הדפסת עמוד זה

דף עדכון 172 | 15.10.2017 | כ"ה בתשרי התשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 15 אוקטובר 2017 10:22

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שבוע טוב ו"אחרי החגים" שמח!
עוד מימי כילד אחר כך נער ואיש ולבסוף אב והיום סב, ובוודאי כראש מכינה אהבתי מאד את חגי תשרי החל בראש השנה החגיגי והמרגש תמיד, יום הכיפור העוצמתי ולבסוף חג הסוכות הנפלא שבו מבקרים ומקבלים ביקורים ועובדים ב Easy….
אבל גם אהבתי ועדיין אוהב מאד את "אחרי החגים", את החזרה לעבודה בפול טורבו קדימה.
אז הנה לקראת השבוע הקרוב חזרה עוצמתית במיוחד, שימו לב:
מפגש ראשי המכינות התורניות ובנפרד צוות היגוי צע"מ ביום ראשון, יום עיון והכשרה רכזי בוגרים ביום שלישי ופתיחת בית המדרש לראשי המכינות עם הרב צוקרמן, מוקי צור ודבורה עברון ביום חמישי!
מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה?
שנת פעילות מצוינת לכולנו!
דני

מה בגיליון?

תאריכון

ניהול קהילות בוגרים - מפגש רכזי בוגרים ראשון

WhatsApp Image 2017 10 11 at 10.38.33

הביקוש לשירות ביחידות השדה יורד לעומת הביקוש ליחידות הסייבר - איך מתמודדים עם התופעה?

"בניתוח הסיבות לפיחות במוטיבציה עולות שתיים עיקריות. האחת — העדר תחושת איום ביטחוני מיידי ומובהק אצל המתגייסים ברוב השנים האחרונות (אם כי אלה פערים שלמרבה הצער נוטים להיפתר מעצמם אחת לכמה שנים). השנייה — פיתוי הסייבר. העיסוק האינטנסיבי של רשויות המדינה, התקשורת והציבור בתחום הסייבר העלה בצורה קיצונית את הרצון של מתגייסים לשרת בתפקידים הקשורים בכך, שלכאורה משלבים את הטוב שבכל העולמות: יוקרה, תרומה, סיכון אפסי — ועל הדרך, גם סיכוי לתפוס ג'וב משתלם לחיים."

מתוך המאמר "צה"ל מתמודד עם איום סייבר מסוג אחר" מאת עמוס הראל, פורסם בהארץ ב-4.10.17

יום העיון הקרוב שלנו עם משרד הביטחון שיערך בדצמבר הולך לעסוק בדיוק בנושא הנדון ברשימה שלהלן. ירידת המוטיבציה לשירות ביחידות השדה שאינן מג"ב, בעיקר באוכלוסיות איכות שהבחירה שרואות למול עיניהן זו סיירת או סייבר. איך המכינות מתמודדות ומובילות בתקופה של שקט יחסי את המשך ביסוס המוטיבציה שלירות בפיקוד וקצונה ביחידות השדה?

לקריאת המאמר באתר הארץ לחץ  >> 

שנה שנייה לשיתוף הפעולה עם קק"ל

דני עטר יו"ר קק"ל שוחח עם חניכי מכינת גליל-עליון שנמצאים כרגע בבית הספר לסיירות בציפורי בעיצמו של שבוע נווטים בצפון שמודרך על ידיי מדריכים מבית הספר לסיירות של הקק"ל. 

זו היא השנה שנייה לשיתוף הפעולה המבורך עם קק״ל. זהו שיתוף פעולה עמוק ואסטרטגי שאנו מאמינים כי יחולל שינוי ממשי בחברה הישראלית.

כיום ברור על פי כל המחקרים והממצאים כי מנהיגות העתיד של ישראל בכל התחומים: בטחוני, ציבורי, והחברתי צומחת במכינות הקדם צבאיות. השיתוף פעולה עם הקק"ל הוא איפה מכפיל כח אדיר לחיבור העם היהודי ויעדי הקק"ל עם חניכי ובוגרי המכינות.

היוזמה של השיתוף מהווה פירעון שטר התחייבות שהציג דניאל עטר עם כניסתו לתפקיד י"ור קק"ל להפוך את קק"ל לגורם כח משפיע ושחקן עיקרי בשדה הצמחת המנהיגות הצעירה בישראל.
שיתוף פעולה זה שהוביל דני עטר יחד עם סגנו מחזיק תיק החינוך שלמה דרעי מביאים לפעילות של עבודה קהילתית תורמת ברחבי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית , סיוע במלגות לחניכים, התיישבות בפריפריה, פעילות ניווט וסדאות עם חוגי סיירות, סיוע להקמת מכינות בפריפריה ועוד.

התוצאות אחרי שנה אחת מרשימות ומפתיעות כבר בשטח ופנינו אל העתיד עם משפט אחד פשוט:- 
תודה על החזון על השותפות ועל היד המושטת על האומץ להוביל מהלכים פורצי דרך! 

נפתחה ההרשמה לתכנית "שיבולים" - התכנית להשתלבות צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות

הרשמה לתכנית "שיבולים" החלה! 
לפרטים ניתן לפנות לאפרת אהרוני, רכזת התכנית [email protected] 0542199878

בנתיים, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא על הטיול הראשון של מאיה לנדר, חניכה במכינת בינ"ה וחניכה בתכנית שיבולים.

שבוע טוב!