הדפסת עמוד זה

דף עדכון 89 | 25.1.16 | ט"ו בשבט שמח!

25/01/2016

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם ולכולנו!

בין שקף למשואות יצחק
מי שאמון על הביקורים מטעם המועצה הוא יוס, ולי יוצא לבקר רק באירועים ייחודיים. וכך קרה לי בשבוע החולף. תודות ליום לימוד שביצענו להנהלת הקק"ל בעזרת יניב מזומן בילינו חצי יום בקמפוסים באליאב (בשקף) ובבית גוברין של מכינת לכיש, וגם בגלל ביקורים שהבטחתי זה מכבר למכינת צהלי ולמכינת קרית מלאכי (שעל אף שמה יושבת בעצם במרכז שפיר) ביליתי ערב מענג שם.
מכל ריבוי העיסוק בהתמנכ"לות, ח"כים, פוליטיקאים, אנשי ציבור וענייני דיומא, האויר לפעמים אוזל ואז הביקורים האלו הם כמו חמצן טהור לקצר נשימה, או כמו מים לצמא בלב מדבר….
אחד הדברים המשותפים בכל המכינות בהן אני מבקר הוא שהולכות ומתחזקות אצלי ההבנות מי הם האנשים שבוחרים לקשור גורלם בעולם המכינות. זה כבר לא מקרי, זה אירוע החוזר על עצמו והנותן בהם סימנים, בכולם: אנשי צוות- ראשי/ות מכינות מנהלים/ות ר"מים ומדריכים/ות וותיקים/ות, וגם צעירים וצעירות שבאים לפרקי זמן קצרים יותר. לכולםן משותף קו דומה עד זהה של סוג מסוים של צניעות, הבנה שהזכות הגדולה שיש בשותפות בעולם הזה של המכינות שווה גם את המחיר האישי והכלכלי שמשלמים,  וזה מביא סוג של נינוחות לא מנוונת עם כריזמה מנהיגותית, עם הטייה ברורה לראיית הטוב ולחיפוש אחר משמעות שתביא לטוב.
עירוב מופלא של ניגודי תכונות ובעיקר תחושה של שלמות משמעות וחיפוש, או כמו שהתקווה 6 שרים: הכי ישראלי שיש- ובמובן הטוב של המילה.
קשה ללא להתרגש ושלא להתרשם ובעיקר שלא להתאהב במכינאים ובמכינאיות בלכיש ששואלים שאלות נוקבות, בחניכות החריפות של צהלי ששומרות על נעם הליכות שובה לב גם בשאלות הקשות יותר,  בחניכים המתוקים של קריית מלאכי שמביאים שמחה תמה ופשוטה לשיחה. קשה שלא להתאהב באנשי ונשי הצוות בראשי ובראשות הקמפוסים והמכינות שפעם אחרי פעם משקפים זווית של עשייה יוצאת דופן מדהימה ומעוררת תמיד תקווה שמתרחשת כאן ועכשיו גם בימים של קושי וכאב, ונוגעת בכל אחד כולל בי שאת 19 השנים האחרונות עשה כשותף לבנייה.
תודה!

(וגם הרבה מידע ודיווחים)

קריאה מהנה!

89 1

ביקור במכינת קריית מלאכי.

89 2 1024x434

ביקור עם נציגי קק"ל במכינת לכיש.

רישמו ביומנים

31.1.16  |  כ"א בשבט |  יום ראשון

מפגש וועד מנהל עם האלוף תמיר היימן מפקד המכללות

12:00-13:30 בגלילות

1.2.16  |  כ"ב בשבט |  יום שני

מפגש חוג הידידים והוועד המנהל 

17:30-19:30 רחוב החשמל 14, ת"א

4.2.16  |  כ"ה בשבט |  יום חמישי

יום עיון 2- שילוב צעירים עם מוגבלות במכינות

12:00-16:00, במרכז הארץ, שריינו את התאריך.
יום העיון הוא שלב ההמשך למכינות שהגישו את הבקשה להצטרפות לפרוייקט.

25.2.16  |  ט"ז באדר א' |  יום חמישי

ישיבה מס' 5 לתשע"ו- וועד מנהל מועצת המכינות

9:30-11:30- דוח חצי שנתי

11:30-12:30 מפגש עם ראשי המכינות מהפריפריה החברתית

17.3.16  |  ז באדר ב' |  יום חמישי

יום עיון למכינות בבית יגאל אלון בגינוסר 

10:00-17:00- צבא העם ודמותו.
פרטים נוספים בהמשך

עדכונים

Save the date

ב 17.3.16 נערוך יום עיון בנושא צבא העם והפעם במקום ייחודי בבית יגאל אלון שעל שפת הכנרת. ננצל את העובדה שבאותו היום יתקיים גם יום השנה לזכרו. קצת רחוק מתמיד, אבל יהיה שווה- רשמו את התאריך!

מפגש של הוועד המנהל עם מכינות מהפריפריה החברתית

לבקשת מספר מכינות, יקיים הועד בישיבתו ב 25.2.16 (במכללת אורנים) בנוסף לנושאים האחרים, דיון בהשתתפות שי וייסבלום (מנהל קריית מלאכי) וראשי/מנהלי מכינות אחרות שירצו בכך, בנושא התבוננות ומחשבה כיצד לסייע למכינות העוסקות בנוער מהפריפריה החברתית או בסיכון בהיקף נרחב מהאוכלוסייה המגיעה אליהן ולאור הצרכים הייחודיים שהן נזקקות להם.

פורום רכזי בוגרים- ותודה לדן!

ביום 21.1.1 נערך מפגש של הפורום. לסיכום המלא לחצו כאן
זה גם המקום להגיד תודה גדולה וענקית לדן קידר, רכז הבוגרים של החלוץ, שמילא את מקומה של תמר בזמן ששהתה בחופשת לידה והשקיע בתפקיד את כל מרצו ויהבו- אין כמוך חבר!

עדכון מתמר זעירא- רכזת הבוגרים של המכינות החכ"ם

חברים יקרים, לאחר חופשת לידה עם שקד (תודה לכל המברכים!) חזרתי בשבוע שעבר לתפקידי כרכזת הבוגרים של המכינות הכלליות במועצה. כיף לחזור לתקופה עמוסת עדכונים שכזו, לראות כמה התקדמנו – וכמה עשייה משמעותית על שולחננו. אני מזמינה אתכם, ראשי המכינות ורכזי הבוגרים, לפנות אליי בכל עניין או יוזמה בתחום הבוגרים (במכינות שלכם ובעשייה המשותפת).
זו ההזדמנות להודות לדן קידר היקר שהחליף אותי בחופשת הלידה, ועשה חיל כהרגלו! דן ממשיך כרכז הבוגרים שת תנועת "החלוץ", ואתם עוד תשמעו ממנו (אנחנו לא משחררים אותו כל כך בקלות…).
אז המון תודה לדן!
ונתראה…
תמר זעירא, 055-6662186

שוטף

סיכום גיוס משותף תשע"ו- מכינות חכ"ם

בשבוע שעבר נערכה ישיבה מסכמת של הגיוס המשותף פברואר שבה לקחו חלק כ-15 אנשי צוות מהמכינות. לסיכום הישיבה לחצו כאן ולסיכום השנה לחצו כאן.
אנו מתכננים מפגש ראשי מכינות חכ"ם באחד השבועות הקרובים כדי לבחון את התאמת השינויים הנדרשים במערך הגיוס של החכ"ם לאור ריבוי הביקוש והתרחבותו.

סיכומים

לסיכום ישיבת וועד הנהלת המועצה לחצו כאן
לסיכום בחירת המיזמים לחצו כאן

עדכונים מהשטח

כנס ראשי מכינות ורכזי בוגרים לשרות הביטחון הכללי

נוכחות נאה מאד של כ 55 ראשי ומנהלי מכינות, אנשי צוות, רכזי בוגרים, מ 35 מכינות ציינה את הכנס הייחודי שנערך ברמת החייל ע"י השב"כ במטרה להסביר את מבנה השירות ולתמרץ אותנו ליידע את בוגרינו לשירות הזה.
הכנס הכיל סקירה של אירוע מתגלגל אמיתי כדי להמחיש איך עבודת המערכת ולאחר מכן פנל תפקידים ואפשרויות.
הכנס היה מאורגן למופת, ההשתתפות שלנו הייתה ראויה, וגם השירות ערך יפה את הכנס שהיה חשוב מאד עבורו, וכנגזר מכך עבורנו.
במדינה יהודית ודמוקרטית חשיבותם של עובדי שירות הביטחון הכללי שהם בעלי רמה ערכית ומוסרית גבוהה היא קריטית- ובהחלט צריך לראות בפנייתו החוזרת והנשנית דווקא אלינו- צל"ש למכינות מחד, ומאידך הכרח במימוש הציפייה וסיוע להתממשות המטרה של הצגת השירות בפני בוגרינו ובכל כנסי מכינות וכנסי משתחררים כיעד חשוב להגשמת שירות שליחותי.

חוברת חובה של הרב אלי סדן בנושא הציונות הדתית לאן

ללינק לחוברת לחצו כאן

89 3

קול קורא

קול קורא לשילוב צעירים יוצאי אתיופיה במכינות

פרסמו אצלכם במכינות.

89 4

מכינת יונתן מתגייסת להרחבת מאגר מח העצם

ביום שני שעבר הזמנו למכינת יונתן בקיבוץ עלומים את עפרה אלקובי, אחת מהאחראיות על מאגר מוח העצם בישראל. במהלך השיחה הסבירה לנו את חשיבות התרומה ותהליך ההתרמה ובהמשך סיפרה את סיפורה האישי והמרגש שבעקבותיו הגיעה לתפקידה כיום.לאחר השיחה תרמנו גם אנחנו דגימות רוק שייכנסו למאגר ואי"ה נזכה לעזור ואולי אף להציל חיים.מכינות המעוניינות לקחת חלק במיזם זה מוזמנים להתקשר לעפרה והיא תשמח להגיע להעביר את ההרצאה ודגימות במקום.

לפנייה המלאה לחצו כאן
לפרטים נוספים:
עפרה אלקובי, 0545-335540 מייל: ofrae1@bezeqint.net

89 6 300x199          89 5 300x199

וקצת לנשמה- אגמון החולה. ​(ולחדי העין: משפחת זמיר משמאל ליד העץ עושים קפה בגשם ורוקדים​​: "אל יבנה הגלילה אל יבנה הגליל!")​

89 7 1024x550