מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

יוצרים זיכרון - חיבור דורות ההמשך לזיכרון השואה באמצעות יצירה

סדנאות יצירה לזיכרון השואה ללא עלות במימון קרן שטיינץ הרשקוביץ אצלכם במוסד או בזום

ראשון, 01 נובמבר 2020 21:14
שם האדם / הארגון המציע: מרטין הרשקוביץ
אודות האדם / הארגון המציע:
אני דור שני לשואה ומשורר, שהשתמש בשירה כדי ליצור נרטיב של השואה מתוך השתיקה. מצאתי ביצירה דרך להתחבר, לחוש ולעבד את הזיכרון הטראומתי של השואה. לכן עם פרישתי , הקמתי , יחד עם אפרת ביגמן, את התוכנית "יוצרים זיכרון"
צירפתי עבורכם חומרים בגין המיזם. ולהלן סרטון לצפייהכתבה במקור ראשון אודות המיזם .
הקרן שאני עומד בראשו מוכן לקיים פעילות אצלכם ללא עלות ונוכל לקיים סדנאות יצירה או טקס זיכרון המשלב יצירה בזום או אצלכם בפועל אם המציאות תתאפשר החזון של המיזם שלי הוא לשנות את השפה שבה אנחנו מדברים על השואה משפה תיעודית, הסטורית לשפה רגשית על ידי פירוק
השואה לתימות עיקריות כדי להנגיש אותה למשתתפי המיזם- ראה החוברת . אני מקווה שהחלת שפה רגשית ישנה את אופי של הזיכרון ויגביר את חיבור האישי סביב יום הזיכרון לשואה . צירפתי את התוצרים של השנה הראשונה שמרגשים אותי מאד.
פירוט ההצעה:

להצלחת הנצחת השואה בדורות ההמשך יש שעת המבחן כל שנה – שתי הדקות של הצפירה ביום הזיכרון לשואה. הנוער של היום מתקשה לזכור. הם מנסים לדלות מתוך זכרונותיהם, שבבי זכרון מתאימים לאירוע:קטעי סרטים וקליפים, שמות של משפחה מלפני שנות דור. ההצלחה חלקית בלבד והזיכרון שמצליחים כן להעלות הינו זיכרון קצר מועד וחסר משמעות. בן אדם אינו מסוגל לזכור זכרונות לא לו. בשעת מבחן אנחנו נכשלים. אז מה הפתרון לקושי הזה? איך מבטיחים הנצחת זיכרון השואה בדורות ההמשך? התשובה פשוטה עד מאד: שדורות ההמשך יקחו בעלות על זיכרון השואה – ברגע שהזכרונות שייכות להם הם מסוגלים לזכור. אם ירגישו שהזכרונות שייכים לא רק לבני דור הראשון או השניבלבד אלא גם להם, אז יש סיכוי להנצחת זיכרון השואה לדורות. אבל מה צריכים לעשות כדי שזה יקרה? יוצרים זיכרון יקיים סדנאות יצירה לזיכרון השואה ללא עלות במימון קרן שטיינץ הרשקוביץ אצלכם במוסד או בזום.

עלות למכינות המשתתפות: ללא עלות
שם איש / אשת קשר: מרטין הרשקוביץ
טלפון ליצירת קשר: 0529466045
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]
קבצים להורדה

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן