הדפסת עמוד זה

דף עדכון 156 | 3.06.2017 | ט' בסיוון ה'תשע"ז

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שבת, 03 יוני 2017 22:03

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שבוע טוב לכולם,
חג השבועות ומתן תורה שהסתיים פתח את "חודש הפיניש" של רוב המכינות הכלליות: מי בחובק/מסכם, מי באירועי הסיום שלו. גם אצל החניכים תערובת של התרגשות מהסיום על תסמיניה יחד עם ההכנות להמשך (שנה ב', צבא וכ'ו).
אחרי הרבה מאד קומפלימנטים למכינות ולמועצה בעקבות הכנס, על מורכבויותיו,אנחנו בעיצומן של איורי תכניות והכנות לשנת העבודה הבאה.
זה דורש כמובן הרבה שיתוף פעולה שלכם- בקבלת משובים לקחים ומסקנות מהתחומים השונים ובנייתם בהתאם.
אצלנו כידוע, לא משעמם אף פעם….
שבוע טוב!
דני

מה בגליון:

תאריכון

היערכות בתי מדרש - ראשי מכינות, מנהלי מכינות, בוגרי מכינות

כפי שכתבתי בוואטסאפ ריכזנו את המשובים השונים בעקבות בתי המדרש השונים שנערכו השנה בכל הרמות.ברמת בתי המדרש בוגרי מכינות ("בשותף" כלליות ותורניות) אנו בוחנים עדיין ומתלבטים לגבי אופן הרחבת ההכרות שנערכה השנה אצל מכינות רבות ברמת תלמידי המחזור הנוכחי (שנה א') עם בתי המדרש. בין השאר המחשבה שכדאי מאד לעודד את תלמידי שנה ב' לראות בבית המדרש  חלק מהתכנית השנתית.

בית מדרש מנהלי שלוחות ומכינות (מנהלים חינוכיים):  המשובים שניתנו לנו על תכנית "עמדה" נלמדים כרגע והם מורכבים אנחנו בודקים ומתייעצים עם המשתתפים לגבי המתכונת הנכונה להמשך בשנה הבאה.

בית מדרש ראשי מכינות:
המתכונת המתעצבת בעקבות שיחות עם משתתפי בית המדרש וראשי מכינות היא צמצום המפגשים למפגש חודשי מרוכז שייערך כל פעם במכינה אחרת. במפגש ילמדו קבוע שתי דמויות רוחניות מרכזיות האחד מהעולם התורני והשני מהעולם הכללי. נמשיך לעדכן ולהתייעץ עד גיבוש המתכונת הסופית, המשיכו לשתף אותנו במחשבותיכם והצעותיכם (יש רבים שעושים זאת והדבר מאפשר בחינה אמיתית של כל בתי המדרש).

פגישות מטה המועצה עם המכינות

הועד אישר בישיבתו האחרונה את השינוי שייערך במפגש מטה מועצה מול המכינות להיכרות ובדיקת אפשרויות הרחבת הקשר מועצה- מכינות. היבט הסיוע והרחבת מתן שירותים מקצועיים ואחרים.
בחודשיים הקרובים תתאם מעיין מועדים לכל השנה הבאה כך שמטה המועצה כולו יגיע במהלך השנה הקרובה ב-20 מועדים לכל המכינות למפגש שנתי. כאמור עיקר המפגש הוא דיון והכרות עם המכינה הצוות וצרכיה. מקומות שיהיה מצד המכינה רצון ואפשרות מבחינת הלו"ז נוכל גם לקיים מפגש עם החניכים או שיחה אבל זה רק בונוס ולא יהיה עיקר הביקור.
אנא סייעו למעיין לקבוע את הביקור, ונדגיש כי הוא רשות בלבד ולא נועד להיות ביקורת אלא כשמו כן הוא - הכרות ושיפור הקשר בעיקר בהיבט השירות והסיוע של המועצה ליעדי המכינה.

חניכי חו"ל במכינות

את העדכון הזה אני כותב לכם ממחנה שנמצא באיזור נידח בגבול הרי ניו-יורק - פנסילבניה ליד נהר הדלוור.
אני כאן לסופ"ש יחד עם סתו, רכזת פרוייקט "יחד", פרויקט החו"לניקים שלנו, ועם חניכי הצופים שבאים למכינה, מעבירים להם שיעורים וסדנאות ולומדים את המאטריה…
ס"ה מאד מלמד וחשוב לקראת ההתרחבות העתידית שלנו: אם בשנה הקרובה יהיו לנו כ-60 חו"לניקים במכינות (לעומת כ-30 השנה), כ-22 בוגרי הצופים (לעומת 8 השנה) אז זו אינדיקציה המנבאת את ההמשך: המספרים יילכו ויגדלו.
זה מפעל אדיר חשוב וציוני אבל דורש היערכות והכנה מתאימה גם של החו"לניקים וגם של המכינות, ובעיקר הסתכלות עליו מהיבט חינוכי ולא כלכלי בלבד.
לפחות ב-5 מכינות שהשקיעו בעניין (גליל עליון, נחשון, מיצר, רבין, בית ישראל) יהיו בשנה הבאה קבוצה נאה של חו"לניקים בכל אחת מהן (בין 6 ל-15) שזה המקסימום שהן יכולות לקלוט וחשוב מאד שמכינות נוספות יצטרפו למאמץ הזה לא רק בהצהרה אלא גם בהקצאת משאבים בעיקר במובן של איש צוות וחניכים שמטפלים בעניין כדי שנוכל לענות על הביקוש (נציין שבינ"ה ותלם גייסו עד היום בנפרד) מכינות שרוצות להצטרף לפרוייקט "יחד" שלנו (בעיקר מחייב נורמות הסכמות ופרמטרים מסוימים בנושא ביטוח תכנים טיפול וכ'ו) מוזמנות להצטרך ובכך לחסוך את עלויות הפרסום והשיווק והן מוצגות גם ע"י הצופים וה-AIC בפני ציבור גדול של ישראלים תושבי ארה"ב ויהודים שם.

פעילות החמ"ל עם המכינות יוצאת לדרך!

עמותת החלוץ - משימות לאומיות (החמ"ל), תנועת ההתיישבות מייסודה של מועצת המכינות, הוקמה לפני מספר חודשים. בתקופה זו, צוות החמ"ל- שי גוטמן, טלי ארנולף ודני זמיר, החלו לקיים פגישות רבות לבניית תשתית לפעילות עם בעלי עניין שונים: רשויות מקומיות, תורמים פוטנציאליים, משרדי ממשלה רלוונטיים, פעילים בתחום ההתיישבות ונציגי עמותות וארגונים חברתיים מחוללי קהילות. חשוב לנו לספר לכם שאנחנו זוכים להתעניינות רבה, רצון לשיתוף פעולה והתרגשות מהמהלך שאנחנו מקדמים לעידוד בוגרי המכינות להתיישב בפריפריה. 

בשלב זה יש לנו תשתית רחבה מספיק כדי להתחיל בשלב הבא של הפרויקט- פניה לבוגרים יחידים או קבוצות בוגרים, בגילאים 25 ומעלה, בקריאה להתיישב בקבוצות ייעוד בפריפריה, בליווי שלנו.
אנחנו צריכים את עזרתכם להעביר את זה הלאהלצוותלחניכיםלרכזי הבוגרים ולבוגרים. 

אנחנו קוראים לכם להצטרף למיזם ולסייע לקדם משימה חשובה זו! איך עושים זאת?

  • מטמיעים  את נושא ההתיישבות בפריפריה ואת חשיבותו בקרב הצוות והחניכים באמצעות שיעורים, סיורים ומפגשים עם צעירים שחיים בקהילות בפריפריה.
  • שולחים לנו רשימה של בוגרי המכינה, בגילאים 25 ומעלה, שהתיישבות בפריפריה יכולה לעניין אותם ו/או שנמצאים בשלבים שונים של גיבוש קבוצה או קהילה.  
  • מפרסמים ברשתות החברתיות בהן אתם בקשר עם הבוגרים (ניוזלטר, וואטסאפ, מיילים, פייסבוק וכו') את הפרויקט ואת פרטי הקשר איתנו.
  • מזמינים אותנו להציג את המיזם באירועים/ כנסים/תכניות שאתם עורכים לבוגרים.

כמו כן, ב-22.6 נקיים בתל אביב בין השעות 19:00-21:00 כנס מתעניינים להתיישבות בכרם שלום. 

קיבוץ כרם שלום נמצא בתת איכלוס ומתמודד עם אתגרים ביטחוניים וחברתיים מורכבים וזקוק לעזרתנו הדחופה. 
אנחנו מעוניינים לגבש קבוצה של כ-10 משפחות ויחידים שתעבור לכרם שלום בקיץ הקרוב. לצורך הצלחת המהלך, אנחנו זקוקים לעזרתכם! 
אנא עזרו לנו לפרסם את האירוע ברשתות החברתיות שלכם. קישור להרשמה ופרטים לאירוע: http://mechinot.org.il/event/halutz/53-keremshalom

אנחנו כאן לעזרתכם כמובן בכל בקשה, הצעה והתייעצות בנושא.
טלי ארנולף: 052-8204786, [email protected]
שי גוטמן: 050-4077878, [email protected]


להורדה לחץ>>

להורדת ההזמנה לחץ >>

יום אחדות ירושלים - אחדות מתוך שונות

בשבוע הבא נציין את יום האחדות לזכרם של שלושת הנערים החטופים.
לקראת סיום שנה, זו הזדמנות חשובה לעסוק במגשר ובמחבר.
מצורף מכתב ופעילות בנושא להפצה הלאה.

חג שבועות שמח
דני רוזנר
מנהל מינהל חברה ונוער

להורדת ההזמנה לחץ>>

דרושים - עבודה בשב"כ

דרושים - הזמנה לבוגרים לקואופרטיב אבטחה ורפואה 

בטוח יחד הינו קואופרטיב אבטחה וליווי טיולים הראשון מסוגו בארץ, אשר נוסד בשנת 2014 על ידי קבוצה של צעירים. הקואופרטיב מספק שירותי אבטחה ורפואה לבתי ספר, מועצות, תנועות נוער וכלל הגופים החינוכיים. המטרה שלנו היא לאפשר לעובדים בשוק אבטחת הטיולים תנאי העסקה הוגנים ולא מנצלים ובנוסף לספק שירות מעולה בתחום האבטחה והרפואה הכולל בתוכו ערך מוסף חברתי וחינוכי.
בתחום האבטחה ורפואה בטיולים עובדים בעיקר צעירים וחיילים משוחררים. אנו בטוח יחד רואים לעצמנו למטרה לספק עבודה איכותית ומהנה, לא להסתפק בלהיות חברת קבלן בתחום האבטחה אלא גם להיות מקום שמתרחשת בו הכשרה לחיים ולעשייה חברתית.
הקואופרטיב נהנה מתמיכת המרכז לפיתוח קואופרטיבי בצפון ומהרבה שותפים ומאמינים בדרך. אנחנו מזמינים אתכם מנהלי ומדריכי מכינות לעבוד איתנו בשיתוף פעולה  ולייצר קרקע נוחה ויציבה לחבר'ה צעירים להשתלב בעולם העבודה, במקום עם תנאים הוגנים המאפשר גם לעובדים לקחת חלק פעיל ואחראי על החברה.

בימים אלה אנו מגייסים חברים חדשים (עובדים) לקואופרטיב
מוזמנים/ות להצטרף תושבי/ות הצפון, יוצאי/ות צבא עם הכשרת רובאי 03 ומעלה.
עלות ההכשרה עלינו (בהתחייבות למספר ימי עבודה)

אור כהן, רכז כח אדם
נייד: 052-6048863
דוא"ל: [email protected]

גלי הוכמן-ברשאי, רכזת תפעול
נייד: 052-5809878

שבוע טוב, דני!