חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 208 | 9.07.2018 | כ"ו תמוז ה'תשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שני, 09 יולי 2018 10:11

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם,
הקיץ פה, עוד מעט המונדיאל מסתיים, ואחריו ט' באב שמסמן את הזמן של אחרונות המכינות התורניות לשחרר ולהצטרף לחופשה.
השבוע כבר נשב בועד על תכנון השנה הנכנסת המציבה לפנינו הרבה אתגרים.
במחצית יולי בכנס ראשי המכינות ייפתח קיץ ההכשרות הראשון של המועצה שרובה בשת"פ עם משרד החינוך. לפי החישוב שלי למעלה מ-500 (!!!) אנשי צוות ועוד כ-200 חניכים ייקחו חלק בהכשרות השונות, מספר מדהים ומאתגר… נאחל לכולנו בהצלחה!
שבוע טוב וקריאה מועילה,
דני

מה בגיליון?

תאריכון

הצעות למכינות

פרוטוקול ישיבת ועד מנהל - 7.6.18

ישיבה שלא מן המניין לדיון דחוף בעמדת המועצה ביחס לבני ציון.

להורדת הפרוטוקול לחץ >>

מכינת בני ציון - עדכון 

בהמשך לפרסום בשבוע שעבר, מכינת תבור ממשיכה לעבוד עם ראש השלוחה המיועד תמיר, על הכנת התשתית להקמה המיידית של השלוחה המיועדת לקבוצת החניכים שהתכוונה להגיע לשלוחת בני ציון בתל אביב.

לסיוע למכינה ראו הפסוט הבא:

באשר לקבוצת אלוני יצחק- ראשית, לאחר הפרסום כאן פנו אלי 7 ראשי מכינות שהציעו התגייסותם. שאפו חברים!

מורכבות הקבוצה והתלבטויות נוספות האריכו את המהלך שכלל גם הרבה בירורים מצד עינב בסיוע ניר ואיתמר, ובד בבד בירורים מצד העמותה בעיקר ע"י שירה ומעורבות לסיוע שלנו בעיקר על ידי. ביום חמישי בלילה נערכה פגישה מכרעת בת"א עם 17 מהמשתתפים (עוד 10 לא יכלו להגיע), עם חלק מההורים ובהשתתפות עינב, גיא, שירה ואני. הנערים הכריעו פה אחד, ובתלהבות גדולה, על החלטתם להישאר וללכת יחד והביעו אמון רב וענק בעינב.

הסגירה המתגבשת שנקווה תאושר מחר שני סופית ע"י משה"ח ואז נוכל גם לפרסם, היא הצטרפות הקבוצה ככיתה לשלוחה של מכינה קיימת, שיש לה יכולת להתגייס למאץ חד שנתי זה. אני חושב ומאמין שהפתרון הזה הוא הנכון. מחכה לברך על המוגמר ואת נערי השלוחה,  עינב שירה וכל מי ששותף למאמץ על ההגעה ליעד.

הזדמנות יוצאת דופן ל-17 מכינות שנתמכו ע"י קרן אביחי - פסיפס!

קרן אביחי במבצע נפלא ויוצא דופן המיועד ל-17 מכינות שנתמכו בעבר ע"י אביחי אך לא בשנה האחרונה.

כל מכינה שתצליח להציג תרומה חדשה לשנתיים בהיקף של לא פחות מ-40,000 ש"ח ועד לגג שינוע בין 130 ל-180 אלף ש"ח, לכל אחת מהשנתיים, תקבלנה בכל אחת מהשנתיים האלה מאצ'ינג מכפיל שקל לשקל. המועצה תרכז את העבודה המנהלית, ואת חלוקת הכסף.
בוקר הסבר לתכנית ייערך ב-29.7 בשעות 9:00-11:00, בבית אביחי שבירושלים. נוכחות בהסבר היא תנאי חובה להשתתפות בפרויקט. הקול הקורא ישלח בימים הקרובים למכינות הזכאיות.

עדכון על הנעשה "בארצנו"

יערה שור קיבלה את "המקל" עם יציאתה של טלי ארנולף, המנכ"לית של "בארצנו", לחופשה לקראת הלידה שצריכה להתרחש ממש השבוע. במסגרת זו הובילה יערה השבוע את ההכנה של הנושאים הבאים לדיון ואישור ועד הנהלת המועצה ובהנהלת בארצנו:

  • פרסום הקול הקורא והקמת צוות היגוי לתכנית המילגאים של בארצנו, כולל פגישות עם התאחדות הסטודנטים וגורמים נוספים בשטח.
  • הקמת צוות היגוי בראשות רן שוסטרמן (רכז השטח והשותפויות של בארצנו) ומאיר ליפשיץ ראש מכינת לכיש נחל עוז, ליצירת פרוייקט עבודה משקמת וקהילתית בעוטף עזה בחצי השנה הראשונה של תשעט ע"י כלל המכינות.
  • קידום פרוייקט כפר הסטודנטים בנצרת עלית בתשע"ט
  • בדיקת הצעת אדמית לקליטה בתנאים מועדפים של 15 משפחות בוגרי מכינות. 

בהובלת גלעד זילברשטיין , נשלמת הכנת המקראה ללימוד התיישבות! שאפו!

צוות מקראהבתמונה: גלעד וצוות המקראה

קול קורא: מלגת אפ"ק של תנועת "בארצנו"

ההרשמה למלגת אפ"ק של "בארצנו" נפתחת!
לפרטים ולשליחת קו"ח: [email protected]
*ניתן להגיש מועמדות עד ה-18.7

קול קורא מלגאים מעודכן סופי

סקר שכר ועדכון בעלי תפקידים במחלקת הבוגרים

גלעד זילברשטיין, שהחליף את תמר זעירא לרגל יציאתה לחופשת לידה, בריכוז הבוגרים מהמכינות הכלליות, ממשיך להוביל עוד שורה של פרוייקטים ובין השאר ביצע ניתוח עומק של סקר השכר הגדול שביצענו. לאחר הצגת התוצאות לועד והתייחסויות נפרסם אותו כאן.

כרגע אנו בסקר ציפיות מול משרדי הממשלה, ובד בבד נערכים להפעלה מחודשת ונרחבת של תחום הבוגרים. 

פרויקטים - תשע"ט וסיכום תשע"ח 

אנו בסיכום פעילות הפרויקטים במכינות לתשע"ח ובהכנות לפרויקטים לשנה הקרובה. בימים הקרובים ישלח אליכם אימייל עם טפסי ההרשמה לפרויקטים שיהיו פתוחים להרשמה כבר עכשיו לתשע"ט, ההרשמה תהיה פתוחה עד סוף יולי. שימו לב לפרסומים והיו עירניים להרשמה לפרויקטים במועד! פרסום מפורט ישלח במייל נפרד.

הזמנה למכינות - צעדת מתחברים לירושלים

בתאריכים, 27-29.9.18, חול המועד סוכות תתקיים צעד מתחברים לירושלים. בשבוע שעבר נפגש אסף שור מהמועצה עם עירית וקובי, שאחראים על התוכן והלוגיסטיקה של הצעדה. הם מזמינים את המכינות לצעוד ומציעים למכינות שיתוף פעולה, אלו עיקרי הפרטים:

  • הסעות על חשבון מארגני הצעדה כולל ארוחה חמה בערב.
  • מכינות שמעוניינות בכך ישנה אופציה להקים סוכת תוכן. הסוכות מומקמות לאורך המסלול ובמסגרתן מועברות פעילות תוכן שמטרתם לחבר בין האנשים השונים שמגיעים לצעדה וליצור שיח.

להרשמה יש לפנות לעירית בטלפון - 053-346-3818 או במייל: [email protected]

תוכנית הצעדה המלאה:

להורדת התוכנית לחץ >>

סמינר אזרחות לבוגרי המכינות - כלים להגשמה למי שרוצה להשפיע!

סמינר האזרחות של בוגרי המכינות הכלליות יוצא לדרך! להרשמה ופרטים נוספים >> https://www.eventer.co.il/x3863

36768969 10216747964078254 1543650824306032640 o

שיבולים מכשירים - יום הכשרה לרכזי ההשתלבות במכינות

ביום רביעי שעבר נפגשי נציגי תוכנית שיבולים ורכזי השילוב ליום הכשרה לרכזי ההשתלבות במכינות. זה היה יום של סיכום ופתיחה. לרכזים החדשים הוצגה התכנית על מרכיביה השונים.

בהמשך, הצטרפו גם הרכזים הוותיקים שסיפרו כל אחד בתורו, על אירוע או מקרה משמעותי בתהליך ההשתלבות בשנה האחרונה. לאחר מכן התקיים דיון בנושא ההכלה והאם המכינות יכולות להתאים את הפעילויות כך שיותר חניכים, לא רק עם מוגבלות, יפיקו תועלת רבה יותר.בהמשך הוצג המחקר המלווה לתכנית ואת החשיבות בשיתוף פעולה של המכינות עם המחקר. הרכזים העבירו משובים על השנה החולפת, קיבלו הדרכה על הנהלים השונים ועל האחריות המקצועית המשותפת של כולנו בתכנית.

מפת מנהיגות אישית שהיא פיתוח של התכנית האישית משנה שעברה, הוצגה באופן מפורט תוך הדרכה והנחייה כיצד לעבוד איתה. עלו שאלות לגביי שימוש במפה עם כל החניכים ולא רק בתכנית - זוהי יוזמה מבורכת ומכיוון מפת המנהיגות לא מכוונת מוגבלות, כולם מוזמנים לעשות בה שימוש.

נועה, רכזת הבוגרים של "שיבולים", הציגה את התפקיד שלה, את התהליכים השונים אותם עוברת ביחד עם הצעירים ואת הממשקים שלה עם הצוותים במכינות.

היום היה עשיר מאוד, פורה ומלמד לכולם!

הכשרה רכזי שילובבתמונה: זאב סלע, רכז פיתוח ידע והשתלמויות, ורכזי השילוב מהמכינות

בוגרים מספרים, ראיונות עומק עם הבוגרים והבוגרות שלנו, השבוע - בחזרה לעתיד: שי, בוגרת המכינה הירושלמית, בדרך להדרכה במכינת מלח הארץ

השבוע במדור החדש שלנו מתארחת שי ראבד, בת 23 מת"א, בוגרת המכינה הירושלמית. שי היא מדריכת טיולים מסורה שבשנה הבאה תחל להדריך בשלוחת הבנים של מכינת מלח הארץ. פגשנו אותה לשיחה על טבע ועל אנשים, מוזמנים לקרוא >>

בוגרת מספרת גרפיקה

שבוע טוב, דני

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.