חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון מס' 405

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

 

שלום חברים וחברות,

מקווה שאתם בטוב וששגרת השנה מאפשרת לתהליך השנתי לצבור תאוצה. כמה עדכונים משולחני:

נסיעה לארה"ב- כנס JNF

ברביעי האחרון חזרתי מנסיעה של 8 ימים לארה"ב. מטרות הנסיעה היו- השתתפות בכנס השנתי של ה-JNF  (Jewish National Fund) ומפגש עם שותפי המועצה מהעבר לטובת גיוסם לעתיד. היתה נסיעה מוצלחת מאוד מבחינתי, אם כי המבחן שלה נמצא בתוצאות שתניב בחודשים הקרובים. אעדכן כמובן.

בפתיחת הכנס של JNF (שישי בבוקר) התקיים אירוע מרכזי.

כ-1,500 איש ואישה מתכנסים באולם, תורמים, ארגונים נתמכים (מהארץ) ומאות של תלמידי תיכון וסטודנטים יהודים מכל רחבי ארה"ב שהוזמנו לועידה. במסגרת אירוע הפתיחה הוקרנו מספר סרטים על העשייה של JNF בישראל- עשייה מרשימה וענפה מאוד! ישבתי שם בתוך קהל ש95% ממנו אמריקאי והתרגשתי מאוד כישראלי. התרגשתי לראות את התמיכה הפשוטה שלהם במעשה הציוני, את האמונה שלהם בחשיבותה של מדינת ישראל. יותר מהכול הרגשתי שלפעמים, כדי להוקיר ולהעריך את מה שיש לנו ביד, צריך לקחת צעד אחורה וכך לראות את התמונה הגדולה. שם במרחק של אלפי ק"מ מהארץ היה קל להתרגש ולהעריך את ההצלחה הציונית שהיא מציאות חיינו- מדינת ישראל, שעל אף שאיננה מושלמת, קורה בה כ"כ הרבה טוב. ובעצם הכלל הזה נכון גם מעבר- לפעמים כל מה שצריך כדי לחזור ולראות את היופי שבחיינו הוא לקחת צעד אחורה ולהתעלות מעל "יום קטנות" בו כולנו מצויים בשגרתנו. זה נכון לגבי המכינה, המשפחה, החברים ועוד.

מעבר לזה פגשתי שבט צופים בניו ג'רסי במסגרת פרויקט "יחד" ועוד מספר משמעותי של תורמים ושותפים פוטנציאליים שננסה לחברם לפרויקטים המרכזיים אותם מובילה המועצה בהווה או חלומות לעתיד ("יחד", בתי מדרש לראשי מכינות, סמינרים המפגישים עם הציבור החרדי, סמינרים המפגישים עם צעירים מהמגזר הערבי ועוד).

פרויקט "יחד"

למי שפחות מכיר- אגף בתוך פעילות המועצה העוסק בעידוד והסדרת הגעתם של חניכים מחו"ל המשתלבים במכינות. את התחום מובילה גפן קולינס ו-16 מכינות לוקחות בו חלק (ולמי שרוצה הרחבה, אתר 'יחד' בGoogle). עוד לפני הנסיעה וביתר שאת לאחריה אני מבין שאנחנו צריכים להעמיד כיעד אסטרטגי לעולם המכינות את החיבור בין הקהילות, שלנו כאן בארץ והיהודים החיים בתפוצות ובעיקר בארה"ב (שם חיים כ-40% מאוכלוסיית היהודים בעולם). אל מול האתגר ההולך וגדל בקשר שבינינו לבינם- יש לנו מה להציע. שילוב מוגבר של חניכים חו"לניקים דוברי עברית במכינות (כיום ישנם כ-100), פתיחת מסלולים באנגלית, צמודי מכינה, המשלבים צעירים ישראליים (צריך לבנות את זה), הוצאת בוגרים להדרכה במחנות קיץ, הוצאת משלחת של ראשי מכינות לארה"ב כדי להכיר מקרוב את האתגר שהוא לא האתגר "שלהם" אלא לגמרי "שלנו". ברור לי שעל מנת לממש את הכיוון עליו אני כותב כאן צריך לבנות תשתית נכונה ורחבה מכיווננו כמועצה. לסיום העניין- עונת גיוס החו"לניקים בעיצומה. עשו מאמץ לפתוח את הדלת ולהגדיל את המספרים הקיימים, הצלחתכם-הצלחתנו.

בטיחות

אנחנו כבר בעיצומה של השנה- טיולים, ניווטים, סדרות מחוץ למכינה. החשיבה הבטיחותית צריכה ללוות אותנו בכל פעילות שמתרחשת. כל פעילות חשוב שתתחיל בתדריך הכולל את מטרות הפעילות ולאחריה התייחסות לנושא הבטיחות בפעילות הספציפית שעומדת להתחיל. עיבדו לפי הספר, הגישו בקשות בזמן לטיולים, ודאו שהאחראים במכינה יודעים בדיוק איך לעבוד, הקפידו לבצע את כל אישורי התכניות הנדרשות מצידכם כמנהלים, הזכירו לאחראים בכל תחום שהוראות "מותר ואסור" מכיוון חדר מצב אינן המלצה אלא הוראה מחייבת. ודבר אחרון- זיכרו שמעטפת חדר מצב היא דבר הכרחי ומצוין אבל בנוסף אליה (ולא במקומה) חייב לפעול גם שיקול הדעת של הדמות האחראית על הפעילות ושלכם כראשים ומנהלים\ות.

כל טוב, אבישי

מתווכחים אבל אחים

ביום חמישי האחרון התכנסנו מעל ל50 ראשי ומנהלי מכינות לציין את יום השנה ה27 לרצח ראש ממשלתנו יצחק רבין ז"ל. זו השנה השלישית שארוע כזה מתקיים והוא פרי יוזמתם של מספר ראשי מכינות שדחפו ודוחפים את הענין בכל הכח. לאור לקחי השנה שעברה בחרנו להתכנס בפורום מצומצם של ראשי ומנהלי המכינות בלבד (בשנה שעברה הארוע התקיים יחד עם החניכים). פתחנו את היום בהרצאה מרתקת של הרב נתנאל אלישיב ממכינת בני דוד ומחבר הספר "ההחמצה"-  רצח רבין והשלכותיו . הרב נתנאל שיתף בחוויות האישיות שלו סביב רצח רבין, על התהליכים שקרו בשני צדדי המפה הפוליטית בשנים שקדמו לרצח ובשנים שלאחר מכן. בחצי השני של השיחה הוא שיתף אותנו בהמשגות שלו לכלים לניהול מחלוקת לשם שמים, היה מרתק ומלמד. לאחר מכן התכנסנו לשיח משותף בסגנון "סליחה על השאלה" שהנחה ראש המכינה הירושלמית בן כנס, כיאה לכותרת של הכנס "מתווכחים אבל אחים" היה דיון ער שעסק ביחד המשותף ובאתגריו וגם בנקודות המחלוקת הקיימות, היה דיון כנה, אמיתי ומלמד. לאחר מכן התכנסנו לקיום טקס משותף שבו כיבדו אותנו בדברים- דני זמיר, הרב מוישי הגר ואורית אדטו יו"ר גשר. זה היה יום מורכב אבל חשוב מאין כמוהו, יום שהוא בשורה מעולם המכינות אל הציבוריות הישראלית.

עדכון בטיחות

חברים יקרים!

הכשרות, הכשרות הכשרות

בימים אלו סיימנו  את המחזורים האחרונים של הכשרות אחראי טיולים חלק ב'

191 אנשי צוות חדשים סיימו הכשרה של שלב א' ו 172  אנשי צוות סיימוגם  את חלק ב' (שימו לב כי אנשי צוות שלא סיימו את שני החלקים לא מוסמכים כאחראי טיולים)

בעקבות הקושי בגיוס אנשי צוות השנה  ופניות רבות אנו נפתח מחזור נוסף של הכשרת אחראי טיולי חלק א' + ב'   - (אנשי צוות שהיו בחלק א' וצריכים להשלים את חלק ב' / אנשי צוות שהגיעו לחלק ב' וצריכים להשלים את חלק א' / אנשי צוות חדשים שצריכים להשלים את שני הימים... מוזמנים להרשם)

הכשרת אחראי טיולים ופעילות חוץ חלק א' 20.11.2022 – הר הרצל

להרשמה לחצו כאן

הכשרת אחראי טיולים ופעילות חוץ חלק ב'- 28.11.2022 – במרכז (פרטים בהמשך)

להרשמה לחצו כאן

הכשרה ורענון של רכזי ניווטים שנדחתה לרביעי הקרוב 16.11.2022 מבוטלת עקב ביטולי השתתפות רבים של המשתתפים מייל עם סקר לתאריכים חדשים נשלח לכל המשתתפים. 

אנא ודאו כי אנשי הצוות שלכם קיבלו את המייל ומיודעים על הביטול ומעדכנים תאריך חדש. 

במידה ולא נצליח למצוא מועד עם מספיק אנשי צוות שיכולים, לא נוכל להוציא את הרענון וההכשרה לפועל. (לאחר שיקבע תאריך נפתח רישום נוסף במידה וירצו להצטרף)

בעקבות בקשות רבות פתחנו סבב נוסף של הכשרת אחראי טיולים חדשים - יום מעשי ויום עיוני. 

ישנם אנשי צוות רבים שביצעו רק אחד משני הימים ולכן הם לא מוסמכים לשמש כאחראי טיולים אנא ודאו שהם משלימים את היום שהם צריכים (שלחנו מייל אישי לכל אנשי הצוות עם החוסרים)

פורום לימודי רכזי טיולים

מוזמנים להצטרף למפגש הכרות ולימוד במוקד טבע, יש חשיבות גדולה להכיר את העבודה של מוקד טבע, לפגוש את האנשים מאחורי הטלפון, לשמוע ולהשמיע.

אז לרכזים החדשים (ולמי שפספס בעבר ורוצה להצטרף)

ניפגש במוקד טבע רחוב חלץ 6 ירושלים - בין השעות 10:15-15:30ביום שני 21.11.2022

להרשמה לחצו כאן

מזכיר כי במהלך השנה יתקיימו 3 מפגשים אזורים וחובה על כל רכז להשתתף לפחות בשני מפגשים מתוך השלושה (לא כולל הרענון בקיץ)

תאריכים לכל השנה ישלחו בהקדם.

עדכונים מחדר מצב: 

מערת התאומים - עקב לינת עטלפים לחורף מערת התאומים בנחל המערה סגורה בתאריכים 2.11.22-31.3.23. מגביל את ההלכה במסלול נחל המערה

עדכון קודם:

תובנות וחידודים בנושא ניווטים שעלו כחלק מפרוייקט מנהיגים לבטיחות (רם גרנות)

1.לכל שטחי הניווט יש תיקי שטח מעודכנים באתר של מוקד טבע https://mokedteva.co.il/InfoCenter/InfoPages

חובה ללמוד את תיקי השטח המעודכנים – יש שם נתבי"ם שמופו ועוד נקודות חשובות שצריך לשים לב אליהם. (לדג' רמות מנשה צומצם בגלל שטח אש / יש מטווח פעיל בג'וערה / יש ציידים בשטח ועוד)

2. באישור הטיול כתוב שמספיק מע"ר – בניווט על פי נוהל ניווטים של המכינות חובה חובש בחפ"ק בזמן הניווט לא מספיק מע"ר למרות הכתוב באישור

3.רכב החפ"ק בניווטים- נושא בעייתי.  האם צריך 4*4 או לא.

הנוהל מגדיר רכב שיכול לנוע בשטח הניווט ויכול לסייע תוך 30 דקות. חשוב מאוד לבדוק כיצד ניתן להכנס לשטח, מהם הצירים העיקריים, האם רכב רגיל עובר?

כדאי לעשות סימולציה של פינוי במהלך הניווט הראשון בכדי לבדקו האם החפק בכלל רלוונטי

עדכונים מחדר מצב:

פתיחת מסלולים ברכס רמים -לאחר סגירת מסלולים עקב נזקי שריפה ברכס רמים, המסלולים שלהלן נפתחים:

שביל 2051 דרך נוף רכס רמים

שביל 2050 (מרגליות - מנרה)

שביל ישראל 2051 מכפר גלעדי למשכנות הרועים

סגירת נחל ברק בן אבינועם - נחל ברק בן אבינועם תחתון שביל אדום 3260 נסגר עד להודעה חדשה עקב עבודות בטיחות.

סגירת כביש 171 - כביש 171 מבה"ד 1 עד הר חריף נסגר עד להודעה חדשה. לא תותר גישה בכל סוג רכב לאתרים והשבילים לאורך הכביש מצפון ומדרום, כולל מרחב בורות לוץ ונחל אלות.

שביל 1130 מגשר הידידות למפל רסיסים -המסלול בנחל סער שביל 1130 במקטע בין גשר הידידות למפל רסיסים נפתח למטיילים.

מצדה- סגירת הרכבל ושביל הנחש - בין התאריכים- 15.01.2023 ועד ה- 25.01.2023, תסגר ההגעה למצדה דרך שביל הנחש ודרך הרכבל, עקב עבודות תחזוק ובטיחות.

ההגעה למצדה תתאפשר בדרך הסוללה בלבד.

סגירת חורשת הסרג'נטים -בשל עבודות גיזום ותחזוקה, לא תתאפשר הגעת מטיילים לחורשת הסרג'נטים עד להודעה חדשה.

שימו לב כנס משרד הביטחון (29.11) נדחה לחודש ינואר

 

פתיחת הרשמה תוכנית 'יחד'

ההרשמה לתוכנית ׳יחד׳ ל2023-2024 נפתחה ב23 באוקטובר והיא כעת בעיצומה. עד כה נרשמו מעל 80 מתעניינים מכל העולם אשר מעוניינים להצטרף לתוכניות המכינה הישראליות בארץ. בארגון ׳יחד׳ נמצאות 15 מכינות והשנה הצטרפה אלינו גם מכינת תבור. אנו מקיימים שיחות חשיפה בזום לצד ביקורים בקהילות יהודיות בעולם על מנת לחשוף את הנוער היהודי בתפוצות לתוכנית המכינה המאפשרות יצירת חיבור וקשר אישי של הנוער עם ישראל.  אם גם אתם מכירים תלמידי י״ב אשר גרים בחו״ל ומעוניינים לעשות שנה משמעותית בישראל, אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהפצת הארגון ולהזמין אותם להרשם באתר שלנו

לאתר יחד לחצו כאן

דרושים למטה המועצה

דרושים/ות רכזי גיוס למטה הגיוס המשותף של מועצת המכינות

לפעילות גיוס המועמדים למכינות דרושים שני בוגרי/ות מכינה כריזמטיים/ות שיגיעו לבתי ספר ברחבי הארץ ויערכו פעילות הסברה בנושא יציאה למכינות.

התפקיד כולל הגעה לימי חשיפה ברחבי הארץ, העברת פעילויות הסברה מקוונות ופרונטליות, הדרכת המועמדים ברישום למכינות ותדרוך חניכי המכינות השותפים בגיוסים.

תנאים:

העבודה במשרה חלקית בין החודשים ספטמבר-דצמבר, העבודה בשעות הבוקר בימים א'-ו' בכל רחבי הארץ (לא מתאים לסטודנטים שלומדים בשעות הבוקר), השכר גלובאלי וכולל החזרי נסיעות מלאים.

דרישות התפקיד: בוגר/ת מכינה, לאחר שירות צבאי, יכולת עמידה מול קהל, אוריינטציה טכנית, תפעול תוכנת Zoom.

למידע נוסף ושליחת קו"ח ניתן לפנות לעדן:

מייל: giusmechinot@gmail.com

טלפון: 052-7785832

תחרות "בארי" החמישית יוצאת לדרך ואתם מוזמנים להשתתף ולשלוח יצירות

תחרות 'בארי' החמישית נפתחת וזו ההזדמנות שלכם להוציא חיבורים ושירים מהמגירה! 

בוגרים ובוגרות יקרים,

בארי צימרמן היה משורר, הוגה, מחנך ומורה בן קיבוץ חילוני שעיקר עיסוקו היה בליבת הנושאים המעסיקים את עולם החינוך של המכינות, מורשת ישראל, מדינת ישראל והחברה בישראל. בעברו היה עורך הרבעון 'שדמות' – כתב העת של התנועה הקיבוצית ובשנים האחרונות הוא כתב באופן קבוע על פרשת השבוע בעלון הקיבוצים ה'דף הירוק', לימד במוסדות העוסקים בשאלות אלו (מדרשת אורנים, מכללת עלמא, המדרשה בנטור, ובמכינה הקדם צבאית המעורבת בני ציון). בארי פרסם ספרי שירה החל מאמצע שנות השבעים ועד סמוך לפטירתו וכן את הספר "בוא אליי פסוק נחמד" ובו מדרשים על פסוקים נבחרים מתוך פרשת השבוע. את השיר ''אשכבה'' שכתב לזכר חברו אילן ברונר שנפל במלחמת יום הכיפורים הגדיר המשורר חיים גורי כשיר החשוב ביותר שנכתב על המלחמה.

בארי נפטר בטרם עת בכ"ז בתמוז תשע"ז ב-2 לאוגוסט 2016.במלאת שש שנים לפטירתו של בארי מורנו, חברו ויקירנו, תתקיים בפעם החמישית 'באר' – במת הכתיבה והיצירה הראשונה של עולם המכינות. התחרות מתחילה השבוע, וזו ההזדמנות שלכם להשתתף – בוגרים ובוגרות, חניכים וחניכות וצוותים בעבר ובהווה.

מוזמנים לשלוח יצירות פרי עטכם:

שירה – עברית מְ נֻ קֶ דֶ ת על כל גווניה.

כתיבה – פרוזה קצרה – בסוגיה חברתית וישראלית.

*צוותי מכינות מוזמנים להגיש חיבורים, למעט ראשי ומנהלי מכינות.

מתי זה קורה?

פתיחת התחרות ב-15.9.22, י״ט באלול תשפ״ב

הגשת החיבורים עד ה-22.12.22, כ״ח בכסלו תשפ״ג

ההכרזה על החיבורים הנבחרים ב-2.2.23, י״א בשבט תשפ״ג.

 

איך משתתפים?

את החיבורים יש להגיש באמצעות טופס שליחת החיבור, בו נמצאים הפרטים המלאים לגבי אופן ההשתתפות ותקנון התחרות.

להרשמה לחצו כאן

משפחתו של בארי תעניק למחבר אחד בכל סוגה שבוע של כתיבה והשראה באי היווני סמוטראקי, במקום בו כתב בארי את ספר שיריו "שירי סמוטראקי".

טקס ההכרזה על הזוכים וחלוקת הפרסים יתקיים ב-21.2.23, ל' בשבט תשפ"ג.

לחצו כאן לקול הקורא

תזכורת לתיאום פעילות עם מרחבי קק"ל לשנת 2022

שלום לכולם,

מזכירים ומליצים לכל מכינה לתאם כבר עכשיו מול המרחב פעילות עד סוף השנה - הסעות, לינה, הדרכה, ופעילויות נוספות שמרחבי קק"ל מאפשרים.

התיאום ישירות בין כל מכינה לנציג המרחב בו היא נמצאת - כל הפרטים ואנשי הקשר בקול הקורא לפרויקט 'מרחבי קקל 2022' - בקישור הבא:

https://mechinot.org.il/info/projects2021/2022-2266

מכינות רבות טרם תיאמו פעילות ולא ניצלו את התקציב המוקצה להן לשנת 2022 (עד 31.12). מכינות אשר לא ינצלו את תקציבן ולא יקבעו פעילויות מול המרחבים - תקציבן יחולק בין המכינות האחרות.

מכינות שכבר תיאמו פעילויות עד סוף השנה - ניתן ליצור קשר ולתאם פעילויות נוספות.

לוח שנה 2022-2023

ללוח השנה לשנת 2022-2023 לחצו כאן

הצעות לטיפול רגשי לחניכים

HEADSPACE - הצעה לטיפול נפשי אונליין ובחינם

יוזמת HEADSPACE  (של משרד הבריאות, הביטוח הלאומי ועמותת אנוש) מציעה טיפול נפשי אונליין בחינם לצעירים בגילאי 12-25 (עד 15 מפגשים).

במידה ויש במכינה חניכים/ות הנתקלים בקושי רגשי ניתן להפנות ע"י הצוותים החינוכיים לשירות. המיזם מציע במידת הצורך לפתוח ערוץ תקשורת יחד עם הצוות החינוכי לחשיבה משותפת בין הגורם המטפל לגורם המפנה (תוך מתן כבוד לפרטיות החניך). 

לתשומת לבכם:

  1.     התייעצות ראשונית (בנוגע להפניות, האם המקרה מתאים לסוג הטיפול המוצע) יש להפנות אל הגב' יוליה ליבס במייל:  yulia.l@headspace.org.il
  2.     במידה ויופנה צעיר אשר יתקבל לטיפול ויעלה רצון של צוות המכינה בתקשורת עם המטפל יהיה צורך להחתים את הצעיר על וויתור סודיות. אם הדבר יעשה טרם תחילת הטיפול  (למשל- כתנאי להמשך השתתפות במכינה) ניתן יהיה להעביר את וויתור הסודיות לאותו המייל והוא יקושר לתיק הצעיר ולמטפל.

פרטים נוספים על היוזמה וסוג הטיפול במסמכים המצורפים

מידע על השירות המקוון

מידע נוסף ומעבר לאתר

מידע על הפרויקט

להרשמה לחצו כאן

מרכזי ייעוץ למשפחות בריאות הנפש

  • מטרת המרכזים לסייע לבני משפחה בהן חבר אדם המתמודד עם בעיות נפשיות באמצעות מתן ייעוץ, הדרכה, הנחיה, מידע תיווך וסנגור לגורמי טיפול ושיקום עבור בן המשפחה המתמודד, ייעוץ משפטי וסיוע במיצוי זכויות בקהילה.
  • זכאים לשירות במרכזים יהיו בני משפחה הורים, בני זוג, בנים ובנות, אחים ואחיות ילדים סבים/ות של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית וכן מי שנחשב "אדם משמעותי אחר".
  • למרכז ניתן לפנות ללא הפניה או אישור רפואי.
  • ההתערבויות שניתנות מתוך מגוון האפשרויות שיש למרכז להציע מותאמות באופן אישי לצרכי הפונה.
  • המרכז אף יכול לסייע לצוותים בנושא התערבויות משפחתיות ועבודה עם בני משפחה.
  • כיום פועלים בארץ כ-18 מרכזים בפריסה ארצית, מצ"ב קובץ אקסל.

לקובץ האקסל לחצו כאן

הצעות למכינות

הצעות מארגונים חיצוניים - לכל ההצעות באתר לחצו כאן.

הקרנת הסרט "למה אמרתי אני - בחזרה לפרשת חנית קיקוס"

תולדות המהפכה הגאה - הרצאה שהיא גם סטרייט פרנדלי

סדנת כתיבה

הדרכה במרכז המבקרים ופעילות מיוחדת למכינות קדם צבאיות במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון בניצן

מדברים על זה-מיניות בקלילות

ייעוץ קליני לצוותים, ופסיכותרפיה לחניכים/ות

הרצאות מעוררות השראה

קיימות - לימוד ומעשה

לכל ההצעות באתר (מעל 100) לחצו כאן

כתבות צבע חדשות ועדכונים באתר המועצה

פותחים שנה ב'שיבולים' עם 46 חניכים וחניכות!

שנה חדשה נפתחת בתוכנית 'שיבולים' ויחד איתה נרשמים מספרים משמחים של נערות ונערים עם מוגבלות המשתתפים במכינות השונות…

פרטים נוספים >>

מיזם החיבור לעם היהודי – מסכמים את תשפ"ב

10 מכינות השתתפו בשנת תשפ"ב במיזם מיוחד לחיבור בין צעירים ישראלים וצעירים מחו"ל, שאיפשר ל-505 חניכים להעמיק בקשר…

פרטים נוספים >>

6 שנים לשיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין מועצת המכינות וקק"ל

2022 היא השנה השישית לשיתוף הפעולה המיוחד שנרקם בין מועצת המכינות וקק"ל, השם למטרה לקדם את התפיסה החינוכית-ערכית…

פרטים נוספים >>

פרס "בארי" ה-5: במה לכתיבה ויצירה לבוגרי המכינות הקד"צ ע"ש בארי צימרמן ז"ל

קול קורא להגשת מועמדות ושליחת יצירות לתחרות "בארי" לשנת תש"פב. חלון הזמן להגשת החיבורים ייסגר בתאריך 22.12.22, כ״ח…

פרטים נוספים >>

"מנהיגים למקצועיות" – פרויקט מיוחד בתחום הבטיחות יוצא לדרך

10 מכינות החלו את דרכן בתוכנית 'מנהיגים למקצועיות', בה יעשירו את תחום הבטיחות במגוון היבטים, בליווי חיצוני והכשרות…

פרטים נוספים >>

מסביב לעולם המכינות ביומיים – סיורים למתעניינים במכינות מחו"ל

בתוכנית 'יחד', המשלבת חניכים מחו"ל במכינות הקדם צבאיות, יזמו השנה ימי סיור המכינות והיכרות עם ראשי המכינות בחופשת…

פרטים נוספים >>

עושים היסטוריה ב'שיבולים' – סיכום השנה בתוכנית

מהבוגרים הטריים שמתחילים את דרכם בשורות צה"ל והשירות הלאומי ועד לסיום תקופת הפיילוט – בואו להיזכר איתנו ברגעים…

פרטים נוספים >>

שנת תשפ"ב במכינות - שנה של יותר!

בשנת תשפ"ב הגענו יחד להישגים חדשים יותר חניכים, יותר מכינות, יותר שלוחות, יותר פריפריה, יותר שילוב ויותר נשים.

פרטים נוספים >>

"יש לכם.ן את היכולת לשנות ולהשפיע על החברה שלנו" – נועה כהן נפרדת מ'שיבולים'

נועה כהן, שלקחה חלק בהקמת תוכנית 'שיבולים – הכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות' וליוותה אותה את חניכיה…

פרטים נוספים >>

האירועים החשובים של שנת תשפ"ב בעולם המכינות

לאחר שנה עמוסה בהתנדבויות, למידה וטיולים חניכי המכינות יוצאים לדרך חדשה ומתכוננים לגיוס הצבאי. בואו ניזכר ברגעים החשובים…

פרטים נוספים >>

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.