חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 23 - אסרו חג סוכות תשע"ה - 17 באוקטובר 2014

שישי, 17 אוקטובר 2014 09:21

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

אחרי החגים שמח לכולם ולכולן!

למרות חול המועד חלק גדול מהמכינות ומבוגרי המכינות היה פעיל  גם בתקופה זו. מצורפת סקירה קצרה וגם תזכורת בעניין סיוע צוק איתן:-

אירוע הוקרה למתנדבי צוק איתן בסוכת שר הביטחון

ביום שלישי, בחול המועד סוכות, 14.10.14, יזם האגף הבטחוני-חברתי מפגש הוקרה בסוכת שר הבטחון בקריה לארגוני הנוער והיג"ים שהפעילו מתנדבים במסגרת "צוק איתן". באירוע שבו לקחו חלק כ 200 איש (כולל נציגי יישובי העוטף), נכחו גם 15 בוגרי מכינות שונות, חברי קבוצת "חריש" (נצרת עלית) של "החלוץ"- (שנה ב משותפת של בוגרי המכינות הצפוניות).
האירוע היה מוצלח ומרגש והדבר הכי משמעותי בעיניי שהתברר בו לנוכחים- בולטות מאד ניכרת של פעילות המכינות בימי צוק איתן הן בהיקפים, הן בארגון, הן במשמעות הפעילות והן בחיבור המעולה שנעשה (בעת שהצגנו את פעילות המכינות בצוק איתן) לפעילות לב אחד עם בוגרי המכינות. מי שסיכמו את האירוע (ראש מוא"ז שדות נגב ושר הביטחון) החמיאו לכלל המשתתפים אך שניהם התייחסו ספציפית לבוגרי המכינות.  אני מציין זאת לא ממקום של רהב אלא ממקום של אינדיקציה לתהליך וכיוון חיוביים מאד בעיניי, שבו הולכת ומתעצבת דמותן של המכינות במצבי משבר לאומי- ע"י מקבלי ההחלטות-  כגוף מרכזי בזירה, גוף שהוא יעיל גמיש וחיוני שיודע לתת תשובות בעת אמת.

ירידת חירום לנחל עוז

עוד זה מדבר וזה בא.  דוגמה מצוינת לאמור לעיל התרחשה השבוע. מנחל עוז התקבלה פנייה דחופה למועצה למתן סיוע מקומי מיידי של מספר ימים עד ערב הושענא רבא בהסדרת בתי הילדים, המיגונים ומקומות נוספים בקיבוץ, בפרט לקראת חג הקיבוץ האמור לחול בסוף השבוע.
איתן הוניג רכז הבוגרים הפיץ את הצורך, ותוך שעות (!!!) כבר התרכזו בידיו עשרות פניות, כולל של בוגרים שטיילו בשביל ישראל והודיעו כי יפסיקו את הטיול ויעברו לסייע לנחל עוז. איתן אירגן את המתנדבים לארבע קבוצות שונות, והקבוצה הראשונה בראשות גיא גולדבלט בוגר בני ציון ירדה וביצעה את המטלות שנדרשו (ההגעה לנחל עוז פחות מ 24 שעות מאז הפניה) בהצלחה גדולה. (לפי שעה אין צורך בהמשך).
יישר כח ענק למתנדבים, אנחנו בהחלט רשאים להיות גאים בתרבות ההתנדבות הזו שאנחנו מוצאים אצל הבוגרים שלנו!

התנעת צוותים מועצת המכינות

בהתאם להחלטתנו ביום העיון ב 29.5 הוקמו צוותים של ראשי ומנהלי מכינות. צוותי תקשורת, בוגרים, צבא, זכו למספר מתנדבים נאה וגם בצוות משאבים וכספים מצבנו סביר. חסרים לנו עדיין מספר מתנדבים מספק אנשים לשני צוותים מרכזיים: הרחבת גיוס אוכלוסיות מיוחדות, הנצחת נופלי צוק איתן. אנא התנדבו!  (כוונתנו שכל הצוותים יקיימו מפגש ראשון עד מחצית דצמבר).

פרמטרים צוק איתן

כפי שהודעתי באימייל מיוחד אחרי האסיפה, אנו מתכנסים במהלך השבוע הקרוב, הצוות שנבחר, כדי לדון בבקשות. (אני מצרף שוב את הפרמטרים). פנו אלינו עד כה 3 מכינות. מכינות נוספות שמבקשות סיוע לפי הפרמטרים וטרם שלחו נא עשו זאת מיידית. (גם מכינות שבעבר הודיעו או ביררו פרטים או אף שלחו בקשות – עצם, עמ"ק, בית יתיר, ימין אורד, נא שילחו שנית בקשה מפורטת בהקדם).

הקהל

כבכל שנה נערך במהלך הסוכות אירוע של ארוגני ההתחדשות היהודית בסמינר רמת אפעל. בעבר השתתפו באירוע כמעט כל מכינות החכ"ם  אך עם השנים פחתה ההשתתפות. מארגני ההקהל מציעים לשנים הבאות וכדי לתמרץ את המכינות המעוניינות בכך להגיע, לקיים משבצת או שתיים באוריינטציה לחניכי המכינות בלבד. אם יש מי מראשי מכינות החכ"ם שהעניין נראה לו והוא מוכן לקחת את האתגר על עצמו אבקש שיודיע לנו כדי שלשנים הבאות נוכל לקדם את היוזמה לטובת המכינות המעוניינות והמשתתפות.

מועדים לשמחה!


דני

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.