הדפסת עמוד זה

דף עדכון 136 | 14.01.2017 | י"ז טבת ה'תשע"ז

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

14/01/2017

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שובע רצוף פעילות מאחרינו כפי שתקראו בהמשך:

  • בשורה משמחת: בשבוע הקרוב תחילת חלוקת הסכומים עבור מלגות ועבודה קהילתית תשע"ו ו-2016.

  • פגישה עם שמחה גולדין במסגרת ישיבת הועד, ובקשתו הייתה אירוע חשוב ומכונן ואקווה שמכינות רבות יצטרפו למהלך כפי שנפרט כאן בהמשך.

  • פרוייקט יחד - קליטת חניכי חו"ל במפעל מאורגן ע"י המועצה, מתקדם בקצב מרשים, עוד טרם תחילת הגיוס של הצופים וכבר כ-45 חו"לניקים, רובם בני ישראלים, נרשמו במכינות דרך יחד (בלי לקחת בחשבון חו"לניקים נוספים שחלקם, בעקבות הפגישות והשיווק שאנו מתפעלים, נרשמו במכינות שאינן לוקחות חלק בפרוייקט).

  • בעולם התורני הרבה כתבות עיתונות תוך מגזרית בתקופה האחרונה על נושאים בעולם המכינות, ננסה להביא כמה מהמאמרים לעיון הכלל.

  • פרשת אזריה וספיחיה חושפת בין השאר את השסע הכלכלי-מעמדי שגולש מהחברה הישראלית לצה"ל ומחייב אותנו ביתר מאמץ לשבור את התבנית הזו (מבוססים וחילונים לסיירת או ניירת, פריפריה ליחידות השדה) ולגוון את עולם המכינות.

שבוע טוב וקריאה מהנה ומועילה!

מה בגיליון:

שמחה גולדין והירתמות למאבק הערכי על השבת הבנים לקבר ישראל

שמחה גולדין, אבין של הדר גולדין ז"ל, בוגר מכינת בני דוד שנהרג בקרבות צוק איתן במהלך מארב שהוטמן לאחר תחילת הפסקת האש ושגופתו נחטפה, הגיע אלינו כדי לשתף את הועד במאבק הערכי המופלא שמנהלת המשפחה.

בעיניי ובעיני רוב חברי הועד שהתבטאו מדובר במהלך שמבטא תפיסה ערכית כיצד יש להתנהל עם האויב הרצחני והעוין אשר בעזה ביחס לחיילינו או חלילה גופות חיילינו שבידם.

בשונה מהדרך שניהלה משפחת שליט עם התקשורת ושבסופה פתרון שעורר מחלקות והתנגדות עזה בקרב רבים בעולם המכינות, הואיל ולשיטתנו הייתה קשורה בעידוד הטרור וסיכון אמיתי נוסף לאזרחי ישראל, מציע שמחה דרך אחרת שאיננה קשורה לשחרור אסירים אלא מתייחסת לאיזון מחוות הומניטריות מול המחווה ההומניטרית המוטלת על האויב.

הועד קורא לכל המכינות להזמין את שמחה להצגת הנושא ולדיון ערכי בסוגיה.

חלק מחברי הועד ישתתפו בכנסת בדיון של העמותה בראשות ח"כ עמיר פרץ (המחנ"צ) וח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) ב-25.1.17 אחה"צ, שנועדה לקדם גישה זו.

חשוב לנו להדגיש שראוי שהדיון ייעשה לא מתוך מקום של התניית השירות או אולטימטומים אלא מתוך מקום של שותפות ערכית לגישת משפחת גולדין.

המעוניינים בהרצאתו של שמחה גולדין מוזמנים ליצור אתו קשר ישיר - טל 052-870-0800‬.

הדר גולדין זהדר גולדין ז"ל. תמונה מתוך MAKO

​תאריכון

יום עיון במשטרה עם המפכ"ל 18.1.16 - לוז

לוז יום עיון מפכל

ישיבת ועד עז 4 12.1.17

הישיבה שנערכה בלטרון בהשתתפות 9 מ-11 חברי הועד עסקה בין השאר בשאלות רבות לגבי הדרך הנכונה להמשיך ולקדם סוגות של שותפות ומתח בין השותפים במפעל המכינות. פרוטוקול מפורט יצורף לעדכון הבא אך עניין אחד מהישיבה נתחיל לקדם כבר בשבוע הקרוב:

כנס של כל המכינות ללא יוצא מהכלל יתקיים בירושלים ביום 25.5.17 (הבוקר שלאחר יום ירושלים), מהכנס נמשיך לכנס משרד החינוך "מצדיעים לירושלים" שמתחיל ב-19:00 בערב.

נא לרשום התאריך וגם אם הוא יוצא באמצע החובק החומק או השותק מצפים להגעת המכינה. (הסעות ע"ח משה"ח). (ראשי מכינות ושלוחות שרוצים להשתתף בארגון האירוע נא להודיע לנו).

כנס משתחררים מכינות תורניות

לחצו להורדת ההזמנה.

סיכום יום עיון צע"מ

פתחנו את היום בהכרות וקצת מהדרך המרגשת שעבר כל אחד מהחניכים במכינות המשתתפות מתחילת השנה.הצגנו את מטרות התכנית, ונחשפנו לכל תחומי התמיכה שהתכנית מציעה.בהמשך הייתה לנו שיחה מרתקת עם ד"ר דליה ניסים, שבאה לדבר על עקרונות לבניית תכנית פיתוח אישית לכל חניך, לפי יכולותיו וחוזקותיו.

לעדכון המלא בנושא לחצו כאן >

סיכום מפגש רכזי בוגרים כלליות ותורניות

להורדת הסיכום לחצו כאן.

סיכום פעילות חינוך - מח' ישראל מרחב דרום ומכינות קדם צבאיות : ספטמבר - דצמבר 2016

מצורף סיכום פעילות רבעוני (לחצו להורדה): חודשים ספטמבר- דצמבר 2016, המבטא את שיתוף הפעולה של מחלקת ישראל – מרחב דרום יחד עם המכינות הקדם צבאיות בדרום.

לעיונכם.

בברכה, חגית אוחנה, מנהלת מדור חינוכי

קק"ל - מרחב דרום

תכנית חדשה לבוגרים - דרך יפו

מצורף פלאייר לתכנית חדשה למשוחררים - דרך יפו -  לחצו לצפייה.

סגן השר מייקל אורן ושגריר ישראל בארה"ב לשעבר בביקור במכינת אלישע

מכינת יונתן עברו השבוע אימוני גדנ"ע בשדרה בוקר

היה קר מאד אבל חוויתי!!

מכינת יונתן גדנע תמונה

התיישבות

בצפון ים המלח, כחצי שעה מירושלים, מתגבשת קבוצה ליישוב מחדש בנקודת היאחזות הנח"ל בית הערבה, ליישוב קהילתי מעורב. בכנס מתעניינים ב-17.1 יימסרו כל הפרטים. אנחנו קוראים לכם, בוגרי המכינות, בשיתוף עם מועצת המכינות והחלוץ משימות לאומיות, להגיע לכנס ולקחת חלק ביצירה.... להרשמה לכנס פנו לכתובת המייל שבפרסום

שי גוטמן

0504077878

התייישבות

מועצת המכינות משתתפת באבלו של יובל צור מנהל מכינת עוצם ובני המשפחה, על מות אביו

בילו מישורי שהיה ראש האגף הבטחוני חברתי לפני כ15 שנה (אחרי דובדבני) נפטר. בילו שירת בקבע שנים רבות בסיירת חרוב והיה מאושיות ההתיישבות בערבה.
ההלוויה ביום ראשון בכפר שמריהו. פרטים על ההלוויה והשבעה יימסרו ביום א.