חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 13 - י"ב באב התשע"ד - 8 באוגוסט 2014

שישי, 08 אוגוסט 2014 07:50

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

במהלך השבוע הוכרזה שביתת אש שהבוקר אמורה להסתיים, ככל הנראה בהארכתה. סיום הלחימה מאפשר לנו להתחיל להתבונן גם על ענייני דיומא שבהם נעסוק בעמודים 3, 4 לעדכון זה. לפני שנפנה לעסוק בענייני דיומא, נקדיש נר זכרון צנוע לשני בוגרינו שנפלו לקראת סיום מבצע צוק איתן.

סרן עמרי טל ז"ל, בן 22 במותו, קצין בעוצבת ברק. חניך מכינת גליל עליון- מחזור א של קבוצת כפר הנשיא ותושב יהוד, נפל סמוך לגבול רצועת עזה מפגיעת פצמר.

יוסי ברוך ראש המכינה מספר על עמרי:
" עמרי היה בחור מיוחד מאד, עד כדי כך מיוחד,  שאחרי חצי שנה כבר מיצה את המכינה, והחל בתהליכים לקראת הגיוס לצה"ל.  אחת המוטיבציות המשמעותיות ביותר שלו להצטרף למכינה, היתה כדי להכין את עצמו לשירות משמעותי בצבא. הוא היה קצת בוגר מכפי גילו, בהשוואה לחברי הקבוצה שלו; בחור אמביציוזי מאד, עם תפיסה מאד מובחנת ואינדיבידואלית מצד אחד, וביקורתית מאד כלפי הסביבה, מצד שני. לאדם עם אישיות שכזו, בתוך קבוצה שאמורה לגבש תכלית משותפת, משימה משותפת, צביון משותף, סביר שיהיו לא מעט קונפליקטים באינטראקציות בינו לבין הקבוצה, לבין צוות המכינה, לבין האג'נדה שלה, אולם עמרי היווה בהחלט מושא להערצה בזכות תכונותיו האינדיבידואליות. הביקורתיות נבעה אצלו מהסתכלות מאד מגובשת על העולם, מתפיסת עולם אידאליסטית וציונית מאד. עמרי כיוון תמיד גבוה, הוא ניסה את מזלו ב-669, ולא שרד את המסלול. אחר כך עבר לעורב גולני כחייל, שם סיים את המסלול, ויצא לקורס קצינים. אחרי קורס הקצינים הוא הוצב בחטיבה 188 של שריון, שם הוטל עליו להקים את מח' הסיור. לולא נהרג, היה אמור לפקד על המחלקה.
על אף שעזב את המכינה ארבעה חודשים טרם סיומה, שמר עמרי לאורך השנים על קשר עם שאר חניכי המחזור שלו, שב-3.8 הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה." עמרי הותיר אחריו הורים, אסתי ויורם, ואח, רותם.

עומרי טל

יוסי כתב לבוגרי המכינה בין השאר את הדברים הבאים:-

"אתמול ביקרתי בבית המשפחה ביהוד, פגשתי משפחה כואבת, אבלה ומיוסרת. זהו הזמן של כולנו לתמוך, לנחם ולסייע למשפחתו של עמרי ז"ל, כמו גם לכל המשפחות האחרות, ששכלו את בניהם במהלך המלחמה האכזרית בעזה.
כפי שבוודאי נוכחתם, מהיום הראשון של המלחמה ועד היום, מכינת גליל עליון התייצבה ומתייצבת באופן חד משמעי לשירות המדינה ותושבי יישובי הדרום, ללא שום שאלות והסתייגויות. אנחנו עושים זאת בגאווה, בהכרה צלולה ועמוקה, ביודענו שמדובר במלחמה קיומית, על זכות אזרחי מדינת ישראל לנהל חיי שלום וביטחון בארצנו.
הייתה לנו הזכות לפני כמה ימים, לארח במכינה במעין ברוך, קבוצת מבוגרים שהגיעה ממרחבי מ. א. אשכול, נציגות בוגרים שלנו, לקחה חלק בתפעול חמ"ל משותף למכינות הקד"צ, ובעזרת רבים מכם, הצלחנו לרתום עשרות רבות של בוגרים שלנו, כולל חניכים מקבוצת המחזור הבא שלנו, למשימות קהילתיות בדרום ועוד..                                      באם המצב הביטחוני הרעוע ימשך, נקלוט בעוד שבועיים 3 קבוצות של גרעיני "צבר", המיועדות במקור לקיבוצי הדרום. אני מייחל לכך שהמלחמה תסתיים במהרה עם כמה שפחות נפגעים וחללים, נתפלל לחזרתו של הדר גולדין בריא ושלם לחיק משפחתו.
רוצה לסיים במילות הערכה ענקית לחיילי צה"ל ולמיליוני אזרחי מדינת ישראל שלחמו, תמכו, חיזקו וסייעו, כ"א בדרכו הוא, לאורך התקופה הקשה של המלחמה שנכפתה עלינו. מי ייתן ואותה סולידריות שאפיינו ציבורים רחבים במדינה שלנו, תמשיך לפעום גם בימות השגרה שיבואו עלינו לטובה.

סגן הדר גולדין ז"ל בוגר מכינת בני דוד בעלי ותשוב כפסר סבא. מפקד צוות בפלס"ר גבעתי – נפל ברפיח

הדר גולדין, בוגר בית הספר היסודי הממלכתי-דתי בר אילן בכפר סבא ובישיבה-התיכונית אמי"ת כפר בתיה ברעננה. יחד עם אחיו התאום למד במכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי  כשנתיים. היה מדריך בבנ"ע
ומצטיין בה"ד 1. נהרג מפקד צוות בסיירת גבעתי, ב 1/8/14 בקרב ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן" . בבוקר יום שישי, מעט לאחר ההכרזה על הפסקת אש הומניטרית, נפתחה אש על הכוח בזמן שעסק באיתור מנהרות. מחבל שנשא עמו מטען נפץ התפוצץ בקרבת הכוח. רס"ן בניה שראל, מפקד פלוגת הסיור של גבעתי וסמ"ר ליאל גדעוני נהרגו במקום, ובסריקות עלה חשש כי גולדין נלקח בשבי לאחר שנגרר לתוך מנהרה, אך לאחר כיממה וחצי על סמך ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים והלכתיים קבע צה"ל את מותו.

הדר גולדין

כך ספד לו אביו:
"בפשטות, הדר היה אדם שראה בשמחה ובחיוך את הדרך למצוא זכות וחיוך בכל מקום, ואת הדרך למגע הראשוני בין בני אדם. לכן כל כך קשה לבכות לו ובלתי אפשרי לבכות עליו. ולכן מבעד לדמעות של כולנו זכרו תמיד את החיוך המאיר, שהוא המגע הראוי שיהיה בין בני אדם. לכך חינך הדר, ואין לנו אלא להמשיך את דרכו."

מתוך הספדו של הרב פנחס עציון, ר"מ ב"בני דוד":
הדר! אני נשבע לך- הנשמה שלך עוד תכה גלים. הנשמה האצילית שלך עוד תופיע ממרומים באלפי הדרים, במיליוני נשמות המחכים לשמוע את קולך – עוד יבנו רבבות בתים כשלכם, וכוחות חיים הדרים יעלו ויציצו….

הדר שלנו אתה יודע על מה נלחמת. לא על שקט לישובי הדרום, לא על כיפה של ברזל והסדרה כזו או אחרת. אתה נלחמת את מלחמת כיפת האמונה, כיפת שמים. את עוצמות הטהרה מול שוכני מחילות חופרי מערות- לא יודעים אור שמש- "יושבי חושך ידמו להבל נחשבו".

הדר הותיר אחריו הורים, אח ואחות גדולים ממנו, את אחיו התאום וארוסה.  הדר נהרג פחות מחודשיים לפני חתונתו.

בראיון לערוץ 7 עם סיום קורס קצינים אמר הדר כי הוא רואה בשירות בצה"ל ערך עליון. "כל אחד צריך לדעת להתמסר ולתת. לאו דווקא בשירות קרבי, אבל יותר בעמדת נפש הזו של סחיבת אלונקה יחד, מסירות, אהבת העם – עם הרבה אהבה הרבה שליחות וגם הרבה הרבה הרבה הקרבה".

המערכה ואילוציה, כמו גם הרצון להציב נר זיכרון צנוע בזמן אמת לנופלינו מנעו מאיתנו מלשתף בנושאים הרבים שעל סדר היום למרות ועל אף הפגרה בה מצויות המכינות בין המחזורים.
מסיבה זו הוצאנו היום את דף העדכון המחולק לשניים, בחלק א הצבנו נר זכרון לשני בוגרינו: סרן עמרי טל ז"ל ממכינת גליל עליון וסגן הדר גולדין ז"ל ממכינת בני דוד.
בחלק זה נעסוק בעדכון ובהודעות שוטפות.
אנא קיראו והתייחסו בהתאם לנושאים שוטפים כולל רישומם ביומן!


סיכום ביניים למבצע צוק איתן
(בזמן כתיבת דברים אלה, בוקר יום שישי, שוב נורות רקטות מעזה ולכן  לא ברור אם הסיבוב הנוכחי הסתיים או יתחדש).

א. התנדבות בוגרי המכינות והמכינות

בישיבת הועד המנהל של המועצה שנערכה בלטרון ביום 6.8.14 ,  ושדיווח מפורט בעניינה יימסר בעדכון הבא, קיימנו דיון ראשוני במבצע ובאופן בו תפקדו בו המכינות.
מעבר להיבט השתתפות הבוגרים והבוגרות בלחימה ובסיוע ללחימה, עלו גם שבחים ולקחים להתארגנות הראשונית שנעשתה הפעם של חמל המועצה (שעבד בשיתוף עם גורמים רבים ובייחוד עם לב אחד) ושעבד בניצוחו של איתן רכז הבוגרים (ולאחר גיוסו תומר), תחילה מאורנים ואחר כך מסורוקה בשת"פ של רכזי הבוגרים במכינות ושל ראשי המכינות.

במהלך התקופה הקרובה נקיים דיון הפקת לקחים מסודר (גם פנימי וגם עם לב אחד ומשריד הממשלה איתם עבדנו , פקידו העורף והרשויות), כדי להיערך להפעלה מיטבית של המכינות בצורה מאורגנת, כך שיישמרו הישגי ההתארגנות הנוכחית ובד בבד יוכנסו שיפורים הנדרשים כחלק מלקחי התארגנות זו.  המטרה היא כמובן שבאירוע החירום הבא שמן הסתם עלול להתרגש עלינו בשנים הקרובות, נהיה עוד יותר יעילים ואפקטיביים.

בצד מסקנה זו יש תמימות דעים בקרב כל הוותיקים שבין ראשי המכינות, וגם בקרב הגורמים המסתייעים והמתאמים, שאפקטיביות הפעלת המכינות ובוגריהן, למרות עיתוי המערכה – פיזור המכינות וגיוס בוגרים טריים לצה"ל = היתה מרשימה לא רק ביחס לאירועים הקודמים (מלבנון 2 ב2006, עבור בעופרת יצוקה 2009,דרך  עמוד ענן 2012), אלא גם ביסח לתכיפות והיקף הצרכים הכללי.
בס"ה: למעלה מ1,000 בוגרי מכינות פעלו בהתנדבות ופעילותם היתה דומיננטית ומרכזית בבתי החולים וביישובים העירוניים הגדולים, ואף צויינו לשבח על ידי שר החינוך בעניין זה, ומכינות רבות אירחו במתקניהן ובעזרת צוותים שלהן "פליטים מהדרום".

יישר כח ענק לכל מי שהתנדב וסייע!

ב. החזרי הוצאות צוק איתן

מכינות שבגלל ההתנדבות או האירוח ספגו הוצאות שלא כוסו, מתבקשות לפנות אלי בדחיפות עם אסמכתאות והסברים כדי שנפנה למדינה ולגורמים פרטיים להעמיד משאבים לכיסוי ההוצאות או לפחות חלקן. אבקש להגיש רק הוצאות שלא כוסו בצירוף אסמכתאות, על מנת שנוכל בזמן קצר לטפל בפניות, שחלקן כבר טופלו בהצלחה.

ג. אזכרת נופלי המכינות בצוק איתן

בנוסף לאיזכור הצנוע של הנופלים בעדכונים השבועיים, החליט הועד על עוד שלושה אירועים ופעולות להנצחת ולזכרון הנופלים במערכה, (בתקווה שלא תתחדש היום או בזמן הקרוב): –
1. מודעה שנוסח שלה יועבר לידיעת כולם היום או ביום א, שתצא בשם המועצה בעיתונות.
2. ספר או חוברת צנועים שיוקדשו לנופלים, לנפגעים לסיפורי הלוחמים ולסיפורי המתנדבים שבין בוגרי המכינות.
3. ערב פנימי של כל בוגרי המכינות שמחזוריהם משרתים בצה"ל או שלקחו חלק במבצע, שיתקיים במכללת ספיר או באחד מיישובי עוטף עזה, במעמד המשפחות השכולות ושר הביטחון שבו נעלה את זכר הנופלים ונשוחח. הועד ביקש לבחון אם ניתן יהיה לקיים את הערב עוד לפני חגי תשרי, אך לא בטוח שנוכל להספיק והודעה מפורטת תימסר בהמשך.

ד. מכינות דרומיות,

לפחות 2 מכינוות נמצאות בטווח העוטף: יונתן בעלומים, וקמפוס שדרות של נחשון, ובמרחבי הדרום הקצת יותר מרוחק, מכינת אוליאל בבאר שבע, שני קמפוסי נחשון האחרים, מכינת עמיחי בכרמים, צהלי (ולמהדרין ממש, נוסיף אולי גם את  לכיש ואדרת….). כיצד מכינות אלו פועלות בזמן של אירוע תוך כדי שהותו של מחזור במכינה? האם יש לבנות , יחד עם המכינות, תכנית סדורה מראש לקליטת חניכים בשנת פעילות, כדי שבזמן אירוע מתמשך, חלק מהזמן או חלק מהמחזור ימשיך ללמוד? גם בנושאים אלו נצטרך יחד עם המכינות הדרומיות (והצפוניות שייתכן וגם שעתן מתקרבת….) לגבש המלצות ודרכי פעולה מסודרות.


בוגרים
(המידע בשיתוף עם רכז הבוגרים איתן הוניג, שהספיק גם להתגייס בצו 8 לאחר הקמת חמל המועצה)א. מבצע צוק איתן:-

במבצע צוק איתן הופעל , בפעם הראשונה בתולדות המכינות, חמ"ל משותף להפעלת בוגרי המכינות כגוף אחוד לסיוע במערכה. החמ"ל הפעיל ותיאם פעילות למעלה מאלף בוגרים במהלך המבצע בסיוע לאוכלוסיה הנזקקת בדרום ,בבתי חולים ועוד.  יש לקחים רבים והמון נושאים לשיפור לקראת המערכות הבאות ( בתקווה שלא תהיינה ) אולם עצם הפעלת כלל המכינות כגוף אחד מהווה התקדמות משמעותית בהבנת העוצמה המשותפת שיש לארגון בוגרינו לטובת השתתפות
במשימות לאומיות במדינה.

ב. רכזי בוגרים

כפי שפרסמנו בעבר – אנו רואים בקהילת רכזי הבוגרים את העיקר העוצמה ויכולת הפעולה שלנו מול הבוגרים . לכן – החלטנו מספר החלטות מעשיות חשובות (שהועד המנהל אישר אותן בישיבתו השבוע):-

1. המועצה תעביר מימון ישיר למכינות עבור העסקת רכזי הבוגרים!

    כדי להיות זכאית למימון, המכינה תצטרך להעסיק רכז בוגרים מטעמה שהיה בקורס ההסמכה (המפורט להלן,
שהמועצה עורכת לראשונה בספטמבר הקרוב) ובעמידה באבני דרך ופרמטרים שאותם יציב ייוודא ויפקח איתן.
בשנה הקרובה אישר הועד תקציב צנוע של  550 ₪ לחודש למכינה (בהנחת עבודה שכ 20 מכינות תעמודנה בתנאי הסף,
אם מספר המכינות יהיה שונה גם גודל ההקצבה תהיה שונה כמובן). היעד שאותו הצגתי לעצמי(נו) כראש המועצה הוא
להגיע כבר השנה למימון כל רכז במכינה בסכום של לפחות 1,000 ש"ח לחודש, ועד סוף הקדנציה שלי להגיע למימון
מלא של משרת רכז  בוגרים.

 1.  במסגרת זו יתקיים כאמור (בסיוע האדיב והנדיב של קרן אביחי ) קורס ההכשרה וההסמכה המקצועי הראשון כבר

  בחודש ספטמבר הקרוב! החלק הראשון של הקורס יעבור ברצף של יומיים ב 14, 15  לספטמבר ויום נוסף באוקטובר.
  ב31.8 ייערך מפגש מכין ומקדים לרכזי הבוגרים, ותוכן ההשתלמות יופץ במהלך החודש הקרוב.

  ראשי המכינות מתבקשים לדרוש ולוודא השתתפות רכז הבוגרים של המכינה בקורס ההסמכה, הן לשם ייעול ושיפור עבודת הרכז, הן לשם היותו חלק מהרשת המתהווה של הרכזים, והן לשם הזכאות לקבלת תמיכה כספית מהמועצה, (נא להודיע ישירות לאיתן על אישור השתתפות הרכז ושמו).

  3. דרושים! בסוף העדכון מצורפות משרות דרושים, אנא וודאו שרכזי הבוגרים מפיצים או הציעו בעצמכם למועמדים או
     לנו מועמדים מתאימים.

  קבלת התרומות לפעילות קהילתית מבנק "המזרחי"
  השבוע התחלנו בחלוקת המלגות מבנק המזרחי ל 15 המכינות שנבחרו לשנה זו על ידי ועדה משותפת של המועצה והבנק. בסך הכל יחולקו 150,000 ₪ לפרוייקטים השונים, בתקווה שבשנה הבאה הסכום יגדל ומכל מקום מכינות שלא זכו בשנה שעברה ייהנו מהפרוייקט בשנה הבאה אם יגישו בקשות במועד ובהתאם לנדרש.

  חלוקת כספי העיזבון תשע"ד
  כ1,200,000 ₪  חולקו השנה למכינות השונות (באופן יחסי לפי מספר החניכים) ולאחר שעמדו בדרישות הפרוצדורה של המכרז. סכום דומה יחולק גם בתשע"ה. כדאי אולי לשים לב לנקודה מעניינת:- סך מיסי החברות למועצה עמד בשנה זו על כ 800,000 ₪, כך שלמעשה הסכומים שקיבלו המכינות מכספי העיזבון בלבד, עלה בכ 50% על דמי החבר ששילמו.
  (וכבר שנו חז"ל: "יש תמורה לאגרה….").

  אנצל מקום זה להודות לצוות העובדים שמתיש עצמו בביורוקרטיה של עבודת נמלים מולנו, ראשי מכינות ומנהלי מכינות טרוידם ו/או מפוזרים, ומצליח לממש את החלוקה של כספי העיזבון ובמיוחד תודה לאתי התקציבאית ולדודו מנהל הכספים, וגם לדוד ברנשטיין שעסק בכך באופן פרטני עד פרישתו (והעביר את המקל בעניין זה ליוס).

השריון בידינו!
מתוך כמה מאות מתגייסים במחזור יולי לחיל השריון (מטעמי ביטחון שדה לא ננקוב בנתונים המדוייקים) 20% (!!!) הם בוגרי מכינות קדם צבאיות. לאור חידוש חיוניות הטנקים כפי שחזינו במערכה בעזה, ולאור הקושי שהסתמן בשנים האחרונות לאייש במפקדים איכותיים את החיל ,הנתון הזה מסמן מהפך של ממש. בהצלחה ויישר כח למתגייסים!


מועדי התכנסויות קרובות ראשי מכינות, מנהלי מכינות, מדריכים, רכזי בוגרים

לאור המערכה וצמצום היכולת להיערך למכינות עודכנו המפגשים המתוכננים  נא רישמו ביומנים:-

24.8.14- האסיפה הכללית נדחית, לגבי הכנס בויינגייט שהיה מתוכנן לראשי מכינות- תצא הודעה מעדכנת.

31.8.14- לרכזי בוגרים, יום היערכות מקדים לקורס ההסמכה.

7.9.14- בתל אביב בית התק"צ או באגף (נודיע מיקום סופי) בשעה 1100- ישיבת ראשי מכינות או מדריכים בכירים
בלבד האחרים על התחום (בלי חניכים) לסגירת נושאי הגיוס המשותף (מכינות כלליות) כולל השינויים
הטכנולוגיים, השתתפות חובה למכינות שלקוחות חלק בפרוייקט. למרות הטרחה- בואו!

7.9.14- בתל אביב, באותו מקום, ב1300- ישיבה לראשי מכינות המשתתפות במסע ולמעוניינים להצטרף!

יא תשרי (5.10.14)- כינוס ראשי המכינות ליום עיון + אסיפה כללית, מקום ושעה יימסרו בהמשך.

ערב בוגרי מכינות ומשפחות שכולות, בעקבות צוק איתן- טרם נקבע תאריך.
יחד אומרים תודה לחילים !- לקיחת חלק בקמפיין

עם שביתת האש הנוכחית שייתכן ותתמשך, וכנגד ההסטוריה של מורל ירוד התקפות חסרות פרופורציה ועוינות כנגד הדרגים המדיני והצבאי ותחושת חוסר הכרת תודה עי החילים השבים משדה הקרב (שאיפיינו את החברה הישראלית בסופה של כל מערכה צבאית בשלושים השנים האחרונות) התארגנה קבוצה של אזרחים ומילואימניקים שמבלי לחשוף את כולם נגיד רק שהליבה הגרעינית ונותני הטון והרוח בה הם בוגרי מכינות שלנו, חלקם בעלי תפקידים בהווה ובעבר במכינות ובשירות הציבורי, שבאופן פרטי לחלוטין עם רוח ואמונה גדולה יזמו מאפס בעזרת תרומות מתן בסתר, קמפיין אדיר בשם "יחד אומרים תודה לחילים!" הכולל מהיום הפצת מאות אלפי סטיקרים, כרזות ופרסום נרחב בפייסבוק, קליפ נפלא וייחודי של שלמה ארצי, ופרישה ארצית נרחבת והולכת שתסתיים באירוע מרכזי גדול שטרם ניתן לחושפו.
כל ארגון חברתי, תנועת נוער וכו' שיכול ומעוניין לסייע מקבל סטיקרים חומרים לחלוקה וגזרת פעילות.
מאחר ואנחנו "בין המחזורים", האפשרות שלנו לשתף היא עי מכינות שיחליטו לשנס מתניהן ולגייס לטובת העניין בטווח המיידי בוגרים "וותיקים" או חניכי המכינות מהמחזור החדש שטרם התחילו.  כל מי שמעוניין שמכינתו ובוגריה/חניכה  יצטרפו בטווח המיידי ויכול לבצע זאת מתבקש ליצור קשר ישיר אתי או עם חברינו עינב הופמן או נתנאל כהן, ונחבר אותו למשימות ולחומרים- כל הכבוד ליוזמים!

סיוע מכינות לעוטף עזה

יישובי העוטף ספגו כידוע לכולנו מהלומה פסיכולוגית וכלכלית כבדה, שלא ברור כלל אם נסתיימה. במסגרת זו אנו שוקלים דרכים שונות להתגייסות לטובת תושבי העוטף. יובל כהאן מסר מידע חשוב על יוזמת מכינת בני ציון, שמתגייסת עם פתיחת המחזור הבא לשבועיים עבודה, בהתנדבות, לטובת חקלאים באזור זיקים שהעובדים הזרים שלהם נסו על נפשם…..
מכינות נוספות  שמעוניינות להתגייס במיידי ועד חגי תשרי, (בשלב זה), לסיוע חינוכי או בעבודה פיזית ביישובי עוטף עזה הכפריים ובשדרות, נא ליצור אתי קשר בהקדם בנושא זה.

דרושים דחוף:-
מדריך חינוכי למכינת אחד משלנו:-

למחזור ד' של מכינת מכינת "אחד משלנו", (המתקיימת בבית ינאי) דרוש מדריך. המכינה שהוקמה
לפני 3 שנים, מובילה שינוי חברתי מהותי ועד כה נוחלת הצלחה גדולה.
דרושים בוגרי צבא המחפשים עבודה עם שליחות/מאתגרת/משמעותית/חינוכית/הדרכתית/צמודה לים עם נוף מטורף….
התפקיד כולל  שנה אינטנסיבית של הדרכה בשטח ובכיתה, חוויות משנות תפיסה, בניית קשרים חזקים, ריצות וטיולים, מגוון הרצאות. התפקיד הוא במשרה מלאה וכולל מגורים במקום (או בקרבה הקרובה מאד מאד), תקופת העבודה ספטמבר-יוני, עבודה בצוות עם 3 מדריכים+ אנשי צוות נוספים. (המודעה לשני המינים).

שני רשמים לגיוס המשותף

במסגרת השדרוג והארגון הטכנולוגי מחדש של הגיוס הכללי יועסקו מספטמבר עד ינואר בהיקף של חצי משרה כל אחד, שני בוגרי צבא שירכזו את הרישום בכל גיוס. (יהיו אחראים על הביצוע, על הטבאלבטים וכו'). אנו צריכים במהירות בוגרים/ות, אפשרי גם משוחררים טריים, מסודרים באישיותם, בעלי מוטיבציה ואהבה למפעל, ובעלי יכולת גם לשלוט במכינאים וגם לשמור על ביצוע של המשימה. (רצוי כמובן בוגרי מכינות שמכירים את הרקע….. תחילת עבודה 1  בספטמבר. אנא הפנו אלי או לטלי ארנולף, מתאימים.

חברות וחברים יקרים, לפי שעה הרקטות לא מפסיקות, והעתיד מי ישורנו.
אם חלילה ניקלע שוב למעגל האש, אנחנו צריכים לשוב ולהתגייס במלוא הכוחות והעוצמה לטובת העורף הדרומי, כי אין רבים שיכולים בהיקף ובמהירות כזו לתת יד מדהימה ונפלאה כמו הבוגרים והחניכים שלנו.

שתהיה שבת שלום, (דגש על שתי המילים), נייחל לבשורות טובת, ולהת.   

                                                                                                             דני

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.