מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 187 | 28.1.2018 | י"ב שבט ה'תשע"ח

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

ראשון, 28 ינואר 2018 17:42

שבוע טוב,

בין הגשמים והרעמים נפגשו השבוע הרבה מעגלי חיים של המועצה - ראשי המכינות במפגש בית מדרש עוצמתי במיוחד (ראו בהמשך סיכום וקריאה להמשך פעולה משותפת), חניכי המכינות עם מנכ"ל משה"ח, בוגרי המכינות הכלליות בסמינר משתחררים, ואפילו המועמדים של הגיוס המשותף, ש"השתדכו" עם מכינותיהן העתידיות (המכינות כבר קיבלו את השיבוצים, המועמדים יקבלו בשבוע הקרוב).

מפגשים שהם עוד נקודה בתהליכים ארוכים של בניית הסכמות בירור מחלוקות ומציאת הדרכים הנכונות, והנה השבוע קיבלנו תזכורת שלפעמים הסבלנות משתלמת.

כל הסיכומים מצורפים להנאתכם, ותודות למובילים בשטח - לרבנית דבורה עברון, לאסף שור ולראשי המכינות על הדיון החשוב בית המדרש לשיר גילה, מנהלת תחום בוגרים בירושלמית, שריכזה את סמינר המשתחררים. לאירית ואנשי משרד החינוך על הדיון עם המנכ"ל (וליוליה שריכזה). ליערה שור, רכזת הגיוס המשותף, על כל התהליך ובמיוחד בשבועיים האלה. ליו"רים יוסי והרב ניסים על הליווי וההכוונה מאחורי הקלעים בניהול המטה כשדני בחו"ל. ואחרוןף לדני שגם מהודו הרחוקה מוביל במקומות הנכונים.

ד"ש ושבוע טוב,

בשם המטה

תמר

מה בעדכון:

אירועים קרובים

1.2 - תאריך אחרון להגשת מועמדות לפרויקט עמיות יהודית

פרטים מלאים בקול הקורא המצורף כאן (להורדת הקובץ pdfלחצו כאן):

להרשמה לפרויקט לחצו כאן >>

מפגש רביעי של בית המדרש ראשי מכינות

פתחנו את הבוקר בלימוד עם מוקי צור. מוקי חשף אותנו לכתביו של אבא קובנר- לכתבים המוכרים וכן לכתבים היותר אישיים והפחות מוכרים, דרכם למדנו על תפיסתו של המחנך המתחנך. בהמשך הלימוד ניהלנו דיון מענין לגבי "פרקי החלוצים" האם הם המשך ישיר של המסורת היהודית הנמסרת מדור לדור או שהם פרק בהיסטוריה של העם היהודי שראוי ללמוד ולהוציא מן הנסתר לגלוי אל האור כצפוי נחלקו הדעות אך השיח היה מרתק.

בזמן ההפסקה יעל דומב ובן כנס מהמכינה הירושלמית ביקשו להעלות לדיון את סוגיית מבקשי המקלט/ מסתננים/פליטים. הם העלו בקצרה את הסוגיא וביקשו לקיים דיון שיוביל להצהרה משותפת.

המשכנו עם הרב צוקרמן ללימוד מתור ספר אורות של הרב קוק.  על שלושת הכוחות המתאבקים במחננו- הקודש, הלאומי,והאוניברסלי. על כך שבכל אדם ובכל חברה הכוחות הללו קיימים וההבדל בין הפרטים והחברות השונות הם במינונים.

לדיווח המלא של אסף שור ותמונות נוספות לחצו כאן >>

IMG 20180125 121253

40 בוגרי/ות מכינות בסמינר המשתחררים של המכינות הכלליות

40 בוגרים מ-11 מכינות (אדרת, בית ישראל, גל, גליל עליון, הירושלמית, הנגב, חנתון, לכיש, עין פרת, רבין ותבור) ועוד 5 מסגרות ש"ש נפגשו חמישי-שישי האחרון למרתון 24 שעות של סמינר כלים והשראה לעשייה חברתית באזרחות.

אחרי 8 סמינרים נראה שהתייצבנו על נוסחה מנצחת החל מהנוכחות ומגוון המשתתפים, לו"ז מדויק ומוכוון-עשייה חברתית, תהליך קבוצתי מרוכז ועוצמתי וחיבור זורם וכיפי בין הבוגרים.

שיר גילה רכזת הסמינר מסכמת:

"הסתיים לו הסמינר. אוסף של ח`ברה אדירים ואדירות שיצרו מרחב משותף מיוחד בטירוף....

יצאנו כולנו עם כוחות גדולים וכלים לדרך של חיים של עשייה. יש בוגרים מדהימים וכשיושבים רגע ביחד, חולמים, נוחתים על הקרקע, בונים אמון ומבינים שיש שותפים קורים דברים נפלאים…"

או כמו שניסחו את זה הבוגרים:

"הדמויות שפגשנו הציבו לנו אפשרויות לדרכי חיים משמעותיות וזה באמת היה מעורר השראה לפגוש אותם. תודה!!"

"היה סמינר מדהים! היה ברמה גבוהה מאוד. קיבלתי הרבה חומר למחשבה וכיוונים ושאלות"

WhatsApp Image 2018 01 26 at 12.08.59

לדיווח המלא ותמונות נוספות לחצו כאן >>

סוף עונת השיבוצים למכינות הכלליות

השבוע סיימנו את שלב השיבוצים למכינות הכלליות בגיוס המשותף, לראשונה בעזרת מערכת השיבוצים החדשה שפותחה עבורנו.

אנו מגדירים את העבודה עם המערכת כהצלחה גדולה, אחוזים גבוהים ביותר של המועמדים התקבלו למכינה המועדפת עליהם, וגם מצד המכינות אחוזים גבוהים ביותר של קבלת המועמדים שהוגדרו על ידן כמועדפים.

עוד נסכם את הפעילות בצורה מפורטת יותר, בינתיים הנה מכתב ששלח למכינות פרופ' נועם ניסן, מנהל צוות השיבוץ:

לכל המכינות שלום,

1) סיימנו בשעה טובה את השיבוץ הממוחשב.  המכינות הציעו סך הכל 1760 מקומות, אליהן הצליחה המערכת לשבץ 1607 מועמדים (91% מסך המקומות) ואילו 153 מקומות נותרו לא משובצים.

2)  2580 מועמדים נרשמו ודרגו מכינות, כאמור מתוכם ל-1607 נמצא שיבוץ (62%) ואילו ל-973 מועמדים לא נמצא שיבוץ. מתוך המועמדים ששובצו, 1367 (78%) שובצו למכינה שהם דרגו במקום ראשון. 

3) לפי בדיקה ידנית, רוב המכינות מילאו את המכסות שלהן. הסיבה הנפוצה לאי מלוי מכסה הייתה מספר קטן של מועמדים ברשימה ששלחה המכינה ביחס למכסות שביקשה.  ברוב המכינות, רוב המועמדים שהתקבלו -- אם כי לא כולם -- הם כאלו שדורגו "1" על ידי המכינה.

4) ביום שישי בבוקר נשלחה לכל מכינה רשימת המועמדים ששובצו אליה.  ביום שני (29.1) המערכת תשלח את ההודעות למועמדים (קבלה או דחיה).  שימו לב, נתוני הקבלה חסויים עד ליום שלישי 30.1, ואין להודיע למתקבלים לפני תאריך זה.

5) בתוך שבוע-שבועיים נעביר לכל מכינה שמילאה את המכסות שלה "רשימת רזרבה" שכוללת את המועמדים שגם דורגו על ידי המכינה וגם דרגו את המכינה אבל לא שובצו לכל מכינה אחרת.  לחלוטין לשיקול דעתה של כל מכינה אם, כיצד, ומתי להשתמש ברשימות אלה.

6) אני מזכיר לכולם את ההסכמה בין המכינות, שאף מכינה לא תקבל אליה מועמד ששובץ למכינה אחרת, אלא אם כן הדבר נעשה בהסכמה פרטנית מול ראש המכינה אליה שובץ המועמד.  המערכת מאפשרת לבדוק האם מועמד שובץ על ידי המערכת לפי מספר ת"ז בדף "אזור מכינות" / "בדיקת מועמד במערכת": http://mechinot.azurewebsites.net/departments/CheckStudentValidity.aspx (בדיקה זאת תתאפשר רק החל מיום שלישי).  

7) מועמדים שהמערכת לא הצליחה לשבץ יישאלו באם הם מעוניינים שמכינות שנשאר או התפנה אצלן מקום יפנו אליהם.  המערכת תאסוף רשימה של מועמדים שיחפצו בכך ותעביר למועצת המכינות וכן למכינות שיבקשו את הרשימה.

8) בנקודה זו אנו מסיימים את תפקידנו.  אתם כמובן רק מתחילים, ואנו מאחלים לכולכם, ובייחוד לכל המועמדים שהתקבלו למכינות, שנת מכינות מוצלחת.

9) אנו נשמח מאוד לקבל מכם משוב על תהליך השיבוץ וכן על התוצאות שלו, ובייחוד נשמח כמובן לקבל הצעות לשיפור.  בהמשך ננסה לקבל משוב זה באופן מסודר, אך כבר עכשיו נשמח לקבל כל מה שתוכלו לשלוח באימייל.  

אנחנו מודים לכולכם על הנכונות לעבור לשיטה חדשה עם כל הקושי וחוסר הוודאות הכרוך בכך.  בייחוד אנו רוצים להודות לצוות מועצת המכינות, דני, יוסי, תמר, ויערה, על הנכונות להוביל שנוי כזה.

בברכה,

נעם, אסף, ינאי, וליאור (צוות מערכת השיבוץ)

מפגש חניכי מכינות עם מנכ"ל משה"ח

חניכי המכינות נפגשו עם מנכ"ל משרד החינוך לשיחה פתוחה על עולם המכינות והמשמעות שבשנת המכינה

החניכים ייצגו בכבוד את המגוון שקיים בתוך עולם המכינות ובעיקר את המאחד: כשנשאלו מה מיוחד במכינה, רבים הצביעו על לימוד העומק, על החשיפה לחברה הישראלית, על המפגש עם חבר'ה מרקעים שונים המחזיקים בהשקפות אחרות, על התהליך הקבוצתי ועל העשייה למען הכלל.

לדיווח המלא ותמונות נוספות לחצו כאן >>

26993475 2018469995091842 7650491552281593271 n

שבוע טוב!

תמר

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - שבת פרשת שמיני חמישי, 08 אפריל 2021 21:43
ממתק לשבת - שבת שביעי של פסח שישי, 02 אפריל 2021 09:00
ממתק לשבת - פרשת ויקרא שישי, 19 מרס 2021 08:57
ממתק לשבת - פרשת ויקהל-פקודי חמישי, 11 מרס 2021 00:36
ממתק לשבת - פרשת כי תשא שישי, 05 מרס 2021 10:18

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.