חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 177 | 19.11.2017 | א' בכסלו התשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 19 נובמבר 2017 09:43

שבוע סוער מאד עבר עלינו ונקווה שהדברים מסתייעים.

עימות חריף , מוזר ותמוה, שפתחו בו אנשי משרד האוצר בגיבוי חלקים מהקואליציה איימו להביא להסדר חקיקתי שלמעשה ישבית ויחסל את הקק"ל.

מי שמצוי קצת בענייני הקרקעות בישראל והשמירה עליהן, (אחד מעיסוקיי כעורך דין הוא בדיוק התחום הזה בגליל), יודע להעריך את הסיכון הקיצוני במהלך חסר האחריות הזה.
ההתייצבות של 35 ראשי מכינות בראשות היו"רים שלנו (יוסי ברוך והרב יצחק ניסים) וותיקי ראשי המכינות (הרב אלי סדן והרב רפי פרץ) בקריאה משותפת ומאוחדת למנוע את המהלך עוררה הדים רבים הן בתקשורת והן אצל מקבלי ההחלטות, שגם פנו והתייעצו בנושא אתי ועם מספר ראשי מכינות.

המהלך הזה שקרה ביום ראשון הגיע לשיאו ביום שני, כשאנו שוקלים כל העת אם ואת מי להזעיק לכנסת ונמצאים בהתייעצות שוטפת ברמת ראשי המועצה.
בסופו של יום הושגה פשרה שתאפשר לקק"ל להמשיך בתפקידה ההיסטורי המרכזי בשמירת אדמות הלאום ופיתוחן ואנו שמחים על תרומתנו הצנועה לכך ועל ההתייצבות המשותפת שלנו ברגע האמת לטובת נושא ערכי ראשון במעלה.  (להזכירכם אירוע דומה התרחש כשהתייצבנו כנגד הפרטת רשות מקרקעי ישראל).

חוץ מזה היה שבוע רוגש וגדוש אירועים כרגיל במחוזותינו... אז קריאה מהנה ומועילה!

מה בגיליון?

תאריכון

הזמנה למכינות - כנס בנושא סולדריות ואחראיות הדדית ביוזמת השדולה להחזרת החיילים הביתה

הכנס ייערך ביום ג' 12.12.17 (כ"ד בכסלו) באולם שפרינצק בכנסת בשעות 11:00-13:00 ויעסוק בתפיסה הערכית ובסוגיות הנוגעות לעניין הסולידריות והאחראיות ההדדית שלנו כאומה וכצבא. זהו כנס שמלבד הח"כים מוזמנים אליו רק חניכי מכינות ואנשי צוות המכינות.
אנו מבקשים מכל מכינה לשגר 3 נציגים שלפחות אחד מהם ראש מכינה או איש צוות הדרכה/ר"מ.
אסף שור מרכז את האירוע נא להעביר שמות אליו, אנו מצפים לנוכחות גבוהה ומכבדת ורואים בהחלטה לזמן אותנו אות כבוד להערכת המקום המוסרי של המכינות, כפי שאירע השבוע גם במאבק הציבורי בנושא האדמות.

WhatsApp Image 2017 11 18 at 22.22.30

רשמו ביומנים - יום עיון של האגף החינוכי חברתי 26.12.12 (ח' בטבת)

יום העיון של האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון בשיתוף המועצה ייערך ביום ג' 26.12.17 באתר ההנצחה והמורשת הבדואית ליד צומת המוביל. מבחינת האגף, היום הזה מחייב השתתפות כל ראשי המכינות והשלוחות.

ביום העיון נעסוק ב"חינוך להגשמה בשירות הצבאי", הוא יתחיל ב-09:00 ויסתיים ב-17:00 ויכלול הרצאות וקבוצות דיון מונחות על ידינו.
פירוט התכנית מצורף בהזמנה נא רישמו את התאריך.

פרוטוקול ישיבת הועד שנערכה ב-26.10.17


להורדת הפרוטוקול לחץ >>

בחלוף שנה לשריפה בחיפה חניכי המכינות קיבלו תעודת הוקרה 

בטקס שנערך ביום רביעי האחרון (15.11) קיבלו חניכי המכינות תעודת הוקרה מעיריית חיפה על עזרתם בזמן השריפה. כזכור, בנובמבר בשנה שעברה, בשל תנאי מזג האוויר הבעייתים פרצו מספר שריפות ברחבי הארץ שהקשה בניהם הייתה בחיפה. אלפי אנשים פונו מבתיהם ונזקקו לקורת גג.

המכינות החיפאיות מכינת רבין, מכינת גל וקומונת שנה ב' של החלוץ הובילו מהלך התנדבות נרחב שבמסגרתו הן עצרו את שגרתן למשך חודש וחצי תפעלו את החמ"ל וביצעו משימות שונות. ויחד איתן, מהיום הראשון, הושיטו יד גם מכינת בני ציון, מכינת העמק, מכינת עין פרת, מכינת גליל עליון ומכינת כרם אל ועוד. בסך הכל מאות חניכים נתנו יד לעיר חיפה במהלך ימי השריפה הקשים.

כל הכבוד לכולם! טוב לראות שיש עם מי לסמוך ושיש מי שמוקיר. את התעודה קיבל בשם המכינות ניצן אטון, מנהל השלוחת של מכינת רבין בחיפה.

WhatsApp Image 2017 11 15 at 19.36.07

מפגש רכזי בוגרים שלישי לתשע"ח - ממשיכים במלוא המרץ

בהכשרה הבסיסית שי עשור יועץ לארגוני בוגרים שעבד עם עשרות ארגונים עשה לנו הרצאת "מבוא לארגוני בוגרים". הוא פרש מודל כללי ובעיקר נתן רוח גבית לחשיבות עבודה עם בוגרים בחברה האזרחית. בהכשרה המתקדמת סדנה שניה ומצוינת בסדרה עם גיא צפוני יועץ אסטרטגיות קהילתיות, שבה התחלנו לפרוט את המושגים התיאורטיים מהמפגש הקודם לעבודת הרכז בפועל.

בנוסף שתי קבוצות התייעצות עמיתים בהובלת הרכזים המצוינים דרור בר ניר (מנשרים קלו) ועמיר ליס (תבור). לסיכום אחרי מפגש שלישי אפשר לומר שמתהוות פה קבוצות רכזים יציבות ורציניות (ובמיוחד הקבוצה המתקדמת) שנותנות תקווה לפיצוח התחום המורכב והחשוב הזה.

WhatsApp Image 2017 11 18 at 22.40.14

סיכום ראשוני של מחקר בלומברג - 16.11.17

לאחר ישיבה ראשונית של מטה המועצה עם האנליסט של המחקר, נפגשנו צוות ראשי מכינות היגוי בוגרים עם חלק מחברי הועד וכן עם נציגות קרן אביחי ובלומברג.
הוצגו הנתונים העיקריים מהסקר ודיון ראשוני ביחס למשמעויות.
מדובר בסקר חסר תקדים בהיקפו כ-4,600 בוגרים ענו על הסקר והמכינות המובילות במספר הבוגרים שענו הן עצם עם 320 בוגרים ורבין עם 304 בוגרים. הסקר מנבע ממצאים מרתקים המחייבים דיוני עומק וחישוב כיוון מחדש בחלק מהפעולות שלנו.
הוחלט כי עיקרי הממצאים יובאו להמשך דיון בישיבת הועד הקרובה, והומלץ גם על המשך קיום מחקר עומק בנקודות שטרם נבדקו ו/או יש רצון לדייק אותן, וזאת על יד ובעזרת קרן אביחי.

WhatsApp Image 2017 11 18 at 22.29.15

חדש! החלוץ משימות לאומיות (חמ"ל) מפיצה ניוזלטר לעדכונים על התיישבות וקהילות לבוגרי המכינות

השבוע פורסם לראשונה על ידי החלוץ-משימות לאומיות, תנועת התיישבות של מועצת המכינות, ניוזלטר לכ-1000 בוגרי המכינות שהביעו עניין בהתיישבות ובקהילות בסקר שהעבירה מועצת המכינות לבוגרים ודרך לידים שונים.
עד כה התגובות על הניוזלטר מרגשות ומשמחות וכבר פנו אלינו כמה בוגרים שמעוניינים להסתייע בחמ"ל למציאת קהילה וישוב להשתקעות בעזרתה.

אנא סייעו לנו להפיץ את הניוזלטר לעוד בוגרים שנראה לכם שזה יכול לעניין אותם: http://mailchi.mp/d1e8e4786821/hpond92evx

להצעות ולשאלות על פעילות החמ"ל ניתן לפנות לטלי ארנולף 052-8204786, [email protected]

הזמנה - יום עיון למנהלים ולמנהלות האדמינסרטיבים

היום הוא יושם מוקע במיוחד עבורכם.
לרישום ולתוכנית >> https://tickchak.co.il/771

IMG 20171116 WA0020

שבוע טוב, דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.