הדפסת עמוד זה

דף עדכון 114 | 14.8.16 | י' באב ה'תשע"ו

14/08/2016

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

שלום לכולם ולכולן, ט' באב גם אחרינו, הכנות הצוותים של הכלליות בעיצומן, צוותי התורניות בשיא החופשה… במועצה – סוף סוף אישר דירקטוריון קק"ל את ההסכם עם מועצת המכינות וחתם עליו לכן עכשיו מתחיל המירוץ לממש את כל התכניות שחיכו לחתימה: מלגות, עבודה קהילתית, בית מדרש ראשי מכינות, ובעיקר בוגרים והתיישבות. הרבה עבודה לפנינו אבל איזה כיף שזה המצב…

קריאה מהנה ומשמעותית,
דני

מה בגיליון:

תאריכון של ימי עיון, אסיפות וכנסים

8.9 חמישי  9:30-13:30 – לטרון – ישיבת ועד מנה עז 1

8.9 חמישי 9:30-13:30 – מכינת בני ציון פורום מנהלות במכינות

11.9 ראשון 11:00-13:00 – אגף בטחוני חברתי -ישיבת פתיחת שנה הגיוס המשותף

13.9 שלישי 15:00-17:00 – לטרון – צוות בוגרים ראשי מכינות (ועדת היגוי גנדיר)

17.8 - כנס מדריכים בקק"ל.

18.9 ראשון 10:00-16:00 – לטרון - יום תדרוך למכינות על פרויקטים של המועצה

תאריכי ישיבות מטה גיוס משותף

הישיבות יתקיימו באגף הביטחוני חברת בין השעות 11:00-13:00י:

11.9 – ישיבת פתיחת שנה. 9.10, 20.11, 11.12, 22.1.

יש הסכם עם קק"ל!

בשעה טובה אישר דירקטוריון קק"ל ביום 11.8 את ההתקשרות עם מועצת המכינות וחתם על ההסכם. בשורה טובה לכולנו, יישר כוח ענק לחברינו בקק"ל ועכשיו זמן עבודה!

התחילה הכשרת השטח של הצוותים בפרויקט הסיירות

עוד אנחנו מדברים והנה זה בא! השבוע יצאנו לדרך עם פרויקט הסיירות. צוות מדריכי ומנהלי מכינות רבין, כ-13 במספר, יצא לשטח בנחל ציפורי בואך מרחב אלון הגליל. המשובים מעולים וב-3 השבועות הקרובים יסיים ביה"ס לסיירות את הכשרת כל הצוותים בפרויקט. בהצלחה לכולם!

סיירות קקל 1024x758

קקל 2 1024x683

האסיפה הכללית

נציגי 38 מכינות השתתפו באסיפה הכללית ביום 4.8.16. באסיפה הוצגה מצגת לסיכום עו ויעדי עז, וכן נמסרו הודעות מפי גורמים שונים.
מצורפים: מצגתמסמך קק"ל על השותפותהלו"ז השנתי המיועד של מועצת המכינותתכנית עבודה ויעדים לתשעז  (ביום העיון ב-י"א תשרי נקבל גם השנה לוח צבעוני מודפס של כל האירועים- לתלייה). 

קורס מע"רים

כזכור הקורס שהיה צריך להתקיים בסוכות הוקדם כדי להכיל את כל השעות הנדרשות. עד כה רשמו 3 מכינות בלבד 13 חניכים. הקורס יתקיים בכל מספר חניכים אבל אתם חייבים להירשם.

מספר מכינות טענו שההקדמה בעייתית כי נופלת על זמן מכינה, אך לטעמנו "הפסד" של 4 ימים אינו שקול להכשרה המערי"ת ואתם מתבקשים לשקול העניין שוב. הקורס מתוכנן להתקיים בין ראש השנה ליום כיפור בתאריכים ג עד ח בתשרי  תשע"ז.  5 עד 10 – אוקטובר 2016.

בהרשמה ופרטים נא לפנות ליוס.

רשמו ביומנים 1: הסבר ותדרוך על כל הפרויקטים נושאי התמיכות של המועצה

ביום חמישי 18.9 בלטרון מ-10:00 עד 16:00 הסבר על כל הפרויקטים של המועצה לשנת תשע"ז. (איך להשתתף ולמצות את המשאבים שגויסו בכל הגזרות). השתתפות הכרחית למכינות ברמת מנהל/ת או ראש/ת מכינה. כנס נוסף כזה ייערף באפריל לכשתהיה בידינו תמונה סופית של המשאבים. הפרויקטים שייסקרו: מלגות סיוע, שילבו אוכלוסיות, קק"ל כל הפרויקטים, נפגשים בארץ אחת, צע"מ ועוד. לו"ז מדויק יישלח בהמשך. מחכים לנוכחות מלאה של המכינות.

רשמו ביומנים 2: יום ירושלים – אירוע מסכם של המכינות

אמנם אין עדיין אישור סופי אבל כמעט וודאי: ב-25.5.17 יום של כל המכינות לסיכום השנה, שיכלול גם סיורים וטקס בירושלים. כחלק מהלקח של השנה אנו רוצים להתארגן ולארגן זמן רב מראש את היום שהוא גם מסכם וגם נערך סמוך ליום ירושלים, אנא רשמו את התאריך כבר עכשיו ושאר הפרטים יימסרו בהמשך.

משטרת ישראל – עכשיו תור הכלליות

לאחר יום העיון המוצלח של משטרת ישראל עם המכינות התורניות פנו אלינו אנשי המשטרה בסיוע מיודעינו נחי אייל ושאולוב כדי לבדוק היתכנות גם לבוגרי המכינות הכלליות.

השבוע נפגשנו נחי, שאולוב ואני אצל ראש אמ"ש ניצב גילה לגזיאל ועוזריה וסיכמנו את התהליך, שעיקרו יום עיון מושקע וחגיגי בביה"ס החדש לשוטרים, בהשתתפות המפכ"ל, שבו יוזמנו ראשי המכינות והשלוחות ורכזי הבוגרים כדי להכיר יחד את משטרת ישראל כיעד הגשמה מועדף.

האמת היא שהבוגרים שלנו מאד חסרים שם והעבודה המשטרתית בניגוד לתדמיתה לא רק חשובה אלא גם מרתקת. חשיבותם של שוטרים וקציני משטרה בוגרי מכינות מבחינת התרומה ליושרה, לאתיקה ולהעצמת הכוח ברורה. פרטים נוספים בהמשך, אנא בואו כשנוזמן הציפייה היא לנציגות של המכינות הכלליות, משאבים רבים מושקעים במהלך.

קורס עמדה עם בית יגאל אלון

השבוע התקיים קורס "עמדה" – קורס הכשרה למדריכי מכינות קדם-צבאיות. הקורס, ביוזמת המכינות הקד"צ השותפות ל"חלוץ" (גליל עליון, מיצר, רבין, חנתון, ירושלמית, בינ"ה) במימון של מועצת המכינות הקד"צ, ההסתדרות הציונית ובית יגאל אלון,​תוכנן ובוצע על ידי אנשי צוות בית יגאל אלון.

במשך השבוע שעבר במכינת חנתון ובבית יגאל אלון בהשתתפות כ-30 מדריכים ממכינות גליל עליון, הירושלמית,ימין אורד ​הישראלית, מעגן מיכאל, חנתון, מיצר, רבין, תל"ם, יפו ובינ"ה.

במהלך הקורס המדריכים למדו והעמיקו בתכני החינוך ההומניסטי, רכשו כלי הדרכה מגוונים ויצרו בסיס איתן לשותפות ביניהם כמדריכי מכינות. עם סיומו, הגדירו המדריכים את הקורס כמוצלח ביותר ואמרו כי הקורס העניק להם "להט להיכנס כבר לעבודה במכינה ולהדריך את המכיניסטים".

קורס עמדה הכשרת מדריכים

מפגש עם דוברים פלסטינים

מטרת המפגש היא לשמוע על עמדות הרשות הפלסטינית בנושא היחס למדינת ישראל, הטרור, נכונות לשלום, הסתה, גבולות, התנחלויות ועוד, וזאת בדרך של הסברה ישירה ללא תיווך תקשורת ופוליטיקאים, ומתן אפשרות לשאלות והבעת דעות באווירה של דיון, ללא התלהמות ותוך כבוד הדדי.

השיטה: למפגש מגיעים שלושה או ארבעה אנשים מרמאללה, חברי הועדה לאינטראקציה-קשר עם החברה הישראלית.

ועדה זאת הוקמה ע"י אבו מאזן כדי להביא בפני הציבור הישראלי את עמדות הרשות הפלסטינית ישירות וללא סילופים ועיוותים אשר נעשים לטענתם ע"י אמצעי תקשורת ופוליטיקאים. בתקופה האחרונה נעשו הרבה מפגשים כאלה מבאר שבע בדרום ועד קיבוץ עמיר בצפון. המפגשים מתנהלים בעברית ו/או בערבית עם תרגום מיידי לעברית.

שמי אלי ספרן, חבר קיבוץ סאסא במרום הגליל, יו"ר עמותה חברתית מס"ד – מחנה סוציאל דמוקרטי – עוסק בתיירות ,ומשמש בהתנדבות כמתאם המפגשים בין הועדה לאינטראקציה ברמאללה ובין ישראלים המעוניינים להיפגש עם הפלסטינים, לשמוע ולהשמיע.

חברי הועדה הפלסטינים נכנסים ויוצאים משטח הרשות לשטח ישראל באישור וידיעת הגורמים הביטחוניים, וכל הפעולה היא הסברתית, נעשית בשקיפות מלאה, ומיועדת להביא למשתתפים תובנה נוספת על יסודות הסכסוך הישראלי פלסטיני ועל האפשרויות לפתרון, אם בכלל.

המפגשים הופסקו בתקופת הרמאדן ובחודשי הקייץ ויחודשו החל מספטמבר.

אשמח למסור פרטים נוספים ככל שידרש.

לתיאום מפגש אפשר לפנות אלי במייל או טלפונית.

בברכה

אלי ספרן – קיבוץ סאסא 13870

מס' ניידים: 050-5511868 או 054-2874243

אימייל: sasatour@ksasa.co.il

או: safran.eli63@gmail.com