הקרנת הסרט "למה אמרתי אני - בחזרה לפרשת חנית קיקוס"

פירוט ההצעה:

בעקבות הצלחת הסרט "למה אמרתי אני - בחזרה לפרשת חנית קיקוס",

אנו מציעים לכם להזמין הקרנה פרטית שתלווה בשיחה אינטימית עם יוצרת הסרט.

על הסרט: בשנת 1993 נעלמה חנית קיקוס בת ה-16 מאופקים. כמה ימים מאוחר יותר נעצר סולימאן אל־עביד, גבר בדואי מרהט, הודה באוזני מדובב שאנס ורצח אותה ומסר הודאות סותרות לחוקרים. הוא נלקח בשתיים בלילה לשחזור מצולם, אך לאחר כמה ימים חזר בו מהודאתו. אל-עביד הורשע ונשפט למאסר עולם עוד לפני מציאת הגופה, רק על סמך השחזור וההודאות.

המבט, הזיכרון והתודעה שהשתנו מאפשרים לפרק את הנרטיב שיצרו המשטרה ומערכת המשפט, שראו באל־עביד הבדואי, השחור והגדול ליהוק מושלם לתפקיד האנס שרצח את הנערה הלבנה והבתולה – ואגב כך התעלמו מהסתירות בהודאותיו ומהעדר הראיות המובהק.

ההתבוננות בסרטי השחזור מתוך החקירה יחד עם המעורבים בפרשה, מעלה שאלות חשובות ובוערות על האופן בו מתנהלת מערכת הצדק הישראלית.

לאחר הבכורה המדוברת בפסטיבל ירושלים התעורר שיח מחודש על הפרשה בציבור הישראלי.

אנחנו מזמינים אתכם להחליט בעצמכם, האם קיבל אל־עביד, הבדואי השחור, בעל הפיגור, הזדמנות שווה בפני החוק – או שמערכות הצדק סימנו אותו כאנס ורוצח? האם יתכן שאדם חף מפשע ישב בכלא 27 שנה בעוד הרוצח האמיתי עדיין מסתובב חופשי?

ניתן להזמין כעת הקרנה בליווי שיחה עם יוצרת הסרט, ג'ולי שלז, שמלווה את משפחת קיקוס מיום היעלמותה של חנית ואת סולימאן אל עביד במאבקו למשפט חוזר.

שם איש / אשת קשר: אייל
טלפון ליצירת קשר: 0523231286

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.