מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 39 - י"ז בשבט התשע"ה - 6 בפברואר 2015

שישי, 06 פברואר 2015 09:02

שלום לכולם:-
שבוע גדוש נוסף עבר עלינו… קריאה מהנה! 

שמרו ביומנים:

יום ה הקרוב הגדול 12.2.15:-

מפגש מדריכי מכינות מס' 3 בין השעות 9:30-16:00  בבית אבי חי.

מפגש נציגי מכינות בנושא "מסע" בין השעות 11:00-13:00 בחדר ישיבות קטן, קומה 3, בית אביחי

1מפגש מס' 1 צוות היגוי פרויקט נצרת עלית בין השעות 17:00-19:00, בעיריית נצרת עלית .

יום ו 13.2.15:

13.2יום עיון בוגרי מכינות בסדיר לקראת בחירות- בשעה  09:00 במרכז שלם (מארגנים בוגרי מיצר).

פגישת רכזי בוגרים לקיום מרכזי לימוד לבוגרי המכינות-
בתאריך 17.2.15, יום שלישי, בשעה 18:00, בבית התק"צ 

בהמשך ליוזמה של מספר רכזי בוגרים במכינות החכ"ם תתקיים פגישת רכזי בוגרים החכ"ם. בפגישה נעביר לפסים מעשיים את היוזמה שתביא לכך שבוגרי המכינות המעוניינים בכך יוכלו מדי יום שישי בבוקר להצטרף למרכז לימוד בית מדרש קבוע באחד מארבעת המקומות בהם יתקיימו הלימודים. ראשי מכינות ורכזי בוגרים אנא אשרו הגעה אצל שיר גילה- רכזת הבוגרים של המכינה הירושלמית. פרטים נוספים אצל שיר 052-3323363

 צוות כספים-

בתאריך 24.2.15, יום שלישי, בשעה 16:30, באורנים

צוות כספים של המועצה הכולל אותי , את  יוס,את  מנהל הכספים דודו, שימל (עלי), אביעד (מיצר), יוגב (קשת). אנחנו מאד מבקשים מנשים בתפקידי ניהול במכינות להצטרף לישיבת הצוות שיבחן ויגיש המלצות לקראת הצגת תכנית הביצוע בישיבת הועד הקרובה. 

עדכונים:
מפגש חוג הידידים

ביום ראשון האחרון נערך מפגש חוג הידידים בראשות יו"ר החוג יפתח רון טל במשרדי דירקטוריון בחברת החשמל. הדיון עסק באופן הנכון להגברת האפקטיביות של החוג, סוכמו דרכי הפעולה לתפעולו והרחבתו ובעיקר לאופן בו ישותפו חברי החוג בסיוע למועצה במשימותיה העיקריות הקשורות בחקיקה ובהשגת משאבים.

סמינר המשתחררים הבין המכינאי

הסמינר המשותף הבין מכינאי של מכינות החכ"ם בהובלתו של דן קידר רכז הבוגרים התקיים השבוע בהצלחה רבה. הסמינר נערך במכינת בני ציון ולקחו בו חלק 20 בוגרים מ5 מכינות. דיווח מפורט יימסר בעדכון הבא.
שאפו למכינת בני ציון על האירוח, שאפו נוסף לבוגרים המקסימים והמקסימות שקיימו 3 ימי עומק אמיתיים של לימוד התבוננות וחשיבה וכמובן המון תודות לכל מי שבא ללמד ולהיות שותף ובמיוחד לדן קידר שריכז הוביל הנחה ותיפעל.

עדכון צבא

הילה שפיצר חזרה להיות אשת הקשר שלנו במיטב. במהלך השבועיים הקרובים נקיים איתה פגישת עבודה כדי לקדם את הסוגיות השונות הקשורות בחניכי המכינות. הילה: 052-9207892

סיכום פגישת צוות הרחבת השתתפות ישראלים יוצאי אתיופיה במכינות

ביום חמישי האחרון נערכה הפגישה בירושלים בהשתתפות נציגי המועצה, נציגי אחריי ונציגי הקרן לידידות. בפגישה סוכם המהלך עד כה להרחבת השתתפות ישראלים יוצאי אתיופיה והתהליך לקראת שנה הבאה.
"אחריי" עושים מאמץ ניכר להרחיב את מספר המשתתפים במכינות כבר השנה, ובמסגרת זו גם יתקיים כנס שבו יוכלו נציגי מכינות להגיע, אך חשוב מכך, כל מכינה שמוכנה להתגייס במידית לעניין צריכה להיות בקשר עם אמיר סטרוגו מאחריי: 052-5343173  ויחד להסתייע ולגייס בבית ספר, שכונה או יישוב. ביום א נפנה לאגף הבטחוני חברתי על מנת לבחון איתם את האפשרות ששחניכים יוצאי אתיופיה שיגויסו עכשיו לא יהיו על חשבון התקנים המוקצים.
כמו כן, מכינות שייכנסו לתהליך- שכר הלימוד של התלמידים המגויסים יכוסה על ידי הקרן.
לקראת הגיוס בשנה הבאה ייערך המהלך הבא:  בכינוס הקיץ של האסיפה תיערך פגישת הגדרת מחויבות ולימוד למכינות המעוניינות להשתתף, ויסוכמו שם שלבי המעורבות והמחויבות כך שניתן יהיה להצליח לעמוד ביעד של 3 עד 5 יוצאי אתיופיה מקר בחניכי כל מכינה. הצוות יתכנס שוב בעוד כחודשיים לבחון את ההתקדמות.

סיכום פרויקט מחממים בידידות

נפגשנו ביום חמישי האחרון עם מובילי הפרויקט מחממים בידידות כדי לסכם אותו וללמוד ממנו למען פרויקטים נוספים ועתידיים שידרשו שיתופי פעולה בין המועצה לבין הקרן. מהסיכום עלו הנקודות הבאות: ראשית שבחים והרבה הוקרת תודה והכרת תודה למכינות שנרתמו לעניין! ניכר כי מכינות שבהן נערכה הכנה מקדימה והסבר לפרויקט וכן שהחניכים היו מעורבים בהחלטה על היציאה וההשתתפות, כך הזדהותם בשטח והמוטיבציה שלהם הייתה גדולה  יותר. להבא יש להיערך למבצעים מסוג זה זמן ארוך יותר על מנת שגם המכינות תוכלנה להיערך ללקיחת חלק באירועים אלו.

          

סיום עבודתו של איתן הונגי כרכז הבוגרים

איתן הוניג נעתר לבקשה דחופה ולוחצת של משרד הביטחון ליטול על עצמו תפקיד בעל משמעות לאומית והודיע על כי הוא נאלץ להפסיק לשם כך את העבודה במועצה.  בתחילה חשבנו שאיתן יוכל להישאר עד שנאתר מחליף אך הדבר אינו מסתייע.
בשלב זה ארכז את כל המשך הפעילות של פורום הבוגרים והפרויקטים השונים,  צוות ראשי המכינות של הבוגרים יתכנס ויביא לישיבת הועד ב26.2 דיון על הגדרת התפקיד ותהליך האיתור. ראשי מכינות שיש להם הצעות למועמד או מועמדת מתאימים לתפקיד- אנא העבירו אלי במייל.

פגישות עם ראשי מכינות וביקורים במכינות

כידוע לכולנו יוס אמון על ביקורים מטעם המועצה במכינות, ביקורים הכוללים גם הרצאת מור"ק לחניכים, שיחה ומפגש עם הצוות ועוד. בד בבד ולאור בקשות חוזרות ונשנות של ראשי מכינות סיכמנו כי גם הרב מוישי הגר יו"ר המועצה, יתחיל אחת לשבועיים לבקר בהן.
לגביי באופן אישי, בשל סדר יום בלתי אפשרי אני מבקש לחלק את הקשר עם המכינות לשניים:
ראש מכינה/מנהל מכינה שרוצה לפגוש אותי יתאם פגישה ונוכל בטווח קצר להיפגש בצפון או במרכז . לגבי ביקור במכינה כולל מפגש עם הצוות ו/או שיחה עם המכינאים, ראשי מכינה שמעוניינים בכך יתאמו אתי ואנסה להגיע בזמן סביר. מכל מקום את כל התאומים יש לבצע ישירות מול תותי שהיא אחראית על חיי כמנכ"ל ומספרה הוא 052-8404804 או במייל [email protected]

ובפינת הלייק השבועי

הכירו את: הבטאמו יוסף

הבטאמו יוסף

גיל: 30

סטטוס קודם: נולד בגונדר שבאתיופיה ועלה לארץ בגיל 6, בוגר מחזור ג של מכינת קריית מלאכי

סטטוס עדכני: מתגורר באופקים וראש תחום שירות משמעותי בעמותת "צידה לדרך"

סטטוס מגניב: בוגר מחזור ראשון של קורס מנהיגות לבני נוער באופקים

סטטוס אצילי: זכה בפרס מוסקוביץ' לציונות על הקמת התכנית

סטטוס צבאי: לוחם ומפקד בצנחנים, השתחרר בדרגת סרן

סטטוס קבוע: מנהיג

חלום ילדות: להיות קצין

חלום חדש כי חלומות מתגשמים: להגשים חלומות לאנשים אחרים.

ביג לייק: מסייע לתלמידי י"ב בהכוונה והמלצה אישית למסלול של מכינות קדם צבאיות, ניתן להיעזר בו כגורם מקצועי בשלבים של הטרום גיוס ובהרצאות במכינות ולצוותים הפדגוגים על אתגרים והגשמה עצמית.

ליצירת קשר: במייל: [email protected]  בפלאפון: 052-4318690 באתר אינטרנט: http://www.tzeida.co.il/

 

 שבת שלום!

דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 322 | 30.11.2020| יד' כסלו התש"פ ראשון, 29 נובמבר 2020 22:21
דף עדכון 318 | 1.11.2020 | יד' חשוון התש"פ ראשון, 01 נובמבר 2020 20:46

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת ויצא רביעי, 25 נובמבר 2020 12:08
ממתק לשבת - פרשת תולדות חמישי, 19 נובמבר 2020 23:30
ממתק לשבת - פרשת חיי שרה שישי, 13 נובמבר 2020 08:04
ממתק לשבת - פרשת וירא חמישי, 05 נובמבר 2020 22:34
ממתק לשבת - פרשת לך לך שישי, 30 אוקטובר 2020 08:09
ממתק לשבת - פרשת נח שישי, 23 אוקטובר 2020 08:30

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.