מידע חשוב למכינות בנושא משבר הקורונה: מתווה חזרה לפעילות

סדנא/ הרצאה - עם מרכז בינדו לתרמילאים ולתרמילאיות בהודו ובישראל

בשנתיים האחרונות הקמנו והפעלנו מיזם חברתי חוצה גבולות עבור צעירים וצעירות בחברה הישראלית.
החלטנו לעזוב הכל, ללכת עם הלב שלנו ובחרנו להקים מרכז של סדנאות ותהליכים אישיים 

שישי, 15 נובמבר 2019 08:07
שם האדם / הארגון המציע: מרכז בינדו BINDU לתהליכים אישיים וסדנאות בהודו ובישראל (יפתח ונטע מנור קלין)
אודות האדם / הארגון המציע:
מי אנחנו? יפתח ונטע קלין, אנשי חינוך וקהילה, הורים למעיין ולאור. יפתח בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בלימודי הגירה ושילוב חברתי (ניסיון מקצועי: 'כנפיים של קרמבו', 'שכולו טוב', 'פותחים עתיד', הקמת בית ספר לילדי כפרים בקניה, התנדבות עם יתומים חולי HIV באתיופיה, ניהול מערכות חינוך בלתי פורמאלי ועוד).
נטע מדריכה בשיטת גרינברג ומדריכת תיאטרון קהילתי, שחקנית בתיאטרון פלייבק (ניסיון מקצועי: הקהילה הטיפולית מלכישוע, מרכז מעשה, חינוך והוראה, חינוך בלתי פורמאלי, הקמת קהילת מחנכים ועוד).
פירוט ההצעה:

בשנתיים האחרונות הקמנו והפעלנו מיזם חברתי חוצה גבולות עבור צעירים וצעירות בחברה הישראלית.

החלטנו לעזוב הכל, ללכת עם הלב שלנו ובחרנו להקים מרכז של סדנאות ותהליכים אישיים עבור תרמילאים בהודו. נפגשנו עם בעלי ניסיון וידע רלוונטי (תרמילאות בהודו ובכלל, דור הY, עיבוד חוויות לחימה ופוסט טראומה, שימוש בסמים ועוד) והתחלנו לדייק ולחדד כיצד החלום יפגוש את המציאות. יצאנו עם פרויקט מימון המונים שהגיע ליעדו בהצלחה ויצאנו לדרך ללא שום גב כלכלי או ארגוני, אלא ביוזמה פרטית.
בהודו הקמנו את בינדו. בינדו (בהינדי) הוא הגרעין הפנימי, הפוטנציאל שלנו, האיכויות והכישורים הייחודיים רק לנו. התפיסה העומדת בבסיס המיזם היא שכאשר אנחנו בוחרים להגשים את השאיפות, הרצונות, הכשרונות והכישורים שלנו בצורה המיטבית ביותר עבורנו, אנחנו משפיעים באופן חיובי ומיטיב על הסביבה הקרובה שלנו ועל הקהילה והחברה בה אנחנו חיים. עבדנו במשך שנה שלמה עם מאות אנשים, בין הגילאים 20 ל70, מ20 מדינות ברחבי העולם, בהתמודדויות הקשורות לעבר, להווה ולעתיד (חוויות מהשירות הצבאי, טראומות, זהות מינית, התלבטויות, פחדים, מחשבות, מיניות ומערכות יחסים, זהות, קריירה, לימודים, כסף ועוד ועוד). לכל אחד ואחת נבנה תהליך אישי המותאם בתוכן, באורך ובתדירות ומורכב משיחות, סדנאות וסשנים של עבודת גוף.

במבט על המפגשים שלנו עם התרמילאים והתרמילאיות, עולה פסיפס מרתק של סוגיות ושאלות, המהדהדות על החיים בחברה הישראלית והמערבית מול החוויה האינדיבידואלית של הפרט בתוכה. הציפיה להגיע אל 'מאמא אינדיה' ולגלות שם את התשובות, למצוא את עצמי, מזמנת מסע של התבגרות ופיכחון ובעצם מעין הגירה פנימית, מעצמי אל עצמי. בניסיון לברר מהי האמת, נוצרים שברים באמונה באנשים, באלוהים, בעולם, בערכים.

הפער בין החופש המוחלט שמזמן המסע להודו לבין החיים האינטנסיביים בישראל מתגלה במלוא הדרו. ובעולם פוסטמודרני, שבו האמת היא יחסית ומוטלת בספק, יש קו עדין ודק מאד בין בריחה לבין בחירה. אחרי שנה של פעילות אינטנסיבית, בחרנו להמשיך את המסע בישראל, בשגרה, במציאות כדי לחזק את התפיסה שכאשר האינדיבידואל מגשים את עצמו במלואו, הוא משפיע ומיטיב על המשפחה שלו, על הקהילה שלו, על מקום העבודה שלו, על החברה בה הוא חי.

ברצוננו להציע לכם מספר אפשרויות לשיתוף פעולה עם הארגון שלכם, בהתאם לצרכים ולרצונות האינדיבידואליים שלכם ושל הארגון שלכם:

• סדנאות קבוצתיות המבקשות למקסם את יכולות הפרט בתוך הקהילה/ הקבוצה/ הצוות

• הרצאה ושיחה או סדרת הרצאות בנושאים שונים: הסיפור שלנו על הקמת והפעלת המרכז; הגשמת חלומות כאוויר לנשימה בשגרת החיים; בריחה ובחירה - תרמילאות בדור הY; 'מאמא אינדיה' תציל אותי – המסע להודו וחזרה לישראל; נחיתה רכה – איך לקחת מה שלמדתי במסע לחיים; בינדו – להיות אני, בכל מקום וזמן, בכל תחנה במסע; להיות אינדיבידואל בתוך המסגרת (משפחה, עבודה, לימודים).

עלות למכינות המשתתפות: העלות מתואמת בהתאם לסדנא/ הרצאה ונעה בין 500 ל1500 ש"ח
שם איש / אשת קשר: נטע מנור קלין
טלפון ליצירת קשר: 0542101863
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]
קבצים להורדה

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

דף עדכון 327 | 11/01/2021|כז' טבת התש"פ ראשון, 10 ינואר 2021 12:36
דף עדכון 325 | 29.12.2020| יד' טבת התש"פ שלישי, 29 דצמבר 2020 10:22
דף עדכון 323 | 14.12.2020| כח' כסלו התש"פ שלישי, 08 דצמבר 2020 10:07

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

נרשמת למכינות? הגיע הזמן לדרג את המכינות המועדפות שלך

מערכת הדירוג נפתחה! מהרו לדרג את הרשימות המועדפות עליכם, השיבוץ הסופי ייקבע על פי שקלול ההעדפות האישיות שלכם ושל המכינות.

היכנסו לקישור ולחצו על "דירוג המכינות בסדר העדיפות שלי".

לחצו כאן למערכת הדירוג >>>

להסבר על תהליך הדירוג והשיבוץ לחצו כאן