הרצאה בנושא אחריות ודבקות במשימה

ההרצאה, היא בנושא אחריות ודבקות במשימה, כנגזרת ממבצע חילוץ צבאי תחת אש שהשתתפתי בו במלחמת לבנון הראשונה - מבצע "צלצל".

חמישי, 10 מאי 2018 10:36
שם האדם / הארגון המציע: אילן פרנק
אודות האדם / הארגון המציע:

הייתי טייס יסעור (ומסוקים נוספים) בחיל האוויר, מדריך, מוביל ומפקד. במסגרת השירות שלי השתתפתי בהרבה פעילות מבצעית, חלקה עדיין סודית ביותר, חלקה מותרת לחשיפה. במסגרת שירות המילואים שלי הדרכתי ובחנתי שנים רבות את חניכי קורס הטייס, ועזרתי לחנך את הדורות הבאים של חיל האוויר שלנו.

לאחר שירות הסדיר שלי נדדתי לאלסקה ולבסוף מצאתי את עצמי בסאן פרנסיסקו, שם למדתי במשך 5 שנים שלושה תארים: הפקת ובימוי קולנוע, טלוויזיה ומשחק, ואנתרופולוגיה ויזואלית.

אחרי כמה שנים בארץ עברתי לארה"ב, הקמתי חברת הפקה לסרטים דוקומנטריים והפקתי וביימתי סרטים לדיסקברי, נשונל ג'יאוגרפיק, ערוץ ההיסטוריה ועוד. כל אותה תקופה הייתי טס לארץ פעמיים בשנה לשרות המילואים שלי בבית הספר לטיסה של חיל האוויר.

במשך אותה תקופה הקונסוליה בלוס אנג'לס גייסה אותי לתת הרצאות הסברה (באנגלית) על ישראל. ההרצאות הראשונות היו בנושא הדילמות המוסריות של טייסים במלחמה בטרור אבל עקב בקשת הקהל ההרצאות התרחבו לסקירה על המצב במזרח התיכון, עם דגש על העיוותים הנוראיים והאירוניה בדיווחים על ישראל ודרך התנהלותה. בקיצור-בלבלתי את האנשים עם העובדות האמתיות...

בהרצאות האלה צברתי ניסיון הן בהרצאה בפני קהל והן בהרצאות בשפה האנגלית. בנוסף צברתי ניסיון בראיונות טלוויזיוניות, בין היתר כיועץ לרשת פוקס-ניוז. (קורות חיים מצורפים).

לפני כארבע שנים חזרנו לארץ אחרי 16 שנה בלוס אנג'לס, ואנחנו (אשתי ושלושת הילדים) גרים במושב בית חנניה. אני עובד היום כיועץ/מנהל שווק באלביט ובטיסה.

פירוט ההצעה:

ההרצאה, שמוצגת ב-POWER POINT (מצורף), היא בנושא אחריות ודבקות במשימה, כנגזרת ממבצע חילוץ צבאי תחת אש שהשתתפתי בו במלחמת לבנון הראשונה - מבצע "צלצל", לקריאה על המבצע לחצו >>

בתחילת ההרצאה אני מספר את סיפור המבצע (מורשת קרב) ומשתמש בסיפור כפלטפורמה להרחבה על נושא דבקות במשימה ולקיחת אחריות. אני מתחיל בהגדרה של המונחים הללו בקוד האטי של צה"ל ומשם מרחיב על המשמעויות על פי ניסיוני והשקפת חיי, כשבתוך המונח שזורים מנהיגות, הבנת המשימה, אהבת הארץ ותובנות של ההיסטוריה שלנו כעם היהודי, אחריות אישית וקולקטיבית, אתיקה ומוסר, ועוד. 

במשך ההרצאה אני מראה קליפ קצר של המבצע שלי ועוד מבצע חילוץ שביצעו קוברות בלבנון (הקליפ הוא מתוך סדרת טלוויזיה אמריקאית שהוקרנה בערוץ- FOX FAMILY בשם ""Extreme Courage, סדרה על סיפורי גבורה מכל שטחי החיים: https://vimeo.com/39358219 

עלות למכינות המשתתפות: 1500 (לא כולל מע"מ) - מחיר מיוחד למכינות
הערות ומידע נוסף:

נתתי את ההרצאה בקורס טייס ובפני נוער לפני גיוס בכמה אירועים. לדעתי הנישה הטבעית ביותר להרצאה היא המכינות הקדם צבאיות, הן כהכנה טובה לצבא ולאזרחות שאחרי והן כהרצאת מור"ק.

שם איש / אשת קשר: אילן פרנק
טלפון ליצירת קשר: 052-4040145
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 294 | 27.4.2020 | ג' אייר התש"פ ראשון, 26 אפריל 2020 21:42
דף עדכון 293 | 20.4.2020 | כו' ניסן התש"פ ראשון, 19 אפריל 2020 21:00

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק ליום העצמאות שלישי, 28 אפריל 2020 23:37
ממתק לשבת - פרשת תזריע מצורע שישי, 24 אפריל 2020 10:08

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.