תנועת "הבריחה" - יציאת אירופה של שורדי השואה 1945-1948

תנועת "הבריחה" - יציאת אירופה של שורדי השואה 1945-1948
רביעי, 29 ספטמבר 2021 12:39
שם האדם / הארגון המציע: תנועת "הבריחה" - יציאת אירופה של שורדי השואה 1945-1948
אודות האדם / הארגון המציע:
צוות של פעילים בעמותה, מרכזת את פעילויות העמותה במערכות החינוך ובגופים שונים של מבוגרים . יש בידינו מגוון של פעילויות, המאפשר לנו לבנות לכל גוף, פעילות לפי הצרכים שלו.
פירוט ההצעה:

לאחר תום השואה התרכזו באירופה כ: 300000 ניצולים יהודים. הם נותרו חסרי כל, ללא משפחה וללא קורת גג. ממשלות אירופה אסרו עליהם את היציאה מאירופה. ואילו לארץ ישראל נאסרה עליהם הכניסה ע"י שלטון המנדט הבריטי. בלית ברירה הצטופפו הניצולים במחנות עקורים בתנאים קשים וללא תוחלת נראית לעין. לעזרתם באו אנשי תנועת "הבריחה", אשר הובילו את הפליטים היהודים על פני אירופה, בדרכים עקלקלות ובלתי לגאליות עד לחופי הים התיכון.

אנשי תנועת "הבריחה" הצילו והבריחו מאירופה כ:300000 ניצולי שואה יהודים. זהו פרק מופלא וחשוב בהיסטוריה היהודית של הדורות האחרונים, אשר אינו מוכר ואינו מסופר דיו. סיפור זה הינו חוליה ברצף ההתרחשויות של: "שואה. בריחה. העפלה ותקומה".

בעינינו יש חשיבות רבה בהבאת הסיפור בפני הדור הצעיר.

אנו מקיימים הרצאות בליווי מצגות וסרטונים ותערוכות בחטיבות, בתיכונים ובפני גופים נוספים. אנו גם מלווים סיורים ב"שביל הבריחה", ביער עופר, אליו מגיעים בני נוער רבים, במסגרת טיולים בצפון.

יש בידינו הרצאות במגוון נושאים בתחום: "הבריחה" - משואה לתקומה. ילדים "בנתיבי הבריחה". ההיבט המדיני של "הבריחה". סיפור "אקסודוס". ועוד. ניתן להעביר הרצאה או סדרת הרצאות, כנדרש. נשמח לתאם אתכם מערך שיעור להצגת החומרים הללו בפני תלמידי המכינות. להבהרת הנושא, מצורפת בהמשך "מצגת הבריחה", המתארת במלל ובתמונות את פעילות תנועת

"הבריחה", על כל שלביה.

 

לקריאה נוספת לחצו כאן

עלות למכינות המשתתפות: כפי המקובל אצלכם.
הערות ומידע נוסף:

* הפעילויות שלנו מוכרות ומופיעות באתר מנהלת פולין של משרד החינוך והתרבות. אתר המביא פעילויות בקרב בני נוער היוצאים למסעות בפולין.

* נושא "הבריחה" הוכנס לאחרונה גם לתחום לימודי המורשת בצה"ל. מערך שיעור בנושא הזה נמצא כיום ב"אתר צה"ל." מערך שיעור זה נבנה יחד עם אנשי חיל החינוך ונועד להעברה ע"י קציני החינוך.

לקריאה נוספת לחצו כאן

שם איש / אשת קשר: מרים גנות
טלפון ליצירת קשר: 0544656882
כתובת דוא"ל ליצירת קשר: [email protected]

עדכונים חדשים ומומלצים באתר

חדשות מומלצות מהתקופה האחרונה

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

עדכונים חדשים לפי זמן הפרסום

פותחים שנה במכינות עם נתוני שיא רביעי, 13 אוקטובר 2021 21:11

שותפים ותורמים של מועצת המכינות

כל מה שחשוב, חדש ומעניין בעולם המכינות!

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים אישיים לדוא"ל שלכם.