הדפסת עמוד זה

דף עדכון 140 | 11.02.2017 | ט"ו בשבט ה'תשע"ז

העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

11/02/2017

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שבוע טוב לכולנו.
לקראת עונת רישום הדח"שים באגף הנמצאת בעיצומה אנו מצויים בבעיה קשה (טובה לכאורה) של עודף אדיר של ביקוש להתקבל למכינות לעומת התקנים המוקצים, בכל המכינות הכלליות.
זוהי תופעה "טובה" במובן המעיד על הצלחת המפעל, זוהי תופעה בעלת תוצאות רעות מאד מבחינות חינוכית, ערכית וחברתית.
מצטברים כרגע כעסים ולחצים גדולים מאד כלפי המפעל שלנו, כלי התקשורת המרכזיים כבר עסוקים בהכנת תחקירים בעניין, ואם לא נקדם במהירות ובנחישות הצעות לטיפול במציאות הזו, בעיקר על ידי הפעלת לחץ פוליטי להרחבת כמות התקנים אחרים יעשו זאת.
בשבועיים האחרונים הועברו אלי כ-10 מכתבים שהופנו לראשי מכינות בעניין.
נקדיש בעדכון זה בפרק ייחודי בבלוג מכתבים בעניין, עיקרי הדיאלוג הוואטסאפ של ראשי המכינות בנשוא (שעורר יובל כאהן ביום שישי) ושני מאמרים של תמר ושלי.
וחוץ מזה…. אביב בישראל! נצא לשדות ולמרחבים הפורחים….
קריאה מהנה ומועילה!

דני 

מה בגליון:

תאריכון:

איחולי החלמה ליוחנן בן יעקב

יקירנו יוחנן בן יעקב, האיש שמפעל המכינות חייב לו את קידומו שגשוגו והצלחתו ואשר חבר בוועד הנהלת המועצה כנציג ציבור אושפז לפני כשבוע בבית-החולים בשערי צדק.
בשם כולנו נאחל ליוחנן רפואה שלמה! מחכים בקוצר רוח לחזרתו לוועד...

ישיבת וועד 9.2.17

בהרכב כמעט מלא ובמיקום נהדר (משרדי הקק"ל בבית נחמיה- תודה חברים!) התכנסנו לסיכום חצי שנתי וכן לדיון בשני סעיפים נוספים:

  • אופן הקצאת וחלוקת הסכומים שהקק"ל הקצתה לבינוי בצפון

  • התייחסות למכתב משרד הביטחון והקח"ר לרב יגאל לוינשטיין ומכינת בני דוד.

פרוטוקול מפורט יצורף לעדכון הבא אך זה המקום לציין עיקרי הדברים:
הסקירה המפורטת של החצי הראשון הראתה על גרף צמחיה חסר תקדים בפעילות המועצה:
צפי הסכומים לפעילויות שבשנת תשע"ו עמד על כ4.5 מליון ש"ח צפוי לעמוד בתשע"ז על 11 מליון ש"ח;
בתי מדרש קבועים קיימים לראשונה בהיסטוריה בכל שלושת הרבדים: בוגרי מכינה, מנהלי מכינה/שלוחות, ראשי מכינות;
נערכו 2 הכשרות בוגרים, 4 מפגשי רכזי בוגרים ברוב המכינות יש היום טיפול מסודר ולפי הפרמטרים בבוגרים;
ניתן מענה ספציפי ומפורט לנושאים מתחום עולם המכינות התורניות וראשיהן;
נעשה חילוף מוצלח בהובלת מפעל הצעירים עם המוגבלויות;
תפעול הפרויקטים הנרחב של הקק"ל מצליח הודות לעבודה מעולה של מעיין (בסיוע שאר אנשי המטה בייחוד תמר ודודו) - 92 אחוז מהמכינות (!) משתתפות בפרויקטים, וצפי החלוקה לתשע"ז של כלל הסוכמים בכלל הפרויקטים בכסף המועבר ישירות למכינות ולתפעול פרויקט הסיירות במכינה (היעד היה 2000 ש"ח לחניך) עומד להגיע למעל 1,300 ש"ח לחניך;
מוסדות המועצה (ועד ימי עיון צוות בוגרים צוות כספים) נפגש כסדרו.
בסך הכל- יש נחת.

בינוי

שי גוטמן המטפל בנושא ההתיישבות ירכז בשטח את הקשר לכל תכנון וביצוע הבינוי של הקק"ל.
בשבוע הקרוב, נפיץ למכינות הצפון את תנאי הסף וגם ניפגש עם חברת אורבניקס לביצוע סקר מיידי ותכנון מותאם למכינות הצפון.   
לאחר ביצוע הסקר נסייע למכינות לטפל בחסמים המשפטיים התכנוניים והכלכליים בביצוע הבינוי ואז נבצע סקר נוסף עם הקק"ל נקבע תכנית עבודה ולו"ז.
הועד החליט כי בהנחת שכולם עומדים בתנאי הסף טבלת חלוקת ההקצאה הכספית תיעשה על פי טבלת ניקוד בשיטה הבאה:
בשלב ראשון תחשוב כמות הניקוד הספציפית לכל מכינה לפי 10 נקודות לכל שנת קיום ועוד נקודה לכל תקן בשנה א' (לפי הקצאת משרדי הביטחון).
בשלב שני נחשב מהו "שווי נקודה" על ידי חלוקת 30 מליון ש"ח בסך הנקודות.
בשלב שלישי נכפיל בכל מכינה את ערך הנקודות במספר הנקודות וכך נקבל את סכום ההקצאה המקסימלי למכינה.
הכסף מיועד לשיפוץ ושדרוג המבנים.

מנהלת הפרויקט:
מנכ"ל המועצה (דני), שי גוטמן, יועמ"ש (עו"ד נוי ברינט), נציג קק"ל אגף תכנון ובינוי.

צוות היגוי הפרוייקט:
נציג קק"ל, יוחנן בן יעקב , נציג ציבור נוסף.
כן ישתתפו יועמ"ש, מנכ"ל (שניהם יועצים חסרי זכות הצבעה).

בפרויקט ישתתפו מכינות החברות במועצה או מכינות בהכרה (שלגביהן ייבדק שמירת הסכום בנאמנות עד להצטרפותן ברגע שיקבלו הכרה).

עמדת הועד בעניין מכתבי משרד הביטחון למכינת בני דוד והרב יגאל לוינשטיין

התנהל דיון ארוך וסוער.
ההסכמה הכללית היא כי יש להימנע ממדרון חלקלק של התערבות משרדי הממשלה (משרד הביטחון בפרט) בהקשר לדברי מחנכים וראשי מכינות במהלך שיעורים המתבצעים בין כתלי המכינה ע"י סנקציות אשר מטרתן מניעת דיבור במכינות.
מצד שני נשאלת השאלה מהו הקן האדום שבו אי אפשר לצפות שמשרדי הממשלה לא יתערבו (ובפרט האם נחצה קו אדום שכזה ע"י הרב לוינשטיין).
בכל מקרה הוחלט לפנות לראש האגף הנכנס ולשתף אותו בדאגה וחוסר הנחת מהתערבות ממשלתית במקרה של ביקורת המושמעת במכינות, חריפה ככל שתהא, כאשר אין מדובר בדברים המעודדים השתמטות משירות בצה"ל או בהסתה מפורשת לאלימות או פעולה נגד המדינה, צה"ל, העם היהודי, ותושבי ישראל.
יודגש כי אין בפנייה כדי להסכים או להזדהות עם תוכן דברים מסוים ובוודאי שלא עם סגנון דיבור פוגעני ומעליב אלא רצון להגדיר את גבולות ההתערבות של הרגולטור.  

דו"ח ביניים פרוייקטים בדגש שת"פ קק"ל

בנוסף לסכום שהוקצה לפרויקטים של הקק"ל עד דצמבר 16 (3.1 מ' ש"ח) הוקצה לשנת 2017 סכום זהה (3.1) נוסף, כשבהמשך אמרו סכום זה להיות מושלם ל 5 מליון ש"ח.
עד כה במסגרת שת"פ קק"ל הועברו למכינות מימון עבור שני פרויקטים:

מלגות לסיוע כלכלי

עבור מלגות תשע"ו אושרו לחלוקה 362,000 ש"ח ל-34 מכינות (ו 258,000 למכינות התורניות ו-104,000 לכלליות)., ו-356,000 ש"ח ל-34 מכינות בפרויקט מלגות לעבודה קהילתית.
עבור מלגות תשע"ו אושרו לחלוקה 365,000 ש"ח ל-34 מכינות בפרויקט עבודה קהילתית  (מתוכו 181,000 לתורניות ו- 174,000 לכלליות).
כ-80% מהמכינות כבר קיבלו את התשלום, ואלו שעדיין לא (בשל חוב למועצה או תיקונים בחוו"ד רו"ח) - הכסף מחכה לכם, מוזמנים להשלים את הפרוצדורות ולקבלו.

* נקודה חשובה לידיעה: החלוקה האי בהתאם להגשה. 2 מכינות קיבלו כ 68,000 ש"ח כל אחת עבור 2 הפרויקטים דלעיל.

ריכוז במספרים לגבי כל הפרויקטים (כולל שווי בסיירות):

40 מתוך 52 מכינות קיבלו 1,927,052 ₪.

מתוכן:

כלליות קיבלו 988,398 ₪  ממוצע 499 שח לחניך.

תורניות 938,654 ₪  ממוצע 596 ₪ לחניך.

צפי עד סוף שנה: כ 1,300 ש"ח לחניך לפחות.

2 מכינות קיבלו כ 68,000 ₪.

השתתפות עד כה בפרוייקטים:

פרויקט סה"כ כלליות תורניות
עבודה קהילתית קק"ל תשע"ו 34 19 15
מלגות קק"ל תשע"ו 34 16 18
בית מדרש ראשי מכינות 25 13 12
בוגרים תשע"ז 39 23 16
סיירות תשע"ז 18 13 5
יהדות מגוונת תשע"ז 29 20 9
נפגשים בארץ אחת תשע"ז 13 9 4
יחד מסע תשע"ז 12 9 3
צעירים עם מוגבלות 10 7 3
גיוס משותף (כלליות) 27 26 1
ממוצע לפרויקט 24 16 9
השתתפות בפרויקט אחד לפחות 48 28 20
אחוזי השתתפות מסך המכינות 92% 97% 87%

ניהול תוכן ומדיה

חברות וחברים יקרים, אנו נמצאים במהלך מרחיב של הדיווח והחשיפה של פעולות המועצה. אנא העבירו לגיא כל אירוע מעניין או ייחודי שהתרחש אצלכם לצורך פרסום באתר או בפייסבוק.

פרטי התקשרות:

טלפון- 0508652683

מייל- guiashash1@gmail.com

דוגמא לפרסום:

יום עיון לראשי המכינות התורניות

יום עיון לראשי המכינות התורניות בנושא יהדות התפוצות, ולאחר מכן מפגש של פורום ראשי המכינות התורניות עד השעה 16:30.

נא לאשר הגעה אצל אסף.

IMG 20170206 WA0001

מה עושים עם עודף הביקוש האדיר למכינות- ראשי מכינות ואנשי המועצה

תגובתה של תמר זעירא:

לפני שבת (9.2) העלה חברנו יובל כהאן סוגיה כואבת בנוגע לגיוס למכינות –העוול שאנו עושים באי קבלת נערים ונערות מצוינים למכינות לאור הפער העצום בין ההיצע לביקוש. מול טענותיו של יובל עלו טענות מכיוון מכינות אחרות, אשר אינן מצליחות למלא את התקנים ומתקשות לגייס חניכים. אני רוצה להסביר למה אני חושבת ששתי הבעיות – היעדר ביקוש ועודף מוגזם של ביקוש – הן בעצם אותה הבעיה, ולמה הבעיה היא לא של המועמדים אלא קודם כל שלנו.

ברור שכשאין מספיק ביקוש למכינה ולא משנה מאיזה סיבה, זה יוצר בעיה חינוכית. ללא קשר לשאלת נוער מוחלש כן או לא, מנהיגות דורשת הכרעה ללקיחת אחריות, דבר שלא ניתן לדרוש כשאין מועמדים ואתה תלוי במילוי התקנים לשם הישרדות המכינה. כדי שמכינה תוכל לעסוק בחינוך במקום בשיווק, צריך כתנאי בסיס שהמועמדים יגיעו, ושהמכינה תוכל לבחור אותם. מצד שני, גם עודף ביקוש מעל רף מסוים מפריע לגיוס, כי הוא חוסם את היכולת להגיע באמת לכל אחד. בשני המקרים – בין אם חוסר ביקוש ובין אם עומס יתר – הלחץ דוחף אותנו להשתמש בכללי אצבע לקבלת החלטות על חשבון העומק והדיוק (תהליך שתיארו זוכי הנובל הישראלים כהנמן וטברסקי).

הבעיה עם כללי האצבע האלה שהם ספוגים בכל החוליים של החברה שלנו. ציונים טובים? מעולה. שיבוץ גרוע לצבא? מפוקפק. הדרכת בתנועת נוער? יופי. האם שאלנו איך הגעת אל הציונים הטובים האלה? איך נקבע הקב"א שלך? האם ביישוב שלך הייתה תנועת נוער? היינו רוצים לשאול הכל. אבל כשאין מספיק משאבים והמועמדים נוהרים – אין זמן לשאול. ומעבר לכך - כולנו, מודעים ככל שנהיה (ומי שלא מודע-עוד יותר), מושפעים גם מסתם גזענות, סקסיזם ושאר הטיות. את יפה? אתה בלונדיני? שמנה? מזרחי? כשאין זמן לעיבוד עומק, קיצורי הדרך לוקחים  פיקוד. 

זו בעיה גדולה. אבל חשוב לדייק מה לב הבעיה. זה נכון שחשוב לוודא שוויון הזדמנויות ביכולת להתמיין למכינה, כמו לכל מסגרת חינוכית וחברתית במדינה. אבל - בניגוד לקולות שנשמעים כל הזמן (בעיקר מחוץ לעולם המכינות וכהאשמה כלפיו), מכינה היא לא מוצר להעצמה אישית שיש צורך לחלק אותו באופן שווה בין שכבות החברה, אלא קודם כל הזמנה למנהיגות. הבעיה האמיתית היא שקיצורי דרך ונוסחאות, משוכללים ככל שיהיו, לא מזהים מנהיגות.

אסביר דרך דוגמא של שני חניכים שמיינתי לפני 4 שנים, כרכזת גיוסים במכינת אדרת. שני (שם בדוי) היא נערה בלונדינית ויפה מבי"ס קיבוצי נחשב שהגיעה לכל המיונים בזמן ושהוריה דחפו אותה למכינה. יאיר (שם בדוי) הוא נער מזרחי מרקע כלכלי לא פשוט עם הורים גרושים שהתנגדו שיבוא למכינה, נרשם מאוחר ופספס את כל שבתות הגיוס.

שני הייתה חניכה מאוד לא פשוטה בשנת המכינה, ובלי לפרט ניתן לומר שעזבה לפני סיומה. יאיר היה חניך מוביל בשנה א', המשיך לשנה ב' (שם זכיתי ללוות אותו מקרוב) והיום לוחם וצוער מוערך. שני היא לא "נוער חזק", היא נערה שתנאי חייה דחפו אותה ללכת למכינה כי זה "נחשב" ו"יקדם אותה", מבלי שהייתה בה הכרעה פנימית לקחת אחריות על עצמה וסביבתה. הלחץ שלנו לקבל מועמדים וכללי האצבע עבדו "לטובתה" – אבל במציאות לרעתה ולרעת כולנו. לכן זו לא בעיה של "לחזק את המחוזקים" – אלא שבגלל נתוניה היא לא נבדקה מספיק לעומק ולכן התקבלה למרות שמהותית לא הייתה מתאימה. יאיר הוא לא "נוער חלש", הוא נער חזק, מוכשר, כריזמטי וצנוע שהכרעתו להגיע למיונים הייתה רק רמז להתמודדותו המרשימה עם אתגרי המכינה, הצבא והחיים. אם היה עודף ביקוש, סביר שהיינו מפספסים אותו. ושוב, מי שהיה מפסיד מכך יותר מיאיר עצמו אלה אנחנו, שהיינו מפסידים שותף נהדר לדרך- וסביר שגם החברה הישראלית.

הגיוסים למכינה הם שונים מאוד ממערכות מיון וסינון אחרות משום שהם הזמנה לשותפות ודיאלוג. הראיון הוא הצעד הראשון בדיאלוג הזה, ולכן כללי אצבע לא עובדים פה - אין שום מדד חיצוני שיכול להחליף התבוננות עומק באדם שנמצא מולך. החוזק הפנימי, הנחישות, הענווה והסקרנות, והניצוץ לעשות שינוי מתגלים כשאנחנו פנויים ונכונים להבדיל אותם מביטחון עצמי מזויף ו"נתוני פתיחה" טובים. זה בדיוק זה מה שמבדיל את עולם המכינות מהשוק התחרותי והמנוכר.

אבל זה דבר שקשה מאוד לעשות תחת לחץ, בין אם זה הלחץ למלא מכסות או הלחץ לסנן מאות מועמדים. ואם האדם הנכון לא מגיע אפילו לראיון (כי לא גדל בבית הספר הנכון, כי אין לה כסף, כי ההורים מתרבות אחרת, כי הוא בעל מוגבלות, כי היא חסרת ביטחון וכו') – אז ברור שנדרש תיקון.

לכן, לדעתי, כמה צעדים חשובים נדרשים פה:

1. להמשיך לפעול בכל הכוח להגדיל כמה שיותר את התקנים (כי אחרי כל המיונים עדיין יש כל כך הרבה נערים ונערות מתאימים שנשארים בחוץ).

2. לעבוד קשה כדי להפיץ את הבשורה בכל מקום ולפתוח אפשרות אמיתית לכל האוכלוסיות לבחור לקחת חלק.

3. אם בפלחים מסוימים עדיין אין מספיק ביקוש (למשל בשל עודף היצע במסגרות אחרות) להסיט תקנים למקומות בהם הם נדרשים יותר.

4. ליצור מנגנון חכם שמנווט את המועמדים למכינות באופן מבוקר בהיקפים שמאפשרים מפגש אמיתי עם כל אחד ואחת (בהקשר זה, אפשר ללמוד בין השאר ממהלך דומה שהתק"צ עשה בשנת שירות לפני כ-10 שנים להגבלת מספר המקומות שי"בניק יכול לבדוק והפנייה מסודרת של מועמדים למקומות בהם נותרו מקומות).

אסור לנו להיכנע לתפיסה שרואה במכינה מקום אליו מגיעים "על מנת לקבל". מכינה היא בדיוק הפוך- תביעה בלתי מתפשרת להתבונן מעבר לעצמי, לקחת אחריות ולשאת בעול. זו זכות גדולה, אבל זו לא טובת הנאה. עלינו החובה לוודא שכמה שיותר אוכלוסיות יקחו בכך חלק –לא (רק) בשבילם, אלא בעיקר כי אנחנו צריכים את כולם איתנו.

מאמץ מאוחד, עקשני וער של אלף(י) זרועות – רק כך נוכל לגול את האבן מפי הבאר.

ט"ו בשבט שמח,

תמר

לבלוג באתר המועצה >>

תגובתו של דני זמיר:

מכינות אינן נתקלות היום בבעיית "מחסור"​ במועמדים​. 
יש בעולם שנות הי"ג הכלליות:- תנועות נוער שש ומכינות עודף אדיר של מועמדות ועודף צנוע בהרבה של מועמדים.​ (​ההבדל נובע כנראה מכך שהשירות הצבאי של הבנים ארוך יותר, שנטייתם  לדחות את השירות כדי "לחפור ולחשוב" שנה נמוכה יותר ואולי מסיבות נוספות​)​.
ליקוי ברור ונוסף הוא היעדר גיוון מהותי במרבית המכינות הכלליות. ככלל​, מאחר ורוב המכינות הכלליות מוצפות במועמדים ​הן ​אינן משקיעות באוכלוסיות ייחודיות​.​ דוגמה ​קלאסית ​לכך היא היעדר המוטיבציה ​של המכינות ​להקצאת זמן הכשרה וכח אדם מגי​י​ס לטובת צעירים עם מוגבלויות, צעירים יוצאי אתיופיה וכו.

המכינות נועדו לקדם מנהיגות. חלק גדול מהביקורת החיצונית וגם חלק מהביקורת הפנימית במכינות מבלבלת בין נוער מוחלש נוער בסיכון ומנהיגות. המכינות לא נועדו לחזק ולתת צאנס למי שלא שפר עליו גורלו או למי שנולד למשפחה מבוססת​ (מטרות רואיות בפני עצמן)​. ה​ן נועדו לאתר את המנהיגות בכל שכבה ובכל אוכלוסיה ואיתה לעבוד. באזורים מוח​ל​שים ובאוכלוסיה מוחלשת יש קושי גדול יותר לשכנע את המנהיגות לבוא. הצורך איפה הוא ​ל​הביא את המנהיגות משם ולא לעשות וי על אוכל​ו​סיה שעונה לקריטריונים של המוחלשות אבל נעדרת יכולת מנהיגותית וכמובן אותם הדברים לגבי אוכלוסיה ממקומות מבוססים.
​ולבסוף אגע בפיל שבחדר:- בשעה שרוב המכינות הכללי​ו​ת מגי​י​סות ומתמ​וד​דות עם עודף עצום של נוער ​מנהיגותי המכינות התורניות למעט הגדולות ​ש​בהן עוסקות בנוער מוחלש ו​/או ​בנוער בסיכון ולרובן אין בעי​י​ת עודף ביקוש.
מהאמור לעיל ברור שהמצב הנוכחי דורש לדעתי את השינויים הבאים בגיוס ​החניכים בכלל ובגיוס ​המשותף ​בכלליות ​(​ערכתי ​לפי סדר החשיבות):

  • הרחבת הקצאת התקנים תוך התנייה ספציפית ומפורשת של יעדי גיוס אוכלוסיה מגוונת.
  • הגדלת ההקצאה לא ​חייבת בהכרח ​להתבצע ​באופן פרופורציונלי​.​ ​יש לשקול​ תיעדוף ​הרחבת התקנים למכינות המגייסות נוער חילוני (אם נפחית את​ ​המכינות המיוחדות התורניות ו​את כמות הנוער הדתי במכינות המעורבות נמצא שכמות התקנים לחילוניים אינה פרופורציונאלית בשום אופן ​מלכתחילה לכמות החילונים באוכלוסיה וזהו חלק עיקרי בבעיה)
  • הפעלת גייסי שטח ע"י המועצה במסגרת הגיוס המשותף כמו מעגלים ואחריי באזורי יעד שיוגדרו.
  • המ​ל​צה להסדיר את מועדי המיון במכינות כך שלא כל הקודם יירשם. (קושי גדול ביישום ההמלצה)​.

כדי ליישם את המטרות האלו יש צורך לסכם תכנית גידול ויעדים חמש שנתית בשת"פ משרדי הממשלה, ​ולקבל את הכלים, האמצעים והמחויבות של כולם ,כולל שלנו אנשי המכינות למימוש תכנית שתגשים את היעדים בתחום היקף ויגוון האוכלוסיה.

לבלוג של דני באתר המועצה>>

התנועה הליברלית החדשה- הזמנה לכנס החירות ה-4

התנועה הליברלית החדשה פותחת שעריה לחברי ושותפי מפעל המכינות.

אני מתכבד לפנות אליך בהזמנה לאירוח של חניכי המכינה במסגרת כנס החירות הרביעי שיתקיים לקראת חג הפסח, במרכז ישראל יפה בגני יהושוע בתל אביב ב-30 במרץ משעה 09:00 ועד 20:00 בלילה.

כנס החירות יארח את טובי המרצים מישראל ומחו"ל בנושאים הנוגעים בחירויות הפרט, כלכלת ישראל, שוק חופשי, זכויות דיגיטליות והמאגר הביומטרי, עתיד עולם התעסוקה, מהפכות טכנולוגיות ועוד.  

בין המרצים בכנס: פרופ' ליאורה קצנשטיין, השר לשעבר אברהם פורז, ד"ר מיכאל שראל (הכלכלן הראשי באוצר לשעבר), פרופ' עומר מואב (יועץ לשעבר לשר האוצר), גלעד אלפר, פרופ' קרין נהון, מר עקיבא ביגמן (עורך אתר "מידה"), מר משה פייגלין (יו"ר מפלגת "זהות") ועוד... 
בקישור הבא מוצגת התוכנייה המתהווה (לא סופית).

באולם הכנס המאפשר לכנס כ-250 איש נשמח לארגן חלון זמן תוכנית מיוחדת לחברי המכינה (עד 250 איש בשעות 13:00-15:00) שבהן נתאים את הכנס עבורכם ונעביר הרצאה על עקרונות הגישה הליברלית הקלאסית ומעגלי שיחה עם מומחים וחברי התנועה הליברלית על מנת ללבן נושאים נבחרים שיענינו במיוחד בתיאום מראש. במפגשים אלו נוכל לערב חלק מהמרצים בכנס וזאת תהיה הזדמנות נדירה להנות מהריכוז הגדול של מרצים מובילים העומדים לשירותכם.

במסגרת הביקור בכנס תוכלו באופן חופשי להחשף לדוכנים של אירגונים שונים ולהשתתף בהרצאות הפומביות ובהופעה שתחתום את הכנס באופן חופשי.אשמח לתאם שיחה באופן אישי עם האחראים מטעמכם על מנת להבטיח את מקומכם ולתכנן את התכנית בהתאם. היות ואנו פותחים את הכנס לכל המכינות בארץ מהירי ההחלטה והתיאום יהנו מההצעה בכפוף למגבלות המקום.

בידידות,

בועז ארד, מייסד ודובר התנועה הליברלית החדשה

קישור להזמנה >>

הזמנה לערב חשיפה לתכנית "צוערים לשירות המדינה"

 WhatsApp Image 2017 02 08 at 07.20.01