חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 224 | 19.11.2018 | י"א כסלו ה'תשע"ט

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שני, 19 נובמבר 2018 09:51

שלום לכולם ולכולן, עדכון 224.

שבוע סוער עבר על כולנו, תחילה מבצע צבאי שהסתבך וגרר ירי של מאות רקטות לישראל ןויכוח ציבורי לוהט על תנאי ההסדרה, שהביאו להפסקת הירי ולהתפטרות שר הביטחון בנימוק של אי הסכמה לתנאי ההסדרה. האם הולכים לבחירות מוקדמות בכ-10 חודשים מהמתוכנן?

קשה לדעת. השאלות שבעניינן מתפתח המשבר, כמו גם מעורבות חניכי מכינות בעידוד הצבעה אזרחית לרשויות המקומיות, הן חלק חיוני לצמיחת מנהיגות אזרחית מעורבת. מצד שני גם אופן הדיון והשיקולים שיש לשקף לחניכים דורש מורכבות, ויכולת הכלה חינוכית ערכית.  דבר אחד אסור לנו - להתעלם, ולא לעסוק בנושאים האלו שעל סדר היום.

קריאה מהנה ומועילה!
דני.

מה בגליון?

תאריכון

הצעות למכינות

הסדרת פערים מול משרד החינוך בנושא פעילות השטח 

למרות שחלק מקשיי ההטמעה של תחילת העבודה ע"פ הכללים היו צפויים, יש כרגע פער אמיתי ביחס לקיום ראוי ומטיבי של סדרות שטח, ניווטים (מבחינת אזורים), טיולי חוליות על שבילים וכו'. ברמה המעשית פנינו לכל הרמות במשרד החינוך בבקשה להתערבות מאירית ברוק ועד לשר החינוך. בעקבות הפניה ייערך מפגש של אריה מור, ראש אגף בטחון במשה"ח, עם ראשי המכינות בתאריך שייקבע, ובד בבד נעלה מולו את ההצעות לפתרון. ככל שיראה שהפערים אינם ניתנים לגישור, ויש פגיעה מהותית לרבות אי יישום הכללים שהוחלטו ע"י משה"ח עצמו, נכנס לפעילות הדרגתית של פיתרון, כשיש לנו חלופות מגוונות אותן נפעיל במדיה ויהיה צורך ולפי החלטת המועצה.

ב-20.11 מכנסת לימור, ראשת שלוחת נופי פרת של מכינת עין-פרת, שיחה של ראשי מכינות בעניין, השיחה לא פורמלית ופתוחה למעוניינים בקרב ראשי המכינות והשלוחות.

תיקון לחוק פצויי פיטורים לטובת חניכי מכינות לא עלה לקריאת טרומית

הממשלה לפי דרישת שר הכלכלה אלי כהן ממפלגת כולנו מכשילה תיקון לחוק פיצויי פיטורים לטובת חניכי מכינות. ביוזמת ח"כ מיכל רוזין ממפלגת מרצ, ועוד ח"כים שהצטרפו אליה, הוצע תיקון לחוק פיצויי פיטורים לפיו מי שמפסיק עבודתו לרגל הצטרפותו למכינה קדם צבאית שמתחילה בפעילותה, ייחשב כמי שפוטר ולא כמי שהתפטר ויהיה זכאי לפיצויי פיטורים. תיקון הכרחי זה לחוק, שנועד בפועל בעיקר לטובת חניכים מבתים מוחלשים כלכלית שנאלצים לעבוד כדי להתפרנס, הוכשל לפי דרישת שר הכלכלה ולא עבר לקריאה טרומית. מצער, במיוחד על רקע הסיוע של רבים מהח"כים ממפלגת כולנו בנושא חניכים מוחלשים, ומצד שני נאמר בכנות שהובלת החוק לא תאומה איתנו וייתכן ואם כך היה נעשה התוצאה היתה שונה.

ננסה בעתיד שוב.

מפגש פורום רכזי בוגרים #2 - תשע"ט

ביום שלישי 13.11 נפגשו 30 רכזי ורכזות בוגרים, מהמכינות הכלליות והתורניות, למפגש השני של פורום הרכזים לתשע"ט. יצאנו מהמגרש הביתי ונפגשנו עם רכזות בוגרים של ארגונים עמיתים - דפנה יזרעאל, מנהלת עמיתי ברונפמן בישראל ויו"ר פורום ארגוני הבוגרים, ומיטל שמר, רכזת הבוגרים של עמותת חינוך לפסגות. למדנו מהן כלים, דרכי פעולה, מטרות ודילמות משותפות לעבודה עם בוגרים, ויצאנו עם הרבה חומר למחשבה לשיפור עבודת הרכזים. פורום הרכזים יפגש למפגש השלישי השנה ב-11/12 בירושלים.

פורום רכזי בוגרים

תשלום חובות למועצה כתנאי לקבלת תשלומי פרויקטים

בחודשיים הקרובים יועברו תשלומים על השתתפות המכינות בפרויקטים רבים. התשלומים לכל מכינה בהתאם לזכאותה ומגיעים לסכומים נאים.
בהתאם להחלטת הועד, מכינות שטרם הסדירו את חובן לא יוכלו לממש את כספי הזכאות שלהן לכלל הפרויקטים.

לא יתאפשר קיזוז בין סכום החוב לסכום תשלום הזכאות לפרויקט. נבקש להסדיר את החוב למועצה בהקדם על מנת לא לעכב את העברת הכספים לפרויקטים לכלל המכינות.

לשאלות נא ליצור קשר עם מעיין.

הזדמנות אחרונה לתיאום פעילות משותפת עם מרחבי קק"ל ב-2018

אנו מזכירים כי ניתן עוד לקיים השנה תכניות חינוכיות או עבודה תורמת בתיאום קק"ל, דרך המרחבים. קיימת יתרת זכאות למכינות לשימוש עד סוף השנה. ניתן לתאם פעילויות ולהירשם ישירות אצל מנהלי המרחבים, עד סוף נובמבר לכל המאוחר. מכינות אשר לא נצלו את תקציבן ולא יקבעו פעילויות מול המרחבים, תקציבן יחולק בין המכינות האחרות. שימו לב שהתשלום מבוצע ישירות באמצעות המרחבים. ניתן לבצע מגוון של פעילויות, בתיאום עם אחראי קק"ל במרחב בו נמצאת המכינה.

כל הפרטים בקול הקורא המצורף - מוזמנים לממש את הפעילות המשותפת עד סוף השנה.

להורדת הקול קורא לחצו >>

תזכורת אחרונה - חודש לסיום הגשה לפרויקט 'פסיפס מכינות'

חודש אחרון להגשת הבקשות למענק ההתאמה בפרויקט 'פסיפס' למכינות הזכאיות. הגשת הבקשה עד ה-15.12.18, באמצעות מילוי טופס הפרטים המקוון ובצירוף טופס התורם החתום (סרוק, בעברית או אנגלית) בלבד. על טופס בקשות ההתאמה להיות עם מלוא הפרטים ובהתאם לתנאים בקול הקורא (מצורף). ניתן להגיש בקשות התאמה על תרומות החל מזמן השקת הפרויקט - 20/7/18.

כל הפרטים והקישור לטופס המקוון בקול הקורא המצורף.

בהצלחה!

להורדת הטופס לחצו >>

הזמנת מקראות לתכנית 'בקו האופק'- חינוך להתיישבות תשע"ט 

לאור העניין והביקוש שעלה, 'בארצנו' ומועצת המכינות פותחת אפשרות להזמנה קולקטיבית של מקראות 'בקו האופק' - חינוך להתיישבות קהילתית משימתית בפריפריה (מצורפת תמונת הכריכה להמחשה).

אם ברצונכם להזמין מקראות לחניכים, כמתנות לאורחים או לכל צורך אחר - אתם מוזמנים למלא את הטופס המקוון

מחיר למקראה: 20 ש"ח , מחיר עלות. המקראה מגיעה בכריכה רכה,צבעונית, בגודל A4.

MikraaA4 cover v2 1

חדש במגזין - פיצה, ואנשים: בוגרי מכינת רבין נחושים להוביל לשינוי בדרום תל אביב

בוגרים יוזמים: בואו להכיר את יוזמות הבוגרים שעושות טוב לחברה, ולנו טוב על הלב. 

השבוע - מהצד היא יכולה להיראות כמו סתם עוד פיצרייה עם שיק תל אביבי, אבל מאחורי "פיצה פיפל", בית העסק שהקימו שבעה שותפים, וביניהם ארבעה בוגרים ממכינת רבין, מסתתרים חלומות גדולים ואמירה חברתית משמעותית: "מקווים ליצור שינוי ניכר בשטח". הצצה למקום שכולו טוב, לקריאה לחצו >>

המקום מבחוץ

בהזדמנות זו נאחל בהצלחה לנעם יוסף, עורך תוכן ואחראי יח"צ שמצטרף לצוות המדיה של המועצה. נעם הוא בוגר מכינת בני ציון (מחזור ז') וחטיבת דובר צה"ל, וכיום הוא סטודנט לפסיכולוגיה ומדעי המדינה. קורה אצלכם משהו מעניין? מוזמנים לפנות במייל: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שיבולטר סוף שנת תש"ף רביעי, 08 יולי 2020 17:38

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.