המגזין המקוון של מועצת המכינות

כתבות עומק, ראיונות, בלוגים אישיים של אנשי מפתח ופרויקטים מיוחדים של מועצת המכינות.

איך נראה יום עיון לרכזי טיולים ופעילות החוץ במכינות?

רכזי הטיולים ופעילות החוץ במכינות יוצאים ליום עיון שמטרתו להעשיר את הכשרתם ולתדרך אותם לקראת אירועים שונים בשגרה ובשטח – אז איך נראה יום עיון כזה?

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

בקיץ, רכזי הטיולים ופעילות החוץ במכינות השונות עוברים הכשרות לקראת השנה הבאה. בסתיו, בחורף ובאביב, הם נפגשים כדי להמשיך ללמוד על תפקידם ולשמור על רמת מקצועיות ובטיחות גבוהה גם חודשים לאחר הכשרתם. המפגשים נערכים בשלושה מוקדים, צפון הארץ, מרכזה ודרומה, ומתקיימים במכינות המתנדבות לארח את הרכזים.

WhatsApp Image 2023 02 06 at 13.47.28

איפה ביקרו רכזי הטיולים של המכינות השנה?

מפגשי רכזי הטיולים ופעילות החוץ נערכים באופן אזורי:

רכזי המכינות הצפוניות נפגשו יחד במכינת ימין אורד בחצור הגלילית, בה המשתתפים גם זכו להכיר את אופייה המיוחד של המכינה. רכזי המכינות ממרכז הארץ נפגשו במכינת מעוז בלוד, שם למדו על החיים בעיר מעורבת לאחר מבצע "שומר חומות". רכזי המכינות בדרומה של הארץ ביקרו במכינת נחשון בשדרות – שם עברו תדריך להתמודדות במצבים של אזעקת 'צבע אדום' והתרעת ירי טילים, ומתוך כך גם למדו על ההתמודדות השוטפת של חניכי המכינות והצוותים בעוטף עזה.

כחלק מרכזי מימי העיון, המשתתפים לומדים על מקרי בוחן ואירועים מהמכינות, ולאחר מכן מנהלים שיח על מסקנות ופתרונות אפשריים להמשך עבודה בטוחה ומקצועית. מטרתם של ימי העיון היא גם לאפשר שיח פתוח ושיתוף ידע בין רכזי הטיולים ופעילויות החוץ מהמכינות השונות.

במה עסקו המפגשים האחרונים?

במפגשים האחרונים רכזי הטיולים ופעילות החוץ דנו במסקנות ועדת הבדיקה הממשלתית לאסון צפית על מנת להבין אותן לעומקן, וערכו חשיבה משותפת לסוגיית ההטמעה במכינות בעקבות דוח הביניים שפורסם. בנוסף לכך, הם תרגלו את תיאום הטיולים מול הלשכה לתיאום טיולים, והעלו דגשים לעבודה נכונה.

לבסוף, הרכזים עסקו גם בפעילויות ההתנדבויות במכינה תוך חלוקה לקבוצות עבודה, בהן עסקו בשלושה סוגי התנדבות: התנדבות שבועית קבועה, התנדבות קבוצתית מזדמנת והתנדבות פרטנית מזדמנת. הדיון בקבוצות הקטנות העלה דילמות חשובות, ובחן דרכי פעולה על מנת לייצר מעטפת בטיחות טובה להתנדבויות השונות.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.