מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 181 | 17.12.2017 | כ"ט בכסלו התשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 17 דצמבר 2017 09:56

שלום לכולם,
עדכון קצר בעיקרי העניינים.
הכנסת והמשפחות קראו לנו אז באנו. השבוע נכחנו בכנס בכנסת הנועד לקדם מהלכים להשבת החללים אורון שאול, הדר גולדין, ושאר האזרחים הישראלים שבידי החמאס הביתה. (וברור שאיננו מסכימים לשחרור מחבלים תמורתם).
כנס נוקב עצוב מרשים, לא פשוט.
האם יש לנו כמכינות חובה ערכית לקחת חלק במאבק מסוג זה או שמדובר במעשה לא ראוי ולא יעיל?
קריאה מועילה ומהנה, חג אורים שמח!

מה בגליון?

תאריכון

כנס בנושא סולדריות ואחראיות הדדית ביוזמת השדולה להחזרת החיילים הביתה

כ-120 חניכי מכינות קד"צ (צהלי, לכיש, בני דוד, רבין) מורים, רבנים ואנשי המטה גדשו עד אפס מקום את אולם שפרינצק אשר בכנסת ביום שלישי בשבוע החולף. במקום נערך הכינוס החמישי של השדולה להשבת חללי צה"ל והאזרחים הכלואים בעזה, שדולה שבראשה עומדים הח"כית שולי מועלם והח"כ עמיר פרץ.

בשיחה עלה זעם ותסכול רב, בעיקר מצד המשפחות וחבריו של הדר, על אפס מעשה בפועל של המנהיגות ועל הכישלון המתמשך בהשגת המטרה. ניתן להפעיל מנופי לחץ, סבורים כל הקשורים לפרשה, ויש רבים בעולם המכינות שסבורים כי הגיעה העת שאנו כמכינות נתחיל לשוחח ולבחון אם ומה ניתן לעשות אופרטיבית.

נציגי המכינות שנשאו דברים בכינוס: מנכ"ל מועצת המכינות דני זמיר, ראש מכינת לכיש יניב מזומן, מנהלת מכינת צהלי יפית קלמר ראש מכינת רוח השדה-בארות יצחק הרב איתמר חייקין(שגם היה המחנך של הדר גולדין בתיכון), הרב פנחס ציון מכינת בני-דוד וכן חניך ממכינת בני-דוד וחניכה ממכינת צהלי.

WhatsApp Image 2017 12 12 at 12.14.53

כמו שתיארנו זה היה כינוס לא קל וטעון ואני חושב שניתן לסכמו בכמה הערות:

 -  מנעד רחב של חברי כנסת לקחו חלק בכנס. עם זאת, בדיקת שיוכם מראה כי לעומת כמעט חצי סיעת המחנה הציוני פלוס אבי גבאי שנכחו, שאר הסיעות כמעט לא השתתפו (3 ח"כים מהליכוד, פחות מכך מהבית היהודי ועוד יחידים ממפלגות נוספות). אגב זו התפלגות כמעט זהה לנוכחות ביום המכינות בכנסת. מסקנות? יסיק כל אדם בעצמו.

 -הכשל הערכי המוסרי והמנהיגותיי של התנהלות הנהגת המ​דינה בפרשה הוא ענק

 - בהחלטת ביניים שפירסם השבוע בג"ץ בעניין עתירה שהגישה משפחת גולדין כתב שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג כך (ההדגשות שלי- דני זמיר):
"כפי שעולה מתגובת המדינה, נוסח החלטת הקבינט הנוגע לכניסת אנשי חמאס לישראל בעניינים הומניטריים הוא 'לבטל יציאת בני משפחות אנשי חמאס מעזה לטיפולים רפואיים בישראל'; ככל שאכן כך הוא, עולה ספק אם המדיניות הנהוגה כעת אכן ממלאת אחר החלטה גורפת זו".  

לשון אחר: בג"ץ בשפתו העדינה קובע כי המדינה איננה מקיימת את ההחלטה  עליה הצהירה כחלק ממנופי הלחץ, כלומר נציגי המדינה אינם אומרים אמת לבית המשפט העליון בשבתו כבית המשפט הגבוה לצדק. 
לי זה עצוב.

נחנכה במת הכתיבה 'באר' - במה לכתיבה ויצירה לבוגרי המכינות הקד"צ ע"ש בארי צימרמן ז"ל

"באר" הוקמה ביוזמתם של בני משפחתו של בארי והצוות החינוכי של מכינת בני-ציון, כשבהמשך הצטרפה גם מועצת המכינות ליוזמה המבורכת.ובשבוע שעבר, בנר הראשון של חג החנוכה ויום הולדתו של בארי צימרמן ז"ל, נחנכה במת הכתיבה בבית עלמא שבת"א.

לתחרות הוגשו עשרות מסות ושירים בנושאים מגוונים מעשרים מכינות שונות. הקטעים הוגשו בעילום לשם לצוות שופטים מכובד, הכלל את שי זרחי, ד"ר רות קלדרון ואורית פארג - ששפטו בקטגוריית החיבורים, ואת אליעז כהן, חווה פנחס כהן ויהלי שנר בקטגוריית השירה.

במקום הראשון בקטגוריית החיבורים זכתה מירב מידן, רכזת תוכן במכינה "הישראלית", מכינה שרוב חניכותייה הן בנות העדה האתיופית. חיבורה של מידן, הנקרא "בנותייה של מלכת שבא", עוסק במפגש של מלכה אתיופית עם מלך לבן, בהקשר המגדרי והמעמדי. מידן חיברה את התוכן לעבודתה עם החניכות במכינה. בחיבור היא מכנה את החניכות נסיכות, בנותיה של מלכת שבא.

ביחד עם מרב זכו לציון לשבח על חיבורם יואב זנתי, מורה ובוגר במכינת בני ישראל, ויאיר טיקטין, ראש מכינת כרמים.

DSC 0624 1מרב מידן, הזוכה בקטגוריית החיבורים

ובמקום הראשון בקטגוריית השירה זכתה יוני יחיאלי, רכזת המסלול החינוכי-קהילתי בשנת השירות בחלוץ, מכינת רבין. "'הבניין הלבן', השיר שכתבה הזוכה יוני יחיאלי, הוא שיר על בת ועל אביה, על היסטוריה, על מורשת, על החידוש, על הניסון לחלץ את המתוק מן המר, ועל המתח בין העבודה קשת הכפיים לבין הרוח הנושבת בגגות. כל אלה הובילו אותנו להעניק לשיר זה את המקום הראשון", מנימוקי השופטים.

בקטגוריית השירה זכו לציון לשבח יניב מזומן, ראש מכינת לכיש, ועופר אידלין הררי, בוגר מחזור ט' במכינת רבין.

DSC 0660
יוני יחיאלי, הזוכה בקטגוריית השירה

הערב היה מרגש, מלא שמחה, אהבה וכבוד ליצירתו של בארי. האירוע לווה בשני קטעי נגינה. האחד של המוזקאי יהודה עדר, שהכיר את בארי במהלך השנת שירות שעשו יחדיו בגרעין עודד. עדר הקדיש לבארי את השיר "הולך בטל" של להקת תמוז שכתב מאיר אריאל ובנו של בארי, עמוס, ביצע שיר של לאונרד כהן, יוצר שבארי אהב והעריך.

אנו מקווים כי ערב זה הוא תחילתה של מסורת ארוכת שנים וכי 'באר' תגדל להיות במה משמעותית לבוגרי המכינות ושחיבוריה יגיעו אל החברה הישראלית כולה.

DSC 0616DSC 0616

לסיקור המלא של האירוע לחץ >>

סמינר יציאה לאזרחות לבוגרים המכינות - 25-26.1

שריינו את התאריך - 25-26.1 סמינר יציאה לאזרחות לבוגרי המכינות והפעם בירושלים!
אחרי הצבא יש הרבה יותר - הבוגרים מוזמנים למרתון של 24 שעות בו ירכשו כלים פרקטים, יחשפו לאופציות לתעסוקה, ילמדו, יפגשו עם אנשים מעוררי השראה, ויכירו בוגרים ובוגרות נוספים והכל באווירה ירושלמית. פרטים נוספים בהמשך!
--
ליצירת קשר: שיר, רכזת הסמינר - 052-3323363

כנסים - SAVE THE DATES

יום עיון עם משרד הביטחון

נפגש ב-26.12, בשעה 9:00 ביד ללוחם הבדואי בצומת המוביל. סיום בשעה 17:00.

כנס נס הרים השני - 22-23.3.18

רשמו, זכרו ושריינו את התאריך כבר עכשיו. אנחנו מצפים לכל ראשי המכינות ליום וחצי גדוש בדיונים, החלטות וארוחת ערב (כמיטב המסורת של יהודי ארגנטינה…)

הצעה למנהלי המכינות - ייעוץ מוזל להתאמת מערכת ניהול ממוחשבת למכינה

לאחר הכנס מנהלים בעקבות ההרצאה של אלומה גניאל קובי מחברת 'שיטה' קיבלנו הצעה מיוחדת לייעוץ אסטרטגי לבחירת תוכנה, או למינוף תוכנה קיימת.

ההצעה כוללת:

  • הבנת השוק והאפשרויות שיש למנהלים בצורה מעשית ומדויקת לכל מנהל.
  • הכוונה לצעד הבא, כדי לקדם את הארגון לטובת מערכת שתתאים לו.

התהליך הזה יעזור למנהלים לבחור את התוכנה שתתאים לפתרון האתגרים שלהם, גם בטווח הקצר וגם לטווח הארוך. לאחר תהליך כזה, מנהל מכינה יוכל להבין גם משמעויות כספיות, וגם הכוונה לאיזו מערכת הוא צריך לשאוף. אילו דרישות הגיוניות ואילו פחות. התהליך הוא מרוכז ומואץ, בסופו יש בהירות גדולה יותר בעיקר לגבי הקשר של המידע לארגון עצמו.

התהליך יהיה כזה:

  1. שיחה ראשונה לאבחון המצב הקיים – תבוצע בסקייפ, או בטלפון.  נציגי שיטה ישאלו שאלות כדי להבין את המצב הקיים.
  2. פגישה במשרדי שיטה (או בסקייפ), עם מנהל המכינה, שבפגישה הזו תינתן אסטרטגיה על ידי חברת שיטה בהתאם לצרכים שהועלו.

למכינות מוצע תעריף מוזל - 1755 ₪, (כולל מעמ) במקום 2808 ₪.

המבצע תקף עד סוף חודש דצמבר, לפרטים: אלומה גניאל קובי שיטה, מרכז התוכנה לעסקים - 04-8577137, www.sheeta.co.il

שבוע טוב, דני

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת שמיני חמישי, 08 אפריל 2021 21:43
ממתק לשבת - שבת שביעי של פסח שישי, 02 אפריל 2021 09:00
ממתק לשבת - פרשת ויקרא שישי, 19 מרס 2021 08:57
ממתק לשבת - פרשת ויקהל-פקודי חמישי, 11 מרס 2021 00:36
ממתק לשבת - פרשת כי תשא שישי, 05 מרס 2021 10:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.