חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 270 | 27.10.2019 | כ"ח תשרי ה'תש"פ

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום רב לכולם!

אשרינו שעברנו את חגי תשרי טיילנו שבענו וחלקנו גם המשיך לעבוד בחופשת חול המועד ועכשיו… לעבודה!

ראשית ננצל את ההזדמנות להודות המון לגיא אשש שסיימה את עבודתה במדיה של המועצה לרגל תחילת לימודיה. גיא הייתה כאן איתנו למעלה משנתיים והיתה חלק בלתי נפרד משדרוג והתמקצעות המחלקה כולל העדכונים והפוסטים בפייסבוק שהיא הובילה אז גיא שאפו ותודה והרבה בהצלחה בהמשך!

מי שעורך עדכון ראשון זה ונכנס לנעליה של גיא במחלקת המדיה (יחד עם נעם יוסף ויורי רונן) הוא הלל קרוגר, בוגר מכינת ארזי הלבנון ורכז הבוגרים שלה עד השנה, נאחל להלל הרבה בהצלחה!

ליצירת קשר עם הלל: content@mechinot.org.il.

השבוע חוזר שמוליק שאול מחופשה משפחתית ארוכה בצפון הודו, ונוכל לחזור במלוא המרץ למסלול הלימוד וההתמקצעות בתחום הבטיחות. אנו נמצאים בקו התקדמות כל העת, אך מוגבלים מבחינת השלמת המלאכה החקיקתית בשל היעדר ממשלה שאינה ממשלת מעבר.

נאחל לכולנו חורף פורה וגשום, ממשלה מכהנת במהרה (עדיף ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר בהשתתפות מירבית של מפלגות) ולא מערכת בחירות נוספת, קריאה מועילה ומהנה ושבוע טוב!

מה בגיליון?

תאריכון

הצעות למכינות 

שביל הנגב המערבי - מיזם חדש של שביל הליכה באזור עוטף עזה בתמיכת "בארצנו"

מור ואיתי, תושבות כרם שלום בשנה וחצי האחרונות עובדות כרגע על מיזם של שביל הליכה באזור עוטף עזה – הנגב המערבי שהמטרה שלו לחבר את הקהילה לאזור, לחשוף אותנו לאזור חדש ומהמם, לראות נקודות עניין ולהחשף לעסקים מקומיים בנגב המערבי ולהכיר עוד אזור מופלא בארץ.

קראו את הסיפור המלא מהפייסבוק של "בארצנו":

המיזם מעורר הדים רבים ובשבוע שעבר בשבוע שעבר התפרסמה בערוץ 13:

מפגש ראשון של בית המדרש לראשי מכינות תש"פ

בית מדרש ראשי המכינות תש"פ יתכנס ל-4 מפגשי שיח ולימוד משותפים, בהמשך לשיח ראשי המכינות בבתי המדרש בשנים הקודמות ולקראת המפגש השנתי בכנס 'נס הרים' תש"פ.

במפגשים ישתתפו ראשי/ראשות מכינה וצוותים בדרג הניהולי הבכיר והוותיק של המכינה. בית המדרש יתכנס ל-3 מפגשים בתש"פ. בנוסף, יתקיים סמינר מסכם במשך יומיים, כולל לילה, בבית הארחה.

המפגשים הראשון יתקיים ביום רביעי, 6/11/19 בין השעות 15:00-20:00 במלון קריית יערים. המפגש בהנחיית צוות 'שיח שלום'.

המפגשים הבאים יתקיימו בימי רביעי, באותם השעות ומיקום, בתאריכים הבאים: 18.12.19, 29.1.20, 26-27.2.20 (סמינר מסכם, כולל לילה).

על מנת להגיע לעומקם של הדברים, נזכיר כי אנו מצפים להשתתפות מלאה  במפגשי בית המדרש.

לשאלות ומידע נוסף במייל ובטלפון: אסף שור – 052-6251559 | assaf.shor@gmail.com

סיכום בית מדרש רמי"ם מפגש ראשון

ביום חמישי האחרון התכנסו כ-40 רמי"ם מהמכינות התורניות לפורום הראשון במספר של בית המדרש לרמי"ם.

20191024 151958 b

את היום פתחנו בשיחה מאלפת של הרב חיים נבון על "משבר המשפחה" היה מלמד, מחכים ובעיקר מעורר למחשבה.

האזינו לדבריו של הרב חיים נבון:

המשכנו ל-45 דקות של חברותות בסוגייא הלכתית בש"ס במסכת ברכות ולאחר מכן זכינו לשיעור סיכום של הסוגייא מפי הרב שלמה דרייפוס שבע"ה ילווה את בית המדרש בכל המפגשים השנה.

לאחר מכן עברנו לשלב למידת העמיתים במתכונת מעט שונה מבעבר, הרב עמית זולדן ר"מ במכינת בני דוד - מעלה אפריים שיתף אותנו בתובנות שלו על תפקידו המרכזי של ר"מ במכינה ועל החשיבות שביצירת קבוצה.

לחצו להאזין לדבריו של הרב עמית זולדן:

עצרנו לארוחת צהריים משותפת עם ראשי המכינות התורניות (שהיו באותו מקום בפורום מקביל).

לאחר מכן נשאר הפורום האחוד כדי לשמוע מאפרת על תכנית שיבולים ועל האפשרויות הקיימות, החשיפה הייתה חשובה מאד ונקווה שנקצור מכך פירות בשנה הבאה בהתרחבות התוכנית לעוד מכינות.

את היום סיימנו בשיעור של הרב אלישע אבינר שעסק בניתוח תופעת הדתלשי"ם ובהשלכות החינוכיות של כך עלינו כרמי"ם במכינות.

היה כמו תמיד משובב נפש לראות את הרצינות של הרמי"ם בנוכחות בלימוד בשאלת השאלות וברצון להתחדש.

יישר כח לכולם.

ניפגש במפגש הבא של בית המדרש בחודש כסלו.

הצעה למנוי דיגיטלי לשנה ל'הארץ' ללא עלות לחניכי המכינות

שמי ליאורה שוקן, ואני סמנכ"ל שיווק ואסטרטגיה בקבוצת הארץ – TheMarker. לאורך השנה שחלפה שמחנו לפגוש בני ובנות מכינות שבאו לביקור במערכת, שהזמינו אותנו אליהם לשיחה, או שהצטרפו לכנסים שערכנו.

אנו מבינים את החשיבות האדירה שיש לכך שדור חדש יבין את חשיבותה של עיתונאות, יבין איך עולם התקשורת עובד, ומה הקשר שלו לדמוקרטיה. חניכות וחניכי המכינות שלכם נמצאים בשלב אידיאלי לעסוק בכך, ואני משוכנעת שאתם עורכים את השיחות האלה איתם.

בהתאם לזאת אני פונה אליכם עם הצעה ליוזמה משותפת כפולה – מפגש עם נציג מהמערכת לשיחה פתוחה על עיתונות, תקשורת ודמוקרטיה – במערכת העיתון או אצלכם במכינה – ובנוסף מינוי דיגיטלי לשנה להארץ ול-TheMarker לחניכים שיבחרו בכך – כמובן, ללא עלות.

אשמח להמשיך את השיחה עם כל אחד ואחת מכם. אם אתם מעוניינים, המייל שלי: lioras@haaretz.co.il, הטלפון שלי: 050-5384104.

מפגש ראשון של צוות ההיגוי לפרויקט מגדר בתש"פ

המפגש הראשון מבין שני המפגשים יתקיים ביום ד', 6/11/19, בין השעות 9:00-16:00 במרכז דעת בתל אביב (בן אביגדור 5, תל אביב) ויעסוק בסוגיות של מנהיגות והכנה לשירות הצבאי במכינות הקדם צבאיות, כולל מפגש עם היוהל"ם. לו"ז מפורט ישלח בהמשך.

צוות ההיגוי מיועד לאיש/אשת צוות מכל מכינה המשתתפת בפרויקט מגדר (מרצה הקורס / מנהל/ת חינוכית / ראש/ת שלוחה או מכינה). ניתן ואף מומלץ להגיע בהרכב של יותר מאיש/אשת צוות אחד/ת.

נדגיש כי השתתפות במפגשי צוות ההיגוי הם חובה כחלק מהפרויקט, למהלך כל המפגש.

אשרו הגעתכם בהרשמה בטופס הבא >>>

https://ttg-crman.formtitan.com/origin/regactivity?fld24=a071v00000T2QTn#/

מפגשי צוות ההיגוי השני יהיה בתאריך 29/1/20.

ביום ד' 18/12/19 יתקיים מפגש למרצי/מורי הקורס במכינות.

מפגש פרידה מקרן אביחי - 19.12

קרן אביחי (להבדיל מבית אביחי) מסיימת כמתוכנן את פעילות ב31.12.19, אף כי יתרת הסיוע שהיא התחייבה אליו למכינות ולמועצה בפרוייקטים השונים יימשך גם לאחר סגירתה. סך הסכומים שתרמה הקרן למכינות ולמועצת המכינות במהלך 20 השנים האחרונות מגיע לעשרות מליוני שקלים, בנוסףף לסיוע לא כספי בחשיבה מחקר שותפות למיזמים ועוד.

החלטנו לקיים אירוע אינטימי (יחסית) של פרידה מהאנשים איתם עבדנו בקרן. האירוע יתקיים בעלמא" ב-19.12 בשעות 14:00-17:00 (בבוקר תהיה שם ישיבת ועד הנהלת המועצה). האירוע יכלול דברי פרידה ושי צנוע, שיחה של כשעה עם רות קלדרון וארוחה חגיגית.

להרשמה לחצו >>

מטעם הקרן נזמין כאמור כ 10 אנשים איתם היינו בקשר כולל קודמותיה של אפרת בתפקיד. אנא רישמו התאריך ואני מבקש באופן אישי שהמכינות שנסתייעו רבות בקרן לא ישלחו "נציג מסידור עבודה" אלא שיבוא האיש שהיה בקשר, לרוב הוא ראש המכינה עצמו.

מכתב הכרות עם רכזת גרעיני חיילים ומשוחררים

pdfלחצו כאן להורדת המכתב.

שותפים ותורמים של מועצת המכינות