חדשות ועדכונים

חדשות, הודעות ועדכונים שוטפים ממועצת המכינות והמכינות הקדם צבאיות.

עדכון שבועי מס' 1 ט"ז באייר תשע"ד 16 במאי 2014

שישי, 16 מאי 2014 02:14

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

למה עדכון קבוע?

אחת הבעיות המרכזיות ביכולת לקדם ולקיים שיח משותף בין כל השותפים והשותפות למפעל המכינות הקדם צבאי הוא היעדר ידע ומידע על מה שמתרחש, ידע שיכול להביא לרעיונות נוספים, לקשירת קצוות, ובעיקר למתן תמונה ופרספקטיבה רחבה על המתרחש.

העדכון הזה, אי"ה, ייצא אחת לשבוע, על עמוד אחד/שני עמודים, ויכלול תמצית האירועים הרלבנטיים למכינות וכן נושאים שיש בהם חשיבות- עם התמקדות סירוגית בתחומי השונים. ראשי מכינות שיש להם מידע חשוב לצרף לפרסום עם הדף: ידיעות על פעילויות שהם מארגנים, חניכים מצטיינים במסגרות שונות, וכל נושא רלבנטי אחר מתבקשים להעביר אלי או לג'ילברט באימייל במהלך השבוע כדי שנוכל לצרף לפרסום השבועי…. ושיהיה לנו בהצלחה.

תחום בוגרים

  • לאחר שתי ישיבות של הפורום המשותף שמוביל אותו רכז הבוגרים במועצה איתן הוניג (בעצמו בוגר מחזור א של מכינת בני דוד), מתחילים לראות פעילות בשטח. שני רכזי בוגרים (ספיר מעין פרת, דובי מעצם) לקחו על עצמם להתחיל ולקדם שני תחומים שבהם  ניתן אור ירוק:-  ספיר תפעל בתחום שיתוף פעולה בהשמת/חיבור בוגרי מכינות רלבנטיים לעתודה ניהולית בחברת המתנסים, ודובי בתחום פרוייקט התיישבות של בוגרי מכינות ביישוב בעל חשיבות לאומית (פריפריאלית או סוציו אקונומית או גם וגם).
  • שני סניפי המדרשה למעשה- בירושלים (שנה שנייה) ובחיפה (שנת ייסוד), מכנסים לתוכם בס"ה כ 45 משתתפים בכל מסגרות הפעילות, ולאחר תשרי יתחיל לפעול גם סניף תורני… הרחבה על המדרשה תיעשה באחד מדפי המידע הקרובים, כשתתבהר תמונת המקורות הכספיים לתשע"ה.
  • משתתפי פורום הבוגרים החליטו על מועדי קיום ההכשרה לתפקיד (בפעם הראשונה!) שתערך בסיוע אבי חי. ההכשרה תבוצע בשתי פעימות – 3 ימים בספטמבר, 2 ימים באוקטובר. השתתפות בהכשרה מטעם רכז הבוגרים תהווה תנאי לתמיכה כספית עתידית במימון התפקיד בכל מכינה.
  • ולבסוף, מדריכי המכינות הכלליות קיימו בשבוע הקודם את הפגישה הרביעית והאחרונה במסגרת מפגשי ההכשרה השנתיים שבהם נלמדים ונדונים נשואים הקשורים לעבודתם במכינות. בפגישות לוקחים חלק עשרות מדריכים מרוב המכינות הכלליות והם מהווים קרקע מעולה ליצירת חיבורים שיתופים התייעצות למידה הדדית ו…קצת שאיפת אוויר מהיומיום. תודה רבה רבה לכל המשתתפים, לאבי חי שאירחו ותמכו וכמובן לחברינו אודי תמיר ראש מכינת עמ"ק שהוביל את הפרוייקט בהצלחה רבה ובאופן מעולה.

מסע

בעקבות חילופי תפקידים במועצה אנחנו מארגנים "תוך כדי תנועה" את המשך הטיפול וההובלה הרציפים של התכנית. חברינו גלעד ראש מכינת נחשון לקח אחריות מיניסטריאלית (בדומה לאחריות שלי בשנים הקודמות על הגיוס המשותף) וביום 25.5.14 תחל בעבודתה לילך ירדני שבדומה למקבילתה בגיוס המשותף טלי ארנולף תרכז את העבודה הביורוקרטית השוטפת, בשלב זה באופן זמני עד סוף אוגוסט.

כרגע צפויים מעל 20 משתתפים להיכלל בתכנית מסע, וחשוב לזכור שמכינות שחניכי חול שלהן לא רשומים דרך מסע גורמים להפסד כללי ונהפוך הוא: הרישום דרך מסע הוא מה שקרוי בעגה המקצועית "Win-Win situacion" (או "עיקרון הזנז"ח" בלשון חז"ל)-  החניכים משלמים פחות, זה מקל עליהם לבוא למכינות ולעמוד בסכומים הנדרשים מהם, יש מסגרת שיווקית ביטוחית מוכרת ומסודרת, וגם המועצה יוצאת נשכרת….

מכינות המעוניינות בפרטים נוספים על הפרוייקט ו/או רוצות שחניכי חו"ל שלהן ייכללו בו (גם חניכי חו"ל שכבר רשומים לתשע"ה) אנא צרו קשר דחוף עם גלעד.

מצטייני המכינות

בשל קושי באיסוף המידע ושיתוף הפעולה יש לנו קושי ממשי לסכם את כמות מצטייני המערכים הפיקודים והנשיא ביום העצמאות האחרון, וחבל, כי הנתונים מרשימים ויכלו לשמש אותנו לצרכיי קידום המפעל. ידוע לנו למשל על לפחות 12 בוגרי מכינות שקיבלו מצטיין נשיא, אז אנא שתפו אותנו במידע!

ואם כבר בהצטיינות עסקינן, הרבה ברכות איחולים וחיבוקים לחברתנו יעל דומב ראשת המכינה "הירושלמית" שבעצמה נבחרה כמצטיינת במערך המילואים ואף תישא את הנאום בשם חיילי המילואים ביום חילי המילואים בטקס בביום ראשון בערב במעמד קצין מילואים ראשי חברנו הושע פרידמן בן שלום.

יום עיון למכינות התורניות 

ביום ראשון הקרוב (יח באייר, 18 במאי) מתוכנן להיערך יום העיון המסורתי של המכינות הקד"צ התורניות, שהשנה לא יכלול יום ספורט אלא רק עיון. היום ייערך באור עציון ובהשראת העיתוי (סמוך ללג בעומר) יכלול בין השאר שיחה עם הרבצ"ר - חברנו הרב רפי פרץ – גבורה מהי; שיחה עם חברנו הרב זאב שרון - " הגשמה אישית מול צרכיי כלל", שיחה עם הרב יעקב לבנון- "בר כוכבא מול רבי עקיבא", ואם יסתייע שיחה עם שר הביטחון. נאחל למשתתפים יום עיון מוצלח ומשמעותי!

מפגש שולחנות עגולים 2.6.14

כל המכינות שאושרו כמקבלות תמיכה מהמזרחי טפחות לקיום הפעילות שלהן השנה, נזכירכם כי ב2.6.14 מתקיים כנס שולחנות עגולים עם נציגי המכינות. פרטים יישלחו בהמשך, שריינו את היום והיערכו לכך. ההשתתפות חשובה וגם מהווה חלק מתנאי התמיכה.

וקצת עדכונים על "עניינים שבחומר"

אורבניקס 
בשבוע הקרוב, תסיימנה כל המכינות שניגשו לפרוייקט הבינוי להיפגש ולהציג נתוניהן בפני אורבניקס. לאחר מכן תיערך השלמה כולל ביקורי שטח ונקווה שעד סוף יוני תהיה העבודה המקצועית מוכנה להצגה בפני משרדי הממשלה ותורמים פוטנציאליים.

מס הכנסה

ביקורת מקיפה ומדוקדקת של כל פעילות המועצה מאז רישומה ב8/09 ועד סוף 2013 שנערכה על ידי מס הכנסה הסתיימה השבוע בהצלחה גדולה וללא דופי- עניין שאינו של מה בכך כאשר מדובר בגוף מורכב ולא שגרתי כמו שלנו. יישר כח לדודו מנהל הכספים ולאתי וג'ילברט שמסייעות לו!

חברים וחברות שיהיה רק טוב,  שבת שלום, 

דני

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.