התנדבות למען נזקקים לקט ישראל

שם האדם / הארגון המציע: לקט ישראל
אודות האדם / הארגון המציע:
לקט ישראל מחלקת מתנדבים
פירוט ההצעה:
לקט ישראל הינו בנק המזון הלאומי של ישראל ורשת הצלת המזון הגדולה ביותר במדינה.
הוקם בשנת 2003 במטרה למגר את בעיית חוסר הביטחון התזונתי באמצעות הצלה וחלוקה יעילה של עודפי מזון בריא ומזין לטובת אוכלוסיית הנזקקים בישראל.
הארגון מפעיל מרכז לוגיסטי גדול ששטחו 3000 מ"ר, מרכז לוגיסטי זה הוא לב הפעילות של הארגון, אליו מגיע כל היבול החקלאי וממנו יוצא לחלוקה.
לקט ישראל משמש כארגון גג ל-330 עמותות סיוע אשר משמשות כמרכזי החלוקה של המזון לקהל הנזקקים, עמותות הסיוע פרוסות בכל רחבי הארץ.
הארגון מעסיק 100 עובדים ומפעיל למעלה מ-40 אלף מתנדבים בשנה המסייעים להביא שינוי אמיתי במצבה של אוכלוסיית קשת היום במדינה באמצעות מגוון פעילויות ידידותיות לסביבה.
אנו מחלקים מדי שבוע מזון טרי ובריא ל- 246,000 נזקקים בכל רחבי הארץ.
בשנת 2020 הוצלו והועברו לנזקקים כ- 2,360,000 ארוחות חמות, וכ-18,500 טון יבול חקלאי טרי ומזין.
התנדבות בלקט ישראל:
בלקט ישראל אנו שמים דגש רב על ערך ההתנדבות, במטרה לקרב את כלל הקהילה לנושאים של הצלת מזון, מניעת בזבוזו, רעיון הנתינה לאחר ומעורבות עובדים בעשייה למען אלו הזקוקים לסיוע.
בהתאם לגישה זו, מתבסס חלק ניכר מפעילותו של הארגון על עבודתם של מתנדבים, אשר אמונים בעיקר על מיון ואריזה התוצרת החקלאית במרכז הלוגיסטי שלנו בגן חיים ליד רעננה ואו בקטיף ירקות שורש בראשון לציון ואו בחלוקת מארזים למען ניצולי שואה ברחבי הארץ.
בזכות מסירות המתנדבים מתאפשר לארגון להרחיב את פעילותו החשובה, ולהעניק את המיטב לאוכלוסיות חלשות ברחבי המדינה ולחלק יותר פירות וירקות לכמה שיותר נזקקים בכל הארץ.להלן סרטון שמציג את העשייה של לקט ישראל:
https://youtu.be/tZ8_Yj_9SXM
עלות למכינות המשתתפות: 10 ש"ח לאדם
שם איש / אשת קשר: מחלקת מתנדבים מעין /אביטל/הדר
טלפון ליצירת קשר: 09-7909202
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.