×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 592

הדפסת עמוד זה

דף עדכון 137 | 21.01.2017 | כ"ג טבת ה'תשע"ז

 העדכון השבועי של מועצת המכינות הקדם צבאיות.

שבת, 21 ינואר 2017 20:14

שבוע טוב!
הרבה פעילות בעולם המכינות ובמועצת המכינות.
בשורה טובה מאד מהאגף הבטחוני חברתי- במקום הקפאת גדילה שהיינו צפויים לה תהיה בתשע"ח הרחבת תקנים של 8% למכינות עד 50, ו 5% למכינות בינוניות (עד 150) - הרבה התקדמויות בשטחי הפעילות של המועצה שעל חלקן תקראו כאן.
2 מכינות קדם צבאיות חדשות אושרו להקמה בתשע"ח ע"י משרדי הביטחון והחינוך. אנו מברכים את המצטרפים החדשים ונציג אותן בעדכון הבא.
קריאה מועילה ומהנה!

דני

מה בגיליון:

תזכורות חשובות נא לרשום ביומנים

א. סמינר עומק לראשי מכינות 26-27 במרץ 2017 (כ"ח כ"ט אדר תשע"ז) בנס הרים

מקום ותאריך הסמינר נסגרו סופית תודות לסיוע חברינו הנפלאים בקק"ל. הסמינר חשוב לכל ראשי המכינות והשלוחות כפי שפירטנו בשבועיים האחרונים.
מרכז השדה המשודרג בנס הרים יכלול בנוסף לחדרי אירוח נאותים גם אוהל דיונים ייחודי שיוקם במיוחד לכבוד האירוע שיארח כאמור את כל ראשי המכינות והשלוחות מהוותיקים, המבוגרים ביותר ועד לצעירים ביותר.
בתכנית, בנוסף לפרק משותף עם משרד החינוך ביחס לדמוקרטיה ויהדות, נקיים תהליך עומק ליצירת הסכמות וקוד אתי חזוני משותף למכינות כולל לימוד אל תוך הלילה. מדובר במפורש על תהליך שמכוון גם לגבש אותנו כקבוצה משותפת ולא רק לדפוק כרטיס על כך שערכנו אירוע.
צפויים להשתתף בפרקים ייחודיים: שר החינוך, יו"ר הקק"ל, מפכ"ל המשטרה, בכירים מצה"ל ועוד.
בקרוב נפרסם את מלוא הפרטים ונקיים הרשמה מחייבת - מצפים להשתתפות מלאה. ב. כנס של כל המכינות ביום חמישי 25 במאי 2017 (כ"ט אייר תשע"ז)

הועד אישר עקרונית קיום כנס כלל מכינאי במימון והשתתפות הקק"ל ב-25 למאי (יום אחרי יום ירושלים) שיכלול בוקר ואחה"צ משותפים בבנייני האומה לאחר מכן חבירה לאירוע "מצדיעים לירושלים" של משרד החינוך שימשך עד אור הבוקר. הכנס יכלול גם לימוד וגם השתתפות אנשי ציבור, אנשי רוח ורבנים מובילים. אנא רישמו והיערכו להשתתפות המכינות גם אם אתם באמצע חובק.

תאריכון:

בית מדרש לראשי מכינות בנושא: ציונות- ראשית צמיחת גאולתנו?

בבית המדרש מספר 6 נפגשנו עם הרב אחיקם גץ ראש מכינת אבנר בעכו שהוביל לימוד בחברותות ובמשותף. הלימוד היה אישי מאד ומטלטל מאד והתבסס על קטעי הגות של הראי"ה קוק מתוך "אורות".

התנהל דיון עומק בהבדל בין חכמה לנבואה, פרטים לכללים, מציאות מול חזון ושאלת טעם החיים בישראל בדור של אינדיבידואליזם וירידת הרוח על רקע הבנת מציאות ה' בעולם כולו ותכנית הגאולה.

בלימוד, ומתוך הדיון בחברותות, התוודענו לאופן המרתק של קווי השבר השונים בכל אחת מהאוכלוסיות, חילונית תורנית, בסוגיות האלו.

היה לימוד מאלף ויצא מגדר הרגיל בעיניי. אה כן, והאוכל היה בסט כרגיל...

תודה לכל המשתתפים ולאחיקם!

בעוד שבועיים נפגש לבית מדרש 7 שאותו יעביר מוקי צור על הציונות ובסיסה החלוצי. כותרת המפגש "נס לא קרה לנו פך שמן לא מצאנו" ודני זמיר ישלים בלימוד קטעי הגות נבחרים מהמחשבה החלוצית ציונית.

IMG 20170119 WA0012IMG 20170119 WA0012IMG 20170119 WA0012

סיכום השתלמות מדריכים של מכינות החכ"ם מס' 3 שהתקיימה השבוע ביום 16.1.17

להשתלמות הגיעו 40 מדריכים מהמכינות הבאות: רבין, בית ישראל, ערבה, מלח הארץ, אחד משלנו, בינ"ה, נחשון, חנתון, תבור, יונתן, לפידות, עמיחי, העמק.

תודה גדולה לכל המדריכים שלקחו חלק ובפרט לשי ושאולי שהעבירו מעגלי למידת עמיתים. תודה לתמר זעירא ויוס אלדר שהצטרפו אלינו מטעם מועצת המכינות וכמובן לאנשי בית אבי חי וקרן אבי חי על האירוח המצוין.

קישור לסיכום מורחב >> לחצו 

סיכום ועדת היגוי צע"מ 16.1.17

קישור לסיכום הוועדה >> לחצו כאן

המצגת שהוצגה בוועדה >>

ועדת היגוי הבאה תתכנס ב-27.3.17 ב-9:00-11:00 בלטרון

סמינר משתחררים תורניות

כנס המשתחררים ה 3 במספרו שהולך והופך להיות מסורת! בכנס נכחו מעל 90 בוגרי מכינות תורניות וחבריהם הדתיים. בכנס הנוכחי השתתפו בוגרים מ 11 מכינות שונות: עצם, עלי, יתיר, אלישע, ארזי הלבנון, חמדת, יהונתן, פדואל, קשת, ועז שלמה.

הכנס התקיים במרכז צעירים בירושלים שאיתם אנחנו נמצאים בשיתוף פעולה פורה בתקופה האחרונה. את היום פתח בדברי ברכה ראש עירית ירושלים ניר ברקת שדיבר על חיים של הגשמה ועל האתגרים בכלל הארץ ובעיקר בירושלים והזמין את הבוגרים להגיע ולפעול בעיר.לאחריו שמענו שיחה מרתקת מ תא"ל במיל אפי איתם שדיבר על חיים של שליחות ועל ההתמסרות לאידיאל הכללי ועל לא לשקוע בעולם הפרטי ובנוסף הדגיש את העמדת הקודש במרכז החיים. התפצלנו ל סדנאות בנושאים שונים: זוגיות, כלים לבחירת מקצוע, התנהלות כלכלית. לאחר מכן התכנסנו שוב לשמוע שיחה לא שגרתית מאת רס"ן שמר רביב( בוגר מחזור יא של מכינת עצם) על "לחיות את החלום" דרך סיפור אישי שלו על השתתפות בתחרות איש הברזל הישראלי למדנו לא לוותר על החלומות ולא להקשיב לקול המחלישים וכמובן להיות מוכנים לעבוד קשה בשביל להגשימם!

יצאנו לשעה של ארוחת ערב ומעבר בין הדוכנים השונים של מסלולי ההמשך וההגשמה השונים שהיו פרוסים במהלך כל הכנס . לאחר מכן התכנסנו ללימוד עם הרב גדי שלווין בנושא התורה כבסיס לבנין החיים והבית וסיימנו בשיח פתוח שלי עם הבוגרים על החיים ועל פעילות הבוגרים הענפה.נפרדנו עם טעם של עוד...

אסף שור

20170119 16511520170119 16511520170119 165115

לאייטם באתר לחצו

קול קורא לשילוב צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות- תשע"ח

!ראשי ומנהלי מכינות יקרים

.אני שמחה לפתוח את ההכנות לשנת הפעילות תשע"ח ולהגיש לכם קול קורא להצטרפות לתכנית. מכינה המעוניינת להצטרף מוזמנת למלא את השאלון בקישור

https://docs.google.com/forms/d/1Y_uTgozFEi3YO1-G_g8f011X4YiFesbdir8RSH0GYHU/edit

* גם מכינות המשתתפות השנה בתכנית ורוצות להמשיך צריכות למלא

על מנת שנוכל להיערך בזמן, המועד האחרון להגשת מועמדות הוא 31/1/17

.אני מזכירה כי במידה ופנו אליכם כבר מועמדים שדיווחו (או שזיהיתם) שיש להם מוגבלות, צרו איתי קשר בהקדם כדי לפעול ביחד להכנת השילוב במכינה. אני לרשותכם לכל שאלה או התייעצות

מצורף קול קורא- שילוב צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם צבאיות

הזמנה לצעדת מתחברים 2017

דני ואנשי המכינות שלום רב,

אנו שמחים לצרף את ההזמנה לאירוע "מתחברים בצעדת ירושלים 2017".

שמחנו על שותפותכם בשנים שעברו, ואנו מזמינים אתכם לשים כבר עתה את התאריך בגרף הפעילות שלכם כדי להבטיח את השתתפותכם. המכינות הינן חלק בלתי נפרד מהצעדה וככאלו כמובן שנשמח אם תקחו חלק בתכנון ובשותפות בסוכות הפעילות גם השנה. זוהי הזדמנות נפלאה לחניכים לפגוש את כלל גווני עם ישראל כחלק משנת ההכנה לצבא, וכהיכרות בלתי אמצעית עם החברה הישראלית. בנוסף, אנו רואים חשיבות להכנה לקראת הצעדה במהלך שנת הפעילות, כשהשיא הוא השתתפות בצעדה. מחכים לשמוע מכם!

בידידות, ובברכת חיבור עם ישראל ליחד ישראלי חדש!

תא"ל במיל. רם שמואלי - יו"ר משותף מתחברים לעתיד משותף וכל צוות מתחברים.

 image

הצעה למיזם הפעלת חוגים לריקודי עם ישראליים במכינות קדם צבאיות

מכינות קדם צבאיות (חילוניות ותורניות כאחד) מחנכות את בני הנוער המשתתפים בהן על ברכי הציונות, אהבת הארץ, מנהיגות, מעורבות חברתית, קבלת השונה ותרומה לקהילה. חוג ייעודי של ריקודי עם ישראליים הוא (לראייתי) אחד מהאמצעים היותר טובים להטמיע את הערכים הנ"ל בקרב חניכי המכינות. זה אינו סוד שהתדמית של ריקודי העם בקרב מרבית הצעירים היא שלילית למדי כבר שנים רבות, ללא צידוק של ממש, ולכן תוכנית העבודה תיבנה במיוחד כך שתותאם לקהל צעיר. התוכנית תוצג מראש לראשי המכינות שיתעניינו במיזם, לצורך אישורה.שאיפתי בשלב הראשון היא לפעיל חוג אחד שכזה כפיילוט במסגרת מכינה אחת באזור הצפון, מרגע פתיחתה (1.9.2017) ועד לסיומה, ובתקווה שהדבר יצליח, להרחיב את הפעילות למספר מכינות נוספות.

למכתב זה מצורף הפרופיל העסקי שלי.

אשמח מאוד להגיע לפגישת הכירות עם הגורמים הנוגעים בדבר כדי לבחון דרכים לקידום הפרויקט.

שבוע טוב.

ניר דן

054-5469354

מצורף פרופיל עסקי

[email protected] (לא רשום בפרופיל העסקי).

הגברת השתתפותם של ישראלים יוצאי אתיופיה במסגרת שנת י"ג התנדבותית במקד"צ

מצורף מכתב בנדון >> לחצו

בברכה,

חן טוויל,

מינהל חברה ונוער

02-5603155

[email protected]  

שבוע טוב, דני