חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 237 | 25.02.2019 | כ' אדר ה'תשע"ט

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שני, 25 פברואר 2019 10:46

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

השבוע החולף היה קשה ולא פשוט עבורי ועבור רבים מאיתנו. למעשה, השבוע, לראשונה מאז התחלתי לפעול בעולם המכינות לפני כ-22 שנים, התחלתי לתהות מה סיכויי השותפות שאנו מקיימים מעבר להיבט המכשירי של השותפות הזו.

העובדה שהרב רפי פרץ חברינו ובשר מבשרינו, הוביל את האיחוד "הטכני" עם מפלגת ממשיכי כהנא ועשוי חלילה להכניס "בזכות" "האיחוד הטכני" הזה אנשים המתגאים בהיותם ממשיכי הרב כהנא, אוהדי הרוצח ברוך גולדשטיין, ותומכי שחרורו של יגאל עמיר איננה הבעיה היחידה. תמיכת חברינו הרב אלי סדן אבי מפעל המכינות וחתן פרס ישראל במהלך, והשתיקה המוחלטת של אנשי עולם המכינות התורני וההימנעות ההתייצבות נגד המעשה חמורה הרבה יותר וכואבת הרבה יותר.

כשאמרתי דברים אלו בפתח יום העיון שקיים משרד החינוך ביום חמישי התעוררה מחאה. מסתבר שבחבורה שלנו יש אנשים שרגישים יותר לכבודם של מי שפותחים את הדלת לגזענים ומעודדי רוצחים מאשר לתחושות שותפיהם. לא פחות חמורה היתה הערת מנהל מכינה תורנית שאמון על חינוך נערים לשירות צבאי ומנהיגות אזרחית: אז מה מרצ יותר טוב? (תגיד חבר, אתה משווה מי שתולה תמונת רוצח אצלו בסלון למי מציע תכנית מדינית אחרת? אתה אמיתי?)

עולם המכינות מעודד ואפשר מעורבות פוליטית ובלבד שהחינוך במכינה אינו מפלגתי ואינו חד מימדי. כשראשי מכינות מצדיקים ומחזקים מפלגה גזענית שאינה ראויה בשום היבט, קמה מלוא ההצדקה לשים סימן שאלה ענק ביחס לחינוך המוסרי המועבר במכינות.

אמנת נס הרים אוסרת על ראשי המכינות ביטויים גסי רוח אוהמבטאים התנגדות לקיומה של מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, זה גדר הגבול המשותפת שלקחנו על עצמינו. תמיכה וגיבוי לחיבור עם הכהניסטים, בדיוק כמו  בחירה בשפה מגדפת ומשפילה ביחס למי שבחירותיו, עמדותיו, זהותו, שונות משלי הם פעולה החורגת מגבולות האמנה.

השותפות שלנו אינה יכולה להיות אינסטרומנטלית בלבד שכן אז לא תשרוד.

היה לי קשה מאד ללכת לישון בלילה שבין רביעי לחמישי. וגם בין חמישי לשישי ואני קם עם מועקה גדולה כל השבוע האחרון.
כי מה ניתן להבין היום משתיקתכם מתמשכת חבריי ראשי המכינות התורניות? איני סבור שאתם נעדרי אומץ אזרחי, או שאתם חוששים מהציבור או מרב כזה או אחר. לדעתי - וזה החשש האמיתי שלי - אתם פשוט לא רואים בחבירה לכהניזם חציית קו אדום.

הרוע כמו תא רגיל בגוף המצוי אצל כל אחד אשר בתנאים מסוימים הופך לפתע לגידול ממאיר. האם התנאים הסביבתיים בישראל היום, (הסתה ללא מעצורים של ראש הממשלה נגד השמאל והערבים, מלחמה הרסנית במוסדות אכיפת החוק, תיוג כל נושא שמרה גם אם מונה על ידו כשמאלני אם הוא תומך באכיפת הדין על ראש הממשלה, שימשו נפוץ בפייק ניוז מצד ראשי המפלגות הפוליטיות, גסות רוח עד כדי אלימות ), מביאים לסכנה של השתלטות הרוע על הגוף? 

אני חושש מאד ומוטרד מאד.  
התקווה שהייתה לי, שאנחנו נהיה קול מאד אחר שאינו נותן יד לקיצוניות (אתם מדמיינים את ראשי המכינות הכלליות שותקים מול "איחוד טכני" של העבודה עם חנין זועבי?), התנפץ השבוע מול המעשה הנורא והשתיקה המהדהדת הנוראה עוד יותר, וז'בוטינסקי כתב זאת בהמנון בית"ר טוב ממני:"כי שקט הוא רפש 
הפקר דם ונפש 
למען ההוד הנסתר..."   

מי אתם חבריי ראשי המכינות התורניות? מה אתם? מהי אמת חייכם? איזו שותפות אמת ועומק אנחנו יכולים לייצר ככה?

שבוע יותר טוב וקריאה מועילה.

דני.

מה בגיליון?

תאריכון

הצעות למכינות

מכתב מאריה מור בנוגע למנהל הביטחון החדש

להורדה לחצו >>

סיכום יום עיון של משרד החינוך

כ-40 ראשי מכינות התכנסו ליום עיון מרתק בסמינר שיין. יום העיון עסק בחינוך להשתלבות בשירות האזרחי.

השופט שוהם שהיה "נציב הדורות הבאים" פתח, ואחריו העביר הרצאה מרתקת מנכ"ל משה"ח שמואל אבוהב, שדיבר על העולם העתיד והשפעתו על הנוער.

היום הסתיים בשיחה שבה שיתפו אנשי מכינת אדרת ובני דוד בנסיון שצברו בנסיון להטמיע התחום. במהלך היום פגשנו גם את נציגי משרדי הממשלה העוסקים בתחום ולמדנו נתונים מרשימים על הנסיון לטייב את שורת המשתלבים בשירות הציבורי שהמדינה שותפה לו. כמי שתחום זה הוגדר כאחד היעדים שלנו, אין ספק השום העין היה סיפתח ראוי ומעורר תיאבון.

יום עיון משרד החינוך 24.2

יום המעשים טובים - בואו להתנדב עם הקק"ל

ביום שלישי ה-2.4.19 יתקיים יום המעשים הטובים, יום שיא לפרויקטים קהילתיים שנתיים ולעשייה התנדבותית וסביבתית ברחבי הארץ. יום המעשים הטובים הינו מיזם התנדבותי עולמי, המאחד מעל ל- 100 מדינות ברחבי העולם לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרכו.

חברינו מקק"ל הם חלק ממובילי היום המיוחד. מי שרוצה לקחת חלק מוזמן לפנות לגלעד. חשוב ומומלץ!

קק"ל ומועצת המכינות - עדכון מיוחד לכבוד ט"ו בשבט

אנו שמחים לעדכן אתכם בחלק מן העשייה החינוכית השוטת, ובפירותיו של שיתוף הפעולה בין קק"ל ובין מועצת המכינות הקדם צבאיות, לקריאה לחצו >>

8eabf18a 03e1 4e7b a44d f74d9eac6006

"מנהיגאה": אלה בוגרי המכינות שעומדים מאחורי תכנית המנהיגות למכינסטים להט"בים

לפני מספר חודשים נוסדה תכנית המנהיגות "מנהיגאה", מבית "איגי", המיועדת לצעירות וצעירים בשנת הגשמה; מכינה או שנת שירות. לצד בירור זהות והיכרות עם מאבקי קהילת הלהט"ב בישראל, רוכשים המשתתפים בתכנית כלים לפעולה מנהיגותית בחברה הישראלית. כעת מייסדי התכנית, בוגרי מכינות תבור וערבה ובוגר "השומר הצעיר", לירי פנחס, יואב עצמוני ואור בן-שמעון מספרים מה הביא אותם להוביל את המהלך, לקריאה >>

Untitled design

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.