ראשון, 27 ינואר 2019 15:34
שם האדם / הארגון המציע: דוב פישמן
אודות האדם / הארגון המציע:

שמי דוב פישמן, בן 23, עוסק כרגע בתחום החינוך עם גילאים 10-12 בקיבוץ בצפון הארץ. יש לי ניסיון של מעל שנה בהעברת סדנאות והרצאות במסגרות שונות ומחפש להתרחב ולהגיע למקומות חדשים. תמיד אשמח לקבל עוד הזדמנות להכיר אנשים וארגונים חדשים.

פירוט ההצעה:

העברת תכנים והרצאות בנושאים שחורגים מהסילבוס המכינתי המצוי. במהלך נדודיי בין המכינות והארגונים הקדם צבאייים השונים, נוכחתי לדעת שישנו מתן דגש על נושאים כגון ציונות, ארץ ישראל ועם ישראל. אין ספק שנושאים אלו הינם אבן יסוד בגיבוש הזהות של צעירים וצעירות טרם שירותם הצבאי הלאומי. אך לצד ההתעסקות והנבירה בנושאים החברתיים הללו, נוכחתי לדעת שחניכים מכלל הרקעים והמסגרות צמאים לתוכן אחר, תוכן שיגרה את מחשבתם ויחשוף אותם לעולם שלם של מידע וסקרנות. 

הנושאים בהם אני עוסק אינם קשורים באופן ישיר לארץ ישראל ועם ישראל אך הם כן רלוונטים לגיבוש היותנו בני אדם מוסריים ללא הבדלי דת, גזע ומין על ידי עיסוק בנושאים אוניברסליים ואנושיים כאחד. 
החניכים במהלך הסדנאות השונות יחשפו לדיונים פילוסופיים, למחקרים מדעיים מרתקים מתחום הביולוגיה, פסיכולוגיה וכלכלה ויזכו להעשיר את ארגז הכלים האנושי שלהם.

אין מדובר בנושאים חסרי הקשר לעולמם ולמציאות בה אנו חיים, כל נושא שהוא מקושר באופן שונה למסרים חיוניים.

לדוגמא: בשיעור הביולוגיה נלמד אודות יחסי הגומלין המצויים בממלכת החיות ונשליך מאותם דוגמאות אלינו בני האנוש. נלמד אוודת חשיבות שיתוף הפעולה בעזרת הטבע שמסביבנו.

כלל הנושאים המועברים יכללו מסר חינוכי בדומה לתכנים המועברים כרגע במכינות הצבאיות, אך המסר יגע מכיוונים אינטלקטואלים שונים, יאתגרו את החניכים, ירחיב את אופקם השכלי ויסייע בגיבוש לא רק האדם הערכי והחברתי אלא גם המשכיל.

אני מאמין, שאדם בוגר ראוי להשכלה לא רק בתחום החברתי-ערכי אלא גם בהשכלתו הכללית. 

עלות למכינות המשתתפות: עלות הרצאה היא 250 ש"ח לא כולל הוצאות על דלק.
שם איש / אשת קשר: דוב פישמן
טלפון ליצירת קשר: 054-4527-014
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

ממתק לשבת - פרשת בלק שישי, 03 יולי 2020 09:25
ממתק לחג השבועות חמישי, 28 מאי 2020 08:50
ממתק לשבת - פרשת שלח לך שישי, 12 יוני 2020 08:59
ממתק לשבת - פרשת בהעלותך שישי, 05 יוני 2020 10:04

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.