מיומנו של צלם- סידרת הרצאות

מעביר הרצאות בנושאים אלו: החוויה הצילומית, איך מתנהלים כצלם עיתונות במקומות זרים, בעידן הפייק ניוז

רביעי, 25 דצמבר 2019 23:10
שם האדם / הארגון המציע: אמנון גוטמן
אודות האדם / הארגון המציע:
אמנון גוטמן, צלם עיתונות בינלאומי, מתמחה בתיעוד אזורי סכסוך בעולם, כמו כן מתמקד בצילומיו בנושאים סוציו-אקונומיים, פוליטיים וחברתיים.בוגר המדרשה לצילום גיאוגרפי שבתל אביב (2003-2006).
משנת 2007 עובד כצלם עצמי בארץ ובעולם.
במהלך שנות עבודתו צילם ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, טנזניה, מלאווי, מוזמביק, דרום אפריקה, פיליפינים, סרי לנקה, הודו, סין, קולומביה, ארה"ב, אוקראינה, יוון, סרביה, ישראל, הים התיכון מול חופי לוב (משבר הפליטים באירופה), הים הערבי מול חופי סומליה (המאבק הבינלאומי בפיראטים).
שיתף פעולה במדינות אלו עם הצלב האדום, רופאים ללא גבולות והאו"ם.עבודותיו זכו בפרסי צילום בינלאומיים והוצגו בפטסיבלים ב: ארה"ב, אוסטרליה, איטליה, צרפת, שוויץ, יפן וישראל.
תמונותיו פורסמו במגזינים החשובים בעולם:Newsweek, NY Times, Time, Wall Street Journal, Foreign Policy, MSNBC, Boston Globe, BusinessWeek, Lapham's Quarterly, The Guardian, The Observer, Die Zeit, Welt Der Wunder, Neue Zurcher Zeitung, Die Welt, Paris Match, Le Monde, Le Figaro, La Croix, Journal Du Dimanche, Svenska Dagbladet, AftenPosten, HBL, Expressen, Courrier Japan, AJE, The Sunday Morning Herald and others. Participated in Prix Pictet "Space" and Courier Japan "This Day of Change" books project.בנוסף הוא חלק מקבוצת צלמים בינלאומית המתעדת את שינויי האקלים, התחממות הגלובלית והשפעתם על העולם everdayclimatechange# .www.amnongutman.com
פירוט ההצעה:

אני צלם עיתונות. ב 12 שנים האחרונות מתעד אירועים בעולם ובישראל- המלחמה במזרח אוקראינה, משבר הפליטים באירופה, קהילות מקומיות בברוקלין-ניו יורק ומאבקן באלימות הנשק ברחובות, אבטחת ספינות על ידי חברות אבטחה ישראליות מול חופי סומליה, מדינות אפריקה-מאבק בצייד בלתי חוקי/ טיפוס על הר הקלימאנג׳ארו.... כמו כן מתעד בישראל חיי יום יום- פסטיבל המידברן, חגים ואירועי דת, פסטיבל כדורים פורחים וכו..

מעביר הרצאות בנושאים אלו: החוויה הצילומית, איך מתנהלים כצלם עיתונות במקומות זרים, בעידן הפייק ניוז.
בנוסף מעביר סדנאות צילום בטלפונים חכמים/ קורס צילום מלא-מקוצר. מוסיף קישורים עם מידע נוסף
אשמח לדבר איתך טלפונית להציג עצמי לטובת אפשרות של סידרת הרצאות ואו קורסים אצלכם

הרצאות
https://ag-photo.co.il/talk/

קורס צילום
https://ag-photo.co.il/learn/


מיומנו של צלם-/ סכסוכים בעולם:

כיצד עובד צלם העיתונות במדינות זרות?
מהם הסיכונים אותם הוא חווה במהלך עבודותו?
ואיך ניתן להתגבר עליהם?

במסגרת הרצאה נדבר על צילום עיתונות כפי שהיה פעם וכפי שהוא כיום, בעידן ה"עובדות האלטרנטיביות" וה"פוסט אמת", אתיקה מקצועית ושמירה על סטנדרטים של עבודת העיתונאי בשטח.

נפתח בהקדמה קצרה על ההיסטוריה של צילום העיתונות במאה ה 20 , והתפתחותו הבלתי נמענת עקב פריצות הדרך הטכנולוגיות שלמעשה שינו את צורת העבודה וההתנהלות של הצלם בשטח- הדור החדש של צלמים שנכנס ל״עולם מהיר״ המחייב אותם להיות כמה שיותר סנסציונים בתיעוד שלהם בכדי להתקדם בתעשייה הולכת ונכחדת- עם כניסת הצילום הדיגטאלי והשפעתו על כל המרחב החדשותי.

המלחמה באוקראינה, והמשבר שנוצר בעקבותיה בין רוסיה למערב, מעימות בנשק קר ועד למלחמה מלאה שנמשכת גם כיום על אדמת אירופה- כיצד מתפקד צלם העיתונות בסביבה זרה ללא ידיעת השפה ובמצב של כאוס ביטחוני, ההחלטות אותן צריך לקחת בשטח ועד כמה ניתן ״לדחוף״ פנימה אל המקומות המעניינים יותר אך גם מסוכנים יותר..
משבר הפליטים באירופה- למעלה מ 60 מליון איש הנמצאים בתנועה עקב עימותים על פני הגלובוס, חלקם הגדול מגיע כתוצאה מהמלחמות במזרח התיכון: חילוץ פליטים בנתיבי המעבר בין אפריקה לאירופה במימי הים התיכון מול חופי לוב, כמו גם תיעוד של פליטים ש״נתקעו״ במדינות אירופה בדרכם לגרמניה- הארץ המובטחת..
אלימות הנשק בארה״ב בתוך הקהילות והמאבק כנגדה של אירגונים מקומיים כמו גם אנשי דת במטרה להוריד את רמת האלימות בשכונות בהן הם גרים- בניגוד לצילום חדשותי שקורה כאן ועכשיו- צורת העבודה של הצלם המתעד שונה לחלוטין- הצורך לקחת את הזמן , להכיר את האנשים אותם הוא מתעד, לחיות ולבלות איתם כמה שיותר זמן, במטרה לחדור כמה שיותר לעומק הסיפור ולהוציא תמונות אינטימיות של האוכלוסיה אותה הוא מתעד..

עלות למכינות המשתתפות: 1500-2000 שח פלוס מעמ להרצאה
הערות ומידע נוסף:

אבקש להוסיף על עלות ההרצאה - תשלום על קמ

בנוסף מעביר גם קורסים/סדנאות צילום
https://ag-photo.co.il/learn/

שם איש / אשת קשר: אמנון גוטמן
טלפון ליצירת קשר: 0507511874
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.

מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: נהלים והנחיות מסגרות להתנדבות מאגר למידה מקוונת