חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 331 | 8/2/2021 |כו' שבט התש"פ

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

ראשון, 07 פברואר 2021 12:46

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולן ולכולם.

המגיפה העקשנית, על המוטציות המגוונות שלה, מקשה על החזרה לנורמליות. למרות המאמצים הכבירים, גם אצלינו אנו עומדים על כ 2% תחלואה שזה אחוז גבוה ביחס למקובל אצלינו, ואנחנו נאבקים בשיניים להמשיך בפעילות ולשמור על עצמנו.

את ההערכה למאמצים האלה מצד משרד הבריאות ראינו בהקלה המסוימת שקיבלנו כבר השבוע, ונקווה שבהמשך למאמצים האלו נקבל בשבוע הבא הקלות נוספות שיאפשרו התנדבות וטיולים.

ביום שלישי, שלשום, קיבל הועד החלטה היסטורית ולפיה עולם המכינות יפעל לכך שיעמוד בסוף פברואר על 100 אחוז מחוסנים או מחלימים, כלומר כל החניכים אנשי הצוות והמורים צריכים לענות לפרמטרים האלו.

במקביל, במפגשי המועצה לא יוכלו להשתתף מי שלא עונים לפרמטרים האלו.

זו לא היתה החלטה קלה והיא איננה תחליף לתהליך הסבר וחינוכי. אך היא החלטה מחויבת המציאות אם יש רצון שנתייחס לעצמנו כמובילים חברתיים המשמשים דוגמה, מכח האחריות החלה עלינו,  וגם כדי לבסס את הטענה שפתיחת השערים להתנדבות וסיורים איננה מסכנת את הזולת.

תוכנת הגיוס המשותף של הכלליות סיימה את שיבוציה ושלשום הועברו ההודעות למתקבלים ולמתקבלות. עוד לא ביצענו סיכומים אבל כבר עתה ברור שכמות גדולה מדי של מועמדים ובעיקר מועמדות לא שובצה עקב העודף העצום של הפונים אלינו. מאחר ותהליכי המיון לא ממש מקצועיים, קל וחומר בזום, אין לי ספק שמועמדים ובעיקר מועמדות מצוינות נשארו בחוץ. לכן אחד היעדים המרכזיים שאני רואה לעצמינו היא הגדלת התקנים למכינות הכלכליות בהיקף משמעותי ובחינה חוזרת של תהליך מיון מרוכז. חברינו שיקלי יוביל המשימה בבית הנבחרים, אינשאללה, ואנחנו מקווים לתוצאות כבר בהקצאות שיימסרו לנו במהלך תשפ"ב.

בשבוע הבא יושק ויתחיל גיוס ההמונים המשותף למועצה עם קוזמאץ'. 15 מכינות יצאו לדרך בשאיפה לגייס כל אחת לפי שיטתה ורצונה. יצאנו עם ציפיה לגיוס מינמלי של 3 מיליון ש"ח ונראה מההתלהבות והכנות בשטח שנעמוד ביעד הזה. אז בהצלחה גדולה לכולם, תהיו נדיבים וחברים וחברות...

היום, חמישי, אשתתף מטעם המכינות בטקס יציאה לדרך של פעולת אחדות לאומית שאנו מתעתדים לשמש בה ציר מרכזי (יהיו בטקס ההשקה אצל הנשיא: הרב גרוסמן, מרים פרץ, רחלי פרנקל ועוד). בהמשך נקבע פגישה של כל הצוותים וגם לחניכים כדי לממש את היוזמה. אין לי אשליות שבחברה הישראלית השסועה המתוחה המקוטבת המיואשת בחלקה, מהלך מוביל ומאמין בשיח ומפגש כמו שאנו מדברים עליו ייתקל בקיתונות של ציניות התרסה והתנגדות.

אל יהי חלקנו עם האומרים נואש!

בימים קשים במיוחד של עמידה מול החלטות והתנהלות בלתי אפשרית של ממשלתנו ביחס לטיפול במגיפה ובמכינות אני חוזר לדברים הנפלאים של יוסף חיים ברנר (שעוד כחודשיים נציין בדיוק 100 שנה להירצחו על ידי פורעים ערבים בפרדס סמוך להיכן שהיום נמצאת דרך קיבוץ גלויות בתל אביב בואך יפו), ששם בפי גיבור ספרותי בן דמותו את מילות הנחמה והנצח האלה:

"החיים רעים, אבל תמיד סודיים... המוות רע.

העולם מסוכסך, אבל גם מגוון, לפעמים יפה.

האדם אומלל, אבל יש והוא גם נהדר.

לעם ישראל, מצד חוקי ההיגיון אין עתיד.

צריך, בכל זאת, לעבוד.

כל זמן שנשמתך בך, יש מעשים נשגבים

ויש רגעים מרוממים.

תחי העבודה העברית האנושית".

קריאה מועילה ומהנה.

דני

עדכון המשך פעילות מטה מועצת המכינות

לראשי המכינות שבוע טוב,

לפי הבנתנו, משמעות החלטת הממשלה כלפי המכינות היא שכרגע אין שינוי במתווה ההפעלה. נעדכן בתחילת השבוע ככל שישתנו ההנחיות.

המתווה הנוכחי ממשיך כדלהלן:

א. ניתן להגיע ולחזור למכינה ולבית.

ב. מסלול פתוח: אין אישור להפעילו. (18 שיוצאים כרגיל). לוחצים על זה אבל אין עדיין אישור. זה אומר שכרגע אין עדיין אפשרות לפעילות חוץ ולהתנדבויות

ג. קפסולות של 50, מסלול סגור: כל נהלי השמירה שכתבנו בעבר על הזהירות והקפסולות ממשיכים (יציאות חיוניות רק באישור ראש המכינה, תשאול בידי אחראי קורונה בכניסה, מדידת חום ובדיקות).

ד. בנוגע לבדיקות, יש לבצע בדיקות לפני חזרת החניכים למכינה, ולחזור למכינה רק לאחר וידוא קבלת תשובה שלילית לחניכים החוזרים. מומלץ לבצע בדיקה נוספת יומיים אחרי החזרה למכינה בהזמנה דרך יוליה.

כשיהיה שינוי נעדכן שוב.

מזכירים חובת עדכון חולים ומבודדים למועצה וחמיכאל בהתיישבות.

שבוע טוב!

החלטת ועד הנהלת מועצת המכינות הקדם צבאיות 9.2.21

מתוך תפיסת המחויבות והאחריות של עולם המכינות הקדם צבאיות הן לחניכיו ולצוותי ההוראה בו והן למשימות ולאתגרים הלאומיים של מדינת ישראל, ולאור הקמפיין המתנהל כנגד החיסונים והמסכן את הצלחת ישראל בהכנעת המגיפה וחזרה לחיים סדורים בהקדם, החליט ועד הנהלת מועצת המכינות כי על כל המכינות להיות שותפות למאמץ הלאומי ולהוביל את המחויבות לקידום החיסונים.

הועד החליט כי כל מכינות תוודאנה, ביחד עם שיח חינוכי והסברה מקדימה, שכל החניכים, אנשי הצוות והמורים, שלא חלו, יחוסנו כנגד הקורונה.

הועד מטיל על מטה המועצה לקיים איסוף מידע שוטף מהמכינות כדי לעדכן את הועד בהתקדמות ביצוע החלטה.

הועד מחליט בנוסף לאמור לעיל, כי במפגשים פרונטליים הקשורים למועצת המכינות יוכלו להשתתף רק מי שחוסנו (או החלימו), וכי לא יועסק במסגרת המועצה מי שלא חוסן (אם לא חלה) עד ליום 28.2.21.

מטה המועצה יעמיד חומרי הסברה רלבנטיים למכינות שתזדקקנה לכך החל מיום חמישי 11.2.21.

"לא תעמוד על דם רעך!"

גיוס המונים!!!

קמפיין גיוס הכספים של המכינות בשיתוף המועצה יוצא לדרך. מאחלים לכולם בהצלחה.

מוזמנים לפרגן למכינות ולהיות שותפים !!!

להורדה jpgלחצו

הזמנה גיוס

פורסמו תוצאות השיבוץ הסופי של המכינות לתשפ"ב

בתחילת השבוע פורסמו תוצאות השיבוץ הסופי  ומועמדים רבים התבשרו על כך שלא נמצא להם מקום במכינה לשנה הבאה. כדי לתווך בין מועמדים למכינות שנותרו בלי שיבוץ לבין המכינות שנותרו להם מקומות פנויים מועצת המכינות תקיים שני אירועי חשיפה מקוונים.

מועדי האירועים: 17.2, 24.2 בין השעות 16:00-19:00 (ימי רביעי אחה"צ) השתתפות ביריד עבור מכינות שאינן כלולות בגיוס המשותף של מועצת המכינות כרוכה בהשתתפות כספית של 200 ש"ח (לטובת הוצאות גרפיקה). 

מכינות המעוניינות להשתתף מתבקשות:

1. למלא פרטים בטופס המקוון בקישור הבא

2. להצטרף לקבוצת הווטסאפ לחצו

איך היריד הולך להתנהל?

כל מכינה תשלח לפני היריד קישור לשיחת זום אישית עם נציגיה, הקישור יוטמע בדף נחיתה שיהיה זמין למועמדים, הם יוכלו לסייר בין שיחות הזום של המכינות השונות ולשוחח עם נציגי המכינות.

דוגמה בסרטון הבא

לשאלות/בקשות נוספות צרו קשר עם רוני: 054-5234287

מתווכחים אבל אחים - מפגש של שיח 

אוטוטו פורים במגילה נאמר- " ישנו עם אחד מפוזר ומפורד" וזה כמעט גרם לחיסול העם כולו.. והפתרון ומה שהפך את הפור היה "לך כנוס את כל היהודים"

גם בתקופה שלנו יש תחושה של פיזור ופירוד וכימים ההם בזמן הזה הפתרון הוא להתכנס יחד!!!

אנחנו מזמינים את ראשי המכינות, השלוחות, המנהלים החינוכיים והרמי"ם להתכנס יחד למפגש אישי ומונחה של שעה וחצי.

להיפגש בגובה העיניים עם תפיסתו של השני או השנייה,

לגעת במחלוקת ובמשותף ולהוריד את המסכות.

המפגש הוא חלק מפרוייקט T'שמע שנועד לייצר מפגשים קצרים בין אנשים בעלי עמדות שונות ומנוגדות. מטרת המיזם ליצור תיקון בחברה הישראלית באמצעות הקשבה, דיבור וחיבור - קשר שלא נועד לטשטש הבדלים אלא לקיים שיח של שלום ביניהם.

המפגש הוא בהנחיית חברים מתוך "שיח שלום", יוזמה חברתית שמחברת בין קצוות בחברה הישראלית.

יום שני 22/2 בשעה 21:00

מבנה המפגש-

מליאה קצרה 10 דקות

חלוקה לחדרים (קבוצות קטנות)

- שעה

-סיכום משותף 20 דקות.

מתווכחים אבל אחים

ממש נשמח להשתתפות רחבה ככל האפשר.

לרישום למפגש נא להירשם בלינק המצורף.

עדכון תאריכי ימי עיון לצוותים - פרויקט 'משפיעים מבפנים' עתודות לישראל תשפ"א 

יום העיון שתוכנן ל-14/01 לא יתקיים, וידחה בחודש.

תאריכי ימי העיון עד סוף השנה יהיו:

מפגש #2 לצוותים - יום ב' 15/02 (בין 9:00-12:30) - כרגע בזום

מפגש #3 לצוותים - יום ה' 29/04 (ללא שינוי)

כנס 'חוזרים להדרכה' במכינות - פרטי המכינה למתעניינים בתפקידים – 5.03.2021 

שלום לראשי ומנהלי המכינות,

ניפגש ביום ו', 5.03.2020, כ"א באדר תש"פ, נקיים זו השנה השלישית כנס חשיפה לתפקידי הדרכה במכינות.

מטרת הכנס לחבר בין קרוב ל-150 מתעניינים בתפקידי הדרכה במכינות שנרשמו באמצעות קמפיין 'חוזרים להדרכה', אליכם, ראשי המכינות, במטרה להשתלב בתפקידים חינוכיים בעולם המכינות הקד"צ.

בשנתיים האחרונות השתתפו בכנס מעל 250 בוגרי ובוגרות מכינות, מתוכם 50 השתלבו בתפקידי הדרכה וניהול במכינות רבות (אדרת, באר אורה, בארי, בית ישראל, גל, גליל עליון, העמ"ק, חביבה רייק, מגדלור, מיצר, מיתרים לכיש, מלח הארץ, נחשון, רבין, עין פרת, עמיחי, ערבה, צהלי, רוח נכון, תבור).

הכנס יתקיים בזום בין השעות 9:30-12:00, ויכלול זמן נרחב לשולחנות עגולים ומפגש עם המתעניינים שיתקיימו בממשק מקוון ייעודי לכנסים וירידים מקוונים.

נוכחותכם בכנס חשובה.

כחלק מההכנה לכנס, אנו מציעים לכם למלא את פרטי המכינה בטופס הבא, אותם נאגד לחוברת על המכינות והתפקידים השונים במכינות, שתחולק למשתתפים בכנס. ניתן לשלוח פרטים לחוברת המידע עד יום ה', 18.2.2021.

צוותים וראשי מכינות המעוניינים להשתתף בשולחנות העגולים עם המתעניינים בתפקידי הדרכה במכינות מוזמנים ליצור קשר עם גלעד זילברשטיין בטלפון 052-3919133 או אימייל [email protected] .

סדרת מפגשים בנושא זוגיות יהודית במכינות קדם צבאיות

הזדמנות למכינות המעונינות.
צוהר מוכנים ללא עלות בזכות תורם להגיע למכינות ולהעביר את התוכנית ללא עלות!
נושא מאד מענין ורלוונטי שמועבר ברמה גבוהה.
לפרטים הרב אהרון -  052-350-0523

הצעה לקורס מכינות מעורבות סילבוס page 001

לפרטים והורדה pdfלחצו

הצעות למכינות

לוח שנה - פעילות מועצת המכינות תש"פ-תשפ"א

לצפייה בלוח השנה המלא כולל ימי עיון והכשרות לחץ/י כאן.

להצטרפות ליומן הדיגיטלי (גוגל קלנדר) שלחו מייל אל יוליה.

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.