מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 164 | 29.07.2017 | ו' באב ה'תשע"ז

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שבת, 29 יולי 2017 22:27

שבוע טוב!
החופשה בעיצומה, אנחנו בארגונים והכנת השנה הבאה. עוד מעט ערב ט' באב, קצת דברים לקראת המועד הייחודי הזה: הפולמוס במחנה הציוני הכללי בין ברל כצנלסון ומצדדי הגישה האחרת…. קריאה מהנה ומועילה!

תאריכון

תלמידי חול במכינות- פרוייקט יחד

ביום רביעי 9.8.17 נתכתנס בבית אביחי בשעה 12:00 לדיון והכנה גם לשנה הנכנסת וגם לגגיוס לשנת תשע"ט של תלמידי חו"ל. כל המכינות המעוניינות לקחת חלק בפרוייקט כולל כאלו שטרם נמצאות בו מתבקשות להשתתף ביישבה ע"י ראש המכינה או רכז הפרוייקט אצלן שהוא ברמה וביכולות המתאימות.
מחכים לכם!

קורס מע"רים

המכינות הכלליות סגרו את ההרשמה לקורס שייערך לתלמידים מבין חניכי תשע"ח. הקורס נערך כבר שנה שנייה.  בסה"כ  ישתתפו 42 חניכים וחניכות מ12 מכינות בקורס שייערך 4 ימים (20 עד 23 באוגוסט) במכינת עין פרת. קורס למכינות תורניות ייפתח אם יהיה מספיק ביקוש בסוכות.

כנס משתחררים כלליות

"ובראותך כי דרך עוד צופה אל הלך והירח על כידון הברוש, אתה אומר - אלי, העוד ישנם כאלה? העוד מותר בלחש בשלומם לדרוש"?
כך כתב אלתרמן על פלאי הטבע וזו תחושת ההתפעמות שממלאת אותי בכל פעם מחדש כשאני פוגשת את המשוחררים הצעירים האלה שהדרך עוד צופה אליהם והם מעיזים לשאול ביושר סקרנות וכנות של בני 22-23 את השאלות הגדולות של משמעות החיים - מה הדרך שלי, מה ללמוד, מה לעשות?  ואת הרבים מתוכם שחולמים לשלב עשייה חברתית לאורך הדרך הזו.
כ-35 בוגרים מ13 מכינות (אדרת, בני ציון, גל, הירושלמית, הנגב, העמק, מיצר, נחשון, ערבה, רבין, תל"ם-יפו, תבור), ממקומות שונים בארץ, פריפריה ומרכז, שיש להם שפה משותפת- שלמדו במכינה.
ולא פחות מרגש לפגוש את הבוגרים שבאים לספר- על יזמות חברתית, קהילות בפריפריה, המגזר הציבורי, חינוך- לא כסיסמאות באויר אלא כסיפור חיים. ולשמוע דווקא מהם אחרי 5, 10, 17 (!) שנים במכינה משפטים כמו: "הלכתי לראיון לתכנית צוערים לשלטון המקומי, ורק בראיון הבנתי שהשפה שאני מדברת בה היא השפה של המכינה", "המכינות הן המקום לפתח בו יזמות חברתית", ועוד ועוד...
ולהיות בבאר שבע שמכינה אין בה אבל בוגרים מעולים ואקטיביסטים ממלאים אותה בכל פינה.
בקיצור - עבודה רבה לפנינו, אבל ממליצה לכולם- יום אחד עם החבר'ה האלה, ומקבלים זריקת אנרגיה ואמונה שבזכותם יהיה פה יותר טוב...
תמר

WhatsApp Image 2017 07 27 at 11.39.57WhatsApp Image 2017 07 27 at 11.39.57

כנס משתחררים דתיות - אסף

ביום חמישי האחרון התכנסו מעל 80 בוגרי ובוגרות המכינות התורניות שנמצאים ערב שחרורם הצפוי מצהל לפתוח את הראש לעבר המשימות הבאות. פתחנו בסדנא וטיפים על טיפין למעבר חלק בין הצבא לאזרחות. משם ל Ted בוגרים,  3 בוגרים ששיתפו אותנו על הגשמה בלימוד תורה, התישבות ועשייה חברתית היה מרתק. לאחר מכן היה לימוד משותף עם הרב פנחס עציון בנושא בית של תורה ומשםנהיישר לארוחת ערב מפנקת. משם המשכנו לסדנאות בנושא התנהלות כלכלית,זוגיות,וסדנאת אימון בקבלת החלטות.

לסיום הערב התכנסנו לשיחה מרתקת ומעוררת של הרב חיים ברוך. לאורך כל הכנס היו דוכנים שונים שהציעו מסלולי המשך והגשמה לבוגרים ביניהם משטרת ישראל,שליחות ציונית בחו"ל, עבודה מועדפת בחקלאות ותוכניות המשך במכינות. היה כיף ומשובב נפש לראות את הבוגרים חדורים ברצון להמשיך ולחיות חיים של משמעות.
ניפגש בכנס הבא...

אסף

IMG 20170727 194339IMG 20170727 194339

כנס רכזי בוגרים כלליות ודתיות

נפגשנו בצעירים במרכז לדיון פתוח על כיוונים העשייה לשנה הבאה, בהמשך לשיחות בועד ובאסיפה. היה דיון חשוב ומעמיק ובו מחשבות על המשך הפרויקטים שנה הבאה (איך משחררים יותר יוזמה לבוגרים ומצד שני ממשיכים ליזום עצמנו במקומות הנכונים), על בניית הכשרה מקצועית לרכזי בוגרים ועל כך שנדרש המשך שיח בנושא היעדים, בעיקר עם בוגרים אחרי צבא.

מיוחד לט' באב - ברל כצנלסון!

 

להורדה לחצו >>

פעילות למכינות בנושא ארץ ישראל

להורדה לחץ >>

פעילויות תרבות למכינות של ארגון השחקנים

שח"ם - ארגון השחקנים בישראל, עוסק הן בקידום מעמד האמנים והאמניות בישראל והן בקידום והפצת התרבות והיצירה והפיכתה לנגישה לכל רחבי הארץ ולכל שכבות האוכלוסייה.

במסגרת שח"ם בקהילה השחקנים והשחקניות מציעים מגוון רב של סדנאות, כיתות אמן, מפגשי קולנוע, הצגות/מופעי יחיד ועוד ועוד. היצע מגוון ומעניין שיכול ל'עבות', להעמיק ולתת ערך מוסף- הן בתוכן והן בפורמט- בתוך תכניות חינוכיות ותרבותיות שאתםן וחניכי המכינה עורכים ועורכות במכינות. ניתן לבנות ולהזמין כסדרות של מפגשים וכפעילויות חד פעמיות שתמיד ובכל מקרה מותאמות ייחודית לתוכן, לזמן ולמקום.
לצורך דוגמא והבנת הרוח מצורף קישור לקטלוג (בעידכון תמידי) וכן כמה קבצים עם דוגמאות לפעילויות.
אשמח להיות כתובת לעזרה בחשיבה, בהתאמה ובחיבור עם פעילויות שעונות על הרצונות והצרכים. 

לחצו לקטלוג המלא

עירית מהל
שח"ם בקהילה
0524770391

מיזם לשיתוף תכנים חינוכיים במכינות - מכינת ידידיה

שלום!

במכינות הקד"צ ברחבי הארץ מתקיימים בשגרה שיעורים, הרצאות ופעילויות בנושאים שונים ומגוונים. הלו"ז השבועי מורכב משיעורים ופעילויות המועברות על ידי צוות המכינה, ומפעילויות והרצאות המועברות על ידי מרצים חיצוניים.
הכנת שיעורים והעברת תכנים מתאימים על ידי הצוות, כמו גם הזמנת הרצאות ופעילויות ממקורות חוץ דורשים מאמץ רב והשקעה כספית ניכרת.
כיוון שמכינות רבות מתמודדות עם אתגרים דומים, ומשקיעים זמן, מאמץ וכסף ב בתכנים ופעילויות איכותיות רלוונטיות ומעניינות ומתוך הבנה שבכל אחת מהמכינות קיימים אנשי צוות איכותיים, אנשי חינוך נפלאים וידע רב, נולד הרעיון ליצור פרוייקט שיתוף ידע, פעילויות, שיעורים ותכנים  פרוייקט "ראש בראש".

אנא קיראו את בעיון את המסמך המצורף והצטרפו אלינו!
לינק להצטרפות - https://goo.gl/forms/u7aZdqGx6QLgsjFm1
נשמח לשמוע הצעות לשיפור וייעול!כתבו לנו חזרה - [email protected]
לפרטים ושאלות ניתן לפנות לצורי - 0525432210

להורדה לחץ >>

רוח אלקנה בשילה הקדומה!

אירוע מיוחד בהשתתפות הרב סדן מיועד למכינות הדתיות

שבוע טוב!

 

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת שמיני חמישי, 08 אפריל 2021 21:43
ממתק לשבת - שבת שביעי של פסח שישי, 02 אפריל 2021 09:00
ממתק לשבת - פרשת ויקרא שישי, 19 מרס 2021 08:57
ממתק לשבת - פרשת ויקהל-פקודי חמישי, 11 מרס 2021 00:36
ממתק לשבת - פרשת כי תשא שישי, 05 מרס 2021 10:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.