חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 228 | 16.12.2018 | ח' טבת ה'תשע"ט

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 16 דצמבר 2018 11:16

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

חודש טבת החורפי עמנו, ונקווה שגשמי הברכה יתחדשו בקרוב מאד. בינתיים במכינות אנחנו עדיין מתמודדים עם ההשלכות של אסון נחל צפית, התמודדות שככל הנראה תלווה אותנו במהלך רוב השנה הזו ועוד זמן רב.

בשבוע החולף פורסם דו"ח ועדת אהרונישיקי. הדו"ח גרר עמו תגובות רבות ותואר בכלי התקשורת כ"דו"ח חריף". לא קיבלנו תגובות פורמליות עד כה ממשרדי הממשלה הממונים עלינו, אך באופן בלתי פורמלי קיבלנו תגובות כועסות עד זועמות, שנראות לי מאד לא במקומן.

בכל מקרה, עם משרד החינוך אנחנו ממשיכים לנסות ולגשר על הפערים. לגבי משרד הביטחון, כרגע האגף לא משתף פעולה איתנו ולא ברור מה כיוון ההתקדמות. דו"ח אהרונישיקי מצורף לעדכון, ומדבר בעד עצמו מציע לכולם לקרוא אותו ולהעיר לגביו. הועד יתכנס ב-20.12 , השבוע, יחד עם אהרונישיקי ללמוד את הדו"ח ולראות איך ממשיכים ומטמיעים את המלצותיו.

ביו"ש וגבול הרצועה שוב פיגועים אלימים וירי.  נדרש משנה זהירות לפעילות בגזרות האלו שימרו על אבטחה נאותה.

שבוע טוב, דני.

מה בגיליון?

תאריכון

הצעות למכינות

אסון צפית: דו"ח הבטיחות והמוגנות מטעם ועדת אהרונישקי

מותם הנורא של תשע נערות ונער בטיול הגיבוש של מכינת בני ציון בנחל צפית טלטל קשות את עולם המכינות. אין ניחומים לאובדן הגדול, לנערים שהיו ואינם. מוטלת על כולנו החובה לתחקר ולהבין את הבעיות לעומקן וליישם הנחיות חדשות, על מנת שאירוע טרגי שכזה לא יחזור.

מתוך הבנת גודל האירוע והרצון להמשיך ולקיים את עולם המכינות הקדם צבאיות, הוקמה ועדת אהרונישקי שתפקידה לבנות מודל פעילות אופטימלי עבור המכינות הקדם צבאיות, בכדי לחדד את התפיסה בתחומי הבטיחות והמוגנות. הוועדה הייתה עצמאית והובלה על ידי שלושה אנשי מקצוע שאינם קשורים לעולם המכינות.

להורדת הדו"ח המלא לחצו>>

הזמנת מקראות התיישבות - 'בקו האופק'

לאור העניין והביקוש שעלה, 'בארצנו' ומועצת המכינות פותחת אפשרות להזמנה קולקטיבית של מקראות 'בקו האופק' - חינוך להתיישבות קהילתית משימתית בפריפריה (מצורפת תמונת הכריכה להמחשה).

אם ברצונכם להזמין מקראות לחניכים, כמתנות לאורחים או לכל צורך אחר - אתם מוזמנים למלא את הטופס המקוון

מחיר מקראה: 20 ש"ח, מחיר עלות.
המקראה מגיעה בכריכה רכה,צבעונית, בגודל A4

לשאלות ניתן לפנות למעיין, רכזת המטה  054-2350075, [email protected]

מקראה קטן

איסוף חומרים לתכנית חינוך להתיישבות

לצורך הפקת חומרים לגיוס משאבים וקק"ל אנחנו מבקשים מכל המכינות שמשתתפות בתכנית לימודים חינוך להתיישבות לצלם שיעורים, הרצאות וסיורים ולשלוח כשיש לכם חומרים מצולמים (תמונות וסרטונים) למעיין רכזת המטה, [email protected] אין בעיה לצלם בפלאפון רק הקפידו לצלם באור, לרוחב, ולשלוח את החומרים דרך המייל ולא הוואטסאפ כדי לשמור על איכות התמונה/הסרטון.

סיכום יום עיון השנתי למנהלים האדמנסטרטיבים ולאנשי המנהלה של המכינות

ביום שלישי האחרון (11.12) התכנסו במרכז תל אביב 42 מנהלים ואנשי אדמינסטרציה מ-36 מכינות ליום עיון מקצועי ומושקע.

פתחנו את היום בהרצאה של אלי שקד מחברת "גרופ" על ההזדמנויות ברכש משותף והוזלת עלויות. המשכנו ללמידת עמיתים בסגנון ספיידייט, מדהים כמה שמפגשים עם מנהלים שונים יכולים ללמד.

העמקנו בנושא ביקורת עומק עם רו"ח גלבוע ויספיש ויצאנו לארוחת צהריים מפנקת, לא לפני שיחה פתוחה עם מנכ"ל המועצה דני זמיר על המכינות, המועצה ושאר נושאים שעל הפרק.

לאחר מכן, התכנסנו לשמוע הרצאה מרתקת מעמית בירנבויים על נושא הפנסיה, ולסיום שמענו הרצאה של שי חגואל סמנכ"ל השיווק של חברת שטראוס לשעבר על ניהול ויצירתיות.

מי שהגיע הרוויח, ומי שלא, מצפים לו ביום העיון הבא.
אסף שור

כנס   כנס

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.