הדפסת עמוד זה

דף עדכון 349 | 22.07.2021 | יג' אב ה׳תשפ״א

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

22/07/2021

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולן ולכולם.

חילופי עמדות במחלקת המדיה שלנו שיבשו קצת את הוצאת העדכון השבועי ועל כך התנצלותנו. בכל מקרה בעדכון זה הרבה השלמות ועדוכנים של מידע - לידיעתכם ושימושכם.

ט' באב צוין בתחילת השבוע וסימן את סיום שנת הפעילות של אחרונות המכינות, ויציאת צוותי התורניות לחופשה קצרה.
עונת הכשרות הבטיחות וההסמכות בשיאה: הכשרת חמשת הימים של רכזי הטיולים הסתיימה ביום חמישי האחרון, ועוד הכשרות בדרך, כשהספקנו בתווך גם לערוך את כנס הבטיחות של ראשי המכינות, כנס ראשי מכינות חדשים (20 אחוז תחלופה בעמדת מנהלי השלוחות, תופעה לא ממש רצויה לטעמי שהולכת ומתרחבת), כנס בוגרי תורניות ועוד הכשרות נוספות ומגוונות.

אנחנו במטה ובוועד בריצה סביב השעון, לסגירת נושאי ביטוח ותקציב מול הממשלה המתהווה ועדיין קשה לדעת מה יילד יום ואם הממשלה הנוכחית תמצא את המשאבים להסדיר נושא הבטיחות/הפיקוח/הרחבת הדח"שים/השלמת פערים תקציביים/השלמת חקיקת התקנות/ובינוי.

לפני ועד ההנהלה והיו"רים החדשים אתגרים רבים שנולדים מדי יום. אנו מצויים בעיצומו של איסוף מידע מהרשויות המוסמכות על אירועים שונים בתחום הקמת תכניות תואמות מכינה (על ידי עמותות שמפעילות מכינות מאושרות כדין ושחברות במועצה), שאינן מפוקחות על ידי איש, ועל הקצאת דח"שים שלא באמצעות האגף הביטחוני-חברתי, בניגוד לכאורה לדין וללא הסבר סביר.

במהלך הזמן הקרוב יתכנס הועד לדון בממצאים שנאספו, בהנחה שנקבל אותם מצה"ל וממשרדי הממשלה, ויחליט על המשך המדיניות ביחס לנושאים השונים. ייתכן שחלק מההחלטות ידרשו דיון והחלטה באסיפה מיוחדת, נעדכן בהמשך.

בעניין זה נזכיר, שתודות לעבודה המשותפת שלנו הכוללת גם העסקת רכז בטיחות שטח (שאנו מקווים להצליח להרחיב את פעילותו על ידי הוספת אנשי בטיחות שטח) אנו נמצאים במצב מתקדם וטוב מבחנת הרגולציה, בתהליך שהחל ביוני 2018 וטרם הסתיים. אנו מבקשים ומצפים שכל המכינות תהיינה שותפות למאמץ הסולידרי הזה.

מאבק אחד עיקש שהצליח: חשב משרד החינוך הודיע לי אתמול כי יעביר הכסף שהמשרד חייב למכינות בגין חובות עבר ותשפ"א. נקווה שגם נושא חוב עבור המשתתפים יוצאי אתיופיה יסתיים בקרוב.

בינתיים שיהיה קיץ חם, אבל פחות, רטוב ומחייה נפשות.
קריאה מהנה!

עדכון פרטי קשר של צוותי המכינות - חשוב!

הצוותים במכינות משתנים וגדלים ואנחנו במועצת המכינות רוצים לוודא שיש בידינו את הפרטים הנכונים כך שנוכל לדייק את אופני הקשר אתכם, ולוודא בשוטף שהמידע מגיע לכולם.

ראו כאן קישור לטופס עדכון פרטים. הטופס כולל את פרטי כלל אנשי הצוות במכינה - אנא ודאו שיש בידיכם את המידע לפני המילוי.

זהו מידע חיוני עבור תפקוד המועצה והפרויקטים ולכן מילוי הטופס הוא חובה עבור המכינות החברות במעוצה ומעוניינות להשתתף בפרויקטים השונים.

כלל רשימות התפוצה החל מספטמבר יתבססו על הפרטים המעודכנים. מלאו את הטופס בצורה מלאה ומדויקת.

לחצו כאן לטופס.

הצעות למכינות מארגונים חיצוניים

דרושים/ות רכזי גיוס למטה הגיוס המשותף של מועצת המכינות

לפעילות גיוס המועמדים למכינות דרושים שני בוגרי/ות מכינה כריזמטיים/ות שיגיעו לבתי ספר ברחבי הארץ ויערכו פעילות הסברה בנושא יציאה למכינות.

התפקיד כולל הגעה לימי חשיפה ברחבי הארץ, העברת פעילויות הסברה מקוונות ופרונטליות, הדרכת המועמדים ברישום למכינות ותדרוך חניכי המכינות השותפים בגיוסים.

תנאים:
העבודה במשרה חלקית בין החודשים ספטמבר-דצמבר (ישנה אפשרות לתחילת עבודה באוקטובר), בשעות הבוקר בימים א'-ו' בכל רחבי הארץ (לא מתאים לסטודנטים שלומדים בשעות הבוקר), השכר גלובלי וכולל החזרי נסיעות מלאים.

דרישות התפקיד:
בוגר/ת מכינה, לאחר שירות צבאי, יכולת עמידה מול קהל, אוריינטציה טכנית, תפעול תוכנת Zoom.

למידע נוסף ושליחת קו"ח ניתן לפנות לרוני גולדשטיין:

מייל: giusmechinot@gmail.com.

טלפון: 054-5234287.

דרוש רכז/ת תוכנה למועצת המכינות

WhatsApp Image 2021 05 04 at 13.57.03

לו"ז עד סוף השנה

ללוח שנה חודש יולי לחצו.

ללוח שנה חודש אוגוסט לחצו.

לוז יולי

אוגוסט21

חדשנות זו לא סתם סיסמא

פרזנטנס, ארגון חברתי שמקדם יזמות מעל עשר שנים, מזמין אתכם להביא תוכנית יזמות מותאמת אישית אליכם למכינה.

תכני היזמות נותנים למשתתפים כלים מנהיגותיים, מקצועיים ובינאישיים שבעולם חסר הודאות שלנו רק הולכים ונעשים יותר משמעותיים.

בשנות פעילותנו ליווי עשרות מיזמים חברתיים, עמותות, חברות וארגונים שמשנים ומעצבים את החברה שלנו יום יום, שעה שעה.

אז מוזמנים ליצור קשר ואשמח לדבר איתכם ולהתאם לחניכים ולצוות שלכם תוכנית מותאמת וייחודית.

ערן בן יהודה, eran@presentense.org, 0507101088. 

כתבות צבע חדשות ועדכונים באתר המועצה

חכמי האומה - פודקאסט עצמאי עם ראשי המכינות הקדם צבאיות

פודקאסט עצמאי של רון ישראלי - בוגר שנה א' ושנה ב' במכינת עמיחי - בו הוא מארח ראשי מכינות לשיחות עומק בנושאים שונים. הפודקאסט אינו מופק ע"י מועצת המכינות והתוכן אינו באחריות המועצה או בשליטתה.

לכל הפרקים באתר >>

הכל מתחיל בחינוך: בוגר מכינת עמיחי רון ישראלי למען הנוער

רון ישראלי, בוגר מכינת עמיחי בשנה א' ובשנה ב', לא מפסיק לפעול ולקדם את המטרות החשובות לו – הנוגעות, רובן ככולן, באוכלוסיית בני הנוער בישראל. הוא מספר על המיזמים הרבים שהוציא לפועל (רשימה מכובדת עבור צעיר בן 22), על שנת המכינה שהייתה עבורו נקודת מפנה והשפיעה על עשייתו המשמעותית ("הכל התחיל שם"), ומסביר למה צריך 6 ימים רק כדי להשחיז גרזן?

לסיפור המלא >>

תכנית "שיבולים" בפודקאסט חדש: מדברים על הכללה, מגוון, חינוך ומה שביניהם

תכנית "שיבולים" להכללה של צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם-צבאיות בפודקאסט ראשון! בכל פרק ישוחח זאב סלע, מנהל התכנית, עם דמות אחרת מעולם המכינות, החינוך ואנשים עם מוגבלות. בפרק הבכורה מתארח איתי קפסוטו, מקים ומנהל מכינת "חנתון" לשעבר, בשיחה מרתקת על ההכללה של חניכים עם מוגבלות במכינה

להאזנה לפודקאסט >>

מחלום למעשה: מכינת "גל" חונכת את ביתה החדש בעכו

בשבוע שעבר חנכה מכינת "גל" את "בית מעשה" – המבנה החדש שישמש את המכינה ללימוד, לפעילות חינוכיות ולעשייה חברתית. הבנייה התאפשרה רבות בזכות קק"ל וקרן רש"י שהיו שותפות משמעותיות. ברוכים הבאים, בית חדש לעשייה חברתית אמיתית

לסיפור המלא >>