חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

דף עדכון 119 | 17.9.16 | ט"ו אלול ה'תשע"ו

שבת, 17 ספטמבר 2016 22:39

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

ביום ראשון הקרוב יתקיים כנס חשוב, אולי החשוב מכל כנסי המועצה בשנה האחרונה, בהקשר ליכולת המכינות להסתייע בהיקף משמעותי בכספים שהמועצה גייסה באמצעות פרוייקטים שונים ובפרט הפרוייקטים בשת"פ קק"ל.

חשוב לזכור שמדובר בשנה ראשונה של העברת הסכומים ובניין המנהלות הכרוכות בכך, לרבות הקמת המבנים ומנגנוני ההעברה שיבנו עכשיו ובהמשך השנה ישמשו תשתית ונתיב להעברות של סכומים גבוהים בשנים הבאות.

הכנס יתקיים בלטרון ב"אולם הלוחם היהודי" שבקומה  2 בבנין המרכזי (בניין המשטרה) בין השעות 10 ל-16:30 ויש חובה שנציג ברמה של ראש מכינה/מנהל מכינה/מנהל אדמיניסטרטיבי/מנהל שלוחה שיכול לקבל את כל המידע ולהטמיע אותה במכינה יהיה בכנס.

כל אחת ואחת מ-53 המכינות הקיימות יכולות להסתייע בסכומים ושווי סכומים בהיקף נאה במהלך שנת תשע"ז, וזאת אם תהיה מחויבת ותפעל בהתאם לשלושה כללים:
א. הבנת אופני וכללי הפעולה.
ב. כניסת המכינה לפרוייקטים שונים, פעילות בהתאם לכללים, לדיווחים ולתשלומים או הוכחת תשלומים שתידרש להם.
ג. מעקב אחרי עדכונים והנחיות נוספות במהלך השנה.

נכון להבוקר צפויה להערכתנו היעדרות של בין 10 ל-18 מכינות מיום התדרוך. צר לי מאד על כך, כי הדבר יקשה מצד אחד על המכינות הנעדרות להדביק את הפער, ומצד שני הוא מטיל עלינו כמטה עבודה כפולה ולא בצדק.

חובתנו כמועצה, כמטה מועצה, לעשות כל שניתן כדי לפשט, להנגיש ולהטמיע את הנוהלים שיאפשרו קידום והעברת משאבים למכינות ופעילותן, אך איננו יכולים לעשות זאת ללא התייחסות ומאמץ מינימלי מצד המכינות שראש וראשון לו הוא השתתפות ביום התדרוך הזה.

למען הסר ספק אני רוצה להבהיר כי בפרוייקטים שבהם יידרש תיעדוף של המכינות בהיעדר משאבים, תועדפנה באופן טבעי מכינות שהשתתפו בתדרוך.

אני מקדיש מקום רב בפתיחה לעניין כי צריך לעשות את המובן מאליו ע"י מי שמתמודד כל הזמן עם מחסור במשאבים וזה לבוא ליום תדרוך .

….. וחוץ מזה הרבה פעילות כפי שתקראו. אז שתהיה קריאה מועילה ומהנה שבת שלום!

מה בגיליון:

לוז יום ראשון 18.9.16

10:00 התכנסות והרשמה אצל מעין
10:30 פתיחה – דני
10:45 שת"פ חינוכי קק"ל–מכינות / מיכל אלקלעי
11:15 פרויקטים קק"ל – קריטריונים ופרוצדורת תשלום: דודו גור, תמר, דני:
– מלגות
– עבודה קהילתית
– בית מדרש ראשי מכינות
– סיירות
13:00 הפסקת צהרים
13:30 פרויקטים קק"ל – המשך:
– בוגרים
– התיישבות
14:30 פרויקטים נוספים:
- נפגשים בארץ אחת
– יהדות ציונות ועמיות יהודית
– גיוון אוכלוסיה – יוצאי אתיופיה ועוד
– מסע
16:00 שאלות
16:30 סיום

תאריכון

- 18.9 חמישי 10:00-16:00 – יום תדרוך למכינות על פרויקטים של המועצה, לטרון.
- 19.9 שני 19:00- 10:00 – הכשרת רכזי בוגרים (חובה לרכזים חדשים), ירושלים.
- 26.9 שלישי 10:00-19:00 – פורום רכזי בוגרים 1 (כלליות + תורניות) יום שלם של השתלמות חובה לכל רכזי הבוגריםירושלים.
- 5+6+9+10/10- רביעי+ חמישי+ראשון+שני – ימים שלמים – קורס מע"רים לחניכי המכינות, באורנים.
- 9.10.16 11 עד 1230 באגף הבטחוני חברתי לאונרד8 תא ישיבת גיוס משותף חכם.
– 13.10.16 י"א באלול מ-9:00 עד 16:00 בקריה – יום עיון חובה עם משרד הביטחון.  "מוסר בלחימה" בהשתתפות פרופ' אסא כשר, הרבצ"ר והקח"ר, ומפגש עם שר הביטחון.
- 3.11 פורום מנהלות במכינות, מפגש עם היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר) הנכנסת

ישיבת ועד מנהל (1) לשנה"ע עז – 15.9.16

ישיבת ועד ארוכה התנהלה בלטרון ודנה בסוגיות פרקטיות ועקרוניות.
פרוטוקול מפורט יישלח בשבוע הבא.
כמה נושאים שהוחלט בהם ונפרט כבר היום:

- השתתפות מכינות בהקמה בפרוייקטים נושאי תמורה של המועצה – המכינות "בהקמה" אינן יכולות להיות חברות במועצה ולכן הן בגדר משקיפות. מה דינן במצב כזה ביחס לפרוייקטים נושאי משאבים שהמועצה יזמה? הועד החליט שכדי לאפשר למכינות אלו ליהנות ולהסתייע בפרויקטים הן ישלמו למועצה למרות שאינן חברות 50% בלבד מתשלום שחברה בגודל זהה במועצת המכינות חויבת לו.

בצורה זו המכינות בהקמה שמשתתפות כמשקיפות בלבד במועצה יכולות תמורת תשלום נמוך יחסית להינות מסיוע משמעותי.

– בוגרים: הוחלט על הגדלה של התשלום הקבוע למכינה עבור תחום בוגרים וחלוקתו לשלוש דרגות בהתאם לגודל המכינה. בנוסף הוחלט על הכפלת הסכום שמשולם לתחום הבוגרים במכינה שתעמוד ביעדים שאישר הועד בתחומי השתתפות בוגרי מכינה בפעילויות המועצה המשותפות (בתי מדרש, סמינרי משתחררים, כנס ההתיישבות), ובהתאם לכמות הבוגרים (מכינות גדולות, מעל 700 בוגרים, שיעמדו ביעדים, יוכולו בדרך זו לקבל עד 24,000 ש"ח לשנה, בינוניות עד 16,000).

- קידום תחום ההתיישבות: התקבל התיעדוף שביקשה קק"ל (אזורים: גליל, נגב, ירושלים; סוג: ערים, התיישבות כפרית).

המשמעות – המועצה עובדת על מיגוון אפשרויות. הייזום שלה יהיה לפי התיעדוף הנ"ל. ניצול הזדמנויות או חבירה לייזום של מכינות ייעשה גם לא לפי התיעדוף.
כמו כן ייערך כנס גדול לבוגרי כלל המכינות בגיל הרלבנטי (25 ומעלה) בפברואר במטרה לסמן יציאה לדרך של חבורות וקהילות מיישבות. 
כל התחום ירוכז במשרה מלאה בתקציב ייעודי של קק"ל. יוס ושימל יהוו צוות כשירות לבדיקת מועמד שהוצע והומלץ לריכוז התחום ע"י קקל ושנמצא מתאים גם ע"י המטה.

- יש צורך בפגישה דחופה עם שר הביטחון להסדרת נושאי שנה ב' ארוכה ושנה ג'.
.
- אושר להתקדם בבדיקה עם איגוד ישיבות ההסדר וארגון גשר להיכתנות כניסתנו כגוף משולב להפעלת מערכי החינוך בקורסים הפיקודיים בצבא (במסגרת המכרז החדש של הצבא).

בכל מקרה כל הסכם שיסתמן יובא לאישור מוקדם של הועד, לאור הסתייגויות שונות שהועלו.

בנוסף, בכל מקרה כללי ברזל להתקשרות שנקבעו:
1. מועצת המכינות לא תשקיע ממשאביה ולא תגייס משאבים לטובת הפרוייקט.
2. נציגי המועצה ישתתפו ויהיו בעלי זכות שווה בהנהלת התכנית.
3. השתתפות המועצה מותנית בכך שתנאי המכרז יאפשרו למרצים ואנשי צוות מהמכינות להשתתף בו.

צוות היגוי בוגרים של ראשי המכינות עם קרן גנדיר

נכחו:  תמר (מטה), רונית ונעמה (קרן גנדיר), מולי (נגב), אודי (עמ"ק), שמריהו (אדרת), יוסי (ג"ע), יובל (בני ציון),,שיר גילה (רכזת בוגרים הירושלמית), ניצן קסנטי (נציגת הבוגרים ועירית ירושלים).

למרות ש(מסיבות משמחות) בגלל היעדרותו של דני לא עסקנו באחד הנושאים המרכזיים שהיה על סדר היום והוא נושא התקצוב למכינות (נדון מאוחר יותר בועד), עלו בפגישה כמה נושאים והחלטות חשובות:

– יוכנסו לת.ע. פגישות עבודה של אסף/תמר בכל מכינה יחד עם ראש מכינה והרכז פעם בשנה.

– בסמינרי משתחררים כלליות, לא מוותרים על העיקרון של סמינר משמעותי, פתוחים לרעיונות על היישום. כל מי שמציע להרים סמינר משותף מועצתי (דוגמת הסמינר שיהיה בנובמבר בירושלים) מוזמן, אנחנו פתוחים להצעות מצד כל מי שלוקח יוזמה בעניין.

– בתי מדרש כנ"ל.

– אור ירוק כללי לשת"פ עם עיריית ירושלים. בצד זאת לאור המלצות הצוות הכוונה להשקעה בפיתוח תשתיות דומות גם עם רשויות בפריפריה.

– מיפוי בוגרים – כנ"ל, אור ירוק ליציאה לפרויקט יחד עם שימת דגש על שאילת שאלות בנוגע ליעדים המרכזיים של ההתיישבות באופן שוויוני ולא רק ירושלים. המטה יעשה עבודה עם גורמים מקצועיים לפיתוח שאלון ואחרי החגים נציג טיוטה לדיון הצוות.

מעבר להחלטות החשובות כשלעצמן חשוב לנו שאתם איתנו, מעודכנים ומעורבים ועל כך שוב תודה.

תמר.

גיוס משותף מכינות חכ"ם

ביום ראשון 11.9.16 נערכה ישיבת פתיחה של פורום הגיוס המשותף של מכינות החכ"ם שבו לקחו חלק נציגי 24 מכינות!

יערה שור מרכזת הגיוס המשותף מוסרת את עיקרי הסיכום:

סיכום עיקרי הדברים

- עלתה ההצעה לקבוע סטנדרטים לגיוס. כיום ימי החשיפה מתבצעים כאשר כל מכינה הנוכחת באותו היום מנסה להפנות את תשומת לב תלמידי בית הספר אליה, לפעמים בכלים שאינם עולים עם רוח המכינות. יש לבצע חשיבה על דרך למיגור התופעה.

- עלו מספר הצעות בנוגע לגיוס בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. ניתנה הצעה לגיוס המותאם באופן אישי לכל בית ספר, לפעילות יומית של בית הספר עם המכינה הקרובה אליו ולבחירת מספר בתי ספר בפריפריה, אותם נסמן כ"פרויקטים" ואליהם נביא מספר גדול של מכינות, על מנת לייצר רושם ושינוי תודעתי של התלמידים.

- עלה נושא חשיבות הסולידריות שלנו כגוף המכינות, בהקשר של הגיוס הלא מאויש לבית ספר עין גדי ביום חמישי הקרוב.

- ב-9.10, יום ראשון בשעה 11:00 תתקיים ישיבה שניה, בת"א. לישיבה יש לשלוח נציג מכל מכינה – חובה! באם אתם מעוניינים לשלוח חניך אנא שלחו איתו לישיבה זו גם איש צוות שיעשה  קישור לישיבת הפתיחה. לאחר פגישה משותפת יוכל אותו חניך להגיע לישיבות הבאות לבד. חשוב להקפיד על כך שאותו נציג יגיע לישיבות החודשיות באופן קבוע כדי לשמור על רצף.

- לסיכום: הכי חשוב שנזכור לשמור על הכללים ולעבוד יחד ובשיתוף פעולה. אנחנו גוף מקצועי ואנחנו רוצים לשמור על רמה גבוהה של גיוסים במהלך השנה ולצורך כך צריך את ההתגייסות והמחויבות המלאה של כלל המכינות – אנשי הצוות והמכינאים כאחד.

-  גיוס בפריפריה וגיוס של תלמידים עם צרכים מיוחדים: נעדכן בהמשך השנה על מודל הגיוס שמתעצב.

יום עיון צע"מ

ביום ג' השבוע קיימנו בלטרון את פגישת הפורום הראשונה לשנה זו.
ראשית מבקש להודות לכל המשתתפים על ההגעה למפגש ועל התרומה בשיתוף ובחשיבה משותפת.
מפגשי הפורום הינם חשובים ביותר! הם חלק מהתכנית והם הזדמנות למפגש עמיתים מקצועי בכמה מובנים:

- מפגש עמיתים והתמודדות משותפת עם אתגרי השילוב.
- למידה משותפת של תחום השילוב על היבטיו המגוונים.
– סיוע בפיתוח התכנית והטמעתה במכינות.

חניכים עם מוגבלויות 300x169

במפגש השבוע: עברנו שוב על תכנית העבודה, יעדיה ומשאביה לטובת המכינות, סיכמנו ופרשנו את התדריך לקליטת חניכים עם מוגבלות שהעברנו לכם לאחרונה והעלינו סוגיות שונות מהשטח המתייחסות לכל אילו ביניהם:

- הובאה תחושה שישנו ריחוק מסוים בין תכנית העבודה ואופן הפניית המשאבים בה לבין השטח וצרכיו.

בהקשר זה סוכם שיש לצרף לוועדת ההיגוי ולצוותים המקצועיים העתידים לפעול במסגרתה גם כמה חברים נוספים מקרב ראשי המכינות ורכזי השילוב וזאת על מנת לסוגר את הפער בין התיאוריה לשטח בהמשך הדרך.

- ההבנה ששילוב שואב אנרגיה ארגונית רבה במכינה למרות שלרוב מדובר בחניך בודד או מס' חניכים קטן.

- הצורך בכוח אדם נוסף, תגבור מקצועי מעבר לשעות המעטפת לייעוץ, תגבור מדריכים וחונכים שכיום לא מתוקצבים כלל (להוציא מוגבלויות שיש להן סל תמיכה ייחודי). הדבר בולט מאוד כאשר מדובר בשילוב חניכים עם מוגבלות מורכבת בתחומים קוגניטיביים, רגשיים ותקשורתיים, המכינות רוצות ונכונות לשלב חניכים מאין אילו אך זקוקות מעבר לתמיכת המעטפת גם לתמיכה של ליווי מקצועי וסיוע בכוח אדם לשם הצלחת השילוב.

- קשיים בתחום הלימודים והצורך למצוא פתרונות לנושא כגון: פעילות התרמה טרם השיעור, סיוע ע"י חונך או טכנולוגיה מסייעת.

- הצורך הברור ללמוד ולהיות בקשר עם מעגלי התמיכה הקודמים בראשם המשפחה פלוס התייחסות ליצירת הסכמות בנושא התמיכה וכן פסיכולוגים, עו"סים, מדריכים קהילתיים.

- מה הן המוגבלויות שנכנסות להגדרת המגבלה בתכנית? קיימת אי בהירות בנושא ויש להקדיש לכך דיון מיוחד.

- סוגית גיוס החניכים: כיצד להיעזר בתהליכי הגיוס הקיימים ולתת כלים לחניכים המגייסים? וכן נושא גיוס החניכים כתהליך שמתחיל כמה שיותר מוקדם על מנת שיהיה ניתן לעמוד על כל האתגרים הצפויים ולתת להם פתרון טרום שנת הפעילות, כולל יצירת חוזים של התחייבות ומענים בשיתוף המשפחות.

- סוגיית רכז השילוב – (מי הוא רכז השילוב ולמי מיועדת ההשתלמות? מי ייהנה ממנה מקצועית הכי הרבה?) סוגיה זו מורכבת שכן מהצד האחד התכנית מבקשת לפתח רכז שילוב מקצועי היכול להנחות את הצוות ואשר משאיר אחריו זיכרון ארגוני, ומהצד השני מי שצריך הכי הרבה הדרכה ותמיכה הנו המדריך הישיר של החניך הבא עמו במגע יום יומי.

לסוגיה זו מצטרפת העובדה שמדריכי המכינות ולעתים גם ראשיהן מתחלפים בתדירות גבוהה יחסית, דבר המצריך לקיים תהליכי עבודה מסודרים של הכשרה והדרכה בנושא בכל שנה מחדש, תוך קושי אפשרי לשמר זיכרון ארגוני יציב בתוך המכינות עצמן.

- דיון בצורך של החניכים לדעת מראש על הימצאותו של חניך משולב במכינה – כן או לא? כאשר מהצד האחד ברור שכן, לשם הכנה מנטלית של החניכים ומהצד השני כאשר השילוב הופך להיות חלק מעולם המכינות זה ברור שייתכן שיהיו חניכים עם מוגבלות ולכן לא צריך להצהיר על כך כמשהו מיוחד החושף ומייחד את החניך עם המוגבלות.

מעבר לכל האמור כל תוספת ומחשבה לקידום התכנית תתקבל בברכה. מוזמנים לשתף את כולם כולל בחומרים, סדנאות שהעברתם אצלכם.

מצרף בשנית את תדריך ההיערכות והקליטה, מציעה לקרוא אותו לעומק וכן את נספחיו, יש בו חומר רלוונטי רב עבורכם ככלי עבודה בשלב זה של תחילת השנה.

בנוסף מצרף שוב את לוחות הזמנים של התכנית כולל לוחות הזמנים של ועדת ההיגוי ואשמח לכמה מתנדבים שנאשר אותם ביחד עם שותפינו להשתתפות בה.

לוחות זמנים תשע"ז.

הנחיות להיערכות המכינה.

סוף שבוע טוב לכולם גיא

מכתב אל ראשי המכינות מהאגודה לזכויות הפרט

שמי חן פסקה ואני אחראית תחום המכינות הקדם צבאיות מתאם האגודה לזכויות הפרט.
אני מצרפת מכתב לראשי המכינות בו האגודה מציעה עזרה בבניית ימי עיון בנושא הקהילה הגאה ואופציות למקומות התנדבות במסגרות של הקהילה הגאה,
תודה ושבוע מוצלח,
חן פסקה
053-2224738

להורדת המכתב לחצו כאן.

פעילות אימוץ אתר – מכינת עז שלמה

מכינת עוז שלמה פתחו את תוכנית אימוץ האתר.

האתר שבחרו הוא "גבעת התאנים" – בוסתן הממוקם בין משואות יצחק לנגבה, גבעה שבקרבות תש"ח שימשה כאתר תותחנים ממנו ספקו רתק לכוחות גבעתי שלחמו בגזרה.
שמענו הסבר מעמיק על האיזור, תפקידי קק"ל וההיסטוריה הייחודית של הגבעה בתש"ח. יערן קק"ל דרום – מאיר לימד אותנו את כללי הייעור, ולבסוף גם התחלנו לעבוד.

תודה לכל המסייעים הרבים מקק"ל, מהמועצה האזורית שפיר ותושבי המועצה.

תאנים 1024x576

תאנים 1 1024x576

תאנים 2 1024x768

השבוע קיימו המכינות הירושלמיות פתיחת שנת לימודים במעמד ראש העיר, ניר ברקת

ברקת: "אנחנו אלופי העולם במכינות"

פתיחת דנה ניר ברקת 1024x576

מסע עליה למכינת בני ציון אחרי שבועיים חקלאות בכרמיה

מסע עליה בני ציון 2 169x300  מסע עליה בני ציון 3 169x300  מסע עליה בני ציון 4 169x300  מסע עליה בני ציון 169x300

האם הדתיים באמת משתלטים על צה"ל?

עד כמה חוששים בצה"ל מהשפעת הרבנים והמפקדים הדתיים? האם בעת פקודה, כמו פינוי ישובים, חיילים דתיים לא יצייתו למפקדים, אלא לרבנים שיורו להם לסרב פקודה? ומה על השילוב הגובר של נשים בצה"ל? האם תהליך זה ייעצר בצבא בו משתלבים יותר ויותר נציגי הציונות הדתית?

idf

יניב מגל, כתב ועורך בעיתון "גלובס", שגדל ביישוב קדומים וחזר בשאלה, יצא לחקור את השתלבות הכיפות הסרוגות בצה"ל – נושא חם ואקטואלי, לגביו עולים חששות ותהיות בשנים האחרונות ביתר שאת במדיה ובאקדמיה.

במסגרת המחקר שוחח מגל עם יותר מ-70 אנשים רלוונטיים לנושא, בהם סגן הרמטכ"ל לשעבר, יאיר נוה; השר לשעבר, אורי אורבך ז"ל; הרב אלי סדן, מייסד המכינה הראשונה בעלי; האלופים במיל' עמרם מצנע ואלעזר שטרן ועוד רבנים בולטים בציונות הדתית, חוקרי אקדמיה וקצינים בכירים בצה"ל.

על בסיס המחקר הזה, יצא לאחרונה הספר "סרוגים בקנה" (הוצאת "ידיעות ספרים").

על בסיס המחקר המקיף, שנעשה תוך הקפדה על הפרדה בין עובדות לדעות ושאיפה לאובייקטיביות, ההרצאה מספקת תשובות ביחס לשאלות שלמעלה, וגם פותחת צהר באופן מרתק למגזר הדתי, שלרוב המידע לגביו מגיע אלינו באמצעות גורמים מתווכים.

הופעות בתקשורת לאחרונה בנוגע לספר "סרוגים בקנה":

- ירון לונדון על דברי הרב יגאל לוינשטיין.
- ריאיון ב'ישראל היום'.
- ראיון ב'ערב חדש'.
- ריאון בגל"צ.

עם פתיחת השנה אנו שמחים להזמין את מדריכי המכינות ליום השתלמות של "חברות" בנושא – נתינה – רוח ולב במכינה

חמישי הבא (22/9/16) בירושלים:

נתינה רוח ולב במכינה

מטרת היום:

לתת למדריכים שאחראים על ההתנדבות / פעילות בקהילה ולשאר הצוות כלים והשראה לפתיחת השנה ולעבודה משמעותית במרכזי ההתנדבות השונים.

מדריכי המכינות בהן פועלת התכנית כבר הוזמנו ויקבלו מלגה עבור השתתפותם אך – נותרו מקומות פנויים.

ונשמח מאד להרחיב את הלב והשורות ולפתוח את ההשתלמות למדריכים ממכינות שונות ברחבי הארץ.

מצ"ב הזמנה (להפצה כמובן)

ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש ונוכחות ביום מלא.

לפרטים נוספים ולהרשמה: יעל – 052-5685046

הימים שעוד נכונו לנו (save the date)

9/1 – בלב העשיה

11/5 – לקראת פרידה .

דרושים: לחווה חקלאית לאוכלוסייות עם צרכים מיוחדים הממוקמת במשמר איילון דרושים מתנדבים!

דרושים

הזמנה משיר גילה רכזת הבוגרים של המכינה הירושלמית לכל המכינות שיש להן בוגרים חיילים בודדים

אהלן,

אמא שלי התחילה להתנדב לאחרונה במקום מיוחד בשם "הבית של בנג'י". זהו בית לחיילים/ות בודדים/ות שהוא גם בית פיזי שנמצא ברעננה וגם בית במובן העמוק של המילה. כל חייל/ת זוכה לליווי אישי לאורך תקופת השירות.

הם מספקים גם חדרים לכל תקופת הצבא וזה חוץ מהסביבה התומכת. החדר הוא בשיתוף עם מישהו אחד ואף אחד אחר לא נכנס.

הנה קישור לכתבה מעיתון רעננה על המקום:

http://www.local.co.il/raanana/138400/Article/

ממליצה בחום ליצור קשר עם המקום ולחבר אליו בוגרים/ות שלכם שה/ן חיילים/ות בודדים/ות.

תודה רבה!

שיר.

סיכום טיול של מכינת עז שלמה בהרי ירושלים

שלום,

שבנו עתה מיומיים טיול פתיחת שנה באיזור הרי ירושלים. הטיול תואם מול מחלקת החינוך של קק"ל דרום בצורה מקצועית ביותר (איתן – שפו) . קק"ל הקצו עבורנו שני מדריכים טובים מאוד, נוגן ויובל.

הדובדבן – לינת שטח במרכז קק"ל בנס הרים (ותודה לנגה והצוות) – פשוט מקום מדהים !! מאובזר, מתוחזק, נקי ומטופח. צוות אדיב – אין מילים לתאר!!

בשם הרב בעז, הצוות והתלמידים, תודה ענקית לקק"ל,

הזמנה מעמותת "כתף לכתף"

שמי רבקי , עובדת בעמותת כתף לכתף, עמותה הפועלת בכל רחבי הארץ ומסייעת למשפחות הנמצאות בעוני או משבר, הליווי הוא הוליסטי ומקיף את כל תחומי החיים.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם קרן אוסטרלית ומארגנים ומשתתפים איתם ב- "יום החייל האוסטרלי"-  יום שמהווה את אירוע הסיכום של חבר'ה צעירים מאוסטרליה,

יהודים ,דתיים ,פעילים בתנועות נוער כמו בני עקיבא המגיעים למשך כשנה לארץ בסיום לימודיהם ולפני תחילת לימודי השכלה גבוהה.

אירוע זה מהווה את הסיכום של התקופה , הוא נערך כבר שנה שלישית ומטרתו להפגיש בין בני הנוער האוסטרלים לבני נוער ישראלים בגילאים שלהם.

אנחנו מזמינים אתכם להשתתף ביום אדיר זה שיכול להוות צ'ופר אדיר לחבר'ה שלכם. נשמח לכמה שיותר חניכים+ מדריכים שילוו אותם. 

חשוב לציין כי אנו דואגים להכל- תשלומים על נסיעות, אוכל, בקבוקי מים, ואפילו צלם מגנטים שתהיה לחבר'ה מזכרת J

האירוע מתקיים ב-31/10, יום שני, בבאר שבע בפארק החייל האוסטרלי.

ל"וז האירוע:

10:00 נפגשים בפארק החייל האוסטרלי (שכונה ב')
10:15 טקס (הפארק הוא בעל משמעות היסטורית וכל שנה מקיימים בו טקס במעמד בני הנוער והאורחים)
11:00 חלוקה לקבוצות (נעשה חלוקה לפי צבעים של חולצות)
11:15 פעילות בקבוצות- העוסקת במה דומה ומה שונה ביננו ומתקיימת באנגלית אך אין מה לחשוש!!! הם גם יודעים עברית כי הם שנה בארץ
12:30 ארוחת צהרים
13:30 התנדבות בשכונת באר שבע
זו הזדמנות נהדרת בעיני לחבר'ה שלכם להכיר את החבר'ה האוסטרלים ולשוחח איתם ויש בכך ערך לשתי הקבוצות.
16:00 סיום משוער.

מניסיון, זה יום מאוד משמעותי עבור כל המשתתפים ואנחנו ממש נשמח אם תיקחו חלק!!

בתודה מראש…

מזל טוב לסבא דני זמיר על הולדת נכדו הראשון!

מאחלים לך ולמשפחתך הרבה אושר שמחה ושתגדלו אותו בנחת ובכיף

14317345 10153894652578359 8756983196348428151 n

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.