חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 321 | 24.11.2020| ח' כסלו התש"פ

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

שני, 23 נובמבר 2020 20:48

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

 • סימני חורף במתכונתו המותאמת לשינויי האקלים כבר פה. רוב הזמן נעים אך כשהגשם מתפרץ - העוצמה והסכנה רבה. סוף השבוע האחרון לימד אותנו שגם המטאורולוגיה לא תמיד יודעת לצפות סערות מקומיות ושטפונות בזק ולכן אין תחליף להגיון וזהירות יתר שלנו במצבי מעבר עונות. מזג האוויר ממשיך להיות לא יציב גם בשבוע הזה מה שמחזק את האמור ברישא, זהירות חברים וחברות זהירות!

 • כנסי הגיוס ושבו"שים מתחילים לנוע קדימה מבעד לקשיים של התקופה,  עם ביקוש שיא (בכלליות) שמעולם לא היה לנו (כל שנה הביקוש עולה אבל השנה הקפיצה דרמטית)  ואנו עדיין בנובמבר. יש הכרח להגדיל מספר התקנים או לאפשר הגדלת מספר השלוחות אך ההליך החקיקתי תקוע בשל המצב הפוליטי. מתסכל.

 • מתסכל גם שלמרות שאנו ברי המזל שמקבלים אישור לצאת ולטייל, לינת השטח עדיין אסורה לנו. למה? ככה אין הסבר. בעצם יש. ראו הפוסט המשעשע של רועי מנדל ראש בית הספר לסיירות של חוגי סיור שמייצג נאמנה גם את תחושתי שלי.

 • בית המדרש שיח שלום קיים פגישה ראשונה מוצלחת מאד בשבוע החולף, בד בבד שמוליק ברצף כנסי הכשרות חלקם זומיים חלקם פרונטליים, ובכללי אפשר לציין בסיפוק שאנחנו עומדים בתכניות עם כל הקשיים.

 • חבורה מתנדבת רצינית ביותר, החלה בתהליך אסטרטגי ב"בארצנו", התהליך ייערך אחת לשבוע בהובלתה של טלי ומטרתה לשרטט מחדש האופק והיעדים של תנועת ההתיישבות שלנו..

 • השבוע תתקיים אסיפה כללית שבה נשתף את כל המכינות במיזם משותף של מועצת המכינות וחברת צ'רידאי שאמור לסייע למכינות לגייס תרומות בתקופה לא קלה. השתתפו ונצלו ההזדמנות.

 • ביום כתיבת פתיח זה החלו ההוכחות במשפט הפלילי של יובל כאהן ואביב ברדיצ'ב בגין כתבי האישום שהוגשו נגדם בקשר לאחריותם הנטענת ביחס לאסון שהתרחש בטיול מכינת בני ציון בנחל צפית ושבו קיפחו את חייהם תשע נערות ונער , אסון מחריד ובלתי נתפס שטילטל ופגע באופן בלתי הפיך קודם כל במשפחות ובחברים רבים של ההרוגות וההרוג, וגם במעגל שני בחלק לא קטן מאיתנו.
  כידוע לכולנו, האסון שינה לחלוטין את עולם המכינות והשטח, ולא רק אותו, והביא לשינוי דרמטי בעולם המכינות שלנו בכל תחום למידת והתמקצעות היציאה לשטח, הערכת הסיכונים ועוד. אבל יש נקודה קשה ולא פתירה באסון והיא שאלת התחושה הלא נוחה על דרך ההתמודדות הציבורית, אם לכנות זאת כך, של יובל ואביב עם אחריותם העקרונית והמעשית לאירוע ועם  וחוסר יכולתנו להביא את המדינה להקמת ועדת בדיקה מטעמה. בעת עריכת העדכון מתפרסמת הודעה כי מוקמת סוף סוף ועדה כזו ע"י השר הנגבי.
  באשר ליובל ואביב "הִלֵּל אוֹמֵר: אַל תָּדִין אֶת חֲבֵרְךָ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ." (משנה אבות ב ד), וייתכן וייעוץ משפטי גרם להם לנהוג כפי שנהגו.
  האם כראשי מכינות הצלחנו לנתח ולהפנים את המהלך האתי הנגזר מהאסון ומהתנהלות ראש המכינה לאחריו? השאלה הזאת אינה מרפה. כחלק מהנסיון שלנו להתמודד עם השאלה הזאת באופן שיוצר גם מעשה, החלטנו לקיים סדרה קצרה וייחודית של קורס אתיקה לראשי המכינות שתסתיים ביום עיון כללי משותף בנושא. בעיני, (במיוחד עכשיו שהידע של הקמת ועדת בדיקה ממשלתית הושג), עד שלא נשלים את המהלך האתי עם תובנות וקוד ברור, הטיפול באירוע ולקחיו לא הושלם.

שבוע טוב לכולם ולכולן,
דני

פרוטוקול ישיבת ועד 24.9.20

להורדת פרוטוקול ישיבת ועד 24.9.20 pdfלחצו כאן.

פרוטוקול ישיבת ועד 12.11.20

להורדת פרוטוקול ישיבת ועד 12.11.20 pdfלחצו כאן

אירוע פרידה לדני עטר עם סיום תפקידו כיו"ר קק"ל

ביום חמישי 3.12.2020 בין השעות 10:30-14:00 נקיים אירוע פרידה לדני עטר עם סיום תפקידו כיו"ר קק"ל

המפגש יכלול גם תוכן וגם טקס פרידה.

הינכם מוזמנים להירשם בלינק המצורף.

חשוב שתרשמו על מנת שנוכל להיערך בהתאם, כל האירוע יתקיים לפני הנהלים וההנחיות.

תודה!

להורדת הפלאייר jpegלחצו כאן

WhatsApp Image 2020 11 19 at 10.29.48

עדכוני פרויקטים מפגש #2 

עמיות יהודית תשפ"א - מכתבי אישור השתתפות עם תאריכים ליום העיון נשלחו לכל המכינות בפרויקט. ביום שני הקרוב (23/11) נעשה זום קצר (9:00-9:30) לפרטים ושאלות ותשובות על מרכיבי הפרויקט לצוותים.

עתודות לישראל תשפ"א - דיווח ראשון (מילולי וחשבוני) נשלח למכינות. הדיווח קצר ופשוט, עברו עליו ושלחו חזרה עד יום ד' הקרוב (25/11) . זמינים לשאלות לגבי הדיווח.

מפגש #2 - הכשרת מדריכים תשפ"א - 9.12.20 - הרשמה ותזכורת 

בהמשך למפגש הראשון והמוצלח של הכשרת המדריכים, המפגש השני לשנה הנוכחית יתקיים ביום שני 9.12.20 בין השעות 12:30-16:00 ב-ZOOM.

להרשמה ואישור הגעה למפגש השני שלחו את קישור ההרשמה לכל צוות המדריכים להרשמה אישית של כל אחד/ת:

https://ttg-crman.formtitan.com/origin/regactivity?fld24=a071v00000rTcQV 

הכשרת המדריכים תשפ"א תתקיים ב-5 מפגשי לימוד משותפים במטרה לשפר את הרמה המקצועית ולהעמיק את הקשרים בין צוותי המכינות בכל הרמות.  המפגשים יתחילו באופן מקוון, ובהמשך בהתאם להנחיות משרד הבריאות. המכינות המשתתפות  נדרשות להתחייב להשתתפות מלאה של כלל צוות המדריכים בארבעה מתוך חמשת המפגשים, למשך כל יום ההכשרה

לשאלות ומידע נוסף במייל ובטלפון -

עודד - [email protected] | 052-6614170

הצעה לסדרת מפגשים בנושא זוגיות יהודית במכינות קדם צבאיות

הזמנה לסדרת מפגשים בנושא זוגיות יהודית המוצא בחינם. 

מטרת הסדרה הינה להפגיש את חניכי המכינות עם המבט היהודי על זוגיותמטרת הסדרה הינה להפגיש את חניכי המכינות עם המבט היהודי על זוגיותומקומה של החתונה היהודית כחלק מהזהות הישראלית יהודית.הסדרה תתפרס על שבעה מפגשים כאשר כל מפגש באורך של כשעתיים.את הסדרה יוביל וילווה הרב אליהו סטולוביץ.

לפרטים ויצירת קשר - הרב אהרון 052-350-0523

להורדת פלאייר הסדרה pdfלחצו כאן

הצעות למכינות

לוח שנה - פעילות מועצת המכינות תש"פ-תשפ"א

לצפייה בלוח השנה המלא כולל ימי עיון והכשרות לחץ/י כאן.

להצטרפות ליומן הדיגיטלי (גוגל קלנדר) שלחו מייל אל יוליה.

שטח פרטי

רועי מנדל ביס לסיירות

סוף סוף יוצאים לשטח

הסתיו יפה ונעים כל כך

והשהות בשטח כל כך טובה לחניכי המכינות.

הם פורחים כמו החלמוניות והסיתווניות והעשב הירוק שצץ בכל פינה

נושמים אויר נקי במקום להדחס בחדרים מוציאים אנרגיה, קולטים ויטמינים, חווים חוויות, ושוכחים לרגע שהעולם קצת לא נורמלי

חוזרים לשפיות

ואז....

מגיע הלילה...

מפחיד...

הקורונה מתגנבת בחושך...

וכדי שהקורונה לא תקפוץ עליהם בחשיכה, שהם ישנים בשלווה באויר הפתוח,

מעלים אותם בערב לאוטובוסים צפופים, לחזור ולישון מוגנים מאחרי הקירות החזקים של החדרים במכינה,

כל זה כדי לעלות למחרת שוב על אוטובוס הקורונה בחזרה לשטח קילומטרים של נסיעות מיותרות 

מישהו כיסה את עצמו טוב טוב - הוא שם מגבלות! הוא לא משחרר בקלות...

הוא יכול לישון טוב בלילה בזמן שהחניכים מטלטלים באוטובוס הלוך ושוב....

למעבר לפוסט לחצו.

126809275 3843018779075952 7376416634839775122 n

דני זמיר: אשרינו שאלו הילדות שלנו

על הויכוח הציבורי בנוגע לשירות הנשים בצה"ל אני רוצה לאמר דבר אחד: אשרי הנשים והוריהן, אשרי החברה ממנה באו, אשרי המחנכות ומחנכים שלהן, ואשרי העם שאלו הנשים שצמחו בו. נשים שהנושא המעסיק אותן ושעליו הן נאבקות הוא דרישתן להעמיס עליהן עוד ועוד, לאפשר להן להיות שותפות למאמץ ולסיכון האישי למען הכלל.

עמדתי האישית בשאלה הספציפית של שירות נשים ביחידות קרביות לא מעניינת. מה שמשמעותי בעיניי בעניין הוא עצם החלטתן להיאבק. הזכות הגדולה שזיכו את כולנו הנשים הצעירות האלו בעצם כך שבבחירתן להתעקש על תוספת סיכון ושירות הראו לנו משמעות של מחויבות נחישות וחתירה לשותפות.

מצדיע לכן!

למעבר לפוסט לחצו.

126250813 10157677625858359 6812860332662666134 o

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.