הדפסת עמוד זה

דף עדכון 258 | 28.07.2019 | כ"ה תמוז ה'תשע"ט

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

28/07/2019

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שבוע טוב לכולם.

יום עיון וריענון לראשי מכינות פתח את עונת ההכשרה השנייה שהתחלנו עם משרדי החינוך והביטחון. שפע הכשרות חיצוניות במגוון תחומים, רובם בשת"פ עם צוותי המכינות החצי שנתיות, מתחילים עתה ונקווה שעם הלקחים והתובנות של כולנו תהיה שנת תש"פ שנה עוד יותר מוצלחת מבחינת ביטחון ובטיחות.
הועד המנהל בישיבה אחרונה לשנה"ע הנוכחית, חותם שנה מתישה ומורכבת תודה לכל מי שנשא בעול ובמיוחד ליוסי ברוך ולרב יצחק ניסים שכיו"רי הועד היו שותפים לאתגרים ולהתמודדות היומיומית…

שמחים לבשר על יום עיון ייחודי ראשון מסוגו לראשי מכינות ושלוחות חדשים שאנחנו עורכים עם משה"ח ב-7.8 מומלץ לטובת הכרות של החדשים עם החומר…

קריאה מהנה ומועילה!

דני

מה בגיליון?

תאריכון

הצעות למכינות

מצגות מיום הכשרת ראשי מכינות

יום מרתק וברמה גבוהה, שנערך ביום שני בסמינר שיין. המצגות למעוניינים כאן…

לצפיה במצגת רענון בטיחות בפעילות שטח של משה"ח לחצו >>

לצפיה במצגת של מנכ"ל אתגרים אבי בלקנאי לחצו >>

לצפיה במצגת של חדר מצב לחצו >>

לצפיה במצגת תרבות ארגונית תומכת בטיחות לחצו >>

עדכון פרטים באתר מועצת המכינות

כחלק מההכנות לשנה הבאה כדי לעדכן את המידע על המכינה שלכם באתר המועצה. תעברו על דף המכינה ותבדקו שכל הפרטים שכתובים נכונים ומעודכנים.

לרשימת המכינה התורניות - https://mechinot.org.il/mechina/list/torani
לרשימת המכינות הכלליות - https://mechinot.org.il/mechina/list/general

שימו דגש על פרטי ההתקשרות - טלפון, מייל וכו' במידה ותרצו לבצע שינויים בעמוד שלכם, אנא פנו אליי במייל בלבד עם המידע המעודכן אותו תרצו שנעלה - gui@mechinot.org.il

בברכה, גיא צוות מדיה.

הצעה לבוגרים:מלגת אפ"ק

אם אתם סטודנטים אלופים שמעוניינים לקחת חלק בהקמה של רשת ארצית שתעודד צעירים לפעול ולהשתקע בפריפריה - אנחנו מחפשים אתכם! בארצנו, תנועת ההתיישבות של בוגרי המכינות, מעניקה מלגת עשיה חברתית לבוגרי מכינות על סך 10,000 ש"ח!

הסטודנטים שיבחרו יעברו הכשרה עם טובי המרצים בתחומי התיישבות, קהילות, מעורבות חברתית, פריפריה גיאוגרפית חברתית, ועוד. סטודנטים המשתתפים בתכנית יזכו למלגה שנתית עבור הפקת הכנסים שיתבצעו בשנה"ל תש"פ, בונוסים יחולקו למתאימים. 

ליצירת קשר: יערה yaara@beartzeinu.org.il

לפרטים נוספים >>

שטח פרטי: מסכמים את שיח שלום

בית מדרש 'שיח שלום', פעל השנה עם קבוצה של 16 ראשי מכינות תורניות וכלליות שהתכנסו בשנה האחרונה ללימוד ושיח עומק.

בית מדרש ראשי המכינות תשע"ט בשיתוף עם "שיח שלום" היה חוויה דינמית ייחודית, שביקשה ליצור גשרים מבלי להקהות את הפערים; לחתור לשלום גם בליבת המתחים שמלווים את השיח הערכי והחינוכי שבו אנחנו כראשי המכינות שותפים. בית המדרש התכנס ל-10 מפגשים בתשע"ט. וסיים בסמינר מרוכז של 3 ימים מבוקר ועד לילה במלון לביא.

ירון יצחק, ראש מכינת מלח הארץ מסכם את שיח שלום

אי אפשר להבדיל את האידיאולוגיה מהאדם. זה כמו לנסות להבדיל בין גוף ונפש או צורה וחומר. הניסיון לדבר רק על אידיאולוגיה במנותק מהאנשים מוביל לדיסוננסים לא פשוטים. כך אנחנו מוצאים את עצמנו, גם בעולם המכינות, מביטים בתדהמה באדם שאנו מעריכים מאד, אומר דברים מעוררי סלידה. כך אנחנו מוצאים את עצמנו במרדף אחר אמיתות אבסולוטיות, כאילו לאידיאולוגיות יש חיים משל עצמן ולא פעם פוגעים במי שמבטא אמיתות אחרות. 

סמינר שיח שלום, בו השתתפתי השנה, מחזיר את המיקוד בעיקר. במהלך הסמינר התעמקנו באנשים ובסיפורי חייהם. נשים, גברים, דתיים, חילוניים, שמרנים או ליברלים... כולם הסכימו להיחשף, כולם איפשרו לנו להתבונן בעומק נישמתם. ברור שלא יצאנו משם מסכימים יותר, אבל יצאנו משם אוהבים ומעריכים יותר. מבינים יותר לעומק מול מי אנחנו עומדים ומה בלבם. 

בעיניי, עולם המכינות ומוביליו טומן בחובו אוצר אנושי שלא יסולא בפז (אלו הקרובים אליי בדעותיהם, ואלו הרחוקים). עוד לפני הסמינר עמדתי נפעם מול אנשים סוחפים, עמוקים, מעוררי השראה, מובילי דרך. סמינר שיח שלום הזמין אותי לצלול להיכרות מעמיקה ואמתית עם אוסף אנשים נדירים. לא יכולתי לבקש מתנה גדולה מזו.

מתחברים בצעדת ירושלים - עדכון מיוזמי הצעדה

האירוע שהתקיים בשנים הקודמות בחורבת סעדים והובל ע"י "מתחברים לעתיד משותף" לא יתקיים השנה בשל היותנו בתקופת מעבר לקראת בחירות, וחוסר אפשרות לגייס כספים ממשרדי הממשלה לצורך מימון היום הראשון.  

השנה נצעד רק יום אחד, ביחד עם ירושלים במסלולים שבתוך העיר. הצעדה תתקיים בתאריך 17.10.19

מתחברים יתפעלו סוכות תוכן לאורך המסלול כפי שהיה בשנים קודמות. אנו מזמינים את המכינות לקחת חלק בצעדה ולהצטרף למסלול הארוך היוצא מגבעת התחמושת, דרך הר הצופים, העיר העתיקה ועד לגן סאקר. מכינה שמעוניינת להפעיל סוכת תוכן - נשמח מאד לסייע בכך! השנה אין לנו תקציב להסעות ולכן מכינה שתבחר להגיע, תוכל לפנות לסיוע של משהב"ט בהסעה או להגיע בכוחות עצמה.

בברכה ותודה!

עירית מוזס irit.mozes@gmail.com
רם שמואלי ram.meetchabrim@gmail.com

להורדת ההזמנה לחצו >>

למכינות המחפשות אנשי צוות: אייבי כהן

אני אייבי כהן עובדת במערכת החינוך משנת 2000 כמחנכת מורה להיסטוריה ואזרחות, רכזת שכבה, רכזת חינוך חברתי ועוד. מאוד אוהבת את העבודה עם בני הנוער. עשיתי תפקידים רבים ומגוונים לאורך השנים. בתשע שנים האחרונות אני רכזת שכבה בתיכון בנס ציונה ובמסגרת התפקיד הזה יזמתי פרויקטים רבים של מורים ושל תלמידים לקידום מטרות חינוכיות, ערכיות וחברתית. 

בניתי קבוצות מנהיגות והובלתי איתם תהליכים בביהס ומחוצה לו. בשלוש השנים האחרונות אני משמשת גם בתפקיד רכזת חינוך חברתי ובמסגרתו בונה תכנית תלת שנתית בתיכון במבוססת על ערכים של ציונות אהבת הארץ, זהות אישית יהודית וישראלית ומחברת זאת לשיעורי חינוך הרצאות טיולים ופעילות התנדבובתית. 

בעשר השנים הראשונות שלי עבדתי בנעמת לוד מתוך אמונה בקידום הפריפריה החברתית. אני מאמינה בכך שכאשר נותנים הרגשה לאדם שרואים אותו ואת צרכיו, הוא מרגיש משמעותי, הוא מסופק, מרגיש שהוא יכול ליזום, לתרום, לעשות, ליצור ולקדם יוזמות שונות למען החברה וביה"ס, הדבר נוגע גם למורים וגם לתלמידים. 

מאמינה בדיאלוג פתוח ואמיתי עם התלמידים על מנת לקדם למידה משמעותית וערכית ויחד עם זאת ליצור מסגרת ערכית שלי שבתוכה יש מרחב פעולה.  לאור התפקידים השונים שעשיתי אני מעוניינת להשתלב במכינות קדם צבאיות אשמח לשמוע על אופציות קיימות. 

אשמח להגיע לראיון ולהציג את כל האני מאמין שלי, אם הדבר רלוונטי. ליצירת קשר - eivyc0701@gmail.com