הדפסת עמוד זה

תאטרון ישראלי אתיופי - הצגה + דיון על סוגיות חברתיות

אנו מציעים לארח אצלנו מכינות לערב תרבות ודיאלוג על גזענות ואפלייה, השונה והאחר עם דגש כמובן על מקום של העולים האתיופים בארץ.

שלישי, 12 פברואר 2019 11:04
שם האדם / הארגון המציע: ניר לנדא - מנהל קבוצת תאטרון הולגאב - בית הקונפדרציה
אודות האדם / הארגון המציע:

קבוצת תיאטרון הולגאב

הוקמה בשנת 2004 ביוזמתם של בית הקונפדרציה ומשרד התרבות, מנוהלת אמנותית ע"י משה מלכא.

שחקני האנסמבל ומנהלו האמנותי גיבשו בשנות עבודתם המשותפת שפת תיאטרון פיזית מובהקת וייחודית מאוד, וזו מתבטאת בכל הפקותיהם המשותפות – בין אם מקורן בסיפורים אתיופיים עממיים, בנושאים חברתיים ובשאלות של זהות, ב"שיר השירים" או בקלאסיקות של המחזאות האירופית.

כל יצירותיו של האנסמבל שואבות הן מן התרבות האתיופית והן מתרבות המערב, וזכו להצלחה רבה בקרב הקהל והביקורת, לתשומת לב תקשורתית משמעותית ואף לפרסים חשובים.

מטרותיו האמנותיות והחברתיות של התיאטרון הן לתת במה לשחקנים ממוצא אתיופי; לתת למצוקות ולקשיים חברתיים ביטוי באמצעות היצירה האמנותית; להציג בפני הקהל הישראלי הרחב את מורכבותה ואת עושרה של הקהילה האתיופית בישראל; ליצור תיאטרון אלטרנטיבי, איכותי ומקצועי ברמה אמנותית גבוהה; להיות מעורבים בקהילה האתיופית באמצעות סדנאות דרמה לבני נוער ובאמצעות תרומתו של האנסמבל לפסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית; ולהתמודד אמנותית עם שאלות כלל-אנושיות הנוגעות לסוגיות של זרות, מיעוטים, הגירה, גזענות ואפליה מעמדית.

בית הקונפדרציה

בית הקונפדרציה, מרכז למוזיקה אתנית ושירה, הוא מוסד תרבות ותיק בירושלים, השם דגש על חדשנות ופעילות הקשובה לרוח הזמן בתחומי המוזיקה האתנית והשירה בישראל ובעולם. כמו כן פועל הבית לקידום תרבותם של יוצאי אתיופיה. 

בשני העשורים האחרונים עומד בראש בית הקונפדרציה אפי בניה, המנכ"ל והמנהל האמנותי, שהפך אותו לאחד המוסדות המשפיעים בעולם התרבות הישראלי. בניה, השם דגש על מקצוענות, יצירתיות, פלורליזם וחדשנות, ייסד בבית הקונפדרציה מסורת של פסטיבלים בינלאומיים בתחומי המוזיקה האתנית והשירה הישראלית החדשה. הפסטיבלים הללו הפכו לאבן דרך חשובה בישראל ומחוצה לה. בניה אף הרחיב את תחומי הפעילות של הבית והקים בו קבוצת תיאטרון ישראלית-אתיופית מקורית ובועטת, גיבש הרכבים מוזיקליים נדירים שצמחו בין כותלי בית הקונפדרציה והפכו לאנסמבלים עצמאיים ומצליחים, ומקדם שורה של אירועים וסדרות מופעים החושפים את הקולות המרכזיים בעולם השירה בישראל. 

בעשרים השנים האחרונות הפך בית הקונפדרציה, השוכן על קו התפר שבין מזרח העיר למערבה, לצומת תרבותי טעון, סוער וקשוב, המשמש מקום מפגש למגוון העדות והקהילות בירושלים בפרט ובישראל בכלל – יהודים וערבים, חילונים ודתיים, ותיקים ועולים, צעירים ומבוגרים, מקומיים ותיירים.

פירוט ההצעה:

קבוצת התאטרון הישראלי אתיופי "הולגאב" קיימת מזה 15 שנה ומוכרת ע"י מינהל תרבות.

התאטרון שם לעצמו למטרה לקדם יוצרים מוכשרים מן הקהילה האתיופית, אלו אשר לצערנו אינם זוכים לביטוי במוסדות התרבות האחרים. מדובר בתאטרון מקצועי לכל דבר המעלה 2-3 הפקות חדשות בשנה ורץ איתם ברחבי הארץ והעולם.

אנו מציעים לארח אצלנו מכינות לערב תרבות ודיאלוג על גזענות ואפלייה, השונה והאחר עם דגש כמובן על מקום של העולים האתיופים בארץ.

לאחר ההצגה תתקיים שיחה בין המכיניסטים לשחקנים אודות תהליך היצירה, ותלמידי המכינה מוזמנים להעלות שאלות לדיון בפני השחקנים גם בנושאים חברתיים אשר מעניינים אותם ונוגעים לחייהם של השחקנים.

ברשותנו 3 הצגות:
"לא נחמדה לקשר רציני" - הצגת יחיד קומית.
"גי וגו" - תאטרון מחול ליצני
"סיפור אהבתו של הסופר צ'ולוט" - קומדית נונסנס - 2 שחקנים המחליפות 10 דמויות בקצב מסחרר עם מוסיקה אתיופית מקורית וקטעי וידאו.

** במאי נעלה עם שתי הפקות חדשות.

20190129120603

עלות למכינות המשתתפות: 4000
הערות ומידע נוסף:

במידה וקיימת מכינה אשר מעוניינת להגיע לצפות בהצגה יש לפנות לניר (054-8086544)מספיק זמן מראש כדי שיגיש בקשה לקרן אשר עובדת איתנו לאישור עבור קבלת סבסוד.
מדובר בסבסוד של 1,000 ש"ח כך שעלות ההצגה תיהיה 3,000 ש"ח

שם איש / אשת קשר: ניר לנדא
טלפון ליצירת קשר: 054-8086544
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]