מבט פסיכולוגי בסיפור החסידי

 סדרת הרצאות המקנות היכרות עם עולם הסיפור החסידי תוך כדי עמידה על ההיבט הפסיכולוגי העמוק שלהם

חמישי, 03 ספטמבר 2020 12:33
שם האדם / הארגון המציע: שורי חזן
אודות האדם / הארגון המציע:
שמי שורי חזן, מטפל בביבליותרפיה (MA) ועובד בתחום הטיפול הנפשי, דוקטורנט בקתדרה לחסידות בבר אילן. בוגר ישיבת עתניאל ומכללת הרצוג – שלוחת ישיבת מקור חיים. בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בעבודה סוציאלית. בעבר הנחתי קבוצה שבועית של ביבליותרפיה בסיפור חסידי לנפגעי נפש, ובמשך שנתיים הנחתי בתוכנית של לימודי המשך באוניברסיטת בר אילן: "כוחם המרפא של הסיפורים החסידיים". כותב שירה. מתגורר במושב נחלים, נשוי ואב לשלושה.
פירוט ההצעה:

"הָעוֹלָם אוֹמְרִים שֶׁסִּפּוּרֵי מַעֲשִׂיּוֹת מְסֻגָּל לְשֵׁנָה, וַאֲנִי אָמַרְתִּי שֶׁעַל יְדֵי סִפּוּרֵי מַעֲשִׂיּוֹת מְעוֹרְרִין בְּנֵי אָדָם מִשְּׁנָתָם" (ר' נחמן מברסלב).

החסידות עסקה רבות בנפש האדם, בכוחותיו, בחלומותיו ואף בקשייו ומגבלותיו. הסיפור החסידי הינו שער ייחודי לעולמה של החסידות, וכדי להיכנס בשער, ולקשר את הדברים לעולמנו האישי, נוכל להיעזר במפתחות תאורטיים מתחום הפסיכואנליזה והפסיכולוגיה. המטרה של סדרת הרצאות זו הינה היכרות עם עולם הסיפור החסידי תוך כדי עמידה על ההיבט הפסיכולוגי העמוק שלהם - כחומר למחשבה וכתהליך למידה משמעותי המאפשר לחבורת הלומדים שיח אישי-פנימי וקבוצתי מעצים בעקבות המסרים המובעים בהם. התיאוריות בהן אתמקד הן של הפסיכואנליטיקאים קרל יונג, דונלד וויניקוט, וכן תחום הפסיכולוגיה החיובית.

סדר הלימוד: מוצעת כאן סדרה של שמונה שיעורים (כשעה-שעה וחצי כל אחד), אך ניתן להזמין כל הרצאה באופן נפרד, או להפחית ולהוסיף שיעורים על פי מגבלות הזמן. כמו כן ניתן להוסיף חלק של כתיבה אישית-יוצרת הנובעת מן הסיפורים. הסדרה אינה מצריכה ידע מוקדם.

עלות למכינות המשתתפות: 500 ש"ח למפגש (גמיש)
שם איש / אשת קשר: שורי חזן
טלפון ליצירת קשר: 0545516040
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.