מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 278 | 23.12.2019 | כה' כסלו התש"פ

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

חמישי, 19 דצמבר 2019 20:30

שבוע גדוש ועמוס עבר עלינו שבו לקחו חלק נציגי כמעט כל המכינות:

יום עיון של משרד הביטחון בתל חי, בית מדרש שיח שלום של ראשי המכינות, ויום חמישי הגדול שכינס אליו בבית "עלמא" בתל אביב ישיבות מקבילות של הגיוס המשותף במכינות הכלליות, פורום עמל"י ב"בארצנו", ישיבת ועד הנהלה והאירוע המרכזי: פרידה (מרגשת עד מאד) מחברינו וחברותינו בקרן אביחי.

חלק גדול מהמכינות מנצל את חג האורים לחופשה או עבודה בשכר, והצוות רובו ככולו מדליק נרות עם המשפחות ומתענג על החג הזה, שבבסיסו היה קרב על מהות האמונה היהודית ועצמאות האומה.

על הפוליטיקה עדיף שלא אכתוב היום כי כלו המילים. בימים שבהם חיילי צה"ל נקראים לאבטח אירוע בחברון, בנר שני של חנוכה, אירוע  שבו כדברי ההזמנה "משוחזר קרב הגבורה של אלאור עזריה", ונביא אמת חותם הסכם עם פרחח ולץ אני דווקא אופטימי, פעמי משיח אני שומע! כנאמר בגמרא (במסכת סנהדרין דף צז):

"אמר ר' יוחנן דור שבן דוד בא בו תלמידי חכמים מתמעטים והשאר עיניהם כלות ביגון ואנחה וצרות רבות וגזרות קשות מתחדשות עד שהראשונה פקודה שניה ממהרת לבוא... תניא ר' יהודה אומר דור שבן דוד בא בית הוועד יהיה לזנות והגליל יחרב... וחכמת הסופרים תסרח ויראי חטא ימאסו ופני הדור כפני כלב והאמת נעדרת שנאמר 'ותהי האמת נעדרת'! מאי ותהי האמת נעדרת? אמרי דבי רב מלמד שנעשית עדרים עדרים והולכת לה מאי 'וסר מרע משתולל'? אמרי דברי ר' שילא כל מי שסר מרע משתולל על הבריות...

קריאה מהנה ומועילה, וחג שמח!

מה בגליון?

תאריכון

 

פרידה מקרן אביחי

איפה ישנם עוד אנשים כאלו?

וואו.
נפרדנו היום באירוע צנוע ואינטימי בבית עלמא בית לתרבות עברית היפהפה בלב תל אביב, מחברינו וחברותינו הטובים בקרן אביחי The AVI CHAI Foundation (בית אבי חי Beit Avi Chai) שמסיימת את פעילותה כקרן כפי שתיכננה מראש בסיום 2019.
מודה שהיה מאד מאד מרגש, כמעט עד דמעות .

יחסים בין מפעל חברתי חינוכי במיגזר שלישי לקרן פילנטרופית רגילה הם מורכבים במידת התרומה החינוכית ההדדית והיכולת לקיים שיח משוחרר עם הקרן.

אבל קרן אבי חי יצרה עולם משלה.
נתחיל מהמימדים:
11 מליון דולר ( כ40 מליון ש"ח!!!) השקיעה הקרן במשך 20 שנה ב26 מכינות, ועוד מי יודע כמה במפעלי המשך של המכינות.

אבל חשוב מכך: הקרן היתה שותפה צמודה חמה וחברה להקמת והתפתחות מועצת המכינות הקדם צבאיות הציוניות הישראליות והתגייסה לסיוע מדהים בזמן אמת בעת המשבר הגדול שחווינו כולנו עם האסון הנורא של מות תשע נערות ונער בטיול מופקר של מכינת בני ציון בנחל צפית. ברגע הקשה ביותר, היא היתה שם בשבילנו, האמינה בנו וסייעה לנו במלאכת השיקום. (וחברים, למדתי, נבחנים רק ברגעי משבר. )

כראש ומייסד מכינת רבין - מכינה קד"צ להכשרת מנהיגות חברתית עם עדו 17 בוגרי יב וחבריי ב המדרשה באורנים ב1998 וכמנכ"ל מועצת המכינות מאז מאי 2014 אנשי הקרן היו פרטנרים אמיתיים שעזרו לנו לחקור ללמוד להתמקצע להתמודד עם מה שדורש שיפור ולבנות עולם התחדשות ויצירה יהודי חברתי עכשווי מרתק חיוני. לשים סימני שאלה לחלוק להתווכח ולהיות טובים יותר, חכמים יותר, מדויקים יותר.

ובסוף "הקרן" זה תמיד אנשים.
אז אלפי תודות למי שעש את המלאכה איתנו באופן אישי:
לאלי סילבר' Dani DanieliMiriam Warshaviak (ד"ר מרים בשבילכם!), Aliza Bonfil CorbLiora Pascal, לימור ושאר מי ששם כתף והיה במקום הנכון לאורך הדרך ושלא הזכרתי כי קצר המקום....
ותודה ייחודית וענקית ל Efrat Shapira Rosenberg המיוחדת והיחידה שאין מספיק מילים בשפה העברית כדי לתאר את מעורבותה התורמת והיוצרת.
לא תהיה קרן כזו וכל כך מבאס שהקרן החליטה (מראש) לסיים בסוף 2019.

ואף שסיימתם חברות וחברים, תרומתכם כקרן וכאנשי הקרן לעיצוב ושינוי החברה הישראלית כחברה טובה יותר מכילה ומפרגנת חקוק עכשיו ובעתיד בסלעי המציאות לתמיד, הרבה גם בזכות תרומתכם לביסוס והתפתחות המפעל החינוכי של המכינות ושל בוגריהן, הפזורים במשעולי ההגשמה של אנשים צעירים יותר ופחות. אנישם הפועלים ומובילים, מחדשים יוצרים ומתמודדים על פשר הקשר וטעם הקיום במשעולי החברה הישראלית והעם היהודי.

לצערי לא צילמנו או הקלטנו את הדברים שנאמרו, מקווה שהפוסט הזה משקף במשהו את הדברים.

תודה ענקית מכולנו בעולם המכינות!

יום עיון משרד הביטחון בתל חי

נציגי כל המכינות כמעט התכנסו עד תל חי הצפונית שם נערך יום העיון השנתי של משרד הביטחון. העילה לכינוס בתל חי דווקא היתה פשוטה, שנת ה100 לקרב בתל חי.

החלק הראשון של היום שהיה באחריות האגף הבטחוני חברתי, כלל חזרה על עיקרי תכנית האימון הגופני: הרצאה מרתקת כתמיד של פרופסור יובל חלד ואחר כך דיאלוג לא פשוט של אורנה ממובמנט ושל משה צין ראש האגף עם המכינות.

אחרי ארוחת צהריים מעולה, נשארו רק הרציניים לחלק שאירגנה המועצה ושכלל סיור עם בכירי מדריכי מוזיאון תל חי והרצאה פנטסטית של פרופסור אמיר גולדשטיין על אתוס טרומפלדור. תודה רבה לאניש מוזיאון תל חי על האירוח והארגון, לאגף שלא נרתע מהמרחק וליוסי ברוך שיזם… היה כיף גדול.

גיוס משותף- החלטות הישיבה ביום 19.12

שלום לכולם ותודה לכל מי שנכח בישיבה. 

אני מקווה שמצאתם את הישיבה מועילה ומסייעת להבנת תהליך השיבוץ.

מי שיצא מבולבל יכול להירגע, המערכת נשמעת מורכבת אבל אחרי שמכירים אותה לעומק מבינים שזה די פשוט. מתן זמין עבורכם לשאלות, התייעצויות והסברים נוספים, תשתמשו בו!

מצרפת להודעה זו את שתי המצגות שהוקרנו אתמול כדי שיוכלו לשמש אתכם באופן מיידי.

בימים הקרובים אשלח סיכום ישיבה וכמו שהבטחתי כל מכינה תקבל במייל נפרד רשימה של המועמדים הרשומים אליה אשר משתתפים בתכניות רתמים וקדם עתידים, יש למה לצפות.

מצגת של רוני: מציגה נתונים על ימי החשיפה והנרשמים, לוחות זמנים למכינות ומועמדים ודגשים לשלב הדירוגים והשיבוצים. למצגת לחצו

מצגת של מתן: מציגה באופן מפורט ומסודר צילומי מסך לליווי הכניסה למערכת, יכול לעזור לעבוד בצמוד אליהם כשנכנסים לטבלה בפעם הראשונה. בהמשך, צילומי מסך עם דוגמאות למילוי והוראות שימוש. למצגת לחצו

לשאלות על הדירוג\שיבוץ ניתן לפנות למתן  צור, רכז השיבוץ בגיוס המשותף תש"פ  

מתן גר בחו"ל לכן ניתן להתקשר דרך Whatsapp, או בשיחה רגילה ולדעת שיתקשר חזרה מקידומת +353 (חוץ מהימים הקרובים בהם נמצא בישראל)

972528626843 +

matan[email protected]

חג חנוכה שמח

 רוני גולדשטיין

מטה הגיוס המשותף, מועצת המכינות הקדם צבאיות

הצעות למכינות

פרויקט מכינה ביבשה יוצא לדרך!

שלום לכולם, 

פרויקט מכינה ביבשה יוצא לדרך!

הפרויקט כולל:

- ביקור המכינה באחד הבאחי"ם.

- פאנל מפקדים במכינה.

- הגשת גרעין ליעדי הגיוס.

הנכם מוזמנים להירשם בלינק

אני ואסף כמובן זמינים לשאלות נוספות,

יוליה מילשטיין, מועצת המכינות הקדם צבאיות

עדכונים מהשטח

חברים יקרים!

לימוד משותף לרכזי הטיולים

ראשית ברצוני להודות למכינת בית ישראל ובעיקר לאורית המקסימה על האירוח מכל הלב של שלושת מפגשי רכזי הטיולים הראשונים.

פתחנו את מפגשי הלימוד בביקור במוקד טבע – בלשכה לתאום טיולים וחדר מצב ומהרשמים שעלו ניכר שהביקור עזר להכיר את הנפשות הפועלות מאחרי הקלעים ולהתחיל לייצר יחסי עבודה טובים יותר.

לאחר מכן המשכנו בלימוד משותף במכינת בית ישראל, בכל פורום הלימוד היה טיפה שונה אך מהסיכום עלה שהיה מפגש לימודי טוב ומחכים, שיש יתרון גדול לקבוצת למידה אינטימית. עם זאת יש קושי גדול בכך שיש לרוב הצוות במכינות יותר מכובע אחד וכל תפקיד דורש מפגשים לאורך השנה.

המפגשים הבאים יערכו בתאריכים הבאים:

מרכז:

 12/02/2020

20/04/2020

ומפגש נוסף בקיץ כחלק מריענון רכזי טיולים.

צפון:

19/02/2020

22/04/2020

ומפגש נוסף בקיץ כחלק מריענון רכזי טיולים.

דרום:

26/02/2020

27/04/2020

ומפגש נוסף בקיץ כחלק מרענון רכזי טיולים.

טעויות נפוצות בתיאום טיולים מהשבוע האחרון:

 1.     לא צוינו כבישים ביו"ש  - מצ"ב רשימת הכבישים ביו"ש כפי שהם מופיעים במוקד טבע + הגדרות מיגון
 2.     טיול הוגש ללא ציון מקומות לינה.
 3.     מכינה שקיבלה אישור טיול לא הבינה בדיוק את האישור / לא קראה אותו לעומק ולא הבינה שהמסלול בשטח האש והדרך אליו לא אושרו.
 4.     הגשה מאוחרת לתיאום טיולים פחות מ-4 ימים – מדובר על 4 ימים לפני היציאה לטיול – לא כולל יום היציאה = 5 ימים.
 5.     הגשה מאוחרת לתיאום טיולים למסלולים בשטחי אש או ליו"ש – מדובר על 14 יום לפני היציאה לטיול – לא כולל את יום היציאה = 15 ימים.

הכשרות קיץ:

על מנת להיערך בצורה מיטבית להכשרות הצוותים בקיץ, ושנוכל לשבץ תאריכים מוקדם על מנת לאפשר הערכות ותכנון לזמן הקיץ, שלחנו השבוע שאלון העדפות וצרכים. ברצוננו לבדוק מה התאריכים המועדפים על המכינות (בחופשת הקיץ) ומה מספר (משוער) של אנשי הצוות שזקוקים להכשרה.

מי שלא מילא עדיין... מצ"ב קישור – מי שמצביע משפיע!

https://forms.gle/SHjRj5HpHJF46Vev7

צוות בניית הכשרות קיץ:

בהמשך לדו השיח הפורה עם משה"ח וכחלק מלקחי הכשרות קיץ של תשע"ט הוחלט שחלק גדול מההכשרות יעברו ויועברו באחריותנו, כחלק מהתהליך אנו פותחים מההתחלה את כל התכנים ובוחנים את ההכשרות השונות. לצורך כך מוקם צוות של ראשי מכינות/ רכזי טיולים שבתהליך משותף עם משה"ח, נבנה יחד את הכשרות הקיץ.

נשמח מאוד למתנדבות ומתנדבים נוספים – מי שמרגיש שהנושא קרוב לליבו – אשמח שיצור קשר איתי.

שמוליק

הרשמה להכשרת מלווה טיולים חמוש 15-16/1 בכפר סבא

שלום לכולם, 

שמחה לבשר שפתחנו קורס נוסף להכשרת מלווה טיולים חמוש. 

ההכשרה תתקיים בתאריכים 15-16/1 בין השעות 8:30-18:00, בכפר סבא.

ההכשרה מיועדת לנושאי נשק ורישיון נשק בתוקף בלבד!

להרשמה לחצו 

לאימון יש להגיע עם הפריטים הבאים:

 • נשק
 • 2 מחסניות
 • תעודת הרשאה לנשיאת הנשק
 • ת.ז.
 • צילום הצהרת בריאות בתוקף חתומה ע"י רופא  (תוקף לשנתיים מיום ההוצאה) – (במידה וההצהרה חדשה יש להגיע עם המקור)
 • נרתיק לנשק
 • פונדה למחסניות
 • מכנס עבודה (אין להגיע עם ג'ינס)
 • נעליים סגורות

שימו לב, ההכשרה תפתח אך ורק במידה ותתקיים קבוצה של לפחות 12 משתתפים.

בנוסף, חשוב לציין שהרשמה משמעותה אישור הגעה! מי שנרשם מתחייב להגיע!

אני ושמוליק כמובן זמינים לכל שאלה,

יוליה

מועצת המכינאים הארצית תש"פ - יוצאים לדרך! מפגש ראשון ב-5/1

שלום לכולם,

מועצת המכינות תפעיל זו השנה השנייה גוף ייצוגי ארצי משותף לחניכי כל המכינות הקד"צ המוכרות, על בסיס נציגות של שני חניכים מכל מכינה (או נציג אחד לכל שלוחת מכינה), שיפעלו לקידום מטרות, נושאים ויוזמות בעלות ערך משותף לכל המכינות. גוף זה יהווה חלק בלתי נפרד מהמערך הארגוני של מועצת המכינות, הן בהתנהלות השוטפת והן במיזמים נבחרים.

מועצת החניכים תתכנס ל-5 מפגשים בתש"פ. המפגשים יתקיימו תמיד ביום א', בין השעות 10:00-16:00, במרכז 'דעת' בת"א (מרחק 10 דק' הליכה מתחנת רכבת ת"א השלום) בתאריכים במסמך המצורף.

להלן בקשותינו מכם – ראשי המכינות ומנהלי השלוחות, בכדי שנוכל להתניע את המהלך :

 1.   להסביר ולחבר את החניכים שלכם למיזם מועצת המכינאים הארצית, כפי שהדברים מפורטים במסמך זה.
 2.   לבחור את נציגיכם בהתאם לקריטריונים:
 • ייצוגיות.
 •  מיומנויות עבודה בצוות.
 • עמידה בהתחייבות להגיע לכלל המפגשים.
 •  ייצוג שוויוני ומגוון - נציג ונציגה מכל מכינה, אוכלוסיות מגוונות.
 1.   להעביר את פרטי החניכים הנבחרים + איש הקשר במכינה בטופס המצורף עד לתאריך ה-25.12.19.
 2.   לשריין את הגעתם של נציגיכם לסמינר ההקמה, ביום א' – 5.1.20, בשעות 10.00-16:00, שיתקיים במכללת דעת, ברח' בן אביגדור 5, תל אביב.  

ההרשמה בטופס בקישור הבא עד לתאריך 25.12.19 >> לחץ/י כאן להרשמה

 בברכה ולהתראות,

צוות מועצת המכינות   

נפגשים בשביל ישראל - הזמנה למכינות

"נפגשים בשביל ישראל" הוא מסע חווייתי של זיכרון, התחדשות ושיח, המשלב הליכה בנופי הארץ עם לימוד ושיחה בשאלות העומק של החברה הישראלית, תוך הכרת השונה והדגשת המאחד.

המסע החל כפרויקט הנצחה לסמ"ר אבי אֹפנר ו-72 חבריו שנפלו באסון המסוקים ב-4.2.97, והתרחב למסע לזכר כל הנופלים במלחמות ישראל ובפיגועי הטרור.

במסגרת המסע מקיימים הצועדים מעין "סמינר מטייל", העוסק בצורה מובנית בשאלות הזהות הישראלית-יהודית, עם קשר ליושבי הארץ, לנופיה ולמפעליה השונים, ותוך שיח פתוח וכן בין רובדי החברה השונים, ובין פריפריה ומרכז. במסע משתתפים נשים וגברים מכל גווני החברה הישראלית, צעירים לאחר שרותם הצבאי, מכינות קד"צ, וגם נוער בסיכוי, אנשים עם מוגבלויות פיזיות ואחרות, עולים חדשים ועוד. במהלך השנים צעדו איתנו מכינות רבות, שחלקן היו שותפות בהכנת הלימוד היומי ובהנחייתו.

מסע תש"ף-2020 יתחיל ביום שני כ"ט בשבט 24.2 באילת, ויסתיים ביום חמישי כ"ט בניסן 24.4 בשאר ישוב.

השבועות הראשונים הם במדבר, ואח”כ נתקדם צפונה. בחודש הקרוב יתפרסמו באתר האזורים שבהם נלך, ובהמשך יתפרסמו המסלולים המפורטים. מניסיוננו, הכרות ושיח אמיתי יכולים להתקיים רק בקבוצות קטנות, ולכן נבקשכם לבוא בקבוצות של עד 25 משתתפים/ות. המכינות המצטרפות למסע מוזמנות גם השנה לתרום את חלקן בעיצוב התוכן הלימודי.

 נא רשמו את התאריכים ביומנים כבר כעת - נשמח לצעוד אתכם!

רעיה אֹפנר, מנהלת המסע, טל’ 054-4438759, דוא"ל [email protected]

עלות למכינות המשתתפות: ההשתתפות היא ללא עלות. הסעות ואוכל באחריות המכינות.

הרשמה: באתר המסע "נפגשים בשביל ישראל"

 תשף11a

הצעה ליום עיון למכינות קדם צבאיות בבית לוחמי הגטאות

משואה לתקומה: מנהיגות יהודית בין עבר ועתיד
התכנית במימון מלא למכינות המעוניינות - כל הפרטים בדף המידע המצורף

פרס "באר" ה- 3 – במה לכתיבה ויצירה לבוגרי המכינות

בוגרים מוזמנים להגיש מועמדות לתחרות ע"ש בארי צימרמן, הוגה, משורר ומחנך, שבחייו היה דמות חינוכית בולטת בעולם המכינות. הפרס לכותבי החיבורים הזוכים: שבוע כתיבה באי היווני סמוטראקי, בו כתב צימרמן ז"ל את ספר שיריו האחרון. חלון הזמן להגשת החיבורים יפתח ב 24.11.19 וייסגר בתאריך 11.02.2020. 

להגשת החיבורים לחצו

בימת בארי

הסתיים מבצע איסוף נתונים של בוגרי המכינות- תודה לכל המכינות ששלחו!

לצורך קידום פרויקט הקמת מאגר מידע של בוגרי המכינות הקד"צ על ידי מועצת המכינות הקד"צ ותנועת 'בארצנו', לצרכי מידע בנושאי התיישבות והגשמה בתחומי ליבה נוספים של מועצת המכינות בלבד, פנינו אליכם בקול קורא לאיסוף נתוני הבוגרים של המכינה. 

העמדת המאגר הזה תאפשר לנו גם למנף יוזמות כלכליות, פרויקטים לבוגרים, והזדמנויות התיישבותיות.

תודה ל-18 המכינות שעמלו ושלחו לנו את נתוני 13,800 הבוגרים לקול הקורא שהופץ. איסוף הנתונים יעזור למכינות לשכלל את התקשורת עם המכינה בפרויקטים נוספים ויצירת מאגר מסודר וזיכרון ארגוני במכינה. בנוסף, בהמשך הדרך הטבלאות יוכנסו למערכת CRM שתוכל לשמש את המכינות ורכזי ורכזות הבוגרים בפילוח נתונים של הבוגרים על פי נושאים ובכך לשמור ולחזק את הקשר איתם ולהתאים אליהם את האירועים והפרויקטים בצורה מיטבית.

קול קורא לתמיכה בגרעיני חיילים ומשוחררים- הגשה עד ה- 18.1.20

בארצנו תומכת בקבוצות וקהילות שהגרעין המוביל בהן כולל בוגרי מכינות קד"צ, וכחלק מכך מעוניינת לעודד ולתמוך בהקמתם וליווי של גרעיני חיילים ומשוחררים, המתיישבים באזורי פריפריה גאוגרפית או חברתית והמופעלים על ידי מכינות. בקול הקורא אנו מציעים תמיכה מקצועית וכלכלית בגרעינים קיימים ובגרעינים בשלבי הקמה.

תאריכי הגשת הקול הקורא הינם:

18.1.20- מועד אחרון להגשה במסלול 'גרעינים קיימים'

29.2.20- מועד אחרון להגשה במסלול 'גרעינים בהקמה'

לכל שאלה מוזמנים לפנות אל ספיר לוי, רכזת קהילות צעירות של 'בארצנו' 0524576139

להורדת הקול הקורא 

כמו כן, ריכוז הקולות הקוראים של בארצנו נמצא לרשותכם ומתעדכן באופן שוטף בקישור הבא. מוזמנים לנעוץ לכם את הדף בדפדפן לגישה מהירה:  https://www.beartzeinu.org.il/kol-kore/  

ממשיכים במיזמי הדיור החברתי- מפגש מתעניינים  למיזם הדיור בחצור הגלילית ב- 30.12

לאחרונה החלה בארצנו להפיץ פרויקט דיור חדש בחצור הגלילית- 32 בתים צמודי קרקע דו-משפחתיים (על מגרש של רבע דונם כל אחד). לאחר שפנינו למשרד השיכון, מחוז צפון לשמחתנו הגשת המכרז הוארכה עד מרץ, מה שמאפשר לנו לבנות בצורה טובה את הקבוצה לפרויקט.

מוזמנים להפיץ לבוגרי מכינות, מדריכים, מנהלים וכל מי שיכול להיות רלוונטי. 

**ב30.12.19 בשעה 18:00 נקיים מפגש מתעניינים לפרויקט במרכז הצעירים בחצור הגלילית. בואו בהמוניכם!**

 להרשמה לפרויקט לחצו כאן

מודעה חצור ע

קול קורא תמיכה בתכניות עבודה מועדפת בחלקאות ובחינוך למסיימי שירות צבאי/לאומי תש"פ

'בארצנו' תומכת בקבוצות וקהילות שמהוות גרעיני התיישבות פוטנציאליים ולכן מעוניינת לעודד הקמתם של מוקדי פעילות לעבודה מועדפת בחקלאות ובחינוך שמופעלים על ידי עמותות המפעילות מכינות.

תכנית עבודה מועדפת בחקלאות ו/או חינוך היא תכנית המשלבת לימודי העשרה והכשרה מעשית, ומאפשרת לצעירים שהשלימו שירות צבאי/לאומי להתנסות בחוויית חיים קהילתיים בקבוצת שייכות משמעותית, עבודה חקלאית ו/או אחרת הזכאית להגדרה כעבודה מועדפת, ובלבד שהיא מתקיימת בפריפריה, ופיתוח מנהיגות תוך העצמת המעורבות החברתית של משתתפי התכנית בתקופה שאחרי סיום השירות. 

להורדת הקול קורא לחצו

'בארצנו' בוועידת מקור ראשון   

בתחילת השבוע שעבר (א') התקיימה ועידת 'מקור ראשון' בבנייני האומה בירושלים. בוועידה נכחו עיתונאים, פוליטיקאים ואישי ציבור משפיעים, וביניהם: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קק"ל דני עטר. 

במהלך הועידה התקיים פאנל בנושא 'איך מביאים לנגב ולגליל מיליון וחצי תושבים?', בו לקחו חלק מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל שר שלום ג'רבי, מנכ"ל מרכז החדשנות וההשקעות כנרת-צמח אלעד שמיר, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, יועץ חדשנות ואסטרטגיה בחזון 'רילוקיישן ישראלי 2040' אלירן קרן ומנכל"ית בארצנו - טלי ארנולף.

כשנשאלה טלי על החסם התעסוקתי בפריפריה, היא סיפרה בתגובה על בוגרי מכינת לכיש והשינוי שאלה הובילו בקיבוץ חולית.  עוד אמרה: "המהלך שלנו מכוון לפלח אוכלוסייה מסוים שמדבר שליחות. נכון שצעירים היום פחות מדברים על שליחות וציונות ויותר מדברים על מימוש עצמי וקריירה. אנחנו מובילים כיוון אחר, מייצרים פה אלטרנטיבה שאומרת שיש מקום גם למימוש עצמי וגם לחיים עם ערך ועם תחושת משמעות ושליחות – ושני הדברים האלה לא סותרים אחד את השני".

לצפיה בפאנל המלא

הזמנה לסיור במוזיאון תל- חי

שלום לכולכם!

 ראשית, אני מודה לכולכם שהגעתם אלינו, למוזיאון חצר תל-חי לכנס מנהלי מכינות קדם- צבאיות ארצי.

 שנית, מצורף פרסום/תקציר על הסיור במוזיאון העוסק בהתיישבות ומנהיגות לפני 100 שנה כולל עלות.

 כמו כן, מצורפת כתובת המייל של פרופסור אמיר גולדשטיין שסיכם את הכנס בהרצאתו- מיתוס תל-חי.

  [email protected]

לתיאום סיור, שאלות ופרטים נוספים, 04-6951333

חגית, חצר תל חי

לתקציר לחצו

הזמנה לבקר באתר ההנצחה לחללי הפיגוע בבית ליד 

שמי אילנה, מאתר ההנצחה לחללי הפיגוע בצומת בית ליד.

אני פונה אליך לאחר שבעבר פניתי אל כל מכינה בנפרד,אך ההיענות היתה קטנה. אתר ההנצחה לחללי בית ליד הינו אתר מיוחד ומרגש המשמש כמרכז מבקרים ונעשות בו פעילויות חינוכיות רבות.

באתר מתקיימות סדנאות,ימי עיון,מעגלי שיח ועוד..

תכניות ההדרכה והפעילות במקום הן תואמות אוכלוסיה וגיל המבקרים.

בעבר התקיימו 2 ימי עיון למכינת "כרם-אל " ומכינת "אחד משלנו" ומעבר להדרכה במקום ,השתתפו בני המכינות במעגלי שיח אותם הינחה המזכיר הצבאי של נשיא המדינה ותא"ל איתי וירוב.

אשמח מאוד אם יתר מנהלי המכינות יכללו ביקור באתר שלנו במסגרת הפעילויות שלהם.

נשמח לארח גם אתכם, ראשי מועצת המכינות,אצלנו באתר ע"מ שתוכלו להתרשם מהנעשה בו והאפשרויות הגלומות בו.

מצרפת פלייר ובו מידע על האתר.

אילנה גרינשטיין

052-4681420

שעות פעילות: א'-ה' 10:00-14:00, ו' 10:00-13:00

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.