חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 34 - י"א בטבת התשע"ה - 2 בינואר 2015

שישי, 02 ינואר 2015 10:45

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם, הרבה מידע ופעולות בשבועות האלו אנא קיראו משבו כרגיל והשתתפו. 

תזכורת!!!:

ביום חמישי הקרוב, יז בטבת תשע"ה, 8 בינואר 2015, כנס שילוב אוכלוסיות ייחודיות!!!
הכנס יעסוק בשאלה איך מטפלים בהסרת חסמים הכנה וגיוס אוכלוסיות ייחודיות, במטרה לסייע לעצמינו להיערך וגם להבין כיצד ואיך ולא פחות חשוב להשיג משאבים למכינות שנכנסות לתהליך כדי לממש את הכוונה.
לוז הכנס:
09:00- קפה והרשמה
09:30- דיון מונחה עם ח"כ סלומון ואורחים נוספים.
11:30-  הכרות ושיחה עם נציגי "בית הגלגלים" (אוכלוסיות צרכים מיוחדים למכינות).
ראשי מכינות ו/או מנהלי מכינות ו/או נציג בכיר של המכינה העוסק בתחום מוזמנים!
מי שמגיע וטרם הודיע מתבקש להודיע באימייל לג'ילברט 
[email protected]

מייד לאחר מכן בשעה 12:30-
כנס מנהלי מכינות.
סדר היום יישלח בהמשך- הכנס יעסוק במגוון נושאים תפעוליים ביטוחיים וכיו"ב.
אנא אשרו השתתפותכם באימייל חוזר ליוס או לג'ילברט.

חדש ומעניין בעולם הבוגרים

השבוע , כמו שתיאר זאת במכתב ששלח  איתן הוניג, הרגשנו איך החריש עמוק שהתחיל בעולם הבוגרים מתחיל לשאת פירותיו.

ביום שני 29.12.14  התכנסו במכינת תלם ביפו 7 רכזי בוגרים, והחליטו להעביר לפסים מעשיים את בתי המדרש הרב מכינאיים, יוזמה שנולדה אצל רכזי הבוגרים של גליל עליון, עמ"ק והירושלמית בעידודו של יוסי ברוך שדוחף לכיוון כבר מספר חודשים. הקבוצה תגבש את הצעתה (ע"ב בתי המדרש הקיימים בירושלים וחיפה, בתוספת בתי מדרש בתל אביב ובאר שבע, תביא לאישור והועד ונקווה שהיוזמה תצא לפועל כבר בזמן הקרוב- יישר כח !

ביום שלישי 30.12.14- התכנסו שוב רכזי בוגרים רבים, הפעם במכינת בינ"ה, במטרה לגבש ולברר הרחבת שיתוף הפעולה בסמינרי משתחררים משותפים בהמשך לסמינרים שמתקיימים כבר מספר שנים במרכז הארץ (אדרת-עין פרת-לכיש- ערבה) ובצפון (מכינות החלוץ). סוכם ללכת על סמינר משותף של שלושה ימים מלאים ב3-5.2.15, פרטים מועברים לרכזי הבוגרים.
כל הכבוד חברות וחברים, ניצחונו תלמידינו ניצחונו!

קורס הכשרת רכזי בוגרים מחזור ב' יוצא לדרך!

בימים ראשון ושני הקרובים, 4, 5 בינואר, יתקיים המחזור השני במכינת בית ישראל. תוכן הסמינר שעובד ופותח ע"פ לקחי המחזור הראשון, הועבר לכולכם במהלך השבוע. נאחל בהצלחה לאיתן ולמשתתפים!

צבא- שריון

השבוע נערכה פגישה עם קשנ"ר בעניין מסלולי המשך של הבוגרים במכינות. לצערי לא יכולתי להגיע ויוס ייצג אותנו בפגישה. סיכום הפגישה הוא שקשנ"ר ייפגש עם נציגי המכינות המעוניינות בשת"פ עם השריון, למטרת הסדרת הסוגיות השונות הקשורות בגיוס משותף לשריון: ריכוז בעלי פוטנציאל פיקוד או פיזורם, הצמדה של מכינה לחטיבה או גרעינים מעורבים כמו בכפיר וכו'.

פרוייקטים:  

סיוע למכינאים נזקקים

הנתונים ששלחתם לנו מרוכזים ומעובדים ואנו מגישים בקשות למספר גופים בארץ ובחו"ל במהלך ינואר. נקווה שכבר בשנת עבודה זו נקבל סיוע שיאפשר השתתפות מהותית בסיוע למכינאים שידם אינה משגת, ומכל מקום נכין את הקרקע לסיוע קבוע גם בשנים הבאות ע"ב עבודת ההכנה שאנו מתחילים השנה.

חורף חם לקשישים

מפעל ההתנדבות עם הקשישים בשת"פ הקרן לידידות סוכם כהצלחה מסחררת שהביאה הרבה הרבה כבוד והוקרה למכינות שהתנדבו בפרוייקט ולמפעל המכינות כגוף. אך הלא כבר שנו חז"ל- יהללך זר ולא פיך ולכן ניתן למכתבה של הרפרנטית בקרן מולה עבדנו לדבר בעד עצמו:

"היי יקרים,
לשמחתנו הגענו למספר שיא של מתנדבים מהמכינות שזה מדהים!
מעכשיו אנחנו עוברים לשלב גיוס מתנדבים אחר, כל מכינה שתרצה להשתתף נעביר את הפרטים שלה לרכז המקומי ברשות בה הם רוצים להתנדב ובמידה והרכזת תצטרך היא תיצור איתם קשר.
אתם יכולים להוריד הילוך וליהנות מהפירות המדהימים של הגיוס שלכם.
איזה כיף לעבוד איתכם!"

כן, כן אפשר להסמיק בכבוד…..
אז המון יישר כח למכינות לכיש (בית גוברין, אליאב), רבין, אחד משלנו, כרם אל, יונתן, צהלי, קרית מלאכי, נחשון, אליאל, (ולמכינות נוספות שמאד רצו להתנדב אבל בגלל אי התאמות תאריכים לא יצא לפועל- ימין אורד ובינ"ה) !

האנשים שמאחורי הקלעים

הדוחות, המצגות והכנת חוברות הגמל וגיוס המשאבים מובלים בתנופה וחיוניות ע"י תמר (תותי) וגרפיקאי מקצועי. רצינו לשתף אתכם במידע על הגרפיקאי הנפלא שאנחנו נעזרים בו בתשלום הוגן: שמו משה קקון , נער חמד של הציונות הדתית, בן 33, נשוי פלוס ארבעה, בן קרית שמונה המתגורר בה וגם עובד בה היום. (כן אנחנו בפירוש נותנים עדיפות לעבודה קבועה עם בעלי מקצוע מהפריפריה!) והכי חשוב משה קקון הוא בוגר מכינת נוקדים!

                             

חיילים עם בעיות ייחודיות בשירות

אנו מצרפים פעם נוספת את פורמט הדיווח. מכינות שמעוניינות להיעזר ולהסתייע וטרם שלחו רשימות אנא מלאו ושילחו לג'ילברט או אלי.

צוות מגדר

להזכירכם, ועדת היגוי ראשונה של צוות מגדר תתכנס בקרוב. הצוות יוביל את מהלך העיסוק במגדר הן ברמת התוכן והן ברמת ההוראה וכלל הנושאים הנוספים שעלו ביום העיון. היעד הוא לגבש הצעה רב תחומית לרבות גיוס משאבים להרחבת העיסוק בנושא. יש לנו כבר מתנדבים ומתנדבות אך ככל שהצוות יהיה מגוון ורחב יותר כך נסתייע! אנא התנדבו.

בינוי- ממשיכים

התייחסות לשאלות שקיבלנו בעקבות הבחירות:-
אורבניקס כאמור סיימה עבודתה. אך לצערנו שר החינוך והאוצר כבר לא בתפקידם ויכולת הקידום של הפרוייקט על ידי משרדים אלה- מוקפאת. אבל, לעולם לעולם לא יאמר אדם נואש! בקיצור אנו מנסים ובודקים אפשרויות חלופיות למימון הבינוי, ובמידה ותיתפתח דרך אחרת נעדכן במידית ונקווה להיות אנשי בשורות.

אירועים רבי מכינות

שני אירועים שריכזו אליהן כמה מכינות התרחשו בשבוע הקודם במוצאי החנוכה:-
לילה לבן לפתיחת פרוייקט 929, (קריאת כל פרקי התנ"ך מדי יום ע"י כל עם ישראל), וקצת לפני כן ערב לציון  70 שנה למותו של ברל כצנלסון, (שכלל הצגה וערב עיון) בהשתתפות המכינות הצפוניות.
אציין כי ההזמנה הופנתה למכינות רבות ומולאה לפי עיקרון "כל הקודם זוכה", וגם להבא נפנה הצעות כאלו למכינות המעוניינות.

אחרון חביב- יום עיון ופאנל בחירות לבוגרי מכינות בשירות צבאי

ביום ו' 13.2.15 יתקיים יום עיון ופאנל עם ח"כים, שמארגן צוות בוגרים בהובלת בוגרים ממכינת מיצר. הפאנל ייערך במרכז שלם בירושלים ומיועד לבוגרי המכינות הנמצאים בשירות הצבאי ושיוכלו להגיע. פרטים יועברו בהמשך, אך אנא רשמו את התאריך! אנא עדכנו את הבוגרים כדי שיוכלו לבוא להשתתף ולשמור על גחלת המעורבות והעניין בתהליכים אזרחיים מכריעים במדינת ישראל!

שבת שלום!
דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.