חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 179 | 3.12.2017 | ט"ו בכסלו התשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 03 דצמבר 2017 11:37

שבוע טוב לכולם,

כפי שכתבנו בשבוע שעבר, הכנס שנערך השבוע של המנהלים האדמיניסטרטיביים, השלים את סבב ההכשרות והמפגשים בכל הרמות של המועצה. היה כנס מצוין ומזין, ואני מקווה שהרבה מההצעות והידע שהועברו ביום הזה יחלחלו למכינות ויסייעו להתמקצעות וטיוב העבודה.
לפנינו שבועיים גדושי הזמנות ואירועים, וגם זמן להשלים קולות קוראים ולהיערך להמשך.

בעניין סקר בוגרי המכינות: השבוע נמשיך לדון בועד בממצאים לקראת יום עיון בתוצאותיו. לאור העלות של פילוח נתוני כל מכינה, יקבע הועד את הכללים והעלויות אך בעיקרו של דבר תנאי בסיסי לפילוח עבור מכינה בודדת של נתוני בוגריה היא השתתפות של כמות בוגרים מספקת המאפשרת פילוח.

חוץ מזה, השקט מסביב בל יטעה אותנו. כמו שאר תושבי הגליל והצפון שמעתי לאחר חצות של ערב שבת את מטוסי צה"ל תוקפים את הבסיס האיראני הנבנה בסוריה, מדרום אין שלווה, ובארץ פנימה החקירות שעשויות גם להביא לכתבי אישום נגד ראש הממשלה מגיעות לשלב ההכרעה כשמנגד מהלכי חקיקה שיש בהם לכאורה לייצר הגנה פרסונלית על ראש הממשלה בניגוד לעקרונות יסוד של שלטון חוק דמוקרטי ומעוררים בשל כך מחלוקת ציבורית עזה.
בסוף הכל נוגע בנו וקשור גם אלינו ולשאלה למה אנו מחנכים.

קריאה מהנה ומועילה!   

מה בגיליון?

תאריכון

קול קורא - תמיכה בשלוחה חדשה בפריפריה או במכינה בהקמה בפריפריה לשנת תשע"ח

מצורף קול קורא לשלוחה חדשה בפריפריה או למכינה בהקמה בפריפריה. יכולות להשתתף בקול הקורא ולהגיש מועמדות מכינות שהשלוחות החדשות שלהן או מכינות בהקמה שעונות לתנאי הסף המפורט בקול קורא.
מצורף למטה קישור להגשת המועמדות.  
שלוחות או מכינות שייכללו בנתמכות על פי הקול הקורא מאושרות לשנתיים תמיכה על פי סעיף זה אלא אם התנאים בגללן נכללו בנתמכות (מיקום או הרכב חניכים) השתנו ואינם מזכים אותם להמשיך להיכלל).  
הגשה כולל ממסכים עד ה-30.12.17, ההחלטה תתקבל במהלך ינואר 18.

להגשת מועמדות לחץ >>

להורדת הקול קורא לחץ >>

יו"ר הקק"ל דני עטר במסר לחניכי המכינות הקד"צ

בשבוע שעבר, ארבע ממכינות הצפון (גליל עליון, מיצר, ימין אורד ובארי) נפגשו בבית יגאל אלון כחלק מסדרת מפגשים שהן עורכות לאורך השנה. מיודענו יו"ר הקק"ל דני עטר שהיה בסיור במקום יחד עם המנכ"ל של הקק"ל, נפגש לשיחה קצרה גם עם החניכים. צפו >>

עדכוני קק"ל

אנו נמצאים בשלב של המתנה לסיכומים הסופיים בין הקק"ל לממשלה והדבר גם משפיע על קידום פרוייקטים אצלנו. תחילת פרוייקט הבינוי בצפון מתעכב ונקווה שההסכם בעניין הקק"ל ייחתם כבר בזמן הקרוב. תקציב הקק"ל במיזם המשותף עם המכינות לא יפחת ונקווה שיעלה בכ-40%. מכל מקום, חלק ממנו יופנה למכינות שיטמיעו בלימודיהן וסיוריהן את תחום ההתיישבות בפריפריה הגאוגרפית והחברתית. פרטים בהמשך.

ביקורת מדגמית - מלגות קק"ל

שלום רב לכולם,
בעקבות אי סדרים ואי התאמות שנמצאו בבדיקה מדגמית בחומרים שהוגשו לטובת פרויקט מלגות קק"ל תשע"ז, ולאור החלטת ועדת הכספים, תיערך בדיקה בכלל המכינות. כל מכינה נדרשת להגיש את מלוא המסמכים הנוגעים ל-3 זכאי מלגות או 15% מבין מי שהוגש, הגבוה מבניהם, כאשר אני אבחר את התלמידים באופן אקראי.
תקבלו הודעה עם ת.ז החניכים מבקשי המלגה לגביהם אתם נדרשים להתייחס. ביחס לכל מבקש מלגה יש לצרף את טפסי ההכנסה, או אישורים (במקרה אי עבודה אישור של ביטוח לאומי), וכן ת.ז והחלטת ועדת מלגות חתומה ע"י ראש המכינה.
מסמכים שלא יענו לדרישות או שלא תמצא התאמה יועברו לברור חזרה למכינה. במקרה של אי התאמה של יותר משליש מהחומר שהוגש גם לאחר ההשלמות, תיפסל המכינה מזכאות למלגות לשנה זו.
על מנת למנוע מצב זה נבקש שכל מכינה תבצע בדיקה מדוקדקת שיש ברשותה את כל המסמכים התומכים במלגה.

הבקשה המפורטת תישלח לכם ביום ראשון, והנכם מתבקשים להשלים המסמכים עד ה-10.12.17.
שבוע טוב,

יוליה

סיכום כנס מנהלים - 30.11

סיכום מפי אסף שור:

ביום חמישי האחרון התכנסו במתחם האירועים oro שבמושב גאליה כ-40 מנהלי ומנהלות מכינות ואנשי משרד ותפעול ליום עיון מטעם המועצה.
היום נפתח בסקירה של דני זמיר מנכ"ל המועצה על הנעשה במועצה ועל חשיבות הצוות הניהולי במכינה.

לאחר מכן הרצה אוהד אוחנה, כלכלן בכיר בבנק מרכנתיל, על התנהלות מול הבנקים, איך לבחור בנק? מה ההכנות הנדרשות? ועוד.

המשכנו להרצאה מרתקת מפי אלומה גניאל קובי, מנכ"לית חברת שיטה-מרכז לתוכנה בעסקי," חברה העוסקת במערכות CRM. בעזרת אלומה נפתחנו לעולם מערכות המידע האפשר לתכלל את כלל פעילות המכינה, מהפן החינוכי עד הפן הניהולי. מערכת מסונכרנת היטב תדע לייצור במוסד ניהול יעיל בהרבה מזה הקיים כרגע ולא בעלות גבוהה. כמובן שעיקר האתגר במעבר למערכות האלו הוא ההטמעה שלהם במכינה ובצוות העובדים.

לאחר ששמענו מרצים מבחוץ התכנסנו לשמוע 3 מנהלי מכינות ששיתפו מהעשייה שלהם:
- ליאור שטיל מבני דוד חשף אותנו לקמפיין המדהים שהם עשו "מחזירים אהבה למכינה
- "שי ויסבלום מנהל מכינת עז שלמה שבמרכז שפירא שיתף על חוויותיו וניסיונותיו בגיוס משאבים דרך "קולות קוראים"
- ורותי מנהלת מכינת עין פרת ששיתפה אותנו בניהול וקבלת החלטות שמסתכלות קדימה שלא שוקעות בהישרדות היום-יומית דרך הסיפור על הבנייה מחדש של שנה ב' במכינה.

יצאנו לארוחת צהריים מפנקת כמיטב המסורת.

לסיום שמענו הרצאה מרתקת מד"ר צבי ברק על "להיות מצויין" ללא ספק הייתה הרצאה מרתקת ומעוררת השראה ונתנה הרבה כלים לעבודה עם צוות המכינה.

כמובן שכל היום לווה בפינוקים של פירות עוגות ועוגיות כמיטב המסורת שהצבא וגם המכינות הקדם צבאיות צועדים על קיבתם, תודה לכל מי שהגיע נתרם ותרם. היה כנס מלמד ומענין.

אסף

 תמונה 2 כנס מנהלים

דחיית מועד ההגשה לקולות קוראים

לרגל בקשות של מספר מכינות הגשת הקולות הקוראים בנושא: בתי מדרש, גיוס חניכים בפריפריה, וכפרי סטודנטים נדחה ל-.8.12.17 זוהי דחייה אחרונה, אנא עימדו בזמנים!

מצרפים עבורכם שוב את הקולות הקוראים לבתי מדרש, גיוס בפריפריה וכפרי סטודנטים:

 - קול קורא לכפרי סטודנטים שיופעל ע"י החמ"ל
 - קול קורא לארגוני מכינות, בוגרי מכינות, יוצאי מכינות העוסק בגיוס בפריפריה
 - קול קורא להפעלת בתי מדרש

להנחיות מפורטות והסברים נוספים לחץ >>

הזמנה למכינות - כנס בנושא סולדריות ואחראיות הדדית ביוזמת השדולה להחזרת החיילים הביתה

הכנס ייערך ביום ג' 12.12.17 (כ"ד בכסלו) באולם שפרינצק בכנסת בשעות 11:00-13:00 ויעסוק בתפיסה הערכית ובסוגיות הנוגעות לעניין הסולידריות והאחראיות ההדדית שלנו כאומה וכצבא. זהו כנס שמלבד הח"כים מוזמנים אליו רק חניכי מכינות ואנשי צוות המכינות.
אנו מבקשים מכל מכינה לשגר 3 נציגים שלפחות אחד מהם ראש מכינה או איש צוות הדרכה/ר"מ.
אסף שור מרכז את האירוע נא להעביר שמות אליו, אנו מצפים לנוכחות גבוהה ומכבדת ורואים בהחלטה לזמן אותנו אות כבוד להערכת המקום המוסרי של המכינות.

WhatsApp Image 2017 11 18 at 22.22.30

הזמנה למכינות - יום המכינות הקד"צ במסגרת פרויקט "נפגשים בשביל ישראל"

במסגרת שיתוף הפעולה בין מועצת המכינות והקק"ל ייערך השנה יום מיוחד למכינות הקדם צבאיות במסגרת פרויקט נפגשים בשביל ישראל  ביום חמישי כ'ח באדר תשע'ח - 15.3.18.
יום זה יוקדש לציון 70 שנות המדינה ולשיתוף הפעולה בין המכינות הקדם צבאיות, הקרן הקיימת לישראל ומיזם המסע בשביל ישראל.

תכנים: נושא המסע השנה הוא: " 70 פנים לישראל" במלאת שבעים למדינה. נצעד עם מגילת העצמאות ולאורך ימי המסע נבדוק את סעיפיה השונים, מה הוחלט/הובטח אז ומה נשאר/מתקיים היום.

מסלול היום : מחניון מח'ל ועד יד לשריון-לטרון ( כ-13 ק'מ).

מהלך היום: נפגש בחניון מח'ל (ליד כביש 38) בשעה 6:45. נקיים מעגל בוקר ונצא לדרך. בעין חילה נקיים סדנת לימוד, נמשיך דרך הסרפנטינות לנווה שלום שם נפגוש את בועז כיתאין ממייסדי המקום ואבא של תום שנפל באסון המסוקים שידבר על מורכבות החיים בישוב ערבי-יהודי. נעלה למבצר לטרון ונרד ללטרון ל"יד לשריון". נערוך טקס קצר ליד לוח שמות נופלי השריון ונסיים במפגש/אירוע סוף יום.

הערות: לאורך הדרך יהיו הדרכות בנושאי היסטוריה גאוגרפיה וטבע כמובן שיהיו הפסקות לא. בוקר וצהרים. המכינות ידאגו לארוחות בצורה מפוזרת בין החניכותים. המכינות הדתיות מתבקשות להגיע בבוקר אחרי תפילת שחרית. במשך היום תהיה תפילת מנחה למעוניינים. בהגעה לחניון הבוקר נחלק חולצות.

סיום היום:  טקס סיום בלטרון. 

לוגיסטיקה ומימון הסעות : כל המכינות מוזמנות. בניגוד להגבלת מספר א-נשים לאורך ימי המסע, במהלך יום זה לא תהיה מגבלה. הקק"ל תסייע במימון 9 אוטובוסים למכינות להצטרפות ליום (3 לכל אזור - צפון, מרכז, דרום - על בסיס כל הקודם זוכה). 

הרשמה: מכינות אשר מעוניינות להצטרף אנא כתבו במייל לשי ויסבלום מנהל מכינת "עז שלמה" אשר ירכז את ההרשמה, במייל [email protected]. יש לציין שם מכינה, מספר משתתפים, מיקום להסעות.

חשוב: המכינות מוזמנות ליטול חלק בהנחיית הסדנאות ולהשתתף בכתיבתן. נא לציין זאת בפניה להרשמה.

כאמור המכינות הראשונות שיפנו יזכו למימון ההסעות.

להתראות ביום המכינות על שביל ישראל.

נתראה!

הזמנה למכינות - מירוץ "בשביל האור" של חברת החשמל

שלום רב לראשי המכינות הקדם צבאיות,
בהמשך לפנייה של אלוף במיל. יפתח רון-טל, ראש  אגודת הידידים של המכינות הקדם צבאיות ויו"ר חברת החשמל כמצ"ב, אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק במרוץ החברתי הראשון "בשביל האור", אותו תקיים חברת החשמל במהלך ימי חג החנוכה, מאילת ועד קריית שמונה.
מטרת המרוץ  "להביא את האור" ולהעלות את המודעות למטרות חברתיות ולארגונים הפועלים בישראל.
בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות וארגונים חברתיים, נרוץ מדי יום למען מטרה חברתית אחרת, ב- 8 מקטעי ריצה יומיים ( 8 נרות חנוכה), הכוללים בין 5 ק"מ עד 40 ק"מ,  בהתאם לרצון ויכולת המשתתפים.

בתחילת כל מקטע תהיה נקודת מפגש מסודרת בה יחולקו למשתתפי המרוץ חולצות ממותגות, מגני זיעה ומים.

בתום כל יום ריצה, יתקיים אירוע הדלקת נרות חגיגי בהשתתפות הרשויות המקומיות, בכירי חברת החשמל ועובדיה ופעילים חברתיים, במתקן/ארגון אשר למענו רצנו באותו יום, בערים, באר שבע, אשדוד , תל אביב, חיפה, צפת, עכו וקריית שמונה.  המכינות מוזמנות להשתתף.

כל משתתף יקבל חולצה מנדפת ומגן זיעה ממותגים. ההשתתפות במרוץ איננה כרוכה בתשלום.

חברת החשמל תקצה אוטובוס לכל מכינה שתבקש להשתתף. כלכלה באחריות המכינה.

ברגע שתבחרו את המסלול בו תרצו להשתתף, בבקשה תודיעו לי במידי על מנת שאשריין עבורכם את המקטעים, שכן יש הגבלה (של המשטרה) למספר הרצים בכל מקטע.

מצ"ב קישור הרשמה לכל מי שרוצה להצטרף, יחיד, קבוצות, ארגונים...

להרשמה למירוץ לחצו >>

אני אהיה אשת הקשר שלכם בכל נושא ועניין.
052-3997683,  [email protected]
ביחד,  מאירים את ישראל !
איריס

להורדת ההזמנה לחץ >>

מסע 70 - עצמאות עם משמעות

שנת השבעים היא הזדמנות ומתנה, הזדמנות לשמוח על מסע מופלא, מלא ההשראה, חזון ואמונה.על הקרבה ונתינה, על חלום גדול שזכינו לחזות בהתגשמותו לנגד עינינו, את הפלא הגדול הזה אנחנו רוצים לחגוג.

מטרת המסע היא לייצר אווירת אחדות, שמחה והכרת תודה בקרב אזרחי ישראל.

מסע 70 הוא למעשה מסע שליחים המתחיל משתי נקודות במקביל, מתל-חי שבצפון ומאילת שבדרום. המסע יחל ב-3.4, שבעה שבועות לפני יום העצמאות וקצוותיו יפגשו ביום הזיכון במרחב לטרון ומשם יעלו יחדיו עד להר הרצל בירושלים שם ייערך אירוע הסיום.

את המסע הזה אתם מובילים: ראשי מכינות, ארגונים חברתיים, תנועות נוער, מתנ"סים, קבוצות כושר קרבי וכל קבוצה אחרת המעוניינת ומוכנה לקחת חלק במסע, כולם מוזמנים יהודים וערבים, חילוניים, דתיים וחרדים, עם ישראל כולו.

להורדת הפרטים על מסע 70 לחץ >>

שבוע טוב, דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.