חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 42 - ח' באדר תשע"ה - 27 לפברואר 2015

שישי, 27 פברואר 2015 09:29

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם,

שמרו ביומנים:

1.3.15-  כנס בחירות רב מכינאי- החל מהשעה 10:30 בגבעת חביבה, 8 המכינות הצפוניות-  גליל עליון, עמק, מיצר, רבין, ימין אורד, הישראלית, תבור, גל חנתון.

kenes

1.3.15- כנס חשיפה למכינות קדם צבאיות- החל מהשעה 17:30, ברח' נחל שורק 1, ת"א. (פירוט נוסף בהמשך המייל).

kenes 2

3.3.15- צוות בתי מדרש- של רכזי הבוגרים בשעה 18:00 בירושלים.

11-13.3.15-סמינר משתחררים רב מכינאי- במכינת אדרתהפיצו לבוגרים!

osim haim

osim haim 2

23.3.15- "בין גבולות ומרחב"- בסמינר שיין פתח תקווה, כנס חובה משותף למשרד החינוך ומועצת המכינות לכל ראשי המכינות.

מועדי ישיבות רכזי בוגרים (חובה)

  • יום ג 31.3.15-   בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.
  • יום ג  14.4.15-  בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.
  • יום ג  26.5.15-  בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30.
  • יום ג  16.6.15-  בתק"צ, לאונרדו דה וינצי 13 תל אביב, 17:30- 20:30

עדכונים:

"פתח לנו שער…"

אמש בלילה הודיע לי אודי דרור שיש אישור סופי לתוספת של עד 30 תקנים עבור חניכים יוצאי אתיופיה להרשמה מאוחרת, יישר כח לאודי!
בכללי ההרשמה המאוחרת תתבצע באופן הבא:
עד ה19.3 מכינות שמגייסות בעזרת "אחרי" או לבד חניכים יוצאי אתיופיה בסדר גודל של עד 5 חניכים למכינה, יעבירו לטלי ארנולף את הפרטים המדויקים לפרטים: [email protected]  052-8204786
טלי מוודאת העברת הרשימה לאודי לצורך אישור ורישום, כך שהמצטרפים יתוקצבו בנוסף לתקנים שאושרו כבר למכינה.
כרגע התהליך שהתחיל בסופ"ש עם אחריי ומכינת גל עדיין לא מבטיח אפילו שליש מיעד התקנים שהובטח, לכן חשוב שהמכינות שבעניין יפעלו גם בצעדים הבאים.
בנוסף, מכינות מתבקשות לפנות לאמיר סטרוגו מאחריי לפגישות עם מועמדים בשכונות ספציפיות. כל מועמד שמרואיין ומתקבל יש לשמור על קשר צפוף איתו של איש צוות ולוודא שהוא מגיע לכנסים ומתחבר למכינה כולל חיבורו לחניכים אחרים. לפרטים: אמיר סטרוגו[email protected] 052-5343173

ריכוז נושא נגישות במכינות
טלי ארנולף נטלה על עצמה את הטמעת נושא הנגישות במכינות ברמת  המתקנים, החניכים, הצוות, והחשיפה של הנושא לכלל החניכים. לשם כך היא מבצעת השתלמות ייחודית בנושא "נגישות ישראל" ותרכז את הנושא מטעם המועצה, בהצלחה רבה מכולנו!

בוגרים

ב17.2.15 נערך דיון ראשוני בפורום רכזי הבוגרים על הגדרת התחום ומאפייני תפקיד רכז הבוגרים המיועד של המועצה.
אתמול ה 26.2.15 נערך דיון בנושא בועד. הדיון היה ער והתבררו בו עמדות שונות ולכן הוחלט לקיים דיון נוסף וספציפי בישיבת הועד הבאה.
בין הנושאים הדורשים הכרעה וליבון:-
– מיקום הבוגרים ביעד הפעולה של המכינה;
– זהות רכז הבוגרים מבחינת גיל, כישורים, רקורד, מוצא ארגוני;
– בדיקת פיצול המשרה לרכז כללי ותורני;
– תנאי העסקה ראויים;
אנו מזמינים ראשי מכינות לדיון הקרוב בועד בנושא זה.

ישיבת ועד הנהנלה וישיבת ועדת כספים

ביום 24.2.15 נערכה ישיבת ועדת כספים באורנים שהשתתפו בה חברי הועדה, כולם מנהלי מכינות, שימל (בני דוד), אביעד (מיצר), יוגב (קשת). דוד (בית יתיר) לא יכל להגיע. בנוסף לקחו חלק מנהל הכספים דודו, יוס ואני.
הישיבה  הייתה ישיבה מכינה לישיבת הועד שבה סקר מנהל הכספים את דוח הביצוע ספטמבר- דצמבר 14, ענה לשאלות חברי הועד והתקיים דיון בסוגיות שעלו בעקבות תכנית הביצוע באופן כללי.
בעקבות הישיבה הוחלט לקדם בדיקת מינוי כל תוכנת חיבור לגיוס משאבים ופילנתרופיה, וכמו כן לבצע עבודת חקר ושתציע למכינות הוזלה מאורגנת בתחומי רכש שונים (מזון, דלק, מכוניות), ביטוח, הסעות ועוד.
לגבי נושא הביטוח אנו מזכירים שכל מכינה צריכה לוודא שיש בידה ביטוחים מתאימים המכסים אותה מלשאת באופן עצמאי בנזקים – חס וחלילה- שעלולים להתרחש לחניכיה או לצדדי ג אחרים.
אנו כמועצה מנועים עניינית ומשפטית מלמלא את מקום הרגולטור ולא נפרסם קובץ המלצות בנושאי ביטוח ובטיחות אבל מדובר בדיני נפשות לכן אנא בדקו את העניין.

ישיבת ועד מנהל 26.2.15

ישיבת ועד בהרכב כמעט מלא (רק יובל נעדר) נערכה במשך כארבע שעות ועסקה בנושאים מגוונים ומהותיים. פרוטוקול הישיבה יצורף לעדכון הבא, אנא עיינו בו.

אישור 4 מכינות חדשות- מהלך שההגיון מאחריו לא מובן 

למרות שבשונה משנים קודמות שותפנו בהליך ההתייעצות בעניין אישור מכינות חדשות ודעתנו נשמעה, קשה להבין את ההיגיון של החלטתו הסופית האגף הביטחוני חברתי (שנעשית כמובן בלעדינו) לאשר הכרה ב 4 מכינות חדשות ולהבין גם את ההיגיון של סוגי המכינות. האגף אישר הקמת 4 מכינות: מכינת עכו (לציבור הציוני-דתי), מכינת מעלה מכמש (לבנות דתיות), מכינת רוח נכון (מעורבת), מכינת באר אורה.
ראשית קשה להבין לאור המצוקה האדירה בדח"שים לציבור הכללי וקשיי מילוי השורות בחלק מהמכינות התורניות מה ההיגיון לאפשר פתיחת מכינה תורנית נוספת.
שנית, פתיחת 4 מכינות עכשיו משמעותה תוספת מיידית תוך שנתיים של 200 תקנים רק למכינות אלו. מניין בדיוק יגיעו התקנים האלו במציאות הקיימת ועל חשבון מי?
הועד דן גם בעניין זה ונדמה שיש צורך להוביל מהלך אידיאולוגי וחקיקתי מתואם עם משרדי הביטחון והחינוך שיעשה סדר ושכל בהתנהלות הזו שלאורך שנים מביאה לעניות דעתי ולעניות דעת חלק מבחרי הועד לגידול לא הגיוני ולא סביר במקומות לא נדרשים מול מציאות של היעדר גידול מתאים היכן שנדרש.

חושבים קשה בישיבת הועד…. ונפרדים מתא"ל (מיל.) מנשה ענבר מנכ"ל יד לשריון בלטרון, המארח הקבוע שלנו

מפגש חניכי מסע ממכינות חכ"ם במכינת נחשון בשובל 

 18 חניכים מהמכינות: נחשון, בית ישראל,תל"ם, העמק, רבין  לוקחים חלק ביומיים עיון (חמישי שישי) שנערכים במכינת נחשון שובל בהובלתם של יעל וגלעד ממכינת נחשון ושל אביגל מרכזת מסע. חוויות וסיכומים בשבוע הבא.

יום עיון רב מכינאי בירושלים על הבחירות-

ביום ראשון 22.2.15 נערך במרכז בגין יום עיון לקראת הבחירות בהשתתפות 7 מכינות: יונתן, עין פרת, אדרת, עמיחי, מלח הארץ, תבור וערבה, ובסה"כ 300 חניכים.
היום אורגן והופק ע"י קבוצות חניכים מהמכינות השונות ובראשם זוג חניכים מהמכינה בערבה.
היום היה מוצלח ביותר וסייע בחידוד המצעים והעמדות של המפלגות וחשוב מכך יצר מוטיבציה להשתתף בתהליך הפוליטי ולהשפיע דרכו. אבישי מבקש למסור בהזדמנות זאת תודה רבה מהמכינות למרכז בגין שאירח את הכנס.  (בתמונות כאן- מבט מהצד על המכינאים הקשובים ו….הוכחה שלא רק תותי יודעת לעשות סלפי! שאפו לח"כ פרי, ח"כ נחמן שי, אלוף במיל גלנט והרב רונצקי)

ובפינת הלייק השבועי שלנו

קבלו את: סוניה ביידר

סוניה ביידר

גיל: 26

מקום מגורים בעבר ובהווה: נולדתי בברית המועצות, עליתי לארץ בגיל שלוש, רוב חיי מתגוררת בירושלים

הקשר שלי לעולם המכינות: בוגרת מחזור י' של מכינת גליל עליון, מדריכת מחזור ב' במכינת אחד משלנו.

תפקיד נוכחי: רכזת סניף ירושלים בתנועת הנוער כנפיים של קרמו ומלגאית בארגון קשר- הבית של המשפחות המיוחדות, מקדמת את חוק המשפחות המיוחדות שתפקידו לעגן את זכויות המשפחה בחוק ואת המעמד המשפטי שלהן.

לייק לתפקיד: עשיית שינוי חברתי ביום יום, עבודה עם בני הנוער שמנהלים בכוחות עצמם את כל הסניף ואני רק מלווה אותם, יצירת מקום ומשמעות לכל אדם. עובדת על הקמתו של סניף ראשון של התנועה במגזר החרדי!

הקשר של התפקיד לעולם המכינות: בזכות המכינה הגעתי לכנפיים של קרמבו, מחזור ט' הקים סניף של הארגון במעיין ברוך. זה היה הסניף השלישי שהוקם והמכינה היא זו שאיפשרה לזה לקרות. ביחד איתי עוד כ4 בוגרות ממכינת גליל עליון שמחזיקות בתפקידים ניהוליים וחינוכיים בתנועה: הדס, רביב, דנה וגאיה.

כנפיים של קרמבו

חלום ילדות: להיות רקדנית

חלום כיום: עדיין יש לי חלום לעזוב הכל וללכת למצפה רמון ללמוד ריקוד. כרגע זה להצליח לשלב בין עשייה חברתית, לפרנסה וכמובן לרקוד

הכי אוהבת ש: אני מצליחה לקום בבוקר מהמיטה ולצאת לרוץ

גיבורת ילדות: שרה גיבורת ניל"י

מסר לאומה: פשוט לעשות, לא לדחות דברים, מחר ממילא לא יהיה יותר זמן!

צרו קשר: מעוניינים לשמוע על הכנפיים של קרמו? לשלב פעילות דומה במכינות? לחשוב ביחד על רעיונות?

מוזמנים ומוזמנות לפנות אל סוניה במייל:[email protected]  או בפלאפון 050-4837088

 

שבת שלום!

דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.