סדרת מפגשים בין מכינות דתיות וכלליות

סדרה של כמה מפגשים, במהלך מספר ימים רצופים או סופ"ש, בו ייפגשו חניכים דתיים וחילוניים ממכינות שונות
שישי, 31 ינואר 2020 03:00
שם האדם / הארגון המציע: "גשר מפעלים חינוכיים"
אודות האדם / הארגון המציע:

ארגון גשר נוסד בשנת 1970, ומשמש מרכז חברתי וחינוכי לקידום מפגשים והעמקה בנושאי זהות בחברה הישראלית. ארגון גשר פועל בשדה החינוכי-חברתי במטרה לעודד דו-שיח והבנה בין אזרחי ישראל. גשר הינו הארגון המוביל בארץ בקידום תהליכי מפגש, הידברות ושיח בין קבוצות שונות בחברה הישראלית ובעם היהודי.

פירוט ההצעה:

סדרה של כמה מפגשים, במהלך מספר ימים רצופים או סופ"ש, בו ייפגשו חניכים דתיים וחילוניים ממכינות שונות. הסמינר מתמקד בעיקרו בדינאמיקה קבוצתית ושיחה בלתי-אמצעית. הוא בנוי כתהליך המאפשר מעבר ברור בין השלבים השונים וירידה לעומקן של הסוגיות העולות במפגש. האווירה במפגש נעימה ופתוחה על מנת ליצור מקום בו כל דעה והשקפה נשמעת ונבחנת ברצינות, ומזמינה את המשתתפים לאזור אומץ להביא את עצמם ולקבל מאחרים. המפגש אינו בא לטשטש את נקודות המחלוקת, ליצור תחושת "יחד" מלאכותית, או לחפש בהכרח הסכמה ותמימות דעים בין הצדדים, אלא מאפשר הבנה לאחר למידה מהאחר, מפתח יכולת הכלה של דעות מגוונות ומעודד מעורבות חברתית על בסיס הדומה ומתוך השונה בינינו.

עלות למכינות המשתתפות: 100 ש"ח כולל מע"מ למשתתף
אפשרויות סבסוד: אם הפעילות עונה על הגדרות "תקנת מפגשים" של משרד החינוך ניתן יהיה לסבסד כ-50% ממנה. הגדרות: מעל 15 משתתפים בני פחות מ-21, יחס של 2/3 בין הקבוצות הנפגשות, לפחות 12 שעות מפגש (לא רצופות)
שם איש / אשת קשר: אבישג וירט
טלפון ליצירת קשר: 0526124091
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.