הדפסת עמוד זה

דף עדכון 333 | 1.3.2021 |י״ז באדר ה׳תשפ״א

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

ראשון, 28 פברואר 2021 17:54

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם ולכולן.

בתקווה שמסיבות הפורים ההמוניות והטישים לא ימנעו פתיחת השטח גם ללינות, אנחנו נכנסים לשבוע נוסף של מירוץ נגד הזמן ופסח. 

בינתיים, סוף סוף, אחרי כמעט שלוש שנים- ועדת בדיקה עם סמכויות ועדת חקירה לאסון מכינת בני ציון בנחל צפית.

ההרכב מצוין (השופטת בדימוס וסרקרוג, האלוף במיל. גרשון הכהן ואבי נעים), היקף וסמכויות הועדה המדויקים אינם ידועים לנו, אבל אין ספק שזה מהלך שיוכל ליישם סוף סוף את הלקחים הברורים (לפחות בעיניי) כפי שעלו מדוחו"ת אהרונשיקי, ודו"ח מנכ"ל משרד ההתיישבות, שלא יושמו כמעט. לקחים בהקשר למבנה האחריות בעולם המכינות, סמכות סטטוטורית של המועצה, תנאי סף לעובדי המכינות ועוד. יישר כח לשר הנגבי שבשורה התחתונה הצליח להוציא לפועל את המהלך שנתבקש. 

מכינת הנגב מסיימת היום במימון המונים שלה  את האירוע. בסך הכל מבצע תקדימי ונאה שיאפשר לנו לממן את פעילות הבטיחות שהמדינה הטילה עלינו לבצע אך לא גיבתה זאת במשאבים או בסמכויות.

באופן כללי התחושה במרחב הציבורי היא של פריקת עול ודווקא בעת הזו אנחנו צריכים לשמור מכל משמר על כך שאנו משמשים מודלינג להקפדה קלה כחמורה על ההנחיות בין שהן נראות לנו לעניין ובין אם לאו.

וכמעט אחרון חברים - 25% ממסיימי קורס הקצינים ביחידות השדה בשבוע שעבר בוגרי מכינות. בני דוד כרגיל נותנים בראש עם 22 (!) בוגרים. יישר כח ענק!

קריאה מהנה!

עדכוני תקנות וחזרה לשגרה במכינות

להורדת ההנחיות למכינות לקראת החזרה לשגרה pdfלחצו

להורדת קובץ התקנות pdfלחצו

השבוע! כנס 'חוזרים להדרכה' במכינות - פרטי המכינה למתעניינים בתפקידים – 5.03.2021 

שלום לראשי ומנהלי המכינות,

ביום ו', 5.03.2020, כ"א באדר תש"פ, נקיים זו השנה השלישית כנס חשיפה לתפקידי הדרכה במכינות.

מטרת הכנס לחבר בין קרוב ל-ל-200 מתעניינים בתפקידי הדרכה במכינות שנרשמו באמצעות קמפיין 'חוזרים להדרכה', אליכם, ראשי המכינות, במטרה להשתלב בתפקידים חינוכיים בעולם המכינות הקד"צ.

בשנתיים האחרונות השתתפו בכנס מעל 250 בוגרי ובוגרות מכינות, מתוכם 50 השתלבו בתפקידי הדרכה וניהול במכינות רבות (אדרת, באר אורה, בארי, בית ישראל, גל, גליל עליון, העמ"ק, חביבה רייק, מגדלור, מיצר, מיתרים לכיש, מלח הארץ, נחשון, רבין, עין פרת, עמיחי, ערבה, צהלי, רוח נכון, תבור).

הכנס יתקיים בזום בין השעות 9:30-12:00, ויכלול זמן נרחב לשולחנות עגולים ומפגש עם המתעניינים שיתקיימו בממשק מקוון ייעודי לכנסים וירידים מקוונים.

נוכחותכם בכנס חשובה.

בין 10:30-12:00 יתקיים יריד מקוון בזום למפגש בין המתעניינים בהדרכה למכינות - מכינות המעוניינות להשתתף ביריד המקוון בפלטפורמה ייעודית - השלימו את הטופס המצורף עד יום ד' 3.03.

צוותים וראשי מכינות המעוניינים להשתתף בשולחנות העגולים עם המתעניינים בתפקידי הדרכה במכינות מוזמנים ליצור קשר עם גלעד זילברשטיין בטלפון 052-3919133 או אימייל [email protected]  לשאלות ופרטים.

web 1

עדכון מהשטח

חברים יקרים שבוע טוב!

בשעה טובה חזרנו לפעילות השטח ולהתנדבויות. לצערנו הגדול עדיין תחת מגבלות רבות אך אנו מקווים שזו רק סנונית ראשונה ושנוכל בקרוב לצאת לשטח בצורה מלאה.

אנו מקווים כי קצב ההתחסנות הגדול של חניכי המכינות וצוותי המכינות יעזור לנו להעביר מתווה של "מכינה ירוקה" שיאפשר חזרה כמעט מלאה לשגרת פעילות החוץ כולל לינה.

לצערנו סוגיית הלינה לא נפתרה עדיין. מכינות מתבקשות לא להגיש טיולים הכוללים לינה. מכינות שהגישו טיולים הכוללים לינה – נא לבטל את הטיולים, זה סתם עולה למשרד ההתיישבות כסף ואין אפשרות לאשר אותם כרגע.

כמו כן אין אפשרות לאשר בשלב זה  ימי התנדבות עם טיולים.

אין אפשרות להגיש יום התנדבות לינה ואז יום טיול או לינה חצי יום התנדבות ואז טיול .

התנדבויות לחוד וטיולים לחוד.

כל טיול צריך לצאת מהמכינה ולחזור למכינה / הביתה.

התנדבויות אינן דורשות תאום טיולים למעט התנדבויות ביו"ש או ניקוי מסלולים

טופס דיווח אירוע חריג במכינה:

חלק משמעותי מתהליך הלמידה שלנו, הוא שיתוף בתקלות ותחקירים בין המכינות. דבר המאפשר תהליך לימודי אשר מחבר את העשייה בשטח והוא קרוב ורלוונטי.

הטופס לא אמור להחליף דיווח פנים מכינתי ולא אמור להחליף תחקיר במידת הצורך אלא רק לתת לנו אינדקציה בזמן אמת על אירועים חריגים.

הטופס הינו קצר ואמורים למלא אותו מיד בתום האירוע.

הטופס המלא ישלח אוטומטית למייל של מי שמילא אותו ובנוסף יש אפשרות להזין מייל נוסף (ראש מכינה או פונקציה אחרת) שאליו הטופס ישלח.

קישור לטופס.

חשוב לנו שהוא יהיה נגיש אז שמנו אותו בכמה מקומות בולטים:

בתיאור הקבוצה של רכזי הטיולים

צילום מסך 2021 02 28 190836

קישור באתר של מועצת המכינות:

https://mechinot.org.il/info/content/safe/event-1890

בנוסף אפשר להטמיע את הברקוד הזה בתיק הטיול וסריקה שלו גם תוביל אל הטופס

code

פרס באר ה- 4: קול קורא לבוגרי מכינות קדם צבאיות למשלוח יצירות לפרסום

בארי צימרמן ז״ל היה משורר, הוגה ומחנך, שעיקר כתיבתו הייתה בליבת הנושאים המעסיקים את עולם החינוך של המכינות הקדם צבאיות: לימוד, חשיבה וגיבוש הזהות הישראלית-יהודית-ציונית, תוך התייחסות מחודשת למורשת ישראל ולמקורות היהודיים והציוניים.

במלאת ארבע שנים לפטירתו של בארי, מורנו, חברנו ויקירנו, נקיים בפעם השלישית את באר – במת הכתיבה והיצירה הראשונה של עולם המכינות, המיועדת לבוגרים, חניכים וצוותים בעבר ובהווה.

אנו מזמינים אתכם להגיש לנו:

שירה – עברית מנוקדת על כל גווניה.

פרוזה קצרה – בסוגיה חברתית וישראלית.

פתיחת התחרות ב21/2/21, ט׳ באדר תשפ״א

הגשת החיבורים עד ה29/4/21, י״ז באייר תשפ״א

ההכרזה על החיבורים הנבחרים ב30/5/21, יט׳ בסיון תשפ״א.

את החיבורים יש להגיש באמצעות טופס שליחת חיבור אשר נמצא באתר מועצת המכינות  בהמשך השבוע. 

משפחתו של בארי תעניק למחבר אחד בכל סוגה שבוע של כתיבה והשראה באי היווני סמוטראקי, המקום בו כתב בארי את ספר שיריו האחרון ״שירי סמוטראקי״.

טקס ההכרזה על הזוכים וחלוקת הפרסים יתקיים ב15/6/21, ה׳ בתמוז תשפ״א.

להורדת הפלייאר jpgלחצו

 2בימת בארי 4 1

הרצאה מטעם אלטרואיזם אפקטיבי ישראל

שלום לראשי המכינות,

קוראים לי תכלת פרלמוטר ואני פונה אליכם מטעם עמותת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל ובהמלצת דני זמיר, כדי להציע להביא אליכם הרצאה מטעמנו (ללא עלות). 

אציין כבר עכשיו שאתם מוזמנים לחסוך לעצמכם קריאה של כל המייל, ולהפנות אותנו ישר לצוות המכיניסטים האחראים על ארגון אירועים מכינתיים ואנחנו נפרט להם בהרחבה על ההרצאה ועל הארגון שלנו. 

קצת עלינו: אלטרואיזם אפקטיבי היא תנועה בינלאומית שבאה לענות על השאלה - מה הן הדרכים היעילות ביותר להשפיע לטובה על העולם?

התנועה עוזרת לאנשים למקסם את האימפקט בעשייה החברתית שלהם - בין אם בתרומות, בבחירות קריירה או בהתנדבות. היא עושה זאת על ידי הנגשת כלים פרקטיים להערכת אימפקט, הנגשת מחקר על הבעיות הדחופות ביותר לעולם, ומציעה קהילה להתייעץ בה יחד עם אחרים על עשייה חברתית.

העשייה של העמותה בארץ היא מאוד מגוונת: החל מעזרה ממשית לעמותות במדידת האימפקט שלהן, דרך קורס שאנחנו מעבירים באוניברסיטת תל אביב, עד שיחות יעוץ לגבי קריירה או התנדבות, הפעלת קבוצות קריאה, אירועים וסדנאות ליזמים, ועוד.

לקריאה נוספת: על העמותה הישראלית, על התנועה הבינלאומית

למה אנחנו רוצים להרצות במכינה שלכם?

אחד הדברים המרכזיים שאלטרואיזם אפקטיבי יכול לתת הוא כלים להערכת אימפקט, כדי למצוא את ההזדמנויות המבטיחות ביותר להשפעה חברתית. מאחר והצעירים במכינות הם כאלה שרוצים להשפיע ולהנהיג שינוי חיובי בעולם, אנחנו רואים בהם קהל עם פוטנציאל משמעותי ליצירת אימפקט בהמשך חייהם, ולכן כדאי להשקיע זמן בהקניית הידע שיסייע להם לבחור נכון את הבעיות והפתרונות בהם ישקיעו את זמנם.

נשמח לקישור לצוות המכיניסטים הרלוונטי, כדי שנוכל להתאים את התכנים למכינה ולתאם תאריך.

כמובן שאנחנו כאן לכל שאלה.

בברכה,

תכלת וצוות אלטרואיזם אפקטיבי ישראל

תכלת טל' 050-6797209

זיכרון בסלון

גם השנה אנחנו מזמינים את כל השותפים והשותפות במכינות הקדם צבאיות לקיים אצלם מפגש של זיכרון בסלון לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

נשמח להציע לרכזים ולמדריכים להצטרף השנה למפגש הכנה לקראת ערב זיכרון בסלון.

המפגש נועד לתת כלים, המלצות וטיפים למפגשים מוצלחים בעלי ערך וכן ליווי וסיוע למי שצריך בכך.

 מצרפת לינק להרשמה למפגש.

לפרטים ומידע: זהר גרשוני - רכזת ארגונים זיכרון בסלון 054-9747516

זיכרון בסלון לעמותות וארגונים חברתיים page 001

פניה למכינות - ועידת ישראל ללכידות חברתית

רצ"ב מסמך בנושא הפאנלים הסגורים כרגע. אליהם יתווסף פאנל אחה"צ בנושא יהדות התפוצות כדי להתאים עצמנו לזמן ארה"ב ולאפשר לפעילים ולאנשי הארגון להצטרף לזום.  

תלמידי מכינות מוזמנים לקחת חלק ביום דיונים זה - 9 במרץ.

לפרטים נוספים ניתן ליצור עם רחל בטלפון: 02-5667741 (שלוחה 22)

להורדת המסמך docxלחצו

העסקת חניכי מכינות - רשת מלונות פתאל אילת

מלונות ישרוטל כבר מגייסים עובדים לפסח, וישמחו לקלוט לעבודה בפסח, וגם הלאה. מכינות שמחפשות פרקי עבודה מרוכזים במרץ-אפריל צרו קשר בהקדם עם אתי: 050-998-6311

להורדת הפלייאר jpgלחצו

Recruitement Passover Eilat 2021 page 001

הצעות למכינות

לוח שנה - פעילות מועצת המכינות תשפ"א

לצפייה בלוח השנה המלא כולל ימי עיון והכשרות לחץ/י כאן.

להצטרפות ליומן הדיגיטלי (גוגל קלנדר) שלחו מייל אל יוליה.