חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 46 - ח' בניסן תשע"ה - 28 במרץ 2015

שבת, 28 מרס 2015 11:34

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אז באיחור של יום עקב עומס עבודה, הנה העדכון השבועי כשהוא מתומצת ומכיל בעיקר מידע הנוגע להתפתחויות שונות במהלך השבוע האחרון. לעדכון שייצא בשבוע הבא בערב הסדר נצרף קצת דברי צורה של ראשי מכינות, אנא שילחו…

החמסינים שמבשרים את עונת המעבר לא מפריעים לפריחה עדיין כפני שהיא נלקטת בצדי הדרכים שאנחנו גומאים בלי הפסקה… עוד פריחות ממטולה ויערות ביריה וקצת מכרכום והבטיחה…

                              

מועדי ישיבות רכזי בוגרים (חובה)- ראשי מכינות אנא וודאו שרכזי הבוגרים מכירים את המועדים הללו!

יום ג  31.3.15-   בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.
יום ג  26.5.15-  בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.
יום ג  16.6.15-  בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.

שימו לב!!!!!!!  הישיבה שנקבעה לתאריך 14.4.15- בוטלה!

יום עיון ג בניסן בין גבולות למרחב

50 ראשי מכינות ומנהלי שלוחות מ 41 מכינות (מתוך 46 – אחוז נאה ביותר!) לקחו חלק ביום העיון שנערך בסמינר שיין ביום שני, ג בסיון,  23.3.15.
מהמשובים שמולאו בכתב ושקיבלנו מרבים גם בעל פה עולים שבחים רבים הן לנושא ולאופן בו בוצע והן לתנאי האירוח.
מהלך היום כלל ברכות וסקירה של דני רוזנר וחביבה ולאחר דבר תורה של מוישי התקיימה שיחת פתיחה של הילה סגל שהביאה נתונים מאלפים רבים. בהמשך קיימנו שני סבבי סדנאות מונחים על ידי ראשי המכינות ובסיוע חיצוני חלקי. סדנה אחת עסקה בצורך ובשאלת קביעת הגבולות כולל התייחסות למקרים ותגובות, והסדנה השנייה עסקה בנושא נהלים במכינות שונות, יתרונות, חסרונות ולקחים.

סיכומים מהיום והמלצות:

1. יש חשיבות בכך שכל מכינה תיצור קוד נהלים כתוב.

2. לימוד עמיתים במסגרת ימי עיון הוא מפרה ומלמד, וביום עיון זה היה מאוד משמעותי

3. קיימות דילמות רבות (קווים אדומים, גבולות, תהליך עזיבה של מכינאי, עירוב הורים ועוד) שרלוונטיות לכל

המכינות, עם התאמות מסוימות לכל מכינה ומכינה. כדאי לשקול פרסום המלצות לעיבוד במכינות והחלטה. חשוב

לבחון יחד עם הרגולטורים המלצה לנהלים בתחומים ספציפיים ובעיקר של בטיחות ותנאי סף בעת קבלת חניך למכינה

(לבקשת ראשי מכינות מצורף שוב לדוגמה טופס שמועמד והוריו נדרשים לו)תודה רבה מאד למשתתפים ולכל מי שסייע. היה באמת יום מאלף ונקווה לימי עיון נוספים שיסתיימו עם תחושת סיפוק והצלחה כמו יום עיון זה.

יום עיון

עדכונים:

בינוי

כפי שעדכנו חלה התפתחות בעניין אפשרות לתרומה פרטית בשלב מידי וטווח ביניים. מצורפים לכאן שוב דפי ההנחיות מעודכנים וטופס שיש למלא  ולהגיש עד יום שלישי הקרוב 31.3.15 בצהריים.
מכינות שיעברו את שלב א- יצטרכו למלא ולהגיש תיק תורם באנגלית עם מסמכים נלווים עד לתאריך 15.4.15.

הגשת מועמדות לקבלת מימון בינוי שלב א – 26.3.15

הגשת הצעה 26.3.15

זהו לוז צפוף וקשה אבל מדובר בהזדמנות ייחודית. בכל מקרה גם מכינות שלא תעבורנה שלב א או שתיק התורם שלהן לא יאושר, טוב יעשו אם יקדמו תכניות שונות להגשה במועד הבא שבו הקרן תתכנס בעוד מספר חודשים.
פגישת צוות ראשי מכינות – בוגרים
הצוות נפגש לאחר יום העיון בהרכב של: שמריהו, יוסי, יובל, מולי, ואני (אודי ותומר נעדרו). בישיבה הוגדרו משימות רכז הבוגרים ותחום פעילות לצורך הגדרת התפקיד והוצאתו למכרז. המסמך הסופי יפורסם בעדכון הקרוב או לאחריו לאחר שהצוות יאשר את הסיכום הסופי.

בתי מדרש בוגרים- תשע"ו

ביום 31.3.15 נתכנס בפורום רכזי הבוגרים, בין השאר כדי לקדם את הקמת 4 בתי המדרש בתשע"ו. לשם כך יש הכרח בהתייחסות של המכינה שרכז הבוגרים יגיע איתה לישיבה ביום 31.3.15 לשאלות הבאות:
א. איזה מכינות בפנים?
ב. שיבוץ של כל רכז/ת בוגרים באחד משלושת בתי המדרש (חיפה, תל אביב וירושלים).
ג. תיאום תאריך לשיעור חשיפה במכינה למחזורים שמסיימים בתהליך סוף השנה (חודש מאי/ יוני). (השיעור מוכן והרכזים רק צריכים להעביר אותו).
ד. עבודה מסיבית של רכזי הבוגרים וראשי המכינות על כך שהבוגרים יגיעו לפתיחותה חגיגיות של בתי המדרש ולפגישות הראשונות בכלל.

טיפול בשנה ב – מיט"ב

מכינאים ובעיקר מכינאיות שנרשמו לשנה ב קיבלו השבוע מתקפה טלפונית ממיטב שהורתה להם להחליט תוך פרק זמן קצוב שנע מחצי שעה ל24 שעות אם לבטל חתימתם על שנה ב או שיאבדו את התפקיד אליו שובצו. לאחר שעירבנו את הילה שפיצר ואודי דרור אני שב ומזכיר שלפי הבהרתם כל מכינאי ומכינאית שאין להם תפקיד שנפתח רק באוגוסט או בנובמבר ו/ או תפקיד ייעודי מאוד בחיל המודיעין (דבר נדיר) יהיה בשנה ב ולא יאבד את שיבוצו. אודי וצוותו מוודאים אישי שם את הסגירה, ויש לפנות אליהם אם דברים לא מוסדרים.
במהלך הקיץ ניפגש שוב עם מיטב, כדי לנסות ולמנוע את התקלות מהסוג הזה שלא מוסיפות שלווה למערכת, בלשון המעטה.

והשבוע-  מכינת רבין על המסך!

מצורפת כתבה ששודרה בערוץ הקהילתי של הוט על מכינת רבין. אם התקשורת הייתה מפרגנת לעמישראל כמו בכתבות על המכינות מצבנו היה טוב….

ובפינת הלייק השבועי

נעים להכיר: תמר אוחנה

תמר אוחנה

גיל: 27

מגורים: כיום גרה בירושלים, בעבר במדרשת שדה בוקר.

פוליטיקה ולימודים: סטודנטית לעו"ס ומדע המדינה ויו"ר תא אופק באוני' העברית.

בתפקידי: עובדת כרכזת קבוצת "עושים שכונה" בעמותת "רוח חדשה" בירושלים.

במסגרת התפקיד אחראית על: ליווי והובלת קבוצת סטודנטים שגרים בשכונת קריית יובל בירושלים. קיום אורחות חיים קהילתיים דרך מפגש קבוצה שבועי, שבת משותפת, סיורים ברחבי ירושלים ופעילויות נוספות. לצד זה הקבוצה הקימה את פרויקט "סלונודד" בשכונה- יצירת אירועים שכונתיים למשפחות צעירות וצעירי השכונה סביב נושאים שונים.

הקשר לעולם המכינות: בוגרת מכינת בית ישראל, מחזור י'. מלווה סטודנטים מתוך שאיפה לייצר חוויה קהילתית משמעותית ולקיחת אחריות חברתית על הסביבה בה נמצאים. אני מאמינה כי זוהי צורת חיים אידיאלית לבוגרי מכינות. אני בעצמי חברה בקהילת צעירים של בוגרי המחזור שלי במכינה וצורת החיים הקהילתית המקיימת שותפות, סולידריות וקשרי חברות משמעותיים תוך התמודדות יום יומיות על סוגיות בוערות בחברה בכלל ובמרחב המקומי בפרט מייצרת חבורות משימה בעלות שייכות ומשמעותיות שמובילות לשינוי חברתי במקום בו הן נמצאות (לרוב דרך חיבורים ושותפויות עם סביבתן ולא כגוף מנותק במרחב).

חלום ילדות: להיות שחקנית כדורסל בנבחרת ישראל.

חלום כיום: לעסוק בהתארגנות קהילתית דרך התאגדויות עובדים.

גיבורת ילדות: אמא שלי- אשת חינוך מדהימה J

מסר לאומה: אני מאמינה כי יש להיות פעילים פוליטיים וחברתיים ולא להיות רק בתוך קבוצות הומוגניות שנעים לנו בהן. תחושת האתגר והקושי מובילה לעשייה משמעותית.

תהיו בקשר: הפלאפון שלי הוא: 052-5111399 והמייל: [email protected]

 

שבוע טוב!

דני

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.