אל תפחד מהפחד ( אביתר בנאי )

אז תנו לכם. תנו לכם את ההזדמנות להתפתח, להשתנות, להגשים. כי העולם הוא מלא בהזדמנויות, רק עלינו להתבונן פנימה ולפקוח את ענינו.

מי שנכנס אדר מרבים בשמחה. אז באו נרבה בשמחה ולא נעכב אותה.

שנזכה,

שבת שלום

וחודש אדר שמח.

ארכיונים קשורים

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת "עקב" חמישי, 29 יולי 2021 22:14
ממתק לשבת - שבת פרשת "ואתחנן" שלישי, 20 יולי 2021 19:18
ממתק לשבת - שבת פרשת פנחס חמישי, 01 יולי 2021 22:47
ממתק לשבת - שבת פרשת קורח חמישי, 10 יוני 2021 17:39
ממתק לשבת - שבת פרשת שלח חמישי, 03 יוני 2021 22:32
ממתק לשבת - שבת פרשת בהעלותך חמישי, 27 מאי 2021 23:12

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.